Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krab - chov

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Raci a Krabi 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krab - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 14:45 Žena shaula [20] – Geosesarma sp.
Dobrý den, jelikož mi systém nedovolil založit nové téma, musím využít tohoto a zeptat se tady:
Zalíbili se mi krabi Geosesarma sp. a chtěla bych zkusit je chovat. Mám akva 40x25x31 cm (dxšxv), vím, není to úplná hitparáda, ale mám v plánu ho udělat členité a i tak trochu "na patro", tak myslím, že pro plánované trio by to mohlo být OK. Momentálně uvažuju o tom, jak vymyslet tu vodní plochu:

1. vložit hlubší plastovou misku, kde bych na dno nasypala trošku akvarijního štěrku a vložila nějaký kořen, po kterém by krabíci mohli vylézat - výhoda je, že miska bude vyjímatelná a tak se bude voda dát snadno vyměnit. Ale není to tak hezké...

2. udělat vodní část jako součást akvária (pořád nevím, jestli tomu říkat akvárium nebo terárium :-D ) - tady si nejsem jistá, jestli by nebylo třeba zabudovat filtraci (do toho se mi moc nechce:-( a taky nebyla by ta "souš" pak až příliš podmáčená?
Najde se tu někdo, kdo je chová nebo choval a podělí se o zkušenosti s řešením terária? Fotky by byly super:-)

3. A taky: jak řešíte vytápění? Jen zářivkou nad akva? nebo třeba topnou fólií pod? Nevysychá potom příliš rychle?

4. Zadní a jednu boční stěnu bych chtěla vymodelovat z polystyrenu a na něj nalepit drcený lignocel, myslím, že by to mohlo vypadat hezky, obzvlášť až poroste rostlinkami nebo mechem, a taky by to pomohlo udržovat vlhkost. Čím ho nalepit, aby v tom vlhkém prostředí lepidlo neuvolňovalo nějaké škodliviny? Může být Duvilax? Máte nějakou zkušenost s takovým pozadím?

Jen doplním, že "souš" by byla z rašeliny a osázená rostlinami typu Ficus pumila, "blázen", břečťan, mechy, a zkusila bych tam zasadit i emerzně Anubias barteri, Cryptocoryne affinis a Hydrocotyle tripartita.

Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 19:04 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tanya
Už je zodpovězeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 09:40 Tanya – krab
Dobrý den, známý mi včera přinesl kraba čínského, že ho prý našel na silnici. Můžete mi, prosím, sdělit, jak se mám o něj postarat? je cca 5 cm veliký(bez noh) Děkuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:19 Žena Turbínka [2558] Re: Tomáš
Ne, listonoh vyžaduje úplně jiné podmínky než krab.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 19:10 Tomáš
Může být s krabama listonoh

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 16:57 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: tom
Můžete mít vše.Ale nevím jak to dopadne jedním nebo druhým.Také záleží na druhu kraba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 15:28 tom – krab a zebrovnik
Můžu se zeptat může být v akvariu s krabem žebrovník?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 09:18 Muž Yirka [9118] – Ti by se do nádrže asi jen tak nevešli

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:16 - Re: janina
Dorastú.Ak sa má ako nažrať nebude to problém.Problém môže byť teraz snaha čo najskôr sa zvliecť a ak by nemal dostatok potrebných látok nemusí to dopadnúť najlepšie.Niekedy sa nezvlečie ale prestrčí nové nôžky v podobe regenerátov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 18:40 janina – krab akvarijni
Prosim o radu. Muj přitel mi chtěl udělat radost a vyčistit kraba a dal mi ho k želvam a tymu ukosly nohy. Zije ale nevim jestli prezije. Dorustaj mu nebo ne?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 20:29 - Re: Dudík
Vždy je lepšie mať výkonnejší.Až sa zanesie budeš ešte rád.Takéto používam i v 20-30L akvárkach.Zo začiatku sa možno zdá až moc silný prúd ale po čase je to tak akurát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 19:33 Dudík – Krabarium
No ale ja ten filtr chci na objem 15-20 l vody ,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 12:06 - Re: Dudík
Malý objem filtračnej hmoty.Račej daj
www.aquael.pl/…
a kocku tohto
www.akvariumonline.sk/…
,alebo niečo podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2014 09:22 Dudík Re. prasan
Můžu použít tento filtr ? aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 22:56 - Re: Dudík
Niečo menšie,druhov je na trhu neúrekom.Len nie všetko sa vozieva k nám.Treba si vybrať z toho čo sa dováža.Nie všetky migrujú,resp.nie až 50 či 100Km ako G.ruricola
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 22:29 Dudík Re: prasan
No tak, ted jsi mě dostal :-D . A jakého kraba by jsi mi doporučil pro začatečníka a na tu velikost krabaria jakou mam .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 21:44 - Re: Dudík
Jedná sa o migrujúce kraby,Ideálne by bolo omnoho väčšie akvárium-terárium.Pri dobrej starostlivosti dorastajú i 2,5cm ročne čo do priemeru panciera.Dospelce môžu nakoniec dosahovať i 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 20:39 Dudík Re: prasan
Krab je to, Gecarcinus ruricola, jinak to co jsi napsal je široký pojem, jsem tam kde jsem byl, sakra :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 12:09 - Re: Dudík
UV-B.
Krab si extra nepotrpí na osvetlenie,takže je to v podstate jedno či dáš 10 či 20W.(či koľko chceš)
Filter s dostatočnou filtračnou plochou.Ideálne čerpacia hlava a filtrén.Záleží aký druh kraba máš aby sa ti v moc hlbokej vode neutopil.Treba mu dať vždy možnosť dostať sa z vody von.Výkon podľa objemu vody čo tam bude.Nedá sa to rátať na veľkosť nádrže,pretože tam budeš mať i suchú časť.Pre kraby platí,aby teplota vzduchu a vody bola čo možno rovnaká.Takže opäť ohrev treba prispôsobiť objemu vody.Podľa toho zvolíš výkon ohrievača.
Preto nemôžem dať konkrétny odkaz na konkrétny výrobok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2014 11:21 Dušan – Krab suchozemský
Zdravím všechny chtěl bych se zeptat jaké osvětlení na krabarium 40 l, všem díky za rady ( UV-a , UV-b či jiné ) používáte na kraby? A jaký filtr a topítko? Díky ..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2013 17:08 Naďa Re: rak
A na internetu se nedá nic užitečného najít ? Je to přece jen rychlejší. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 16:59 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Naďa
Na začátek bych se podíval po knize od ing.Patoky Krabi a poustevníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 15:15 Naďa – Krab
Dobrý den. Zjistila jsem latinský název kraba, kterého mám možnost si pořídit. Jen jsem nenašla bližší informace ohledně náročnosti chovu a vše potřebné co k tomu patří. Můžete mě nabídnout pár užitečných informací nebo stránky kde se dá vše dohledat ? Nechci kupovat dříve než se o něm něco nedovím. Hlavně důležité info ohledně jeho chovu. Jedná se o kraba gecarcinus ruricola. Děkuji moc. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 15:27 - Re: Naďa
Je tu len 17 stránok,prečítaj a kopec sa dozvieš.Na nete stačí zadať latinský názov kraba ktorého plánuješ chovať a všetko potrebné sa dá dohľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 14:55 Naďa – Začátečník
Ráda bych se zeptala jak se dá nejlépe rozdělit akvárko pro chov kraba. Aby měl jak vodní, tak suché místo. Tím nejlépe hlavně myslím, aby to nebylo do budoucna moc náročné na údržbu. Aby to šlo vše pěkně čistit a vyměnit voda. A čím je nejlépe kraba krmit a jak často. A co vše vlastně tento tvoreček potřbuje k spokojenému životu v akvariu. Nebo mě napište stránky, kde bych našla odpovědi na veškeré dotazy. Moc děkuji. potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.11.2013 19:47 - Re: Lenka
Žiarivka podľa veľkosti nádrže.Stačí však i bodová.I bez nožičiek prežije,určite mu dorastú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 19:01 Lenka – Uv osvětlení
Zdravím,
chtěla bych se zeptat jak silnou uv zářivku (w) používáte?A ještě mě zajímá,můj krabík má upadlé 3nožičky,má šanci na přežití??Nerada bych o něj přišla :-( Děkuji moc za rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 09:32 - Re: predator3313
Presne tú. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 08:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: prasan
Myslíš tu od Patoky nebo jinou?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 23:17 - Re: predator3313
Myslím,že žiadna stránka nenahradí knižku.A jedna o kraboch na českom trhu momentálne je. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 20:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Víte někdo o nějakych dobrých stránkách ohledně chovu krabů? nejlíp i třeba s popisem vhodných druhů a tak... co sem zatím sám pohledal je celkem bída
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 12:17 Lucie Re: rak
Má tam ostrůvek na který si může vylést, lampičku, topné tělísko (voda má 26 stupňů) vodu mu měním 2x týdně 2/3 a jednou za měsíc mu krabárium kompletně vyčistím od všech nečistot.
Edit: Tak už nepotřebuju pomoc. Našla jsem ho mrtvýho ve svém oblíbeném domečku. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 17:41 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lucie
Napište v jakých podmínkách je chován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 16:56 Lucie
Ahoj, potřebovala bych poradit. Kraba mám už asi 5 měsíců a nikdy neměl problém s jídlem.. Jak jsem si ho přivezla po pár dnech se svlékl a ted už asi 14 dní odmítá jíst. Někde jsem četla že mu bud nechutná a tak jsem mu dala i to co nikdy nejedl ( šunku, mrkev, list salátu, piškot..) a pořád nejí. Mám o něj strach a doufám že neumře :-( ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 20:35 lady-beetle Re: rak
tak bohužel umřel :( Myslela jsem, že stravu mají v pořádku, když ten první se svlékl v pořádku... :( Moc mi to mrzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 19:34 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: lady-beetle
Tady bohužel nic neuděláte.Podle Vašeho popisu bych řekl že tam je problém ve stravě krabů( korýši vetšinou svlékání zvládají velice rychle do pár minut).Snad se mu povede uvolnit a bude v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 18:17 lady-beetle
Ahoj, před dvěma dny se mi bez problémů svlékla samička kraba (sesarma bidens). Dnes ráno jsem zjistila, že se svléká i sameček. Trvá to už celý den a vypadá, že je z toho nešťastný. Zdá se mi, že je k té "svlečce" pořád přichytnutý klepítky na pusince. A navíc si utrhl své větší klepeto... sad Nebylo by možné mu nějak pomoci? Nebo tomu mam nechat volný průběh? Mam strach, aby neumřel, když to trvá takhle dlouho... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 20:31 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martík
Krabi i jako jiní korýši žerou i ryby .Většinou ale ty co jsou nějak hendikapované,nebo mrtvé.Také požírají i jiné tvory (hmyz).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 18:52 Martík
Ahoj, myslíte, že by moji krabi (perisesarma bidens) mohli být vegetariáni? smich Dala jsem jim do akva šneky, kteří se už namnožili a mam tam i rybky - neonky a platy. Krabi mám už několik měsíců. Snažím se jim krom granulí dávat i jiné pochoutky - většinou ovoce, zeleninu, sem tam i nějaký oříšek o který se dokáží neskutečně poprat. Samozřejmě dostávají i dubové listy. "krabice" :-D se mi dokonce už i svlékla, také měla "miminka" :-D Takže se jim asi daří. Ale ještě si neulovili žádnou rybičku. Nebo že by to neuměli? ne smich Jaké s tím máte zkušenosti vy? Díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 20:22 - Re: Martina
Lístie slúži aj ako dôležitá zložka vlákniny pre zvlek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 19:40 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martina
Sorry to listí musí být sušené (posbírané někde v lese nebo někde daleko od silnic) a spařené ( zlikviduje se tak možná infekce a zároveň lépe klesne ke dnu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 18:35 Martina Re: rak
A mam ještě jednu otázku, možná trochu hloupou :) Musí to dubové listí být čerstvě utržené ze stromu a spařené nebo může být i teď sebrané jako spadené ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 18:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martina
To dubové listí slouží jako určitá složka na úpravu vody.Stačí jednou za 2 dni.Když odjedete na týden tak se nic neděje,vždy si něco v nádrži najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 17:58 Martina Re: rak
Děkuji za vyčerpávající informace. Něco z toho jsem už věděla, ale vůbec jsem například netušila, že by jim chutnalo dubové listí nebo kopřivy :) Jak často mam kraby krmit? Každý den? A co když odjedu na týden na dovolenou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 17:07 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martina
Krabi potřebují co nejpestřejší potravu( granulky jsou jen doplněk potravy - dlouhodobě nedoporučuji podávat( každá firma má jiné složení -jedna dá do směsi např.rybí moučku druhá to nahradí jinou složkou )).
Podávejte patentky ,rybí maso i s kostmi, vodní šneky, moučné červy, akvarijní rostliny, kousky ovoce, zeleninu ,granulky pro korýše ( od více firem),spařené mladé kopřivy,také žerou sušenou potravu pro akva.ryby.
Do nádrže dejte olšové šišky ( nebo dubové listí oboje předem spařte horkou vodou )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 15:38 Martina Re: rak
To jsem nemohla vědět. Snažila jsem se o nich na internetu přečíst co nejvíc, ale tohle jsem se nikde nedočetla :) Díky, snad teda začnou jíst a budou jim tyhle granulky chutnat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.11.2012 15:33 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Martina
Vy jste včera hned jim dala jíst? Pak se ale nemůžete divit, že nežerou.Krabům dejte cca 1-2 dny klid ,a pak jim nabídněte potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 15:09 Martina
Ahojík všem, potřebovala bych malou radu. Včera jsem si koupila dva kraby červené. Paní prodavačka mi nabídla jako krmení "crabs natural" od sery, které je vedené jako základní krmivo pro výživu korýšů. Mrkněte na tento odkaz: www.sera.sk/…- Někde jsem četla, že tito kraby moc vybíraví nejsou, ale všimla jsem si, že do té granulky pouze ďobli a nechali jí být, leží tam netknutá už od včera. Myslíte, že by jim nemuseli chutnat? Nebo jsou ještě vystresovaní z nové nádrže? Mám strach, aby neumřeli, když zatím nic nejedli. Akorát jsem si všimla, že jeden z nich trochu ochutnával jednu rostlinku. Budu ráda za každou radu. Díky Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2012 13:18 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: bendik009
Tam máte i odpověď na váš dotaz.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 6175x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2136-krab-chov?od=51