Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Aktivní uhlí

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Aktivní uhlí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.06.2019 14:27 Muž ZDRI [607] Re: Papik
To nepoznáš - jedině podle zhoršujícího se stavu nádrže. Proto je lepší držet pravidelný interval výměn, AU (pokud umíš nakupovat) není drahé. Určitě mnohem levnější, než spousta nesmyslných, předražených akvapřípravků.

Ad zpětné uvolňování látek z uhlí - speciálně toto konzultováno s vodárenskými technology (dělám s nimi v práci). Podle nich až na zcela výjimečné případy (vysoké teploty, tlak, chemikálie) k tomuto nedochází, platí zde princip - co jednou peklo uchvátí, to už nevrátí... Vyčerpané AU má ještě jednu zajímavou vlastnost - na jeho povrchu začnou vegetovat mikroorganizmy, docela intenzivně absorbující železo. Proto se v úpravnách vody vyčerpané uhlí dlouhodobě ponechává (v pitné vodě je snaha množství Fe z technologických důvodů maximálně snížit).

PS: Pokud AU někoho opravdu zajímá, před časem jsem narazil a doporučuji si přečíst třeba toto: is.cuni.cz/…
Já vím, je to dlouhé, ale zkuste alespoň úsek str. cca 30-50 a dejte si to do praktických akvarijních souvislostí (organické látky, řasy, sinice) Toto je celkem pochopitelné i pro laiky, kteří nemají VŠ biologického směru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 13:22 Muž Papik [80] Re: zervajs
jj, díky, četl jsem :-)

ZDRI: souhlas, ovšem jak poznat, že je uhlí "vyčerpané" a že se z něho adsorbované části uvolňují?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.06.2019 10:40 Muž ZDRI [607] Re: Papik
Přesně, tady je třeba individuálně a podle reálného stavu konkrétní nádrže. Já dlouhodobě na 150 l dávám cca 100 g AU a měním cca po měsíci - je to čistá, slušně zarostlá nádrž. Ale u nově založené, kde je to na začátku divočina, bych klidně dal 2-3x víc. Totéž, když někomu pomáhám řešit akutní problém (stačí třeba rozhrabat dno s výživnými jílovými kuličkami...) - prostě pověsím celý sáček poblíž filtru. Použité AU je škoda vyhazovat, výborně stabilizuje substrát v květináčích, sypu tam i vyčerpaný zeolit a zbytky terramolu/lávové drti. Od chvíle, co to dělám, si manželka nemůže vynachválit, jak to doma krásně roste (navíc v kombinaci se zaléváním akvarijní vodou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 10:21 Muž zervajs [130] - RostlinyRe: Papik
issuu.com/…

potvrzuje 25 dní výměna 1g/l
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 09:42 Muž Papik [80] Re: Smetany
Právě, že bordel mám. Nechám to dva týdny a uvidím. Ale i tak jsem měl problém najít místo, kam bych sáček s uhlím nacpal. Nakonec stejně asi skončím u externího filtru, abych mohl čachrovat s náplněma podle potřeby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 09:32 Muž Smetany [694] Re: Papik
Ono hodně záleží na znečištění vody. Ten g/l je doporučován tuším v souvislosti s léčením. Já třeba dávám 1Kg na 720l a měním po měsíci. Myslím že pokud nemáš úplně bordel ve vodě tak měsíc vydrží taky ale s jistotou ti to nikdo neřekne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 07:20 Muž Papik [80] – Dávkování
Četl jsem, že se obvykle dávkuje gram aktivního uhlí na litr vody, je to tak?

Když jsem dal 180 g na 41 litrů vody, mám ho i tak odstranit po dvou týdnech, nebo vydrží déle?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2019 15:01 Muž Smetany [694] Re: ZDRI
e-pisky.cz/… ale bude hodně záležet na tom jakou máš alkalitu. Když sem měl 5-6 skoro to s pH nehlo když mám teď okolo 1 zvedne mi pH až o 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 14:51 Muž ZDRI [607] Re: Smetany
Martine, prosím dal bys sem odkaz na konkrétní typ AU (tu jemnou drť, kterou ve velkém kupuješ a používáš)? Mě se na něm paradoxně líbí, že zvyšuje pH (což by se mi hodilo v Sulawesi nádrži). Protože to granulované, které kupuji já, na PH vliv nemá (dlouhodobě vyzkoušeno, změřeno). Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2019 08:43 Muž ZDRI [607] Re: Lampal
V jednom akvárku ho také momentálně mám jen v sáčku poblíž filtru (je zde větší proudění).
Může to být účinné řešení akutního problému (třeba když se vrtáš v nádrži a uvolníš hodně organického bordelu). Měla by tomu ale předcházet větší výměna vody, uhlí není všemocné a jeho ad/ab/sorpční schopnosti jsou limitované.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 21:13 Muž Lampal [3] Re: Smetany
Aha tak to hned zabavim zene silonky, vrtat nebudu, povesim vedle, mam tam mezeru mezi filtrem a sklem, diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:48 Muž Smetany [694] Re: Lampal
Vrtám si do molitanu "kapsy" podobě jako se vrtá díra na trubku od čerpadla. Do takové kapsy se dá dát třeba v silonce nebo jiné síťce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 20:32 Muž Lampal [3]
Muzu se zeptat v cem ho muzu dat do akva, kdyz mam jen molitan a ne zadnou kapsli na filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2019 19:59 Muž ZDRI [607] Re: Smetany
U mě podobné, celkem na všechny nádrže cca 1 kg/měsíc.
Mám ho tam permanentně a kytky přesto rostou jako blázen...
Ten článek v e-akvárium si přečtěte, je zajímavý a přesně odpovídá mým zkušenostem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 18:56 Maq Re: silviebaris
Smím Ti jako odpověď nabídnout poslední číslo čas. www.e-akvarium.cz , str. 9?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 18:09 Žena silviebaris [645] Re: Smetany
no tak to paráda,život lehkej,nic nemuset,jen občas vyměnit uhlí,tak to je super radost žít... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.05.2019 17:48 Muž Smetany [694] Re: silviebaris
Já jsem se ho naučil používat od Němců. Když sem jezdil pro krevetky do Německa tak tamní chovatelé ho používají nonstop tak sem to zkusil a od té doby ho používám pořád. Neříkám že je uhlí nutné ale ulehčí člověku život. Tak si ho zjednodušuji nonstop ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:29 Žena silviebaris [645] Re: Planorbella
Ja ho dostala k novemu filtru,ale mam ho jestě v krabici...nepoužila jsem ho,nemam odvahu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:25 Muž Planorbella [512] Re: silviebaris
Používal jsem ho teď.
Asi před měsícem se mi začala tvořit vláknitá řasa. Pak mi bylo nabídnuto použití aktivního uhlí, no a je to cca 14 dní od nasazení aktivního uhlí a řasa je pryč. Fakt to pomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:22 Žena silviebaris [645] Re: Planorbella
A ty ho taky používáš...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:21 Muž Planorbella [512] Re: silviebaris
Adsorbuje mj. organické nečistoty. To je pak voda o něco opticky čistší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:19 Žena silviebaris [645] Re: Planorbella
Proč ho tam někdo cpe nonstop...asi nevím.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:18 Muž Planorbella [512] Re: silviebaris
Co nevíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:14 Žena silviebaris [645] Re: Planorbella
Aktivní uhlí je vhodné do filtru umístit pouze v případě, že potřebujeme z vody odstranit nějakou chemii. Nejtypičtější použití je tedy po použití léčiv nebo přípravků pro hubení šneků.

Další možností je mít aktivní uhlí ve filtru neustále – toto je vhodné pokud požadujete odstraňování zákalů nebo barvících kořenů či chlóru...tak ted nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:07 Muž Planorbella [512] Re: silviebaris
Když se to každých 14 dní mění, tak zmizne před očima... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 17:05 Žena silviebaris [645] Re: Smetany
Já ho ještě nikdy nepoužila,tak se mi zdá docela masakr...25 kg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 16:59 Muž Smetany [694] Re: silviebaris
Já mám spotřebu cca 15Kg za rok takže mi to nepřijde nijak moc. Pokud ti přijde lepší koupit za 1500Kč
0,5Kg nekvalitního uhlí v akvaristice......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 16:56 Žena silviebaris [645] Re: Maq
Co stím budeš dělat 25kg AU...topit X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.05.2019 11:13 Maq
PROSÍM POZOR.
Mám možnost objednat aktivní uhlí v kyselině loužené za cenu do 100 Kč/kg. Je to tak, že dodavatel to normálně nenabízí, ale může to poptat přímo u výrobce (asi v Polsku).
AU v kyselině loužené je takové, které je zbavené popelovin a při použití neovlivní pH vody ani nezvýší její vodivost. Standardně to nabízí jen ADA, za příšerné peníze (v přepočtu cca 1.700,- Kč/kg). Nepomlouvám, to ADA AU má asi i jiné vynikající vlastnosti, snad velkou aktivní plochu.
Neměl jsem ten výrobek nikdy v rukách, tak nemůžu ručit za kvalitu. Ale sám do toho jdu, vezmu zřejmě 25 kg pytel.
Kdo má zájem se k objednávce připojit, pošlete mi zprávu. Platí do konce týdne.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2019 19:29 Muž Smetany [694] Re: Maq
Mám podobný pocit já jsem taky nikde nepsal že pokud má dotyčný "lepší" vodu nemusí ji měnit. Jen sem tím chtěl ke všem těm radám do začátku přidat ještě jednu a to aby si dotyčný zjistil co mu teče z vodovodu a podle toho upravoval buď své představy o akváriu nebo vodu. I tím se dá částečně vyhnout některým problémům.
V tom že jsou ty 2 věci vhodné naprosto souhlasím a nemyslím že bych to někde tvrdil jinak.
Edit: já už vidím kde je problém "Pokud toto splníte je úplně jedno jestli budete obden měnit vodu nebo použijete AU." To nebylo myšleno tak že nemusí měnit vodu ale že je jedno jestli budou měnit vodu každé 2 dny nebo použijí AU a sníží tím frekvenci vyměň vody třeba na 1x týdně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2019 19:22 Maq Re: Smetany
Myslím že jenom tak trošku motáme jedno nedorozumění.
Já jsem napsal, že dvě konkrétní věci pokládám za vhodné vždy, bez ohledu na parametry vstupní vody. Z toho ale nevyplývá, že bych snad vyslovil názor, že na parametrech vstupní vody nezáleží.
Takhle už je to v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2019 12:03 Muž Smetany [694] Re: Maq
Já v zásadě souhlasím s tvrzením že je dobré začínat cestou kde je minimální prostor pro chyby. I s tím že je dobré z akvária odstraňovat organické znečištění v největší míře které je akvarista schopen. S čím ale nesouhlasím je tvrzení že je jedno jakou má dotyčný vodu. To prostě jedno není a nikdy nebude. A to ani v případě že bude dotyčný začínat s velice nenáročnými rostlinami. Abych dal příklad voda která mi teče z kohoutku je vcelku vhodná pro většinu rostlin které pěstuji a to včetně některých náročných druhů. Přesto mi v této vodě do měsíce odejde Egerie ať vodu měním sebevíc. Nemám tušení proč. Stejně tak bez nějaké úpravy vody u mě strádá většina druhů Cryptocoryn.(tady mám jisté podezření) naopak mám kamaráda který má parametry vody které jsem zmiňoval a jeho Egerie má přírůstky kterým se těžko věří ale téměř jakákoliv jiná rostlina u něj stagnuje (růžkatec se dokonce rozpadne). Můžu. S klidným svědomím slíbit že ve všech akváriích se snažím udržovat množství organických látek na minimu. Přesto se některým rostlinám nedaří. Takže pokud tady někdo napíše že mění vodu 3x týdně a stejně se mu rozpadají rostliny já mu věřím a doporučím buď vyzkoušet jiné nebo upravit vodu. Výměny vody vyřeší hodně problémů ale není to 100% všelék na problémy s rostlinami v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2019 21:46 Maq Re: Smetany
Smetany napsal: Než založíte akvárium zjistěte si alespoň základní parametry vody která vám teče z kohoutku a podle toho řešte dál jaké akvárium založit. Pokud toto splníte je úplně jedno jestli budete obden měnit vodu nebo použijete AU.
Nerad s Tebou nesouhlasím, kolego, ale takhle jak jsi to napsal to nerozchodím...
(1) Bez ohledu na kvalitu vody z řadu, začátečníci by vždy měli volit chybovzdorný postup, tzn. dno z filtračního písku a hodně nenáročných rostlin.
(2) Bez ohledu na kvalitu vody z řadu, v novém akváriu vždy dojde k růstu obsahu organických látek ve vodě za podmínek nerozvinuté mikrobiální komunity a "nerozjetých" rostlin. To je situace, kdy pilné výměny vody a/nebo filtrace přes AU vždy udělají dobrou službu. Přimlouvám se za obě metody současně.
Domnívám se, že případy, kdy výměny vody a/nebo filtrace přes AU "nepomáhají", jsou skoro vždy následkem toho, že nejsou uplatňovány dost vytrvale a důsledně. Samozřejmě, v režii začátečníka, který do vody naleje kdeco, a pětkrát denně se raduje, jak mu rybky hezky papají, je redukce organického znečištění velmi náročná.
Také z toho důvodu jsem tuhle (v jiném vlákně) doporučil prodloužit dobu před nasazením prvních ryb ze čtyř na osm týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2019 19:42 Muž Smetany [694] Re: Jarry
Já bych tuto debatu ukončil. A chtěl bych poradit hlavně začátečníkům. Než založíte akvárium zjistěte si alespoň základní parametry vody která vám teče z kohoutku a podle toho řešte dál jaké akvárium založit. Pokud toto splníte je úplně jedno jestli budete obden měnit vodu nebo použijete AU. Pokud se budete snažit držet náročnější ryby a zajímavé rostliny v krasové vodě poblíž které ještě Babiš pěstuje řepku tak vás ani měnění celého objemu každý den nespasí. Abych byl fér nepomůže ani AU. (osmóza ano). ahoj
Přeji spoustu zdravých rostlin i ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   03.05.2019 15:54 Muž Jarry [814] Re: Smetany
Omezení ve výběru rostlin je v tomto případě asi jasné, pokud se nasadí rostliny opravdu nenáročné, tak porostou téměř ve všem. A on je to podle mého jeden ze základních problémů spousty akvárií, co mají nejen na začátku problémy - spousta lidí chce mít krásné náročné rostliny + pokud možno kobereček, tak to tam nasází, protože nevěří tomu, že by to nerostlo a potom se těžko hledá cesta ven. Rostliny nerostou a rozpadají se, s tím přicházejí řasy a zhoršuje se voda, které by měly pomáhat prosperující rostliny, ty tam ale nejsou. S dostupností spousty druhů rostlin přišly i problémy, které dříve, kdy bylo běžné dostupných pár nenáročných druhů, nebyly - ono to může trochu souviset i s tím, jak občas někde čtu, že dřív to všechno krásně rostlo bez hnojení a dneska je nějaká divná voda a nejde to:-)

Před pár měsíci jsem u známých zakládal akvárium "romantovo" metodou - 6 druhů rostlin, vybrané tutovky. Založil jsem, rozsvítil světlo a předal jednoduché instrukce v podobě výměn vody. Akvárium jsem viděl asi po měsíci a byla to totální džungle prosperujících rostlin, bez řas, bez hnojení. Trochu se protáhlo nasazení ryb, ale vše funguje k naprosté spokojenosti majitelů, ani jim nevadí, že tam mají nenáročné rostliny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2019 15:18 R Muž romant [27480] Re: Planorbella
Já nikomu nic necpu, jako že je to to nejlepší, jenom dávám k dispozici svoje utrpěný zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 15:16 Muž Planorbella [512] Re: romant
No mě taky nezačínají žádné kalamity dokonce se mi ani okem viditelná řasa neobjevila i v akva bez rostlin a to na začátku neměním vodu vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 15:13 R Muž romant [27480] Re: Planorbella
Planorbella napsal: Takže aby bylo jasno, myslíš, že kdyby bylo akvárium čerstvě založené a my měnili každý den nebo obden 1/3 vody objemu akvária, tak by se neobjevily řasy? Berme v potaz i případ akvária s málem rostlin, ano? I kdyby bylo v řádu tolik dusičnanů, jak dával za příklad Smetany? Ano, mám to odzkoušený. Tedy nebudu tvrdit, že se řasy neukáží nikdy, ale jejich výskyt je tímto veli silně eliminován a v počáteční fázi k řasovým kalamitám nedochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 14:22 Muž Planorbella [512] Re: romant
Takže aby bylo jasno, myslíš, že kdyby bylo akvárium čerstvě založené a my měnili každý den nebo obden 1/3 vody objemu akvária, tak by se neobjevily řasy? Berme v potaz i případ akvária s málem rostlin, ano? I kdyby bylo v řádu tolik dusičnanů, jak dával za příklad Smetany?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 09:06 Muž Smetany [694] Re: Smetany
Ale já přece nemluvím jen o dusíku. Je to jen jeden z mnoha faktorů které mohou ovlivnit nevhodnost vody pro dané akvárium. Spousta vodovodní vody je podle normy označena za pitnou a přesto se v ní nebude většině rostlin dařit.(některým rybám taky) Pak je buď třeba se výrazně omezit ve výběru nebo tu vodu nějak upravit. Tím že budeš pořád dokola měnit nevhodnou vodu si nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 07:34 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
To že to někomu při zakládání nejde může být způsobeno něčím jiným, potíže mají někdy i akvaristé kteří mají dusík v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 00:36 Muž Smetany [694] Re: vaclav
Já si nic nevybral to je bohužel realita některých akvaristů. Myslím že ta dotyčná která tuto debatu iniciovala má parametry hodně podobné těm které jsem napsal a přesto že mění vodu ob den a dokonce používá i AU, se její situace nelepší. Z toho mi vychází že ani kombinace obou těchto metod není 100%ní. Ono udržet rovnováhu v akváriu se dá různými způsoby ale je třeba buď přispůsobit akvárium vodě (to se ne všem líbí) nebo přispůsobit vodu akváriu. Pokud toto splníme je asi celkem jedno jestli budu měnit 2x týdně vodu nebo použiji AU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 23:23 R Muž vaclav [10453] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Smetany
Nevybíráš si sice ty nejlepší parametry ale 50mg/l je ještě pitná voda a třeba o povodních jsem měl v akváriu i více. To neznamená že jsem neměnil vodu ono ty výměny nejsou jenom o obsahu NO3. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2019 23:19 R Muž romant [27480] Re: Smetany
Je to jedno. :) Ročně si to ověřuji na cca 50 nádržích s jinou vodou. :-) AU se podle mých zkušeností dá prostě a jednoduše výměnou vody nahradit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2019 22:52 Muž vlka [346] Re: Smetany
Ale romant nic netvrdí, jen prezentuje svoje zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 22:45 Muž vlka [346] Re: romant
Naprosto s tebou souhlasím. Já dodnes nikdy nic neměřil a ta „armáda“ rostlin si s tím poradila. Hnojení obstaraly rybičky a AQ je bez řas a nevypadá zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 22:42 Muž Smetany [694] Re: romant
Já to nemyslím zle ale prostě mi nepřijde správné tvrdit tady (zvlášť začátečníkům) že je úplně jedno jakou mají vodu. Ať si dají do akvária rostliny a ryby jaké chtějí a když budou 2x týdně měnit vodu bude vše šlapat na jedničku. Protože tak to z tvé argumentace vyznívá. Ale jinak souhlasím že výměny vody umí vyřešit hodně problémů ale rozhodně ne všechny.
Edit: většina krevet by tyto parametry neustála ani měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2019 22:40 Maq Re: Smetany
Smetany napsal: ( věřím že tam nebudou řasy ale nevěřím že to půjde nazvat fungujícím akváriem.)
Myslím, že fungující akvárium to být může, ale ta omezení bych nechtěl snášet. Určitě jenom tutovky rostliny. A ryby... nic netvrdím, ale já bych je v 50 miligramech dusičnanů mít nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2019 22:34 R Muž romant [27480] Re: Smetany
Škoda, myslel jsem že třeba někomu z vás otevřu oči. ;-) Mě jsou parametry vody svým způsobem, ukradený, já nejsem laboratorní chemik, já jsem praktik. Píšu co mě funguje a kdo chce, může to zkusit, stejně tak jako metodu jinou. Mě je to opravdu jedno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2019 22:28 Muž Smetany [694] Re: romant
Ano jaké tam byly rostliny a ryby? Mohl by si zkusit lít vodu těchto parametrů do svého akvária 2x za týden a asi tak po třech měsících poreferovat jak se akváriu daří ;-) ( věřím že tam nebudou řasy ale nevěřím že to půjde nazvat fungujícím akváriem.)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 6589x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/2135-aktivni-uhli