Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hypermangan

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hypermangan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 20:00 Muž AsusKD [85] – Pozor na deti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2019 17:35 Muž RAP [1556] Re: lenkalor
Zkus větší dávku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 13:13 Žena lenkalor [580] Re: RAP
Torben dávám pořád. :-) Zkusím to po výměně vody zase s Esha 2000.
OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2019 12:35 Muž RAP [1556] Re: lenkalor
Zkus to přírodně, např. rašelinový výluh. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 23:16 Žena lenkalor [580] Re: vaclav
A nemá to nějaké jiné nežádoucí účinky ? Zrovna teď by se mi to hodilo přidat do nádrže k vrčivkám, dvě z nich nemají pořád ploutve v pořádku a chytit se nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 23:00 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
I po dvou dnech je ta voda trochu žlutá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 22:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – hnojivo
Rostliny potřebují jak draslík, tak mangan. Nedávalo by smysl použít jako jejich zdroj právě poměrně levný manganistan draselný? Nasypat do kbelíku s vodou, počkat 48 hodin, než se rozloží a tu vodu pak při výměně dát do akvária? Přehlížím něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:32 Muž Smetany [1226] Re: Planorbella
No ona tady ohledně toho byla delší diskuze (uznávám že jsem si domyslel víc než sem měl) kterou Václav smazal a s ní i mojí obhajobu a omluvu. (Netvrdím že to od něj byla zbytečná schválnost stydim )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 18:12 Muž Planorbella [643] Re: Smetany, vaclav
Souhlasím s Václavem. Savo obsahuje chlor a ten škodí mechům. Když jsem zalil mech vodou z vodovodu tak vždy zežloutl a když dešťovou, tak vpoho, zelený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 18:58 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Nechal bych to trochu déle ale radši bych si to na kousku vyzkoušel. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 18:26 Andaska Re: vaclav
Oki, díky. Bude stačit namáčení půl hodiny? Je to fakt je kvůli desinfekci, než ho dám do akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2019 18:20 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
rybicky.net/forum/12011-plostenka
rybicky.net/clanky/1755-jak-nenakoupit-neakvarijni-rostliny
Stačí opravdu velmi malé množství. Doporučuji nejdříve rozpustit a buď ředit nebo přidávat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 18:15 Andaska Re: Smetany, vaclav
Chci jen desinfikovat, řasa tam neni ;-)
Vašku, kolik tedy toho hypermanganu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2019 17:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Andaska
Pokud mluvíš o desinfekci tak určitě ano, nic se mu nestane. Savo radši ne tím ho můžeš zničit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.02.2019 11:11 Muž Smetany [1226] Re: Andaska
Mech má jen o málo větší odolnost než řasa takže trefit dobu za kterou zabiješ řasu a ještě přežije mech není jednoduché. Možná bych spíš zkusil Savo 1:20 na minutu to by mohl mech zvládnout ale je možné že přežije částečně i řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2019 11:01 Andaska
Ahoj, může se v roztoku hypermanganu desinfikovat i jávský mech?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2018 17:16 jamajcan Re: KLeo
Vykašlal bych se na hypermangan a použil savo. To je jistota.
Edit: Klidně bych dal 1:1 s vodou. Pak pořádně proprat v čisté vodě, nechávám pak ještě odležet několik hodin ve vodě, proprat a je to v podstatě nezávadné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 17:07 Žena KLeo [13] - Živorodky
Stačí hypermangan na dezinfekci akvarijních pomůcek i při bakterióze? Je to neurčitá bakterióza s příznaky dušení a ztráty rovnováhy,s úhyny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 08:34 Maq Re: KLeo
Špatný nápad.
Použij domácnostní čistící prostředky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2017 08:24 Žena KLeo [13] - Živorodky – Dezinfekce reflektorů
Můžu hypermanganem vydezinfikovat reflektory, aniž by se poškodily? Chtěla jsem je prodat, ale chci mít jistotu že je předám dalšímu majiteli bez nějakých zárodků jako bonus.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 11:32 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Tohle zanechává stopy pouze na kořenech (trochu zhnědnou) a jedno balení hypermanganu ti vydrží desetiletí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 09:53 Maq Re: vaaclav
Zkoušel jsi někdy peroxid vodíku? Účinek by měl být na stejném principu, ale "čistší" - nezanechá stopy manganu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 09:15 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: KLeo
Fotka k příspěvku Slabý roztok hypermanganu. Doporučuji nejdříve rozmíchat stačí ho opravdu málo. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2017 08:56 Žena KLeo [13] - Živorodky – Můžu použít hypermangan na mechy?
Přes inzerát jsem koupila přebytky mechů-a protože jsou z akvária,radši jsem je chtěla něčím vydezinfikovat.Můžu použít na pár minut slabý roztok hypermanganu?Někde píšou,že to některým rostlinám škodí.Nebo mě napadlo použít na to eShu 2000.Co je vhodnější?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2017 17:54 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
zdravím, je zde někdo kdo má zkušenosti s lázněmi v Hypermanganu, Dr. Svobodová ve své publikaci uvádí opět několik verzí co do času, rád bych tuto variantu s někým probral a omezil bych to na lidi co s tím mají zkušenosti...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 18:29 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: laki3
Co to je prosímtě za proces ,kdy starými rostlinami odděláš ty nové? to je nějaká černá magie ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 14:30 laki3 Re: drvi
chci prave stare rostlinky vymychat, abych nezavlekl neco do nivyho akva... a hlavne chci je pridat kn rostlinam ktere poridim tak nemusim temi starymi ihned odelat ty nove :?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 14:16 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laki3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2016 14:14 Žena drvi [2894] Re: laki3
Nevim, proc chces rostlinky desinfikovat, ja nove rostliny jen oplachnu pod tekouci vodou. Ale pokud jsou z infikovaneho prostredi, nebo je vyssi pravdepodobnost, ze bys mohl neco do akva zavlect, tak opravdu jen velmi slaby, slabe ruzovy roztok, a ponorit tak na 2 minuty a pak poradne proplachnout a dat do ciste vody na pul hodky. Ale jemnoliste rostliny a mechy to asi stejne neprezijou :-O
Koren, vyvarit tak max 10 minut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 12:16 laki3 – hypermangan
na jak dlouho prosim ponorit roslinky k jejich desinfekci do hypermanganu?? a staci oplachnout vodou?

ps: jak dlouho vyvarovat koren?? ;) 2hod??
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 06:50 Muž kus5 [3] – Esha
U rybek hrozí hlavně krupice. Při koupi si prohlídnu rybky i v okolních akvárkách zda tam není něco viditelného nebo v některém akva karanténa. Doma dám podle dop. dávkování esha exit tak na hodinu. Tím se zlikviduje parazit, který ještě není na rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2016 19:51 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: laki3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 18:39 laki3 – co vse?
tak sem se konecne dneska dostal do lekarny a poridil hypermangan,

prosimvas, muzu do neho ponorit i koreny mimo rostlin ty beru jako samozrejmost ;)

musi byt tedy slabe naruzovely a deset minut stavi? pak oplachnout vodou a nechat namocene v ciste vode?

dekuji za ochotu X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 15:15 Muž Miras [111] Re: Sid
no právě, už jsem někde četl, že nemusí, proto jsem chtěl tu "desinfekci"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 14:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Miras
Problém je, že by měl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 13:19 Muž Miras [111] Re: romant
no ono to vychcípalo, vím, že parazit by měl za pár dní zmizet, ale chci to tak spíše pro dobrej pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:08 R Muž romant [27987] Re: Miras
Pokud jsi tu nádrž proti té krupičce přeléčil, jak bylo doporučováno ve vlákně o krupičce, tak bych to považoval za dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 12:04 xx Re: Miras
Hpermanganem se desinfikují rostliny mimo akvárium. Namíchá se v nádobě roztok v barvě růžového vína (jen pár zrníček hypermanganu se rozpustí v několika litrech vody) a tam se na 10 minut rostliny ponoří. Pak se rostliny opláchnou a dají se hned zasadit. Jemné rostliny nebo třeba valisnérie není dobré do hypermanganu namáčet.

Postup, že do akvária nasypeš hypermangan a budeš s tím experimentovat tam, příliš fungovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2012 10:47 Muž Miras [111]
tak jsem to tu pročetl a z toho dávkování nejsem nijak moudrej. Kolik ml/l vody pro desinfekci nádrže po nemoci - bez ryb (jen rostliny)? A jak dlouho než vyměním vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:52 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Akvaristika není vůbec alchymie. Jen je třeba získávat informace dříve než si pořizovat ryby. Závojnatky do 30ti litrů prostě nepatří protože silně znečišťují vodu. Nevím jak je řešená filtrace, ale voda bude zahlcená odpadními látkami. Doporučuji přečíst alespoň tohle www.akvarijni.cz/… www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2011 22:43 R Muž romant [27987] Re: Jana
Napíšu to stručně. Aby rybky byly v dobré kondici, je potřeba jim zajistit dostaečné podmínky a to hlavně prostorové. Věnuj chvilku času a přečti si o jejich nárocích a pochopíš kde je chyba.
rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 22:38 Jana – Natrhané ploutve
Ahoj, potřebuji poradit. Mám malé akvárko, 30 l, jen umělé kytky, protože živé mi chcípají. Už začínám potřetí, ryby pokaždé nějak odrovnám, takže onemocní. Vodu měním každý týden (zhruba třetinu až půl obsahu) Mé nejnovější ryby - závojnatky mám od prosince. Byly v pohodě, ale teď tak týden pozoruji, že se jim jakoby trhají ploutve. Jedna už tam má sem tam i nějaké bílé tečky. Evidentně se blíží zase pohroma. Mám k dispozici sera rádce, ale nikdy jsem nenašla jasnou odpověď. A musím říct, že už mě štve, že bych měla zase koupit nějaký další sera produkt, protože to je jediná odpověď na potíže, kterou sera rádce dává.
Domnívám se, že ty moje ryby vždy oslabí naše příliš měkká voda. Možná také nestačí to, čím je krmím- střídám 3 krabičky krmiva, vločky a tablety.Několikrát jsem jim dal lupeno salátu. Nenapadlo mě nic lepšího, než teď do akvárka nasypat trochu hypermanganu - zatím. Mám doma ještě Ektopur, Bactopur direct, malachitovou zeleň. Nevím však, čím jsou ty potíže způsobeny, takže nevím, co mám vlastně léčit a jak. V akvárku jsou také lastury a zřejmě i vápencové kameny. Hezky to vypadá, ale narazila jsem tady v těch článcích i na názor, že to škodí. Akvaristika je hrozná alchymie, ale nechci to vzdát. Poradí mi někdo, kde mám začít, co dělat, aby mé ryby byly v kondici? Děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 00:18 Žena uniorn [21] - RostlinyRe: veronika
s pemzou do jde docela rychle dolu...kromě nechtů..: D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 22:38 Muž Roman [100] - CichlidyRe: veronika
časem to sleze smich , a kamarádovi jsem namíchal hypermangan se savem do škopku a odléčil mu tak neskutečně nevonící končetiny od plísní.Pak se dalo na bytě i vegetit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 22:13 Žena bluedream [245] Re: veronika
Testla bych citronovou šťávu, ale netuším, jestli zabere. Na přírodní věci (ruce od vlašáků) funguje skvěle. Tohle je ale přece jen něco trochu jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.04.2010 22:08 Muž filipsi [1295] Re: veronika
Ne, bohuzel, ruce tak uz zustanou. Ja si je obarvil jako desetilety, a podivej, mam to dodnes : www.divabodyart.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 21:19 veronika – hypermangan
Chci se zeptat,tady pisete ze hypermangan obarvi ruce na hnedo.Me se to opravdu stalo,ale ted si nevim rady zda se mi to smyje,vodou bohuzel se mi to nedari.Pokud vite nekdo nejaky jiny figl jak se zbavit,,hnedych rukou''budu velmi ráda :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 23:15 Muž Erwen [17] Re: Uli
Popravde bych se hypermanganu jako prevenci pro ryby vyvaroval... ne z duvodu ze by to bylo treba spatne... ale vetsina zacatecniku a jinych co si to tu prectou to hned udelaji, aniz by vedeli presnou koncentraci a nakonec ryby tim mozna i poskodi... Karantena je jistota....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2009 20:42 Usine Re: Uli
Určitě jak píše Horác slabě fialový roztok, nejdříve rozpustit a pak do něj rostliny potopit, aby nic nekoukalo z vody. V takovém roztoku můžou být i několik hodin. Případné zbarvení kořenů do hněda není na závadu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2009 19:44 Žena ustavprochore [567] Re: Imiis
To vám z těch kytek něco zbyde? :-O

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 10759x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/207