Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fotky makro, detail, zoom

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 15 Žádná další stránka   1  
Fotky makro, detail, zoom
Voda a makrofotografie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Makrofotografie
Některé fotky jsou opravdu pěkné, myslete při jejich vkládání i na zdejší atlasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.05.2019 15:35 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Několik mých gupek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   03.05.2019 23:14 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: lilitko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou perfektní. palec
Po Tobě už se mi nechce nic vkládat ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 24   03.05.2019 21:35 Žena lilitko [224]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nie všetky sú vydarené, ale občas niečo... :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   03.05.2019 21:34 Žena lilitko [224]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotím zrkadlovkou Canon 80D a objektív Canon EF-S 60mm f/2,8 Macro USM. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.05.2019 12:40 Muž DH [335] – tlapka
Fotka k příspěvku Makro objektiv bohužel nemám, ale i s 18-55 se dají udělat zajímavé detaily. Tlapka mini želvy ozdobné (6 cm)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.05.2019 12:24 Žena Icestar [595]
Fotka k příspěvku Výborné téma, s dovolením se přidávám. Makro jsem nikdy nijak zvlášť nefotila, ale u rybiček mu přicházím na chuť :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.05.2019 12:20 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: larix
Fotka k příspěvku Hmm, tak to je pecka, ta fotka v odkazu... coze
Tvoje je taky skvělá, jednoho ancíka tu někde mám...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 12:19 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: larix
Tak to je vážně luxusní detail palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   03.05.2019 12:13 Muž larix [1420] – Ancistrus sp. (stará, 10 ročná samica)
Fotka k příspěvku :-)
Inak, nedávno som obdivoval túto fotku: www.akva.sk/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.05.2019 11:38 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: vaclav
Fotka k příspěvku Tak určitě :-)
A když ho nemám?
Hezky to shrnula Raviolka v posledním čísle časopisu: nízká clona, delší čas (to je asi každýmu kdo někdy fotil jasný) a fakt pomáhá kompenzace expozice +/- do mínusu.
Fotím nejčastěji u žrádla, banán, okurka - něco, u čeho ryba musí zastavit aby si ukousla.
Na rostliny, šneky a krevety se dá zaostřit. Na ryby většinou ne, protože než foťák zaostří (tedy alespoň můj kompakt), ryba už je jinde. Zaostřím proto na okurku a pak čekám, až si připlave zobnout :) Tím, že mám zaostřeno na světlou okurku, tak už mám upravenou expozici do mínusu, ryba je po vyfocení hezky tmavá. Fotky už dál neupravuju, krom ořezu. Když, tak velmi zlehka, ale spíš vyjímečně.
Edit: A jen dodám, bodové ostření a sekvenční focení. A srovnat si hladinu (ne v akváriu), aby se neklepaly ruce pivo

Zrovna na téhle fotce je neonka s plnou hubou banánu.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2019 11:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Guppy
Tak musíš na to mít objektiv, v horším případě se dají použít mezikroužky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.05.2019 08:11 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V poslední době mě baví pořizovat detailní fotky akvarijních živočichů, tedy fotit makro.
Pokud máte podobné fotky, podělte se.
Zajímají mně i případné tipy, jak dosáhnout co nejlepších fotek.
Paví očka a krevetka Neocaridina davidi var. Rili a neonka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.08.2014 18:53 radim
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2011 19:26 Muž Cheron [89]
Ja nepotrebujem ani mikroskop :-D

rybicky.net/nadrz/11630/13.jpg
rybicky.net/nadrz/11630/14.jpg

Ale to už je trochu pracne ;-)
Voda a makrofotografie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Makrofotografie
Některé fotky jsou opravdu pěkné, myslete při jejich vkládání i na zdejší atlasy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 14 ...... [15]

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 46341x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19629?od=701