Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Fotky makro, detail, zoom

 

NápovědaFórum » Focení a úprava fotek  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Fotky makro, detail, zoom
Voda a makrofotografie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Makrofotografie
Některé fotky jsou opravdu pěkné, myslete při jejich vkládání i na zdejší atlasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   25.06.2019 13:47 Žena drvi [2894] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Třeba i krevet? :) Bohužel, teď fotím jen tabletem, takže s vašimi skoroprofi fotkami z kvalitních foťáků se srovnávat nemůžu stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   24.06.2019 13:09 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   19.06.2019 16:46 R Muž afc1886 [14700]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.06.2019 08:00 R Muž Mrakoplash [1776]
Fotka k příspěvku Taky občas něco na zahradě chytnu a zkouším vyfotit. (mobil)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.06.2019 11:56 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   17.06.2019 23:08 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – vinětace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zkusil jsem udělat něco s velikou zrnitostí při focení, kdy mám ISO 1600. Při úpravě fotek mi pomohla tzv vinětace, při které okraje zčernají. Fotky nejsou ořezané, jiná úprava než vinětace není provedena. Výsledek přikládám, mne docela příjemně překvapil. Na fotkách je neonka černá a růžkatec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   17.06.2019 22:38 Muž Afropithecus [1692] – Galaxy s8+
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Slíbené snímky z akvária . Jen pár co jsem vybral další asi nestojí za prezentaci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   14.06.2019 10:06 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku C. pygmaeus, Caridina multidentata, gupka Emerald blue grass, růžový okružák a neonka obecná
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   30.05.2019 23:30 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old school – taky něco
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kvituji založení tohoto vlákna. Krásné fotky všech! palec
Přispívám také s trochou do mlýna. Fotím většinou na Canon EOS 400D, objektiv 15-55 nebo 75-300 (patřící k tělu na kinofilm). Fotím převážně z ruky, proto většinou zvedám ISO. Kvůli brýlím používám automatické ostření, vždy na konkrétní bod. Zkouším na oba objektivy i předsádkovou čočku. Ostření je ještě obtížnější, ale celkově můžu jenom doporučit. Fotky "upravuji" v Picase.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2019 09:46 Muž Jarry [1437] Re: lilitko
Bohužel není můj, mám ho jen půjčený od kolegy - chtěl jsem si vyzkoušet, jestli se mi bude chtít utrácet za vlastní a také tu ohniskovou vzdálenost - těch 150mm je až dost, asi bych si vystačil s plánovaným 100mm objektivem. Ale bude to chtít hodně tréninku, focení nehybných věcí počítám půjde se stativem a dálkovou spouští docela dobře (určitě vyzkouším), s rybama to bude asi spíše o štěstí - ale i o tom tréninku, stačí se podívat na krásné fotky ryb, co tu občas publikuje půlpy:-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.05.2019 09:43 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jak kdy, někdy se producírují když chceš vyfotit něco co nemáš nebo neznáš tak to zrovna nejde. Za některými musíš i do vody. Jsou lidi co mají rybářské oblečení až po ramena já mám zatím jen prodloužené gumáky a moc se mě do toho bahna nechce. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2019 09:28 Žena lilitko [224] Re: Jarry
To je slušný objektív, tíško závidím. ano Veľa ľudí žije v omyle, že si kúpia ´kvalitnú výbavu´ a pôjde to samo. Bohužiaľ potom zistia, že väčšina fotiek ide do koša. :-O Mám makroobjektív, ktorý je schopný ostriť od nejakých 20 cm, tiež som sa tešila, ale narazila som hneď na niekoľko problémov. Je síce pekné, že môžem ísť pomerne blízko k akváriu, ale čo z toho, keď rybičky sa vyplašia a schovajú sa do rastlín, napriek tomu, že keď tam sedím bez foťáka, producírujú sa mi pred sklom. Proste sa tej veľkej čiernej veci v mojich rukách boja. Takže sú to veľmi dlhé chvíle strávené pred akváriom s hľadáčikom na oku a doslova lovením aspoň nejakých fotiek. Potom ďalší problém je svetlo. Väčšina mojich rybičiek je veľmi rýchla, takže pod čas 1/125 pri rybách ani nejdem. Svetlá mojich akvárií sú setové, čiže nie veľmi silné. Pre bežnú potrebu to stačí, pre fotenie nie, takže dvíham ISO. Samozrejme sa fotením neživím, takže ani fotoaparát nie je profesionálny a tým pádom je šum pri vyššom ise hneď vidieť. Akvárka mám v práci, takže nie je možné ani použitie nejakého prídavného osvetlenia iba kvôli foteniu. Takže áno, mám trochu kvalitnejšiu výbavu ako úplne bežný akvarista, ale musím byť aj za tých pár dobrých fotiek vďačná a považujem ich skôr za šťastie. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   28.05.2019 19:44 Muž Jarry [1437]
Fotka k příspěvku Dostal se mi do ruky slušný makro objektiv a zjistil jsem, že opravdu není žádná legrace s tím něco vyfotit:-) Z 200 fotek (první pokusy jen tak z ruky) je alespoň trochu ostrá jedna, je to Sigma 150mm 1:2.8 APO MACRO.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   28.05.2019 17:27 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jak jsem právě zjistil, ta vážka je neuvěřitelně trpělivej tvor - to se fotí samo. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 11:02 Muž ZDRI [1415] Re: Oldass
Moc děkuji! Díky Tobě jsem konečně zjistil, jak funguje ten AF/FOCUS. Jo, když je nejhůř, je čas si přečíst manuál, u mě po 10-ti letech :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.05.2019 10:51 Muž Oldass [806] Re: ZDRI
Podle specifikace umí zaostřit při širokém záběru na 1cm (ale to by sis musel přisvítit, stíníš si fotoaparátem) a nebo na tele (nejdelší ohnisko) zaostří na 1m. Asi s tím zázraky nepůjdou.

cituji z recenze: "Dalším ovládacím prvkem je tlačítko AF/FOCUS, kde se krátkým stiskem přepínáte mezi normálním a makro ostřením."
dále
"Zapnutý makro režim situaci výrazně zlepší. Na nejširší ohnisko je možno ostřit prakticky již od objektivu. Fotoaparát občas zaostřil na pravítko položené na objektiv, tedy cca 4 mm od přední čočky a 0 mm od plastového okruží objektivu. Obvykle však vyžaduje trochu více místa, ale od cca 5 mm (od okruží) již nemá větší problémy. Překvapivě kolem 8 - 9× zoomu potřebuje fotoaparát na zaostření celých 90 centimetrů, aby od 10× zoomu potřeboval jen 60 cm. Ostatně vám dost pomůže ukazatel vzdálenosti, od které můžete ostřit. Na nejdelším ohnisku pak makro režim vyžaduje vzdálenost 86 cm."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 10:42 Muž ZDRI [1415]
Kolegové odborníci, nemáte radu, jak udělal slušnou fotku automatickým ultrazoomem (mám Panasonic Lumix FZ28)? Lze to vůbec bez makrokroužků? Ať dělám co dělám, pořád to není ono.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.05.2019 10:12 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ampulárie, neonka, okružák, Limnobium, mládě Rili
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   17.05.2019 10:25 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2019 08:30 Muž Passenger77 [524] - RostlinyRe: Guppy
Ten detail Ceratophyllum demersum je luxusní... potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 27   17.05.2019 08:22 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidy – Krevetí koktejl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rili samice, Rili samec, Cheryna, Japonica, Ceratophyllum demersum
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 20:35 Muž imax [47] Re: lilitko
pri tej výbave sa nečudujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 13:07 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: imax
Taky blesk nepoužívám, jednak kvůli odrazům od skla a taky kvůli věrnosti barev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 04:40 Žena lilitko [224]
U mňa nie, zásadne... Pri fotení v akváriu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2019 22:07 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: imax
Ano používám, difuzer s bleskem. U ryb jak kdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2019 21:55 Muž imax [47]
Veľa pekných fotiek. Klobúk dole pred zábermi z akvárií. S full frame zrkadlovkou a makro objektívom je možné dosiahnuť parádny výsledok nie len v exteriéry s hmyzom, ale aj u nás akvarisov pod vodou, kde je úplne iné svetlo. Vysoké ISO pri minimálnom šume je obrovská výhoda, ktorú žiaľ nemáme všetci. Mám podobné skúsenosti ako Guppy. Skúšal som fotiť s Canonom 450D + objektívmi Canon 50mm 1,8 alebo Tamron 17-50mm 2,8. Väčšina fotiek bola aj pri najnižších clonách nepoužitelná. Pri časoch v ráde desatín sekundy je možné fotiť zo statívu, ale aj z ruky len statické, prípadne málo pohyblivé objekty. Akonáhle sa ryba hýbe, treba skrátiť čas, čo väčšinou znamená potrebu zvýšiť aj ISO, čo pri starších čipoch znamená už pri ISO 800 vysokú zrnitosť. Moja otázka znie: Používate blesk?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.05.2019 00:12 Muž larix [1420] – Ešte som jednu našiel...
Fotka k příspěvku Samica Limnopilos naiyanetri s vajíčkami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   09.05.2019 12:39 Muž larix [1420] – Corydoras habrosus
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 23   09.05.2019 12:39 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Taky sem tam něco cvaknu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2019 23:27 -
Uplne,že bomba fotečky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   08.05.2019 22:22 Žena lilitko [224]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Najnovšie úlovky. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.05.2019 12:50 Muž 4Sima [1897] – Šneci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku pár fotek šneků
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   07.05.2019 20:39 R Muž afc1886 [14700]
Fotka k příspěvku Jedna z mobilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.05.2019 21:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tam bych s dlouhým časem neměl šanci, bylo by to rozmazané.
Já jen uváděl co většinou fotím, jinak venku za dobrého světla to práskám taky a taky mě u toho fouká vítr. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.05.2019 20:17 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Jarry
Fotka k příspěvku Bych šel asi do tý Sigmy z důvodu lepší světelnosti a širšího oka... A jestli to dobře kreslí, což vypadá že jo: www.megapixel.cz/…
Tak bych jí klidně bral. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   06.05.2019 19:56 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No jooo, jenže když se objekt hejbe jak vzteklej, nebo fouká vítr, tak potřebuješ ten čas rychlej, jinak se ti to rozmaže pohybem.
Třeba tyhle pajouky jsem před pár dny fotil shodou okolností taky s mezikroužky, ale potřeboval jsem se s časem dostat na tisíciny vteřiny (což jsem musel hodně zvednout ISO a šumí to jak dobytek), protože hodně foukalo a větev s pavouky lítala jak vzteklá... Tam bych s dlouhým časem neměl šanci, bylo by to rozmazané.
Stejně jako třeba často u té krevety, která pořád někam pochoduje a vrtí se. :-O
Jako bylo by to fajn, nechat si to pěkně prokreslit dlouhým časem a velkou clonou, ale ten hmyzák většinou nepočká. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.05.2019 18:04 Muž vlka [3453] – obyvatelé AQ
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Focení čehokoli živého je v podstatě sázka do loterie Makro režim toho hloubkově moc nezaostří. Tyhle jsou foceny z ruky Canon 600D na režim Portrét. Co se nehýbe dávám stativ, AV, nastavím ISO a „f“ dám samospoušť 2 nebo 10 sekund, ručně po vypnutí AF zaostřím na nejbližší bod foceného objektu a mačkám spoušť. Jak píše ManuChavez chce to najít ten kompromis co komu (cvakátku i cvakajícímu) vyhovuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   06.05.2019 13:24 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak já fotím spíš opak max čas a clona aby rostliny byly ostré na celé fotce. Asi 2-3 roky fotím vážky a dostal jsem se na facebook do jejich skupiny, mají teda na to jiné sklo než já ale ty časy co používají tak to hrozný. Ta 3 fotka tak ta je focená s použitím mezikroužku. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2019 07:43 Muž Jarry [1437] Re: ManuChavez
Nechytračíš, jsou to přínosné informacepalec Nedávno jsem si chtěl makro objektiv pořizovat, nakonec dostalo přednost další "vodní dílo", ale objektiv je stále v plánu. Rozhoduji se mezi tím samým, co používáš, nebo Sigma 105mm f/2,8 EX DG OS HSM Macro - zatím se přikláním k té Sigmě, ale definitivně rozhodnuto není:-) Chci mít možnost fotit detaily i v zadních partiích akvária, což si nejsem jist, jestli s tím 85mm objektivem bude možné - nejvíc by se mi líbilo oba vyzkoušet, ale to se mi asi nepodaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.05.2019 23:00 Muž larix [1420] – Roztoče
Fotka k příspěvku Dnes som nafotil vodné roztoče, ktoré sa práve objavili...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 17:18 Muž 4Sima [1897] Re: Guppy
Pokud bys chtěl mít ostrou hlavu/oko, chtělo by to bodové ostření a ostřit na tu hlavu. Čím menší dáš clonu, tím víc bude zbytek rozmazaný, resp. neostrý. Další podstatnou součástí je velikost čipu fotoaparátu. Čím větší čip (např. Full frame) tím můžeš přidávat vyšší ISO bez vzniku rušivého šumu a můžeš líp pracovat s hloubkou ostrosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.05.2019 15:44 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já si rád přečtu, jak to dělají ostatní.
Ve většině případů mám clonu na minimu, tedy F 1,8, čas tak 1/30 až 1/50 a ISO někde kolem 250 až 350. Celkem se snad začíná dařit, myslím, že třeba ty krevety už ostřeji neudělám.
Co mně dost štve, je malá hloubka ostrosti, ale to je asi u makra normální. Kreveta má třeba zaostřený krunýř, ale oko, jelikož vystupuje, je rozmazané (takových fotek jsem smazal už stovky ano ) Proto je lepší nefotit z minimální vzdálenost - foťák ostří už od vzdálenosti 1 cm, ale fotím raději tak na 5 až 10 cm.
Jako příklad problému s hloubkou ostrosti vkládám druhou fotku - gupky u banánu. Ostrá je jen jedna ryba. To už je lepší fotit bez makra.
A k poslední fotce: někdy je to zaostřeno prostě na hovno :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.05.2019 14:17 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Guppy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chce to najít kompromis pro daný stroj, aby to ještě moc nešumělo (vysoké ISO) a ani aby to už nebylo rozmazané pohybem (moc dlouhý čas).
ISO si nastavuji ručně, protože jinak, jak píšeš, to automatika nacpe do nějakýho nesmyslu, jen aby z toho vylezl krátkej čas. Bohužel je to už pak nekoukatelné.
Každopádně u každého stroje je ta koukatelnost jinde...

Pro přestavu, první je pod světlem, druhá u dna, obě z ruky.
První:
f8, 1/100s, ISO 1000
Druhá:
f9, 1/20s, ISO 800

Ale zase u toho tvého stroje je dost světelný objektiv, tak ten by mohl fotit slušně i na nižší (pro tebe přijatelné) ISO, když dáš nižší clonové číslo.
Případně si můžeš při focení akva přisvítit... U padesátky to celkem jde, u většího akva už hůř. :-)
Dřív jsem fotil starým ultrazoomem od Fuji, byla to hrozná paštika, ale když jsem tomu přisvicoval, tak to pak šlo. :-)
Pro porovnání fotky ze stejného prostředí (z akvária bohužel nic po ruce nemám) :
Ze současného Nikonu bez nasvícení:
3.bp.blogspot.com/…
Ze starého Fuji FinePix S2980 s nasvícením:
1.bp.blogspot.com/…
Myslím, že dobré. :-)

Ale nechci vypadat, že nějak chytračím, celkově jsou ty tvoje fotky fajn, jen že ses ptal... ;-)
A samozřejmě s lepším sklem se mi to teď kecá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2019 12:55 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: ManuChavez
ManuChavez napsal: ... - každopádně raději rychlejší čas, a ne delší, jako padlo dole ...
Moc hezké fotky. Ohledně času - jde o světelné podmínky. Třeba u fotky mravence si můžeš dovolit krátký čas, ale zůstaňme pod vodou. Mám vyzkoušeno, že u mně, řekněme v průměrně osvětleném akváriu, u dna - když nastavím kratší čas, tak foťák automaticky šíleně zvedne ISO (někam kolem hodnoty ISO 1000) a fotky jsou k ničemu. Když jsem nastavil ISO na tvrdo, řekněme na 250, tak byly fotky podexponované a neostré. Píšu jen svoje zkušenosti, možná to u Tebe funguje i s kratším časem, možná máš lepší světlo, možná Ti to umožňuje lepší fotoaparát.
Já mám Olympus XZ-10, průměrný kompaktní foťák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 22   05.05.2019 09:26 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já mám Nikon D7500 a makro fotím s objektivem Nikon 85mm f/3,5 AF-S G DX Micro VR
Něco ze stativu, něco z ruky - každopádně raději rychlejší čas, a ne delší, jako padlo dole - aby se hmyzák pohybem nerozmazal. ISO necpat moc vysoko, pak to nepříjemně šumí, clonit tak, aby byl ideálně ostrej jen hmyzák - i to nahrává pak tomu rychlejšímu času, když mám třeba f4 a ne f28.
Když fotím ze stativu, tak vypnout redukci vibrací a odpalovat dálkovou spouští nebo samospouští - kvůli rozmazání.
Když fotím z ruky, tak poslední dobou raději na sériové snímání - na jedno zmáčknutí spouště mi to udělá třeba 10 snímků a já pak vyberu ten nejlepší. Když jsem fotil jednotlivé snímky, tak jsem pak často brečel, že je přes hmyzáka třeba nějaké smítko a jinou fotku nemám.
Korekci expozice když to jde dát taky do mínusu - jednak víc vynikne kresba, jednak nejsou přepaly a jednak to také zrychlí čas.
Něco zvládne autofokus, ale většinou je nutné ostřit ručně - abych zaostřil přesně tam, kam chci.
Fotit se dá pohodlně na režim Priorita clony (A) - nastavím si clonu, ISO a korekci expozice a automatika mi dopočítá čas, který si jen zkontroluji, jestli ho ještě udržím / jestli se hmyzák nemázne pohybem a případně upravím některý parametr.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2019 09:15 Muž larix [1420] Re: afc1886
V mojom prípade je to obyčajný kompakt Sony DSC-H10.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.05.2019 07:58 R Muž afc1886 [14700] Re: vlka
Nejdříve bych vám všem chtěl říct, že máte opravdu krásné fotky. potlesk
Ale chtěl bych vás poprosit, jestli by jste nemohli napsat, jakým foťákem ty fotky vytvoříte. Jsem strašně zvědavý. ;-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   04.05.2019 20:54 Muž vlka [3453] – digitálek z ruky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku To jsem ještě míval gupky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   04.05.2019 19:13 Muž larix [1420] Ešte jedna a už viac nemám :-)
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   04.05.2019 19:09 Muž larix [1420]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Voda a makrofotografie.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Makrofotografie
Některé fotky jsou opravdu pěkné, myslete při jejich vkládání i na zdejší atlasy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15

Zpět na obsah sekce Focení a úprava fotek • Zobrazeno 46341x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19629-fotky-makro-detail-zoom?od=651