Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákupy z Číny

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 4 Žádná další stránka   1  
Nákupy z Číny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 14:53 zekon Re: derata
Ne nejde. Karta sice jde, ale zásadní je že přes paypal je 100% ochrana kupujícího takže lépe ebay. Jenže je to tam i z důvodu té ochrany o něco dražší :) Na Aliex. se za ochranu musí platit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 13:45 Muž derata [11] Re: Těhňajs
Loni když jsem jel do Asie tak jsem si udělal Air bank. Učet zdarma. K tomu mám 2 karty a super appku na mobil. Takže si mužu okamžitě měnit limity nebo zablokovat kartu. Jednu kartu jsem si ted nechal na čr a druhou mám na čínu.
Když si jednu zablokuju tak do tydne mám doma novou. Předtím jsem měl GE a tam jen zmena limitu trvala pul dne... tak jsem je poslal někam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 13:42 Těhňajs Re: derata
Jakou kartu (od koho) jste si založil pro obchodování s Čínou? Jaké máte poplatky za vedení karty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 12:00 Muž derata [11] Re: Mrakoplash
Dříve to šlo. Pak to zrušili a teď to myslím stále nejde. Já to nějak neřeším... mám na to separé kartu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 11:48 R Muž Mrakoplash [1776] Re: derata
Mělo by to jít, i když mi to teď nenabízí. Vím, že jsem si kvůli ukliknutí založil paypal účet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 11:14 Muž derata [11] Re: Těhňajs
Nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 10:15 Těhňajs
Na aliexpresu se dá platit PayPalem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2016 14:56 zekon Re: Affinity
Zaplatíš DPH a clo a díky tomu že nemáš záruku jsi na tom hůř než tady :) Pokud chceš ušetřit na filtru tak Aqua Nova a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:33 Muž TRULY [164] Re: Affinity
no vidis a ja mam doma jednu e901 a treba len vymenit jedno tesnenie 3€, rotor 22€ + kupit uchytky 5€ :) a za 25€ by som ho predal :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:28 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Affinity
No jo, blbý ale je, že se může stat, že dáš hodně peněz za levnou věc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:25 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: TRULY
To mas pravdu, nikdo neni tak bohaty aby si mohl kupovat levne veci smich myslel jsem ze bych koupil napr jbl cristalprofi e701 pokud by vysel levneji, nahradni dily by se dali sehnat i tu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:19 Muž TRULY [164] Re: Affinity
dopadneš tak ako zvyknem ja.
kupim niečo lacnejšie, potom sa to pokazi a nakoniec kupim to čo som chcel drahšie.
Asi tak.
Po rokoch skusenosti zo života ak sa da a hoci trošku prišporim a počkám, tak kupim niečo zo Slovenska, Čiech a viem že to môžem reklamovať, kupiť nahradne diely, zistiť viac o funkčnosti a skusenostiach s výrobkom a som kludny.

Kupiš vedrový filter a budeš doma nervozny či pretečie alebo nie. Tak isto budeš aj ked kupiš u nas ale rozdiel je popisany hore.
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 19:15 Muž Affinity [1] - Rostliny
Myslíte, že se vyplatí objednat filtraci např z alixpressu nebo ebaye? Mám z toho trošku strach.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 12:39 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
No, v tom čase som ho proste nevedel zohnať. Ešte som zháňal a nezohnal tieto rastliny: Proserpinaca palustris, Lagarosiphon major a Lindernia rotundifolia 'Variegated' (www.flowgrow.de/…) - resp. objednal som ich z www.akvarijnirostliny.eu a stále čakám. Som trpezlivý, ale už čakám rok a pol. :-O To už je však off-topic, u číňanov som rastliny nevidel a ani sa mi nezdá rozumné ich posielať z takej diaľky, pár týždňov cestovať.. asi by neprežili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 12:06 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: zervan
Koukám na ten irský web. Hm. F. fontanus jsem koupil od Skalu na Exotike BA za dvě eura. Ale nerozporuju, že se v určitou dobu nemusel dát sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 11:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MirekSazava
Len upresním - eBay nie je anglický, nemecký a iný... eBay dokonca ani je obchod. eBay len zastrešuje individuálnych predajcov z celého sveta, je to len priestor, kde sa predáva. Ja používam írsky web (www.ebay.ie) - pretože rozumiem anglicky a používam euro, no nájde mi predajcov z celého sveta. Tak či onak, tiež som od nejakých britov kupoval nejaké rastlinky (tuším mach Fissidens fontanus) - nie že by to bolo lacnejšie, ale tu som nevedel zohnať. A aj semienka nejakých suchozemských rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 09:32 Muž MirekSazava [71] Re: JirkaŠčobák
Z Ciny nevim, ale kytky se hodne kupuji treba z anglicke Ebay.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2016 20:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: honcka
Taká situácia sa mi ešte nestala - oni sa prakticky ozvú len vtedy, keď je im jasné, že to stojí viac :) Prv však "mávli rukou" i nad drahšími vecami, teraz sú tvrdší. Inak jasné, rôzne súčiastky sú nerozpoznateľné laikom.

Ja však nemám a nikdy som nemal záujem podvádzať - proste ak niečo objednám a je to nad limit, v mojich kalkuláciách počítam s tým, že zaplatím všetko, čo zaplatiť treba (a teda si spočítam, či sa mi to i tak oplatí). Ak nie, tak to neobjednám. Ak áno a stane sa, že nemusím platiť nič, len sa poteším :) Drvivú väčšinu vecí, čo objednávam, sú však rôzne drobnosti, ktoré sa tu ani nedajú kúpiť (napr. rôzne špeciálne kábliky) a ak si ich budem chcieť vyrobiť, strávim tým napr. hodinu času a môžem to objednať za pár € aj s dopravou, tak ak to nesúri, objednám.

V poslednej dobe číňania začali posielať tak zvláštne, že to nejde priamo z Číny, ale pošlú to napr. do Holandska a odtiaľ ide zásielka už hoci aj s Track and Trace číslom holandským z holandskej adresy. Colníkov to však nezastaví, lebo na colnej deklarácii je krajina pôvodu Čína, tak v rámci pravidiel spolupráce EÚ si vyžiadajú platby ako cieľová krajina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 20:07 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Suntour
ja kupoval z ciny napr.: tecka a spojky na vzduchovaciu hadicku,spetne ventily,vzduchovacie kamienky,skleneny teplomer(bol celkom presny a teplota sa lahsie odcitala z neho), arduino a moduly k nemu,cidla teploty DS1820,led cipy,led pasiky,male cerpadielka na 12V,
sklamany som bol ale z prisaviek na uchytenie hadicky v akva-po par tyzdnoch v akva uplne stvrdli a boli nepouzitelne. Potom odkalovacia hadica s pumpickou slzila,netesnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:58 Muž honcka [39] Re: zervan
Zalezi, co si nechavas posilat, zvlast konstrukcni soucastky nechavaj bejt, ze dps deska te muze stat dolar i 1000 dolaru a laik mezi tim nepozna rozdil a drtiva vetsina toho spada do ty hladiny 22e. Btw ten poplatek poste davas i kdyz to celnici zastavi a ty prokazes, ze je to do 22e?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:50 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dudak
Len na eBay som spravil viac ako 300 nákupov a kopu ešte iných a za tie roky môžem konštatovať, že naši colníci dosť sprísneli, asi majú za úlohu vybrať viac peňazí. Prv mi púšťali zásielky v pohode, nestarali sa, čo je vnútri (kľudne i objektív za niekoľko stoviek €), ak číňan uviedol cenu 10 USD. Teraz otvárajú, pozerajú a žiadajú doklady o reálnej platbe (z banky, faktúry a podobne), takže DPH platím relatívne často, ak ide o sumu nad 22 €. Ak ide o sumu nad 150 €, potom sa platí i CLO (tuším 8% na techniku). Slovenské pravidlá: www.financnasprava.sk/…

Vždy poverím poštu o vybavenie, ten drobný poplatok mi nestojí za to ísť osobne cca 90 km a tam vybavovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:16 Muž dudak [1885] Re: mamen1
tak clo se platí od určité sumy, už si ji přesně nepamatuji, ale i pro levnější výrobky by se měla tady platit DPH, často to přijde rovnou domů bez toho, ale už se mi také stalo, že jsem musel nejdříve DPH zaplatit, a až potom mi to pošta vydala, případně jsem si to mohl nechat vyřídit celé poštou, ale chtěli za to docela dost peněz, myslím kolem 200,- takže i s tím je třeba počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 19:05 Muž mamen1 [5] Re: Suntour
také něco přidám, kupoval jsem třeba skleněné dropcheckery za hubičku.... a také proudové čerpadlo,sice s jejich zástrčkou 220V ,ale k tomu dodávají redukci pro naše zásuvky,takže jsem nic neřešil. Protože budu dělat nový kryt osvětlení,zrovna včera mi dorazila zrcadlová folie. Vše tu uvedené bez placení CLA
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:48 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
Pridám CO2 atomizér, reaktor (klon Sera), rôzne sitká na nasávanie filtra (u nás niekoľkonásobne drahšie, lenže raz mi poslal číňan sitko, ktorého gumička smrdela ako nafta, i bola akoby mastná...), LED pásiky, dlhé akvaristické nožnice a pinzety, či iné "pomôcky".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Suntour
Hlavně malé levné lehké věci, u větších kousků se platí velké poštovné, malé věci mají poštovné zadara.

Já bral toto:
Osvětlení, pokud si vystačíš s kratšími kousky.
Levné tužkové testery vody (pH a vodivost).
Štětka na čištění hadic externích filtrů.
Digitální teploměr.
A pak takové kraviny jako je třeba velká klamerka. Používám ji na přichycení hadice při výměně vody.

Na použitelný filtr, čerpadlo ani filtrační materiály jsem nenarazil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 18:33 Muž Suntour [4] – co se vyplatí
co se vyplatí koupit v cine pro ryby ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 15:33 R Muž ctibum [6926] Re: laKatos
No jak jsem psal, my se dlouhodobě (15 let) pohybovali do 5% reklamací a výstupní kontrola byla o tom jet se tam jednou za dva roky ožrat s majitelem fabriky...
Trochu zlehčené, ale často je tam to ožrání se platnější, než kravata a zástup asistentek...

To co popisuješ si skoro myslím, že často funguje u těch e-shopů. Linka sype třeba akvačerpadýlka pro někoho. Výstupní kontrolou něco neprojde, třeba kvůli vibracím. Tak se to hodí vedle a prodá na ebayi.
Stejně tak tam funguje to, že přes den fabrika vyrábí třeba značkové karbonové rámy na horská kola. Skončí "značková" směna a linka jede v noci dál a sype stejné rámy, ale noname. A samozřejmě tam už se až tak moc na tu kontrolu nehraje, což ale nemusí znamenat, že se každý "noční" rám rozpadne. Jen je tam trochu větší riziko.

EDIT
Ještě k těm motorům. Tam byla bedna s motory, ze které brali napravo i nalevo. Napravo do značky, nalevo do našeho. Nikdo neřešil, po čem zrovna hrábne. Samozřejmě mohlo jít u té značky o low end model třeba pro východní Evropu. Ale chtěl jsem tím říct, že značka a vyšší cena nemusí automaticky znamenat odpovídající kvalitu. A platí to i naopak. To, že si v Globusu koupíš akušroubovák o polovinu levněji nemusí znamenat, že ti nevydrží pět let bez jedinýho problému.

EDIT EDIT
A šidit se dá samozřejmě na čemkoli. Akuvrtačka má padesát součástek a každá se dá vyrobit nebo koupit levněji.
Každopádně výroba tam nefunguje tak, že linka jede nonstop, výrobky se třídí podle kvality a pak se vybírá, jaká značka se na to nalepí. Když si objednáš a zaplatíš zálohu, tak se teprve nakupuje odpovídající materiál na tvojí objednávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 15:21 laKatos Re: ctibum
ctibum napsal: V tom případě akuvrtačky, který jsem uvedl, šlo jen o to logo. Stejná fabrika, stejné komponenty, doprava ze stejného místa, stejné clo. Naopak, značková firma si umí domluvit lepší podmínky a cenu, než Honza z Čech. Ať už proto, že je to značka, nebo proto, že toho vezmou 10x víc než já, protože to mají pro celou Evropu a já jen pro ČR. Na druhou stranu mají i jiné náklady. Nicméně to není o tom, že značková věc je automaticky lepší.
A není to i o výstupní kontrole?
Jede linka kde ti po kusech skáčou výrobky a ty odzkousene a kvalitou vyhovujici se prodávají oficiálně pod značkou a pak jsou tu ty které nevyhovely a ejhle přece se nevyhodi .....prodají se pod jinou znackou......

Nebo formy pro plasty. Ty kvalitní jsou prvních 5milionů a těch dalších 5 které už nemají svůj tvar (muzou ale nemusi) jsou ty neznackove.

Motor do vrtačky budes mít stejný ale ze máš treba špatně navinutou civku a parametry vrtačky (vykon) jsou tím pádem někde jinde to už je jedno..... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 15:03 R Muž ctibum [6926] Re: zervan
Ano, nejde to úplně srovnávat. Jsou tam i jiné náklady, logistika, skladování, lidi atd. Ale když má jeden možnost si to koupit buď tady se vší parádou, nebo za polovinu na e-shopu z Číny bez parády a s rizikem, tak je na každém, co si vybere... A pořád si myslím, že velká část parády je o tom značkovém nápisu, který ale nemusí být automaticky zárukou kvality...

V tom případě akuvrtačky, který jsem uvedl, šlo jen o to logo. Stejná fabrika, stejné komponenty, doprava ze stejného místa, stejné clo. Naopak, značková firma si umí domluvit lepší podmínky a cenu, než Honza z Čech. Ať už proto, že je to značka, nebo proto, že toho vezmou 10x víc než já, protože to mají pro celou Evropu a já jen pro ČR. Na druhou stranu mají i jiné náklady. Nicméně to není o tom, že značková věc je automaticky lepší.

Mimochodem, dlouhodobě jsme se pohybovali do 5% reklamací u spotřebního elektra, což mi v téhle cenové kategorii přijde hodně dobré...

Znovu, neříkám, že to platí obecně a u všeho. Ale co platí obecně je, že u nás to je předražené. To není žádné tajemství. Teď je populární srovnávat drogerii DM tady a v Německu. Tak je to levnější. Na dotaz proč blábolili o logistice atp. Ale ve finále zaznělo něco ve smyslu "a proč ne, když to tady stejně lidi koupí"... Je to o nabídce a poptávce a proč by to tady prodávali za pět, když to lidi koupí i za deset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:52 Muž Yirka [9126] Re: Marcel G
Ještě bych dodal, že si nelze dělat iluze o tom, kde nakupují ty obchody....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:51 R Muž ctibum [6926] Re: Marcel G
A ono nemusí jít ani o Čínu. Já kupoval v Chemnitz set Aquatlantis o asi 600,- levněji, než stál tady na e-shopu. A tak je to se spoustou věcí, které jsou v Německu levnější (a kvalitnější) než u nás. A to samý USA. Kdo tam jede, tak tam nakoupí. Nike, Adidas, Crocs, Olympus, Apple. Všechno výrazně levnější, než tady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:30 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ctibum
ctibum napsal: Kde si myslíte, že se to všechno vyrábí...? A proč platit dvojnásobek jen proto, že vám tam natisknou nějaké "značkové" logo... Ono nejde len o to logo... Čo sa ceny týka - predával som tovar, tak viem aspoň trochu, čo všetko to obnáša, napr. treba napísať manuál v domácom jazyku (že to mnohí totálne odfláknu a nechajú preložiť Google Translatoru je vec druhá, ale treba to i vytlačiť a pribaliť / nalepiť), zaplatiť recyklačný poplatok, zaplatiť prípadne poplatok autorskému zväzu výpalníkov, samozrejme zaplatiť DPH (i keď sa žiadna hodnota nepridáva) a CLO. Ak si to kúpi človek pre osobnú potrebu, nemusí nič z menovaného (pri vyššej sume platí DPH a pri ešte vyššej aj CLO). No a ako predajca chcem samozrejme na tom i niečo zarobiť, veď to stálo čas a aj nejaké to riziko. Okrem toho, čo ak sa v priebehu 2 rokov pokazí veľká časť tovaru a ľudia mi ho vrátia na reklamáciu? Nebudem ho posielať späť do Číny (drobnosti sa naozaj neoplatia, navyše číňan nedá záruku 2 roky), ale proste pošlem nový kus. I toto treba odhadnúť a zahrnúť do ceny. Ak by sa kazil každý 5. kus, treba k cene prirátať 20%.

Čo sa týka kvality: Číňania nie sú blbí, oni vedia spraviť aj kvalitné veci, pokiaľ ich odberateľ (firma) vyžaduje. Ak chce čo najlacnejšie, použije najlacnejšie súčiastky, nebude robiť kontrolu kvality a podobne. Ak si to objedná firma zvučného mena, okrem loga si dá i náročnejšie požiadavky na kvalitu a kvalitu si i preverí. Ťažko sa baviť všeobecne, niečo sa proste oplatí a niečo nie. Napr. LED žiarovky vždy objednávam z Číny, mám tie najnovšie a mám to lacnejšie. No ak sa pokazí, tak smola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:16 R Muž ctibum [6926] Re: DavFM
Tak jasně, nejde to říct obecně.
Například díly na mobily - skla, displeje, jakékoli vnitřnosti. Za pár korun, pokud si to člověk umí vyměnit.
USB kabel za 10,-? Není co řešit, klidně si počkám.

Léta se živím dovozem z Číny, i pro řetězce, i pod jejich značkou. A když pak jedu do fabriky na inspekci a vidím, jak z jedné bedny berou motory do akuvrtačky Einhel a ze setjné bedny do mojí noname pro Globus, která je o polovinu levnější, tak se na to dívám trochu jinak.
Nebo nejmenovaná česká firma, deklarují (nebo alespoň deklarovali) české výrobky. Jenže to je často o tom, že sem z Číny dovezou 80% komponentů a tady je jen sestaví, případně doplní pár tuzemských součástek. Zaplaťpánbůh za to, lidi mají práci, ale... A pak jim tady u něčeho vypadne subdodávka a já jim vezu z Číny komplet něco, co se tváří jako vyrobené v ČR...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 14:14 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez techniky
Dá někdo link, kde se dají v Číně koupit akvarijní rostliny? To je jediné, co mě tam z e-shopů zajímá (i když Singapore by byl asi vhodnější).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:51 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Marcel G
Myslim si, ze to primo souvisi. Casto nekomu objednavam neco z Ciny a kdyz se ptam, proc si to neobjednaji sami, tak je hlavni duvod obava o zneuziti udaju z karty. Timto jsem chtel rict, nebojte se, o prachy neprijdete i kdybyste udelali sebevetsi blbost.Pokud si to vcas uvedomite, dodavam. (edit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: ctibum
No nektere cinske veci ani v te cine nekoupim levneji nez tady. Treba veci co ma na prodej JK Animals (treba Atman) proste jsou v cine za skoro stejnou cenu. No a jelikoz jsem platce DPH, tak v tom mam jasno kde nakoupim.
Na druhou stranu, treba LEGO, byt jsem si vedom i nejakych problemu kolem copyrightu, to proste tady odmitam kupovat. Jejich pridana hodnota je az nestoudna, ne nadarmo je to nejvydelecnejsi hrackarska firma na svete, oproti nim je i Porsche levne auto (to je naopak zase automobilka s nejvetsim profitem z kazdeho auta).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:45 GP Re: ctibum
Nedávno jsem objednal arduino uno po 0,01$ (není překlep), tak jsem zvědav, co dojde, ale už tam je normální cena, tak snad to nebude cihla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2016 13:44 Marcel G Re: DavFM
Zkušenosti se zneužitím platební karty ale nejsou tématem tohoto vlákna. Tato problematika přece nijak nesouvisí s nákupy z Číny, nýbrž s bezpečným chováním v online prostředí obecně, kde vám každá banka vtlouká do hlavy, abyste nikdy neklikali na žádné odkazy v e-mailech a už vůbec nikam nezadávali žádné přístupové údaje. Na stránky banky nebo PayPal má člověk vždy přistupovat přímo - zadáním dané adresy přímo do adresního řádku prohlížeče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 13:25 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: MarekSazava
Pridám taky par zkusenosti:

ad karta a obavy o zneuziti: kdysi nam prisel email, ktery se tvaril jako od PayPalu s tim, ze udaje o nasi karte jsou neaktualni a je treba vse znovu zadat. Draha polovicka nemeskala, vse vyplnila, potvrdila heslem k PayPalu a hotovo.Behem dne, nez se podivala na ucet, nam odeslo v ruzne velkych castkach cca 20t ruzne do celeho sveta. Nemeskala, ihned bezela do banky, zablokovali internetove platby a nahlasila zneuziti udaju o karte. Cca do tydne jsme meli vsechny penize zpatky, jeste o malinko vic, protoze se nejak zmenil kurz.
Takze je treba si davat pozor, kam co zadavam, ale neni duvod mit obavy o vyluxovani uctu. Pokud si vsimnete vcas, dokud jsou penize jenom nekde v meziprostoru, dostanete je zpet.

ad nedorucene zbozi: nedoslo vcas objednane zbozi, otevreli jsme problem na Aliexpresu a penize jsme dostali naspet. Cca za 14 dni dorazilo i to zbozi, kdovi kde se toulalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 12:32 Muž MirekSazava [71] Re: Marcel G
Ideální je internetová platební karta oddělená od všech peněz. Člověk jí může mít celou dobu zamčenou a odemknout jen na platbu a pak zase zamknout a snížit tak riziko nějakého problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2016 11:43 R Muž ctibum [6926] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No jistě... už i tady... :-(
A proč ne? Kde si myslíte, že se to všechno vyrábí...? A proč platit dvojnásobek jen proto, že vám tam natisknou nějaké "značkové" logo...

Já tam kupoval např. malé 5V čerpadlo s USB napájením. Za cca 80,- Ve spojení s powerbankou geniálně jednoduché v případě výpadku proudu. Mám ho v krevetárku, připojené k nabíječce na telefon a funguje bez problémů.

Mám odtud i topení. Zpracování o třídu lepší, než polovina topítek prodávaných u nás za dvojnásobek. Funkce ok.

Takže znovu, proč ne...? Nejsem tak bohatý, abych si draze kupoval levné věci a už dávno neplatí, že co je z Číny, je automaticky šunt...

Edit: Řekl bych, že většina věcí se v akvaristikách bude kupovat i tak.
Když potřebuju něco hned, nekoupím do na čínském e-shopu s dodáním 30-60 dnů.
A dražší věci tam riskovat nebudu. Sice jsem psal, že Čína automaticky neznamená šunt, ale to riziko tam přeci jenom je vyšší. Jde jen o to, nastavit si svoji hranici rizika...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:38 Marcel G Re: Marcel G
Na co si dát pozor:
Když si objednáte nějaké zboží, v přehledu objednávek můžete sledovat, co se s ním děje.
Zboží má několik "stavů" (např. Awaiting payment, Awaiting delivery, Finished apod.).
Pokud vám zboží nedorazí včas nebo vám dorazí poškozené, nebo v něm bude něco chybět, je třeba to včas (než uplyne stanovená doba) reklamovat. Na portálu AliExpress.com to znamená, že je třeba kliknout na odkaz "Open a Dispute" (začít spor).

Rada: Nikdy spor neuzavírejte, dokud nebudete mít zboží doma (nebo dokud vám nevrátí prodejte peníze)! Prodejte se vám bude snažit navrhnout nějaké řešení, které pro vás ale třeba nemusí být výhodné (např. vám navrhne, abyste ještě pár dní počkali, že zboží určitě dorazí). Jakmile ve sporu přistoupíte na jeho návrh (kliknete na tlačítko "Accept"), přijdete o všechny páky, které na prodejce máte. Portál AliExpress zadržuje prodejcům peníze, dokud nepotvrdíte přijetí zboží (nebo nepřijmete jejich návrh ve sporu). AliExpress nabízí také možnost pokecat si přes chat se zaměstnanci, kteří vám v případě jakýchkoli problémů poradí (v angličtině).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:29 Marcel G Re: Marcel G
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jak objednat zboží (příklad uvedu pro AliExpress.com):
1) Registrace → nejdřív se musíte zaregistrovat
2) Vyhledání zboží → stačí zadat hledanou frázi do vyhledávacího políčka (např. "chihiros led") nebo si procházet jednotlivé kategorie zboží
3) Nakupujte jen u prověřených prodejců → zaměřte se především na údaj "Positive feedback", který by měl být co nejvyšší (ideálně nad 98%) a zkontrolujte také, jak dlouho už je prodejce na portálu aktivní (ideálně alespoň několik let)
4) Vyberte z nabídky pečlivě požadovanou variantu výrobku
5) Vyberte z nabídky způsob dopravy → většina prodejců nabízí standardně dopravu zdarma, ale někteří mají v nabídce i cenově příznivou dopravu DHL (v takovém případě vám zboží dorazí nejpozději za 1-2 týdny)
6) Vložte zboží do košíku, a pak ho uhraďte → vybírat můžete zpravidla z několika způsobů úhrady; některé portály umožňují i platby přes PayPal
7) Vyčkejte na dodání zboží → u každého zboží je uvedena lhůta, do kdy by vám mělo zboží nejpozději dorazit ("Seller guarantees").
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 11:16 Marcel G – Jak nakupovat v čínských e-shopech, na co si dávat pozor, rady a zkušenosti ...
Seznam čínských e-shopů: cinskytrh.cz/…

Mezi nejlepší čínské e-shopy patří:
1) www.aliexpress.com
2) www.dx.com
3) www.tinydeal.com

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 10:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Burik
Musíš to odfotit u rozbaleýho balíčku se všema věcma. Ale nedělaj s tím problém. Levný věci ani nechtěj posílat zpět a automaticky pošlou nový, či udělaj refundaci nebo kupon na další zboží.
Pokud budeš poslílat zpět do Číny, tak nejlevnější poštovné je cca 500,- Kč:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 10:00 Muž Burik [727] - AquascapingRe: filipkriz
s číňanama to asi bude na delší jednání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 09:57 Muž filipkriz [53] – Tmart
a uznaji reklamaci nebo je to neprokazatelny ?

ja sem nedavno kupoval z rostlinna-akvaria.cz 2 dropcheckery,jeden byl rozbitej, ale obratem sem dostal novej a shop to reklamoval u DPDcka ktery to zatahlo z pojistky, takze zadnej problem

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [4]

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 8300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19552-nakupy-z-ciny?od=151