Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákupy z Číny

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Nákupy z Číny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 21:22 Muž DeRosa [12] - CichlidyRe: lm
Clo platit nebudeš. Na 99 % tam napíšou pár $ aby to prošlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 13:34 lm – osvětlení Chihiros z číny
Dobrý den ,kupoval někdo toto osvětlení Chihiros LED A serie 120-140 cm, 65 W A1201 z Číny ? Jaká je spokojenost ? Platili jste clo ? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 17:39 Muž muťa [554] - RostlinyRe: slavko
To určitě, ale zrovna ty membrány jsou fakt za polovinu, co vím. Už jsem se na ně díval dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2017 17:31 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: muťa
Ono to s tými zľavami nie je až také horúce, ako to na prvý pohľad vyzerá.

Možno nájdete výnimky, ale mnohí včera zdražili, aby dnes mohli dať úžasnú zľavu, iní k svojej trvalo platnej (napr. konkrétne 24%) zľave pridali 1-2 percentá. No na mnohých zjavne táto stratégia funguje. Keď si však dáte trochu práce, možno zistíte, ze iní za tú cenu predávajú aj bez dnešnej zľavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2017 17:07 Muž muťa [554] - Rostliny – Aliexpress
Dneska jsou na Aliexpressu velké slevy, až 50%. Taková membrána do RO vychází na cca 200Kč a pochopitelně další věci.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 22:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Já jsem je kupoval na www.ebay.com/… dobré je sledovat kolik jich už dotyčný prodal a jaké má hodnocení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 20:51 Muž Driv3r [236] Re: Těhňajs
Zkus se divat na ali na pocet kupujících a hodnoceni.to uz o sobe něco říká. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 19:54 Těhňajs Re: karci17
A měl by si prosím kontakt na někoho z ali s kterým máš dobre zkušenosti? A předpokládám, že jsou osazené na plošném spojí. Ze ano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2017 19:25 karci17 Re: Těhňajs
V tomto Ti moc nepomozem. LED kupujem zasadne z ali... Uz nepodporujem sk/cz predajcov, kde som sa stretol s 10 ci dokonca 20x navysenou cenou oproti cinanom... Takto objednam za cenu 1 kusa u nas 10 ci 20 z CH a mam dost aj na vymenu ak by bola nejaka zla /co sa mi nestalo/.Nedavno som natrafil na akciu, ked za cenu 20ks davali 50ks.... full spectrum 3W/700mA - No nekup to, ked rastliny idu pod tym ako dive :) .

Jedine co som videl xml v cz boli u KarloSa ak to nieje reklama :)
PS: xml2 su naozaj 10W ale pustaju sa na 1500mA alebo 5W 1500mA na 700mA pre lepsie chladenie ci ucinnost.Rozdiel svietivosti medzi 1000mA a 700mA je maly ale teplotne diametralny narast.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 09:12 Muž MirekSazava [71] Re: slavko
Plně souhlasím. Pouze jsem odpovídal na otazku Takže jsi full spokojený? Mám strach, aby to nemělo nižší svítivost. Což je pravda, oproti tomu co mám ted to svítí jako prase. :-) Životnost....no to ukáže čas. Ale co jsem tak měl v ruce Chihirose v obchodech, neviděl jsem tam jediný rozdíl. Jediné co mě zaujalo bylo, že ten mnou koupený hodně topil, ale opravdu fakt hodně. Ale minulý tyden jsem sahal na stejný v obchodě a hřál stejně. Takže taky asi OK. Holt ten výkon je tam znát no..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2017 09:03 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: MirekSazava
Pri LED svetlách z čínskych e-drevární väčšinou nie je otázka ako silno svietia - skoro všetky čo mi prišli (nie priam akvaristické) svietili perfektne, hoc mnohé mali nadhodnotený príkon (a pravdepodobne i svietivosť).

Otázkou býva, ako dlho budú svietiť a tu sú moje skúsenosti veľmi, naozaj veľmi, rôzne. Niektoré mi svietia niekoľko hodín denne viac rokov a iné začali odchádzať po pár mesiacoch. Dokonca i na pohľad rovnaké mali rôznu životnosť, takže je to lotéria, často zodpovedajúca cene.

Takže, opatrne s vyjadrovaním spokojnosti po "nedávnom" nákupe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 08:42 Muž MirekSazava [71] Re: TheHonca
Já nedávno kupoval tady:
www.ebay.com/…
Svítí to jako blázen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 08:34 Muž TheHonca [0] Re: Affinity
Takže jsi full spokojený? Mám strach, aby to nemělo nižší svítivost. Nepošleš mně prosím prodejce? :) Co tohle? www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 07:31 Muž Affinity [1] - RostlinyRe: TheHonca
Ja od tama mam chihirose 60-80 a opravdu prislo to stejne jako z rostlinna akvaria. Odkud myslis ze to berou oni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2017 07:28 Muž TheHonca [0] Re: Miro1311
Čekám taky na odpověď... Ale třeba mně poradíš, když budu chtít chihirose, dostanu opravdu chihirose a ne něco, co se tak jmenuje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2017 20:44 Miro1311 – SunSun LED svetlo
Ahojte. Nemá niekto skúsenosti so SunSun svetlami? Vyzerajú veľmi dobre, zrejme kópie svetiel Chihiros, akurát o 10-20€ lacnejšie.

www.aliexpress.com/…

Mimochodom z Ali, ako aj z eBayu objednávam pravidelne. Ani u jedného som nikdy nemal problém s reklamáciami. Ešte sa mi nestalo, aby mi za pokazenú vec neposlali náhradu alebo peniaze..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2017 20:01 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Hajle
Mě je posíla Keník24 je pravda vždy po 10ks ,ale napal by zprávu prodejci on se nějaký najde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:05 Hajle Re: rriki
Koukal jsem na allegro, ale nenašel jsem tam nikoho kdo to posílá do Čech, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Hajle
Strašně drahá v Polsku vyjde na 660 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 12:02 Muž Xavi [12] - RostlinyRe: Hajle
skuste bazar :) daju sa tam najst celkom lacne polske
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 11:08 Hajle – reverzní osmoza
Nezkoušel někdo reverzní osmozu z Číny? Nemá někdo nějaký tip na celý set? Daří se mi to tam najít jen po částech. Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2017 16:00 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Suntour
ten princip je ale uplně jiný. Na kvasnice to nepojede. Tady se to natlakuje při prvotní reakci jako bomba. Pak už se jen dávkuje.
Ta zpětná hadička si přičerpává při úbytku tlaku z druhé lahve a postupnou reakci si dotlakovává na provozní tlak cca 2-3 kg/cm3
Jinak prozradím své know-how. Do víčka vyvrtáte díru a použijete elektrikářskou průchodku s vnitřním průměrem 6mm. Je to díky těsnení a chlopni v převlečné matce dokonale utěsněný. Vypadá to pak takhle:
www.aquario.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2017 07:46 Muž MirekSazava [71] Re: zervan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Da se pouzit i takova pruchodka. Je to na rozvody vody k kralikarne :-) Funguje paradne. Da se klidne dotunit tesnenim, pokud by bylo treba.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 20:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
Hm, tavná pištoľ, to mám veru, skúsim? Akože ani mne nič neuniká, keď to vyrobím. Lepšie sa mi osvedčilo ohybné pružné lepidlo, čo je na lepenie akvárií - a nie tvrdé bežné lepidlo. No i tak sa to po čase proste tým ohýbaním hadičky a tak niekde praskne alebo čo... A potom sa len divím, prečo je modrý tester... Preto pokukujem po nejakom "hotovom riešení" :) Ale skúsim zajtra tú tavnú pištoľ veru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 20:26 Muž Suntour [4] Re: zervan
Udělal jsem si CO2 dle
surpanblog.cz/…
Hadičky do víček jsem zalepil tavnou pistolí.
Nikde nic neuniká.
Je to ale nevzhledné..CO2 na Aliexpressu trochu vypadají. Jen jestli to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 20:22 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Suntour
Máte to niekto odfotené v prevádzke? Nejako nechápem, prečo ide nejaká hadička do fľaše? Do malého experimentálneho akvária bublem len biokvas z 2 malých litrových fliaš a práve dnes som sa rozčuľoval, že mi zase niekde musí fučať jeden vrchnáčik (som si robil kedysi celú kopu, prevŕtal, prestrčil hadičku, nakydal lepidla) - vždy po čase, ako s tým manipulujem, sa niekde vytvorí špárka a ide to mimo... :(

Nemajú číňania samotné vrchnáčiky s jedným otvorom? Našiel som len s dvoma: www.aliexpress.com/…
Bych kúpil, nech mám pokoj. Jednu dieru bych síce mohol zapchať, ale zase to je priestor na fučanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 20:20 Muž Suntour [4] Re: Vladik
na cukr drozdi voda to nepojede ?
Já mam teď CO2 udělaný hodně provizorně. Systém funguje.
Když zainvestuju na Aliexpressu, vyplatí se to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:22 Muž Vladik [16] Re: Suntour
To je stejný systém (200g citric acid + 200g baking soda). Je to funkční, vhodné spíše pro menší akvária. Stačí dokoupit difuzér a je to.
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 19:07 Muž Suntour [4] Re: Vladik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2017 18:59 Muž Vladik [16] Re: Suntour
A neměl jsi spíš na mysli set na výrobu CO2 z jedlé sody pomocí kyseliny citrónové?
Třeba tento:
www.aliexpress.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2017 17:45 Muž Suntour [4] – CO2 set z aliexpres
Ahoj, vyrobil jsem si CO2 z PETek a už koukám po něčem lepším.
Líbí se mi CO2 sety na burčák na Alixpressu.
Doporučujete nějaký ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 21:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: cezarmilan
cezarmilan napsal: Čítam čítam a nestačím sa diviť .. Možno dvadsať, možno tridsať objednávok
Možno nečítate dostatočne dôsledne:
slavko napísal: ...že to nie je obchod ako taký, ale portál zastrešujúci nezávislých predavačov ... takže skúsenosti z pár desiatok nákupov nemožno zovšeobecňovať.
Takže nakupujte ďalej. Ja som len tento kalendárny rok zrealizoval viac ako 90 nákupov, no boli aj roky, keď sa počet blížil 200 za rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 21:02 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Slavko
Čítam čítam a nestačím sa diviť coze Ja objednávam z ebay a všetko bolo O.K: Možno dvadsať, možno tridsať objednávok a dodnes mi všetko ide, funguje, pasuje. Platba za tovar, dodanie materiálu, no nemám, čo by som vytkol. Raz mi prišli ihlové ventily so spätnými skôr ako iná pošta z BA.
To nerobím reklamu, je to fakt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2016 00:05 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: noba
Na eBay sú podmienky ochrany zákazníka min. o stupeň vyššie. EBay má dlhoročnú tradíciu, negatívne hodnotenie predávajúceho vedie k strate zliav, a teda k zvýšeniu nákladov apod. Tieto veci sú všeobecne známe a relatívne jednoducho dohľadateľné. V neposlednkm rade, eBay nie je ázijská služba, a tak ich podmienky sú oveľa bližšie našej ochrane zákazníka.

Aliexpress je relatívne nová, maloobchodná, odnož alibaba. O podmienkach pre predavačov sa mi toho veľa zistiť nepodarilo. O kvalite má výpovednú hodnotu práve vypovedanie spolupráce zo strany PayPal, kde hlavný dôvod bolo príliš veľké množstvo reklamácií (najmä teda falzifikátov) smerom k PayPal (čo málokto vie, že je to ďalší stupeň ochrany zákazníka).

Veľkou výhodou Aliexpress oproti eBay je hodnotenie výrobkov a nie predavačov. Občas sú tie hodnotenia ponerne podrobné s tech. detailami (škoda, že väčšinou hodnotia len dobu doručenia). EBay sa síce v poslednej dobe snaží o niečo podobné, ale podľa mňa neveľmi úspešne.

Aliexpress má s eBay spoločné len to, že to nie je obchod ako taký, ale portál zastrešujúci nezávislých predavačov. A mnohí "moji" predavači predávajú tam i tam, a dokonca za iné ceny, na Aliexpress zvyčajne za menej, to tiež niečo naznačuje. Zároveň to prináša odlišný prístup jednotlivých predávajúcich, ako ku kvalite predávaných výrobkov, tak i k riešeniu problémov, takže skúsenosti z pár desiatok nákupov nemožno zovšeobecňovať.

Spomenutý DealExtreme (dx.com) je o dosť drahší a nenašiel som tam nič, čo by nebolo na eBay resp. Aliexpress (lenže môj záujem je relatívne jednostranne zameraný na elektronické súčiastky a veci okolk toho). Občas tam síce ešte stále zablúdim, ale nakupoval som tam už dávno a málo, takže kvalitu hodnotiť nemôžem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 23:36 Muž noba [7] Re: Slavko
Ja si do akva kupoval v cine listy mandlovniku a automaticke krmitko. Jinak ze zkusenosti vim ze pokud je problem staci pohrozit negativnim hodnocenim a nahlasenim ma ebay a posilaji se nove veci nebo penize zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 23:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: derata
derata napsal: ...jinak to předám Aliexpress... Já prostě nemám problém s ali.
Možno sú Vaše nároky rovnako nízke ako moje očakávania kvality.

Ak sa musím čímkoľvek vyhrážať, vrátane žalovania, nepovažujem to za bezproblémovú transakciu. Ak sa mám dohadovať, vypisovať od Pavla k Šavlovi a čakať tri týždne na vrátenie peňazí, tiež to nepovažujem za komfort.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 21:41 Muž derata [11] Re: slavko
Mi čínan napsal jednou že mam poslat nefunkční žárovku zpet aby mi vratil penize. Jen jsem mu napsal že to v žádnem případě nehrozi a bud mi pošle novou nebo peníze jinak to předám Aliexpress a bylo hotovo. Poslal novou. Já prostě nemám problém s ali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 21:32 Muž MirekSazava [71]
Pokud neznate, doporucuji i dx.com. Je to super obchod. Sice nemaj moc veci pro akvaristiku, ale na elektroniku super. Na vse free shipping. Bezproblemove reklamace, kdy se reklamovany zbozi posila do anglie a cena postovneho je proplacena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 20:36 zekon Re: slavko
Já jednou měl poslat zpět věc na reklamaci a dopis aby měl z ČR zahraniční tracking number 1200 poštovné. Takže to letělo do koše. Jsme trošku 100 let za opicema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 20:07 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Marcel G
Avšak, v obchodných podmienkach je jedna drobnosť: v prípade vrátenia výrobku platí poštovné kupujúci a nárok na vrátenie peňazí nastane až po doručení tovaru späť predávajúcemu. A tak, ak to nie je poslané doporučene, ľahko skončíte bez tovaru, bez peňazí a ešte k tomu cena poštovného. Podmienky dovoľujú dohodnúť aj ponechanie tovaru a (čiastočnú) úhradu, to už však záleží od dohody a nemožno to vymáhať.

Avšak, zatiaľ som na aliexpress reklamoval len málo vecí (moje očakávania z Číny sú vo všeobecnosti také nízke, ako ich ceny) a okrem jedného prípadu sa vždy jednalo o nedoručené zásielky, takže vracať nebolo čo, no v porovnaní s ebay to trvalo šialene dlho.

Samozrejme záruka -- niektorí predajcovia ponúkajú aj 2-ročnú záruku, len si neviem predstaviť posielať do Ázie na reklamáciu, preto som opatrný s nákupmi za vyššiu cenu, resp. s predmetmi kde predpokladám dlhšiu dobu používania. Inými slovami, kupujem len to, čo v prípade nefunkčnosti jednoducho zahodím a kúpim druhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:58 Muž derata [11] Re: zekon
Nemůžu srovnávat ale svítí to luxusně. Hodně silné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:53 zekon Re: derata
Tak to jo, já tam protočil taky spoustu věcí, ale spíš jde o to co tam kdo našel pro akvaristy. Já si s celníkama užil celkem dost a od té doby to nad limit nezkouším. Elektroniku jsem tam přestal brát kvůli zárukám. A ty diody v poho? První pásky co jsem bral neměly vůbec odpovídající svítivost. Teď bych rád nabral diody, tak mám obavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:46 Muž honcka [39] Re: zekon
Číňan ze zásady píše na balík minium, pokud to není věc, který celník rozumí (telefon), tak to většinou projde. Posíláme si hromady součástek na servis v rozmězí $1-$200 a ty co jsou přes z 95% projdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:43 Muž derata [11] Re: zekon
Ja tam nakupuju prakticky co jde. Arduina, cree xml, zdroje, reaktor, led pasky, ponozky, motory na copter, gps... no vsechno co me v cr vyjde o 40% draz. Nikdy jsem neplatil dph. Zaklad je nebrat telefony, fotaky atd... z ceho celnik na rtg hned pozna ze to neco stoji. K
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 17:29 zekon Re: derata
Fajn že teda AE je stejně OK jako ebay, mě by teď zajímalo co jste tam nakoupili a jak spokojenost.
U mě počítadlo bublin plast, drop checker, kovové zpětné ventily, keramický difuzor, nerez pinzety a nůžky, vše super. Semínka rostlin, vyhozené prachy, co naklíčilo shnilo. A mám na cestě skleněné počítadlo bublin a atomizer. LED pásky taky v poho. Jo, přemýšlel jsem taky nad vnějším filtrem, ale právě díky DPH, clu a záruce jsem to velmi rychle vzdal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 16:48 Muž derata [11] Re: zekon
Já ted reklamoval vadný zdroj (píská při regulaci jasu). Otevřel jsem dispute a vyžádal si vraceni penez. čínan mi ani neodepisoval a hned souhlasil s vracenim. Ale někdy to je složitejší a hodne remcají, ale když to človek necha propadnout až na to at to řeší ali tak ti to vratí. Někteří čínani se jen sukaji at ti nemusí posílat novou vec nebo at uzavreš diskuzi že to bude v poho. Já se nikdy nenecham a chcu prachy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 16:05 zekon Re: Marcel G
To zní dobře. A je to v ceně každého zboží ta služba? ebay/paypal je o něco jednodušší ale výsledek stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 15:49 Marcel G Re: zekon
Na Aliexpress funguje bezplatná ochrana nakupujících také a docela slušně. U každého výrobku je uvedena garanční doba (Seller Guarantees). Ochranná lhůta je pak systémem nastavena na konec této lhůty (s nějakou rezervou). Po deseti dnech od objednání zboží už lze ale podat na prodejce stížnost (např. pokud se do té doby zboží neobjeví ve sledovacím systému přepravce a prodávající má pocit, že zboží ještě nebylo odesláno). Stížnost nejprve Aliexpress předá prodejci a nechá vám nějakou dobu na komunikaci s prodejcem (zda se nějak dohodnete). Pokud se do dané lhůty nedohodnete, tak do toho Aliexpress vstoupí a na základě předložených dokladů (kopie komunikace s prodejcem, uplynutí garanční lhůty, fotografií poškozeného či neúplného zboží apod.) rozhodne o míře odškodného. Pokud uzná stížnost za oprávněnou, bez problémů posílá peníze zpět na účet kupujícího. Dokud neskončí reklamační řízení, prodejce vaše peníze nedostane. Navíc nabízí Aliexpress i možnost celou záležitost konzultovat přes chat se zaměstnanci call-centra, což je velmi užitečná věc. Už jsem to párkrát využil a byl jsem s tím nadmíru spokojený. Když se mnou prodejce přestal komunikovat a nebezpečně se blížil konec garanční lhůty, ihned mi radili, abych založil stížnost (Open Dispute) a poradili mi i to, jak přesně postupovat. Měli opravdu profesionální přístup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 15:14 zekon Re: derata
Aliex. má zdarma minim. ochranu. Rozhodně ne jako ebay kde pokud přijde věc která lehce nesouhlasí s popisem, zadám stížnost a dostanu obratem zpět komplet prachy a bez průtahů. Na AE to taky funguje? Za takovou službu dle instrukcí platíš, pokud vím tak na AE pokud chceš vrátit prachy může požadovat prodejce vrácení a to právě řeší ta placená ochrana. Aspoň dle info, nereklamoval jsem tam tak nevím. Ebay jedu asi 10 let tam to znám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 15:05 Muž derata [11] Re: zekon
Aliexpres má taky ochranu. Peníze pošle prodávajicím až po potvrzení přijeti nebo po uplynutí času. Zatím jsem nemel problém, ani s reklamací. Ale nekupuju nic velkého... kvuli DPH.

Jestli chce filr tak budu mít možná na prodej nový Sunsun 2000l/h.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 8300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19552-nakupy-z-ciny?od=101