Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nákupy z Číny

 

NápovědaFórum » Obchody » E-shopy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Nákupy z Číny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   31.08.2020 23:16 R Muž ctibum [6908] Re: Kawasaki
Něco jsem vyplodil a při úpravě mi to zmizelo, tak znovu...
Když už píšete zavádějící "osminásobek", tak alespoň nepočítejte DPH, které si obchodník nenechává, takže nemáte 800,- ale 660,- A pokud mi chcete tvrdit, že žádné další náklady dovozce a obchodník nemá a ty dvě prodejny a eshop jedou na vzduch a tedy 545,- (tedy 4,8 násobek) je jeho čistý zisk, tak jo, pak je to zlodějina... Tedy za předpokladu, že na Ali to koupil fakt za 5USD (cca 115,-).
Já to našel nejlevněji za 9USD + 5USD doprava, tj. 14USD (cca 320,-). To už mi vychází jen krát dvě. Já další náklady předpokládám a ten zbytek obchodníkovi přeju, dal do toho prachy, nese rizika i odpovědnost, zákazník má zboží hned a má ho i kde hned reklamovat...
To je můj úhel pohledu a předesílám, že je to pohled na tento konkrétní případ... Dál o něm nikoho přesvědčovat nebudu, každý podle svého pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2020 21:01 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
No je to úhel pohledu. Já teď kupoval troje nové dveře a koupil jsem od Českého výrobce.Je třeba podpořit naše firmy co zaměstnávají naše lidi. Ale ty obchodní oje.y prostě nesnáším. Kdo je chce podporovat jeho věc. A kolega Vlka poukázal dobře na to, že osminásobek za stejnou věc je vážně zlodějna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2020 20:47 R Muž ctibum [6908] Re: Kawasaki
Také jsem aktuálně zaměnstancem firmy, která se obchodem nezabývá. No a?
Že se dá venku nakoupit levněji kvalitnější je dlouho známá věc. Ale to tu neřeším. Snažil jsem se jen vysvetlit, že tvrdit o někom, že je zloděj, protože prodává násobně dráž něco, co si na Ali můžu koupit za stovku, je podle mě blbost.
Motto českého človíčka: "Všici kradnů..." pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2020 20:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
No hezky jsi to vysvětlil. V okolních zemích daně a poplatky asi neplatí??? Jinak si nedovedu vysvětlit, že stejné zboží a mnohdy v lepší kvalitě výjde levněji než u nás. To je nezpochybnitelný fakt a jádro pudla. Kámoš se dlouhé roky živil obchodem mluvil úplně stejně jako vy zde. Zajímavé jak otočil, když se stal zaměstnancem firmy,co se obchodem nezabývá. Moto Českého podnikatele...Jak oje..t stařenku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   31.08.2020 20:23 Muž vlka [3444] Re: ctibum
Ale já se nehádám, řekl jsem svůj názor na stmívač za stovku z Číny prodávaný firmou Juwel za osum stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.08.2020 19:59 R Muž ctibum [6908] Re: vlka
Nemá cenu se hádat, když nemáš představu, co všechno musí dovozce, velkoobchod, maloobchod, potažmo eshop platit. Vem si, že jen 21% (140,-) je u Juwelu DPH. Clo cca 3%, doprava 5-10%. Taky neplatíš. Dovozce ano. Prodejna, eshop, sklad... To samý ten hospodskej. Energie, nájem, lidi... Porovnáváš neporovnatelný...
Tím končím, užij si svůj pocit vítězství nad prohilým kapitalistou ;-) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2020 19:08 Muž vlka [3444] Re: ctibum
Několik stovek % marže je dnes u nás normální. I u guláše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2020 22:49 R Muž ctibum [6908] Re: vlka
Já nejsem naivní, 25 let jsem se živil dovozem z Číny pro malé šmudly i nadnárodní řetězce. A prodej vadných sérií na Ali, nebo výrobků z nočních směn, kdy to vypadá stejně, ale uvnitř je v lepším případě druhá jakost, je celkem běžná praxe...
Takže jak říkám, může ti to šlapat léta a od Juwelu hodinu, ale taky nemusí a budeš rád, když ti nevyhoří kvartýr...
Já mám z Ali taky pár kousků, čerpadla, pinzety atp., věci za pár korun, kde mi nevadilo čekat dva tři měsíce až (jestli) přijdou, ale nebudu o někom říkat, že je zloděj jen proto, že to tu má nepoměrně dražší.
A to, že to Juwel může mít ze stejného zdroje, případně koupené na Ali na věci nic nemění, protože pořád platí, že Juwel na to musí nabalit spoustu dalších nákladů, musí jako dovozce ručit za shodu výrobku s normami EU, musí platit Ekokom, elektroodpad atd. atd.
Je to stejný, jako když si doma uvaříš guláš za pade a budeš tvrdit, že hospodskej, kterej ho má za stopade je zloděj... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2020 22:22 Muž vlka [3444] Re: ctibum
A kde myslíš, že to vzali ? Nebuď naivní. A to možná ještě dostali množstevní slevu. Prostě za 8 kil mi to přijde jako zlodějina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.08.2020 22:16 R Muž ctibum [6908] Re: vlka
Zloději z Juwelu platí i tu dopravu, taky clo, všelijaký ekopoplatky, lidi, sklad, dva roky záruku, další provozní náklady atd. Ty máš za svých pět babek jedinou jistotu, totiž že nemáž žádnou jistotu. Nevíš, jestli sis koupil kus, který třeba neprošel výstupní kontrolou, je z vadné série, vyrobila ho noční směna na stejné lince, ale z druhořadých součástek atp.
Samozřejmě ti může fungovat dosmrti (což ti přeju), stejně jako se ti z Juwelu může druhý den podělat. Ale tvrdit automaticky, že je někdo zloděj... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2020 17:50 Muž vlka [3444]
Zloději z Juwelu, mně to stálo z Ali 5 dolarů a doprava zdarma...
www.juwelakvarium.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2019 10:37 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Passenger77
Na druhej strane, aspoň viem, že moje anti-sledovacie techniky fungujú a po každom spustení prehliadača som pre nich nový zákazník (až do prihlásenia) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2019 22:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: slavko
Ten bonus dává, myslím, přímo Aliexpress. Prodejce dostane plnou částku. Ale samozřejmě, principiálně se dá registrovat na více adres a tím více dostat bonusů...otázka spíše je, jestli Ti to stojí za to... :)
Mimochodem, spousta našich e-shopů používá stejný marketing
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 15:49 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Oplatí sa nanovo registrovať
Fotka k příspěvku Bonus nového používateľa, cena 0,01 $, po prihlásení 1,38 $, takže sa oplatí zaregistrovať a naťukať číslo karty ručne, a to vždy znova a znova... :-D

Zjavne majú obchodníci záujem o zákazníka, škoda, že len o nového a starí nech to zaplatia...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 14:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: DavFM
Hele, poštovné zdarma jak u čeho a nelze kategorizovat. Chvíli jsem si myslel, že u oblečení to poštovné zdarma už není, ale pak jsem zase narazil na prodejce, kde zdarma bylo a i cena byla dobrá. Když jsem pořizoval nějaké elektro věci, tak tam to bylo spíš standardem. Když jsem kupoval "předfiltr" (LW-603), tak tam to taky bylo free, ale cena už se mi nezdála o moc nižší, než tady, rozdíl mohl být tak 200 Kč... A pak jsem narazil zase na prodejce, který prodával zboží evidentně tak 50 % pod cenou, ale poštovné bylo naprosto nesmylně vysoké, v zásadě dvojnásobek ceny téhož zboží jinde... Takže jak kdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2019 13:55 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: slavko
To poštovné právě kdysi u většiny věcí bylo zdarma. Dneska už zdarma nebývá a v součtu s cenou zboží vychází celý nákup dráž, byť se cena zboží zdá nízká.

Já taky nikdy nekupuju u jednoho dvakrát, vím co hledám a najdu nejlevnější, ale už to tak levné jako kdysi není. Např. kupuju víceméně pravidelně, postupně jak mi přibývají elementky, vyhřívací podložku do terárií. Kdysi stála cca 70kč, teď už je málokdy pod 100kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 13:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: slavko
Asi to bude záviset na konkrétním prodejci. Já tuto zkušenost nemám, je ale pravda, že jsem ještě nikdy nekupoval žádnou identickou věc podruhé od stejného prodejce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 13:10 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: DavFM
Poštovné nechajme teraz bokom, to by vyžadovalo podrobnejšie skúmanie, lebo mnohí majú viac ako jeden spôsob doručenia.

Každopádne dík za potvrdenie tých cien. Ja prednostne kupujem drobnú elektroniku (kadejaké súčiastky a moduly), ktorú u nás nekúpim a ak aj kúpim, tak nie za 2-3 €, a pri experimentoch zhoria rovnako ako drahé.

Nerobia to všetci, dnes som schválne pozeral jeden modul, a ten má rovnakú cenu ako mal pred týždňom. Fakt by ma zaujímalo, či tá nová (vyššia) cena je vyššia pre všetkých alebo len pre tých, čo kúpia.

Skúšal som pozrieť aj neprihlásený aj z iného stroja, ale so všetkých som už prihlásený bol, a tak nemám istotu, že ma nedokážu identifikovať. Musel by som skúsiť od niekoho, kto na Ali ani nechodí, ale to si vždy zabudnem zobrať odkaz na ten produkt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 12:33 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: slavko
Taky kupuju celkem hodně a taky jsem si zdražování všimnul. U některých věcí, které kupuju opakovaně, stoupla cena i o cca 25%.Hodně dalšího zdražení je maskováno shippingem. Kdysi bylo téměř vše freeshipping, dnes už spíše vyjímečně. Dokonce už si i ověřuju ceny u nás, protože přestává být vše v číně automaticky levnější a u některých pořád levnějších věcí už ten rozdíl není takový, aby mi stál za nevymožitelnost záruky.

Ona asi se už čína rozhodla zastavit dotování nákupů, souvisejících se skupováním/hromaděním dolaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 10:08 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ctibum
Určite nie, až taký somár, aby som porovnával jablká s hruškami, nie som ;-)

Všimol som si to najprv náhodou. Žena chcela taký ten košíček na vymočenie čaju. Oni sa tu dajú síce kúpiť lacnejšie ako na Ali, ale chcela pomerne veľký a taký tu nemajú a chcela dva. Keď som konečne taký veľký našiel, tak som zistil, že jeden je poštovné zdarma, ale za dva už chcel poštovné, ktoré tvorilo asi 50 % ceny, a tak som kúpil najprv jeden a za pár dní som naklikal ďalší, ale ten už bol o cca 8 centov drahší (mal som ich v zozname nákupov hneď pod sebou). Pretože ma to zaujalo, pozrel som po druhom nákupe cenu znova a zase bola trochu vyššia. Od vtedy to nepravidelne (nie vždy si spomeniem) sledujem a zjavne to nebol ojedinelý prípad.

Už aj predtým som niektoré veci kupoval opakovane, ale s veľkým časovým odstupom, takže ma ani nenapadlo porovnávať ceny. Ale aj pri týchto som si všimol, že prvý nákup bol bez poštovného, ale opakovaný už chceli s poštovným. Vzhľadom na časový odstup v mesiacoch (i rokoch) som tomu nevenoval pozornosť s tým, že sa za ten čas podmienky zmenili, ale teraz sa na to pozerám inak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 09:53 R Muž ctibum [6908] Re: slavko
Nesouvisí to s objednaným množstvím? Nakupoval jsem tam jednou a uvedená cena byla od-do...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2019 09:46 R Muž slavko [1759] - Rostliny – Zdražovanie
V poslednej dobe (2-3 roky) pomerne často kupujem na Aliexpress. Nedávno som si všimol zaujímavý efekt zdražovania. Ide o to, že keď niečo kúpim, tak cena tohoto konkrétneho produktu stúpne, o pár centov (väčšinou kupujem lacné veci), ale stúpne. Neviem s istotou povedať, že sa to deje pri všetkých produktoch, ale všimol som si to pri viacerých.

Nevšimol si toto zdražovanie po nákupe ešte niekto?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2019 19:04 Muž Xif [336] – Skleněný CO2 Diffuser
Fotka k příspěvku Tak dnes mi dorazil skleněný diffuser.
www.aliexpress.com/…

Prozatím sem ho napojil na vzduch a vypadá že funguje.
V akváriu plno miniaturních bublinek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:50 Muž Skoro důchodce [21] Re: Celsiq
No já párkrát odmítl zaplatit, protože údaje v nabídce nesouhlasily s údaji na výrobku.(dost podstatná věc) a byl jsem označen za nedůvěryhodného. Musím ale říct že mi vždy vrátili peníze. Bylo to v Aliexpress.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:46 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
vyzdvihnout (nikoli vyzvednout) :-D

Záleží od prodejce. Vždy si prodejce pečlivě vybírám a nakupuji zde opravdu hodně (mám již platinové členství). Nikdy jsem neměl problém s reklamací, buď prodejce poslal zdarma nové, nebo mi vrátil Aliexpress peníze ;) Pravdou je, že to holt občas trvá a někdy jsou prodejci při komunikaci natvrdlí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:46 Muž Skoro důchodce [21] Re: silviebaris
To chápu, spíše něco jako
Myslím, že se ti bude líbit Aquarium Seeds Water Grass Live Plant Fish Tank Decoration Landscape Ornament. Přidej si to do wishlistu!

www.wish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:40 Silviebaris Re: Skoro důchodce
Pod jednotlivym cislem,máš danou fotku/rostlinu/ 2-500 semen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:38 Muž Skoro důchodce [21] Re: silviebaris
To postazdarma vypadá taky dobře, ale ty fotky rostlinek mi připadají nekvalitní, vlastně nepoznám jak to bude vypadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:37 Silviebaris Re: Celsiq
Vyzvednout...však to pošta rozváží zdarma...U rostlin-semen problem nevidim,ale kdyz známej kupoval bublifuk,než to došlo 3 měsice,ješté nefunkcní a reklamace dalších 5,a nakonec..ani raděj nevim jak to dopadlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:33 Muž Celsiq [50] Re: silviebaris
Ano, vím o tom, že se jedná pouze o překupníka, který nakoupí v Číně, dost pravděpodobně rovnou na aliexpressu. Proto jsem psal přímo na ali a poté zde. Pravdou je, že jsem to mohl vyzdvihnout ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2019 13:20 Silviebaris Re: Celsiq
jen to trochu upravím.."postazdarma "jsou taktéž asijské země... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 13:05 Muž Celsiq [50] Re: Skoro důchodce
Ahoj, zkusel jsem troje semínky přímo z aliexpressu a 3x to nebylo akvarijní :-D nicméně poté jsem objednal monte carlo zde: postovnezdarma.cz/…
a opravdu vyrostlo monte carlo ;) Jen jsem čekal asi 2 měsíce ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 12:58 Muž Skoro důchodce [21] Re: silviebaris
Díky za info, je to za pár kaček, ale mám s Číňanama špatně zkušenosti, ještě pouvažuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 10:23 Muž Skoro důchodce [21] – Semínka rostlinek.
Jsou nějaké zkušenosti?
Nákup semínek na wisch. Nejde mi dát odkaz. Obchod laverne34.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 18:49 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Krtecek
Jediná vec čo o tom viem je, že tie prísavky sú šmejd. Sú z toho najhoršieho plastu aký som kedy videl. Veľmi ľahko sa zlomia. Mal som také na UV lampe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 17:48 Muž Krtecek [9] – zkušenost se světlem
Ahoj, jen se chci zeptat jestli máte někdo zkušenost s tímto světlem, jde mi hlavně o to nastavení časovače, píšou tam jak hezky se dá všechno nastavit apd. tak mě zajímá jestli to někdo z Vás má. Já si appku stáhl, ale možná díky tomu, že nemám připojený to světlo, tak v nastavení času můžu "nastavit" jen on a off.

Chtěl bych toto světlo jen na rozednívání a stmívaní jako doplněk ke stávajícímu světlu (než se zapne/zhasne ) jako takový přechod a tohle mi přišlo zajímavé.


www.aliexpress.com/…
ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.01.2019 20:08 Divočák – Mejd in Čajna
Tak to trochu oživím svými zkušenostmi .

Tak klasika zahnuté nužky za 4babky fungují na jedníčku sice jim to trvalo asi 40 dní ale co už :-D
www.aliexpress.com/…

Nevím jak odkalovače z ČR tak z číny je musím čas od času znovu objednat. cca jednou za 9-12 měsíců . Takže si myslím, že je to OK
www.aliexpress.com/…

Mřížka proti nasáti krevetek do externího filtru .Už nějakou dobu funguje a nerezaví jak někteří někde psali .
www.aliexpress.com/…

Pastička proti ploštěnkám/červům funguje i na odchyt pidi krevetek :-D .Ale červík žádnej a to je občas vídím v substrátu
www.aliexpress.com/…

Krmítko na krmení krevetek taky super
www.aliexpress.com/…

Zásoba pipetek na doživotí
www.aliexpress.com/…

A ještě sada pro CO2 (ještě ale nemám láhev a ventil takže zatím k **** :-D )
www.aliexpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2019 10:36 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: NHKG
Mám odtiaľ:
Chihiros a501, super 30€
D501 CO2 set, bezchybný 18€
Drop checker, difúzor, bubble counter, paráda, asi po 3€
Lily pipes, úžasné 12€

Čínu môžem odporúčať X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2018 15:41 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Zdravím,
nevíte kde levně koupit Chihiros? Kupoval jsem dříve na Ebay A601 za 35$, ale tam teď A601 stojí od 42$.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 19:33 Muž Riccihifi [13] Re: Tučňák
Uz to ze nebrali nic moc znamena ze ani moc nesvietli, toto berie poctivych zmeranych cca 20W/m ( 1,75 A / 11,99V ) a hreje to jak svina, asi budem musiet investovat viac do ALU profilov...
Skusim to odfotit a porovnat s tou T8 len tak pre srandu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 19:19 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Riccihifi
Tak nějak bych to viděl. On totiž příkon je jedna věc, světelný výkon druhá. I tak mě ale překvapuje, že to vážně tolik jede, protože co jsem měl třeba 12W/m pásky od Berge, tak podle elektroměru nebraly nic moc (a 1.5 metru svítilo míň, než 60cm T8 s reflektorem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2018 17:42 Muž Riccihifi [13] Re: Tučňák
Ahoj, bohuzial nemam to s cim porovnat, jedine niekde v skrini mam odlozene 15W svetlo so 45cm ziarivkou T8, nad 160L akvarkom mam teraz 4 metrove LED pasy, kazdy ma zmeranych okolo 20W, tak jedine porovnat jeden 5630 LED pas s tym T8 svetlom ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 20:18 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Riccihifi
Ahoj,
máš možnost nějak poměřit světelný výkon těch 5630 třeba oproti zářivce? Stačilo by vzít foťák v manuálu a cvaknout to. Upřímně mě LED pásky dost zajímají, jen mě vždycky odradí jejich cena a poměr lm/W oproti Chihirosu. Jasně, že lumeny u Chihirosu jsou vycucané z palce, ale zajímalo by mě, jak moc, oproti jinému čínskému pásku s 5630/5730.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 13:54 Muž amrtin [190] Re: Riccihifi
5050 jsou zastaralý,špatně chlazený čipy...ty cos koupil jsou úplně jinde...a ještě lepší jsou 8520 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2018 13:31 Muž Riccihifi [13] – LED 5630/5730
Tak najnovsie som kupil 2x 5m LED 5630/5730, 120 LED na meter a musim povedat ze je to parada oproti 5050, svieti to ovela lepsie.
Nameral som skoro 21W/m takze za mna velka spokojnost.
No nekupte taky pas za cca 6 Eur/5m ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2018 09:04 Muž LukšaNM [309] Re: slavko
Tak dobrý, zkouška proběhla, na noční osvětlení dobrý. :-D
Zásadní problém holt je dozvědět se nějaký údaje. ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2018 11:26 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LukšaNM
Samozrejme, za tie prachy, ak nič iné, získate skúsenosť. A vždy je nádej, že to bude aj použiteľné :-P

Nikdy nezabudnem na môj prvý LED nákup, 5 ks 1W biele LED za 0,06 €, no nekúp to za tú cenu. Ibaže svietili ružovo :-D Ale poslúžili na tepelné experimenty!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2018 11:22 Muž LukšaNM [309] Re: slavko
Naprosto souhlasím, ale když jsou u nás za nějakých € 8,8 za metr a na Ali nějakých € 0,33 za metr, tak to nejde nezkusit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2018 11:19 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LukšaNM
Silne pochybujem, že existujú "české" pásy LED :-D

Je jedno, kto ich predáva, dôležité je kto ich vyrába a môj názor je, že väčšina super-tuper LED e-drevární (u vás i u nás) predáva pásy nakúpené na aliexpress/alibaba vo veľkom. Lenže i tu platí, že nie je čínsky pás ako čínsky pás, a tak je to väčšinou nákup mačky vo vreci...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 8300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19552