Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pěstování akvarijních rostlin ze semen

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Sázení 

Pěstování akvarijních rostlin ze semen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 17:43 Muž @ Pepan [3884] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Jsem zvědavý co vyroste. Taky jsem občas četl, že ze semen vyroste tráva bez ohledu na to, co člověk objednal. Jeden z prodejců je na doporučení, tak aspoň ten snad pošle jak minule to co inzeruje.
Stálo mě to celkem pár stovek a to jsem kupoval i semena bambusu a zahradních kytek. Hlavně ten bambus chci, nemůžu sehnat u nás rozumně vysoký.

Tam si určitě vybere každý:
www.bambuscentrum.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:57 R Žena @ Turbínka [2528] Re: NHKG
Já nečetla nic jiného, hlavně u těch opticky lákavých rostlin - modré, černé růže, zajímavé orchideje, ale i u běžných druhů - v lepších případech jiná levná rostlina v horších tráva, ale většina - mrtvá semena. Otázkou je, jaká byla péče kupujícího, skladování prodejce, reálný základ, atd.
Každopádně bambus je jasný - vidíš hned co ti přišlo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 15:49 Muž @ NHKG [2158] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Turbínka
Jsem zvědavý co vyroste. Taky jsem občas četl, že ze semen vyroste tráva bez ohledu na to, co člověk objednal. Jeden z prodejců je na doporučení, tak aspoň ten snad pošle jak minule to co inzeruje.
Stálo mě to celkem pár stovek a to jsem kupoval i semena bambusu a zahradních kytek. Hlavně ten bambus chci, nemůžu sehnat u nás rozumně vysoký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 14:56 R Žena @ Turbínka [2528] Re: NHKG
Nic proti Ali, bůh žehnej Ali :-D Ale když jsem četla jakýkoliv feedback o něčem co mělo býti rostlinou (růže, bonsaje, mechy, orchideje), bylo vše úplně jinak... Škoda, každopádně tvému počinu fandím palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2017 10:36 Muž @ NHKG [2158] - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Pěstování akvarijních rostlin ze semen
Našel jsem na Aliexpressu semínka akvarijních rostlin, tak bych chtěl zkusit jejich pěstování ze semen. Sáček se 100 kusy semen vychází na 20÷30Kč. Takže pokud se zadaří, mohla by to být levná metoda jak získat větší množství rostlin (které nemám kam dát ;-) ).
Potřeboval bych poradit, jak na to. S emerzním pěstováním jsem zatím moc úspěšný nebyl. Díval jsem se na návody a někde radí namočit vatu, jinde květináček s hlínou do misky s vodou a posypat semeny. A jak je to s vlhkostí, nemusím je dát do prostředí s vyšší vlhkostí (například prázdné akvárium jak masožravky? ).

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19580-pestovani-akvarijnich-rostlin-ze-semen