Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jelení paroh

 

NápovědaFórum » Řasy » Ruduchy 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jelení paroh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 19:26 Sonic Re: Martex42
Daj odkaz na vodárne kde bývaš a zisti parametre vstupnej vody, mne sa zdá veľmi mäkká a Ph mi nesedí, zvyčajne je zásadité. Tolko rias v akváriu, to je vážny problém a hnojiť dusík ak sú už takto rozbehnuté je dobrodružstvo a aj to tak dopadlo... Moc si tomu Mithoferovi nepomohol takýmto komentárom. Neviem či sa vôbec do toho púšťať ak si oslovil Profiplants tak asi vedia čo robia. Ak môžeš napíš bydlisko a ja si nájdem vodárne a parametre ak to nevieš sám. Keď ti to s nimi nevyjde, môžeš skúšať ďalší návod -pokúsim sa. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2022 16:04 Muž Martex42 [20] - Tetry
Bylo mi porazeno jednatelem firmy profiplants panem Mithofrem že mám 3 týdny dávkovat pouze dusík. Tak to momentálně zkouším kromě Staghornu se rozjeli i zelené řasy.

Ale proč to píšu ještě mě napadlo jestli je dostatečný výkon čerpadla který má průtok 2000l/hod na nádrž cca 1100l. Podle různých článku je to málo. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2022 12:03 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Martex42
Nejsem v tom úplně kovanej. Ale měl jsem to stejné. Nová nádrž. Nestabilní podmínky a ve vstupní vodě hodně NO3. Potom jsem do toho ještě moc hnojil a nastala expanze stejných řas.
Ten Master je silné hnojivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2022 09:38 Muž skypi [248] Re: Martex42
Připadá mi to, že se tam něco vysráželo ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 21:50 Muž Martex42 [20] - TetryRe: skypi
Na předním skle se dělá zelená prachová na zadním skle byla taky. Proč je na fotce do šeda nemám tušení. Nebo jak jsem vypouštěl 1/2 akvária a byla nějákou dobu na suchu možná tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 21:04 Muž skypi [248] Re: Martex42
Zelená řasa. Proč je do šeda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 20:23 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
V akváriu ti schází řasožrouti já používám parmičky černopruhé a zhruba po dvou letech je měním za nové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 20:04 Muž Martex42 [20] - TetryRe: skypi
Je to zelená prachová řasa. V substrátu bordel zapadanej není. Už jsem to i lehce odkaloval jen povrchově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 19:25 Muž skypi [248] Re: Martex42
Pokud ti na nádrž přímo svítí slunce, tak to problém nejspíš bude. Ten šedavý zákal a šedavý povlak na zadní stěně je co? Nemáš zapadanej binec v tom substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 14:23 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Sonic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proč je tam tolik řas to netuším. Nejvíc se to rozjelo po přidání hnojiva kde bylo i NO3. Kdybych věděl proč jich tam tolik a je a jaká je příčina tak bych se neptal hmm

Mám teď ty napadený listy odstranit např. z microsoria a z anubiasů? Nebo to mám nechat a počkat co to udělá?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2022 07:28 Sonic Re: Martex42
20 čajových lyžičiek sódy bikarbóny na 1000l by malo dvihnúť Kh na 3-4. Urob ako myslíš, ale prečo tam máš teda toľko rias? Volcano je substrát pre baktérie a kto s nimi nevie robiť, tak mu narobia veľa problémov.Už teraz ti vyrobia dosť CO2 na celú nádrž, pri 6 hod. svietení a možno je CO2 aj moc. bigcichlids.6f.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2022 07:23 Sonic Re: vaclav
Kh má na nule, tak kam by ešte mohlo klesnúť? Pri nulovom Kh bude kolísanie Ph a uvidíme ako sa mu to podarí udržať s CO2/ hlavne hladinu Ca vo vode/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 23:05 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
Já bych to KH nechal hlavně že nepadá dolů nebudeš potřebovat takové množství CO2. Na sodu zapomeň, jestli tedy nechceš mít africká jezera. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 22:16 Muž Martex42 [20] - TetryRe: skypi
Nedaří se mi Kh vůbec zvednout. Dal jsem do filtru mramorovou drť, i uhličitan vápenatý kamínky 2-4 mm. Někdo někde radil zvedat kh jedlou sodou, ale při mojim objemu to vychází na 0,5 kg a to se mi zda docela hodně. Kdybych měl zvyšovat kh dostupnými přípravky renomovaných značek tak se nedoplatim při tom objemu. Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 19:00 Muž skypi [248] Re: Sonic
I KH na 2 se mi jeví málo, bude se mu tam pořád houpat pH. Ještě bych tudíž přidal-alespoň na 4. Vytvoří se i lepší podmínky pro rozvoj potřebné mikroflory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2022 17:57 Sonic Re: Martex42
Najprv si daj do poriadku vstupnú vodu, zaujímavé, že to Buldr nepostrehol a pri tom mal ten istý problém v akváriu -nízke KH nízke Ph!!! Udržuj KH aspoň na 2 tzn. trochu koralovej drte do filtra aby sa rozpúšťala-máš tam skoro destilku /málo Ca a Mg/a pri takej činnosti baktérii potrebuješ mať Kh aj pre baktérie !!
Ostatné ti už poradili, kúp testy a udržuj NO3 na aspoň 5mg/l + ostatné aj fosfor aspoň 0,8mg/l aj ten potrebujú baktérie. Vymieňaj viac vody a častejšie než to ustúpi, po výmene s prihnojením-akvárium je dobre zabehnuté /nitr.baktérie fungujú/ a rastliny na koreni tiež potrebujú živiny/vo vode/. Hnojivá, ktoré si doteraz použil neobsahujú ani NO3 ani PO4.
Hnojenie: KNO3, MgSO4,Kh2PO4, Tensococtail príp. K2SO4 ak by bolo málo K /cca 10mg/l/.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 19:09 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Martex42
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud to s CO2 a hnojením myslíš vážně nekupuj drahou vodu v dávkovačích a je jedno od jaké firmy. Zjisti si co ti teče za vodu a podle toho si sežeň sypká hnojiva prodávají se v kilových balení. S CO2 a světlem bych začal opatrně ty řasové kalamity nebudou na začátku tak hrozné. S rostlinami platí to samé nejdříve ty méně náročné a postupně měnit až porostou moc. Bez testů se taky neobejdeš a výměny vody nebudou tak hrozné. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 17:47 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Buldr
U toho profiplants tedy doporučujes tu nejnižší dávku? A dávat to týdne nebo radši denně?? Volcano Black jsem částečně propral ale řekl bych že toho prachu tam zbylo ještě kvantum.

Spíš mě trápí to slunce co tam svítí.

To chápu že je to univerzální, ale musím se někde chytit a podle něčeho se odpichnout a vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 17:17 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Buldr
Dobře, Děkuji za rady. Jak píšeš není to jak měnit vodu v 50 litrech, ale jednou jsem si to chtěl pořídit tak se nedá nic dělat. Ty řasy se nejvíce rozjeli po přidání hnojiva s dusičnanama. Objednám hnojivo od profiplants jak si posílal a zvednu ssvícení na cca 8 hodin a uvidíme.

Ještě pro doplnění dopoledne na akvárko svítí sluníčko z velkého Francouzkého okna. Není možnost nějak okno zastínit jde mi z něho světlo do celého obýváku a kuchyně. To nejspíše bude taky problém.

Do dna jsem dával jen NPK kapsle od invital.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 16:43 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Buldr
Která barva na fotce je jaká řasa prosím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 16:04 Muž Martex42 [20] - TetryRe: MARTIN HORÁK
Příjde ti ryb málo?? Podle některých je ryb naopak moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 16:03 Muž Martex42 [20] - TetryRe: Buldr
K tomu svícení 6 hodin mi taky přišlo málo, ale podle toho co jsem všude četl že mnoho světla způsobuje právě onu řasu, ale na druhou stranu dává logiku i to že když se bude málo svítit tak ty živiny nestíhají rostliny spotřebovat.

Ano ryby jsem dal brzo. Ryby mám vlastní odchovy a měl jsem větěry od prosince a potřebovali jít do většího. Ted vím že to byla chyba je dát tak brzo, ale na to už je pozdě.

Ano když to píšeš ten sliz to bude ono

Výměna vody probíhá týdně 1/2 nádrže

Cílem nemusí být úplně rostlinné akvárium, stačí mně akvárium pěkně zarostlé bez řas.
Můžu tě poprosit které bezfosfátové hnojivo by si mi doporučil?

Nechci to řešit chemicky, musím najít příčiny aby se řasa znovu neobjevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 15:16 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Martex42
Na ten objem nádrže to chce ryby. Hodně ryb. A svítit minimálně 8-10 hodin v závislosti na světelných podmínkách v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 14:01 Muž 4Sima [1894] Re: Martex42
Přidání dusičnanů řeší výrobce Seachem hnojením Flourish nitrogen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2022 13:32 Muž Martex42 [20] - Tetry – Staghorn
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, poprosím o radu. Mám od samého začátku problémy s řasama viz foto. Svítím 6 hodin. Bližší informace v profilu. Hnojil jsem Seachem flourish a při měření No3 - 0. I přesto že tam je cca 350 drobných rybek neonky, kardinálky, zebřičky. Vyměnil jsem hnojivo za rataj bioflor master. A během 3 dní se ta řasa rozjela tak hrozně že už se na to nedá ani koukat. Myslel jsem že když jsou dusičnany na 0, že hnojivo s dusičnanama jen rostlinám prospěje. Děkuji za případné rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2022 10:47 kaspy Re: Buldr
Díky za názor, příspěvek nebyl ani koncipován, že chci návod aniž bych musel hnout prstem :). Byl to spíš dotaz na další názory na problematiku. Jsem akvarista 20 let, takže vím, že nic není hned a je potřeba mít trpělivost. Aktuálně půjdu cestou snížení organických látek a uvidí se. Za názory, včetně Tvého děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2022 22:37 Astacus Re: kaspy
Názory mohou být různé. Zejména když opravdu nemáme dostatek údajů. Buldr tě vede k tomu, abys hledal řešení ve vyladění hnojení. Já si naopak myslím, že v tuto chvíli to není tvůj hlavní problém.
Hnojením upravuješ množství minerálních látek. Jenže, podle mě, ty tam máš nadbytek organických látek, to je ten malér. Odstraňování organických látek (jejich přeměna na minerální) je úkolem biofiltrace. Jde o to, abys tam měl a aby se tam dobře dařilo užitečným bakteriím. Tomu nepomůže světlo ani hnojení a už vůbec ne CO2.
Rozběhnutí biofiltrace pomůže pH vyšší než 6,5 a můžeš to nakopnout nějakou bakteriální násadou. V tom případě budeš mít asi bílý zákal a budeš muset vzduchovat. Ty bakterie potřebují kyslík. Dobrý filtr s přisáváním nebo rozstřikovací rampou tomu pomůže.
Výměny vody jsou správným krokem, ale uvědom si, že jednou dvakrát nakrmíš ryby a jsi zpátky kde jsi byl před výměnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 18:19 kaspy Re: Buldr
No ono je to o zkoušení to je mi jasné, v minulosti pomalu žádná hnojiva, testy a podobné vymoženosti nutné nebyly a šlo to. Teď je top jiné. Takže to vidím tak, že potřeba pomalu trpělivě zkoušet změny. Co se týká hnojiva mám Bioflor master od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 18:13 kaspy Re: afc1886
Dno je asi v pohodě, je to volcano black od rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 18:12 kaspy Re: Lojza007
Rataje sleduju, mám od něj produkty :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 15:42 Sonic Re: Buldr
Myslím, že v tomto prípade už budú tie častejšie výmeny 1/2 vody nutné, pretože ak nefungujú rastliny, tak tam bude aj veľa odpadu a to tiež komplikuje situáciu. S hnojením pri tejto kalamite by som bola tiež opatrná ako si poznamenal, hodnoty vody by som držala na nižších. Určite by bolo vhodné zistiť aj parametre vstupnej vody či sa niečo nezmenilo. A súhlasím aj s Rakom-podľa mňa dobrý postup.Je to už asi aj prerybnené a preto sa zmenil stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 15:27 R Muž afc1886 [14681] Re: kaspy
Jestli chceš opravdu pomoci, tak si založ tu prezentaci, ať je všechno přehledně vidět na jednom místě. Za mě bych ještě zvažoval změnu toho dna, působí to na mě dost nevhodně, ale možná to jenom tak vypadá na té fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 15:20 kaspy Re: Buldr
Díky za názor, s tím, že jak se postavit k rozboru? Na rozbor jsi dával kohoutkovou vodu? Určitě si nemyslím, že co2 je lék na vše, ale věřím, že spousta akvaristů tak přemýšlí. Nicméně ono bude trochu i věda nastavit správně dávkování hnojiva, aby tam nebylo ani málo, ani moc, takže frekvenci dávkování, množství a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 14:23 Muž Lojza007 [1198] Re: kaspy
Doporučuju mrknout na video s panem Ratajem o hnojení: www.youtube.com/…
Byť to nevyřeší tvůj problém, může to třeba napovědět, kde by mohla být chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2022 12:18 kaspy Re: Rak
No pravdou je, že akva je založeno půl roku, obecně začátečník nejsem, ale měl jsem od akva asi 6 let pauzu. Nicméně si myslím, že ta řasa hlavně z důvodu většího množství odpadních látek, jelikož je to akva cca 55 litrů, nějaká ryba i živorodka tam je a ta rovnováha drží v malém akváriu obecně hůře. Začnu výměnou třetiny vody v akvárku ne jednou, ale dvakrát týdně. Světlo je intezivnější, ale je tam co2, takže by se to mělo srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 18:17 Rak Re: kaspy
Jelení paroh ano, ale není sám.
Nestabilní, nešťastně založené akvárium. Asi podle komerčních návodů. Počítej se značnými ztrátami na rostlinách.
Opatření: Časté výměny vody, vzduchování, filtrace přes aktivní uhlí. Odstraňovat odcházející listy a části rostlin. Někdy se osvědčí násada bakterií (i když většinou následuje bílý zákal, ale to se nedá nic dělat, v tom akváriu je prostě přespříliš organických látek). :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2022 17:21 kaspy – Je to jelení paroh, nebo jiná řasa?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím kolegové, jedná se prosím dle fotek o paroh, nebo je to jiná řasa? Jak se dá ideálně eliminovat? Roste na rostlinách, primárně na osvětlených, ale i dole na substrátu. Světlo moc eliminovat nechci, mám tam i náročnější rostliny, kterým to moc neprospěje. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2021 08:14 Žena Luka123 [128] Re: Luka123
Nu, napíšu sem, jak to vypadá teď po měsíci:
Měnila jsem vodu 2x týdně, hnojila o trochu méně (ob den 2ml makro,micro,phoshorus a nitrogen na těch 36l), vhodila růžkatec, který zarostl prakticky celé akva a snížila intenzitu světla i dobu svícení (z 12 na 8 hodin). Burčák "dojíždí", dropchecker středně zelený. Kytky sice nebublají, ale viditelně ani nestrádají zatím.

Jelení paroh je už jen sporadický, semtam chloupek, který ručně odstraním a drží se to v dobrých mezích. Zmizela i prachová řasa na skle (ale taky už tam nesvítí slunce oknem, což je asi 1měsíc v roce).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 18:33 Muž Roger [1873] Re: petulka
S CO2 nemám zkušenosti, ale kdyby mi došlo, stáhnul bych světlo do doby než naplním flašku ;-) já svoje akvária neodkaluji, jen měním vodu, není důvod k odkalování. Ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 18:27 Žena petulka [11] Re: Roger
Dokud bylo co2 tak rasa raky nebyla. A co doslo tak se to trosku rozjelo ale jenom ten mech. Takze jsem mech ostrihala a pak znova pripevnila jen ty casti bez rasy mam stesti na vodu, uz 2 rokem ziju v miste kde je dobre pH jen mirne tvrdsi voda. Ty endlerky jsou krasne ale chybi mi strasne neonky cervene. Ale s endlerkama je to blba kombinace. Pas pravdu hnoji skvele ale odkalovat to je sila..me se teda nekdy premnozi to pak dam inzerat a lidi je chteji pak zas skoro nic nemam a zas zacinam s malyma a tak to jde dokola. Zajimave je ze samci vypadaji stejne myslela jsem ze bude zmena...ted se mi vylihly 2 rybky a jsou zlate normalne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 17:55 Muž Roger [1873] Re: petulka
Tak to asi jelení paroh nebyl ;-) nicméně gupky netřeba zatracovat, jsou to výborný hnojiči ;-) a jestli máš namysli Endelerky tak ty jsou obzvláště výborný, jen tak se nepřemnoží (při dodržení určitých zásad). Mám je též a naopak, míval jsem dlouhou vláknitou, od doby co je mám tak nevím co je řasa. Předtím jsem je měl v akváriu bez techniky a řasu jsem také neměl. Jestli ti došlo CO2 pak to může být příčinou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 17:05 Žena petulka [11] Re: Roger
Ja ho mela jen v mechu. Ty gupky prdi do mechu, je tezke ho udrzovat cisty. Svetlo mam furt stejne ale doslo mi co2. Uvazuju ze gupky prodam a vratim se k neonkam ramirezkam a pancernickum. :-)
Edit: Ani nevim zda to byl ten paroh. Spis takova zelena rozvetvena rasa nevim zda vlaknita nebo ruducha ale spis nejaka zelena. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 16:59 Muž Roger [1873] Re: petulka
Osobně bych to viděl na příliš světla než na gupky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 16:15 Žena petulka [11] Re: Roger
Ahoj dneska jsem paroh zlikvidovala, odkalila poradne. Jo bude to aai svetlem ale hlavne mam dost gupek delaji binec...dik... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2021 15:31 Muž Roger [1873] Re: petulka
Na jelení paroh mi vždycky zafungovalo snížit intenzitu světla, nic jiného nebylo třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2021 14:13 Žena petulka [11]
Taky mam ten jeleni paroh. Na mechu. Ostrihani mechu + vetsi odkaleni + dosel mi tekuty co2. Nekdy staci takovy zasah a je to tady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 20:23 Žena Luka123 [128] Re: vaclav
Jojo, parmička by se ani neotočila :)
Díky, zařídím se teď dle tvé rady a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 19:59 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luka123
Po té výměně bych asi začal hnojit o trochu méně a uvidíš. Jinak parmička černopruhá paroh sežere ale máš na to malé akvárium. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 17:09 Žena Luka123 [128] Re: vaclav
Zkusím, děkuju. A hnojit mám, nebo raději chvilku vysadit a nechat třeba jen KNO3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2021 16:44 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Luka123
Asi bych několikrát vyměnil 1/2 vody. :-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3 4

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 5551x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19447