Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podstavec pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Podstavec pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 13:44 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
já už bych to nekomplikoval.....osobně bych ten milimetr neřešil...vyřezávat podložky pod rohy....pak se ještě modlit až to budu usazovat aby se to nehlo....nechal bych tam jen polystyren a hotovo....ale záleží na tobě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 13:39 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
tak hadam hej zaujima este jedna vec. Ci jeby som zo zvysnej penovej 0,5 makkej podlozky vystrihol take rohove casti a dal to pod polystyren ako jemnu nahradu tej 1mm medzery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 13:37 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...jj..chápu...na telefonu je to občas zlo....tak nějak s tebou souhlasím...taky bych dal ten tvrdší(když už je na výběr)....tak jsem zvědav na výsledek ;-)
..bude prezentace???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 12:13 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
lreiadli??? sorry, ale opravdu nevím co si pod tímto slovem mám představit ;-)
jinak polystyren si zvolil nakonec jakej....asi pod akva to bude jedno jestli klasická, nebo střední tvrdost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 11:18 Muž Miky1981 [57] Re: RadekH1
...tak 2mm vypadají líp než 6mm ;-) jestli je uprostřed díra?..to nevím... ale neřekl bych, že to v mém případě, kde jsou kraje podložky zmáčklé víc než střed, nesou celé zatížení pouze kraje akva a střed nenese nic....můj názor(dobrej, či špatnej??), že ta váha se rozloží na celou plochu akvária a ta podložka (v mém případě karimatka 1cm) pokud bude dostatečně vysoká dopomůže to zatížení rozložit na celou plochu....netvrdím, že to bude rozloženo úplně rovnoměrně...tzn. při 6mm průhybu by se dobře zvolenou podložkou dal průhyb minimalizovat a dopomoci rovnoměrnějšímu rozložení zatížení na celou plochu akva....a nebo je všechno co jsem napsal totální blbost.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 11:13 Muž TRULY [164]
+ jedna dodatocba otazka. Kupil som pokystyren EPS 50 a EPS 100. Je to klasicka a stredna tvrdost. Ktory by ste pouzili radsej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 10:59 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
jasne sorry uz to vidim :)

PS: Myslim si ze totalna rovina aj tak neexistuje. Aj keby to bolo pozvarane na betone co je ideal tak ak by som na to polozil rovny kus skla tak to lroste niekde musi bytmimo. Polozil som na tu skrinku iba sklo a aj v strede vidno asi 0,5mm odchylku. Prave na to sa odporucaju podlozky nie? Teda argumentovat to len tym aby pod akva nebolo zrnko kamena alebo tak je sice pravda ale podla mna to nieje hlavny ucel. Alebo sa mylim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 10:39 Muž RadekH1 [129] Re: Miky1981
A jaky je v tom rozdil jestli 2 mm nebo 6mm? :-) stejne je pod tim dnem uprostred dira.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 10:19 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...těch 6mm není moje akva...Surdo vkládal foto...6mm je už i na mě příliš...já mám tak 2mm max...průhyb lamino desky...jak je na tom dno nevím (neměřil jsem)...ale podložka je u krajů zmáčknutá víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 09:34 Muž TRULY [164] Re: ludvik
Oni je to mozno 1mm ale ked na to zatlacim z hora tak to budu aj 2.ved to som pozeral ze na mikyho mieste asi by som fakt nespal heh. 6mm previs pod stredom dna to by som asi fakt cakal ze sa to odlepi. Dnes idem kupit polystyren 2cm a dat to pod akva tak uvidime. Skoda ze idem zajtra na cely den orec bol by som kludnejsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 09:25 Muž ludvik [1082] Re: TRULY
Milimetr neřeš.
A myslím si, že to lepší takto, než obráceně prohnuté. Obráceně má dno snahu se vyvalit ven (tím netvrdím, že to udělá ...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 08:50 Muž TRULY [164]
vy ma tu viete tak pekne narychlo zneistit ze koniec :)
Uz tu spominame zase dosku dalsiu :) Asi tam dam lolystyren dam akva dokopy. Nafotim ho a oredam lebo dusu mat na mieste asi nebudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 07:34 Muž Miky1981 [57] Re: ludvik
Ano souhlasím s Vámi, že ty skříňky jsou většinou chatrný. Je pravda, že by se celá situace dala řešit jinak - lépe.
Celé mi to přišlo ve stylu "Houstone máme problém" máme rybky v belíku, podstavec a akva a potřebujeme ho dostat na podstavec tak aby nespadlo.
Ohledně nečistot a podložky jsem se zmiňoval o pár příspěvků níže. Ano když jsem o ní psal podruhé, tak už jen to že ten 1mm dorovná a nečistoty (zrnka písku) jsem již nezmínil.
Zase s Vámi musím souhlasit, vyrovnávat například další deskou lamina uřízlou na rozměr by bylo ideální. Vycházel jsem z předchozí diskuze, že dotyčný nemůže běhat po městě...tzn. desku lamina nemáme (navíc ohnuté rohy podstavce byly zjištěny až v závěru).
Ale stále si myslím, že v daném případě, kdy jsou rohy spadlé o cca 1mm by to mohla podložka dorovnat - pokud jak píšete by to nebylo "do vrtule" tam už bych to řešil další deskou, nebo rovnou celou jinou skříňkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 00:04 Muž TRULY [164]
Taktuez by ma zaujimalo to ci je horsie ak akvarko ma problem s dnom v strede a drzi na krajoch alebo ak drzi na strane a kraje su vo vzduchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 00:01 Muž TRULY [164] Re: ludvik
tak mne je jasne ze velkochovna ako je na obrazku je uplne neco ineho a ze to tam maju poriadne zrovnane aj tu celkovu konstrukciu. Navyse su tam odtoky na dlazbe ktore by v pripade prasknutia vodu odviedli dokanala.
Podlozka nikdy nenahradi miesto kde je ohyb to mi je tiez jasne aj som to hore pisak ze oroste to kompenzovat moze jedine nerovnost pripadne drsnost podkladu pod akva.
Je mi jasne aj to ze ak by som si tu skrinku montoval sam z narezanej drevitriesky tak tam dam steny urcitr inac a utcite vystuzim aj zadnu stranu akva. Nekvakita tgchto skriniek je jasna teda ze ich nosnost je dost limitovana a to urcuje aj ich cenu.
Ale prijal by som aj vasu odpoved na moju otazku zda je stolik bezpecny pre moje konkretne pouzitie s danou chybou. Rohy su mierne zahnute cca 1-1.5mm. Vidno to na vodovahe a vidno to aj ked som zatazil stolik akvariom. Na druhej strane plocha ktora sa zvazuje na kraje je len o velkosti 10x10.
Lenze ked pozeram na akvarko Mikyho tak mam pocit ze nemam co riesit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 22:40 Muž ludvik [1082] Re: Miky1981
Podložka se dává, aby se omezila možnost nějakého prachu nebo zrníčka pod sklem. To by pak se vší pravděpodobností prasklo.

Fakt si myslíte, že měkká podložka se uprostřed zmáčkne a na kraji ne - a přitom zůstane tak pevná, že ve vašich očích nahradí to dřevo co by tam mělo pokud možno být?

Prohnutí podkladu (jednoduché, do vrtule by to bylo horší) bych radši vyrovnával něčím tvrdým. Ať je to rovné.
To, že je to nahnuté na nějakou stranu zase až tolik nevadí. Ale prkno prostě musí být jak když střelí ... Uvědomte si, že nepravidelnosti podkladu také způsobují nepravidelné pnutí v tom skle. Sice spoustu toho vyrovná lepidlo, ale ne vše.

Dost také řeší "nový" způsob lepení, kdy je dno vlepeno mezi stěny. Kvádr pak drží právě ty stěny a ve správném směru. Prohnutí dna pak (samozřejmě brát s rezervou a nepřehánět) v podstatě nevadí. Ale pro psychiku akvaristy nic moc ...
Příkladů se dnem pod stěnami a prohnutým až tak, že se rozlepilo jsem pár viděl. Jeden jsem dokonce místo školy sušil ...

Veškeré příklady z velkochovů jsou trochu mimo mísu. Se podívejte, jak to všechno lícuje a je kolmo na sebe.

---
Mimochodem ty kupované akvarijní skříňky se hýbou snad všechny. Čas od času to v akvaristikách zkouším ... a doma mám Eheim, byť tam hraje roli jeho malost. V porovnání s mojí konstrukcí, která se ani nehne a unese nejspíš i průzkumný tank se to srovnávat nedá. Jenže ta moje konstrukce stála možná třikrát tolik, co třeba Juwell.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:48 Muž Surdo [35]
Fotka k příspěvku toto je to moje je to rovných 6mm
je to v pivnici takže design ide stranou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:43 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
od toho tam bude ta podložka, nebo polystyren...ten ti to dorovná....a 1mm neni nic....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:41 Muž Miky1981 [57] Re: Surdo
...tak snad když tuto fotku uvidí TRULY, tak se přestane stresovat s 1mm a začne napouštět.... ;-)
když jsem byl malej, tak o žádné podložce pod akva jsem neměl šajn a taky to akva přežilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:35 Muž Surdo [35] Re: Miky1981
Fotka k příspěvku ja by som typol môj stolík na ktorom je 112l akva v streda prehnuté niečo cez 5mm a drží
Re: TRULY
akva znesie veľa prikladám foto ktorá tu už raz bola snáď ta to ukludný sú na tom uložene 4 akva na sebe
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:34 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
2mm? uf to by som asi nocoval pri nom hahah :) Ked ja som najhorsi typ cloveka a t.j. detajlista co nema prachy :)
Rozmyskam ze asi vola na krajoch je lepsia volba ako v strede co viem ci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:22 Muž TRULY [164] Re: Surdo
vdaka. Nozicky sa daju vytocit na 7cm a ja ich mam asi na 2-3cm. Na stokik som ich dal 10:) vid foto. Bolo mi odporucene dat tam klasika polystyren hrubka 2cm a kludne napustat. Tak sa modlim zajtra. Stresujem aj preto ze v sobotu idem na cely den prec a ak by bol problem tak nebudem doma od 04.00-22.00 Tak aj preto sa bojim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:17 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
tak se hoď do klidu a začni napouštět :) teď už stejně nic zázračnýho nevymyslíme....Surdo ti také píše, že se budeš moct v klidu vyspat...

ještě doplnim...já mám skříňku odhadem uprostřed prohnutou cca 2mm - teď se mi to nechce přesně měřit a ta pěnová podložka se podle potřeby vytvarovala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:10 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
tak ta skrinka ma zhruba 1.5 roku. Tak ja skrinku druhu planujem to je pravda. Zatim mi to nrpasuje do obyvaku. Lenze stresujem koli rybam co mam vo vedrach teda dozach na farby primalex 15kg. Uz som zase nervozny neskutocne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:09 Muž Surdo [35]
tak teda pridám aj ja názor:
daj tam tu 5mm podložku či už originál alebo niečo iné to je jedno.
skrinka akva udrží kedže nato je a nožičky keď nebudú moc vytočené tak s prehľadom tiež jedna ma totižto nosnosť 200KG
1 mm zakrivenie nieje nič strašne nemusíš stresovať kludne sa vyspi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 20:05 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...neni zač :) je pravda, že stát se může cokoliv...chápu tvojí nedůvěru, když je to starší skříňka....ale pokud to nenapustíš, nebudeš vědět....a na druhou stranu....pokud už jí za čas nebudeš opravdu hodně věřit tak si zbouchneš podstavec podle vlastního návrhu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:59 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
to jo. ale neviem ako bola skrinka podlozena predtym. Ak ju panko zle podlozil a ona sa cela skrivila tak moze byt poskodena ale to zase by mu asi uz prasklo. Ja neviem omg. Napistim to vodou a nebudem spat :-D

Prosim nazory viac ludi ci je to v poriadku. (inac miki velka vdaka za podporu a pohotove rady za cely den! :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:54 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
jak píšeš 0,5mm to je teda docela málo :) ...těch 0,5cm si myslim, že bude stačit...asi bych tam něco silnějšího nedával...tak ono se to trochu ještě dotvaruje až to bude napuštěný a těch 0,5cm by mělo klapnout...
A jestli to může prasknout??? Tak je to skříňka pod akva, tak by to vydržet mělo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:43 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku + pozrite tie rohy skrinky. Kazdy roh je jemne asi 1 mm zakriveny smerom dole. Mam tam dat tu 0,5mm penu alebo radsej kupit nieco inde? (myslim si ze je asi jedno co tam bude vaha to aj tak zahne)
Myslite ze to moze prasknut?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 19:38 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
Fotka k příspěvku tak som nakoniec tie 4ks dal upkne na kraj nad nosne priecky. Tym padom tie stojky vedla stratili ciastocne vyznam alr tak radsej viac ako menej nie?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:22 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
moje má asi 10mm...ale tech 5mm by mohlo stačit....tam de stejně asi převážně o drobné dorovnání jak se rozloží váha akva a asi aby se mělo kam zamáčknout zapomenuté zrnko písku, nebo jiné nečistoty....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 18:00 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
tak ta moja je tlusta asi 0,5cm. Predavaju to v hornbachu ako original podlozku. Je to tak siva tenka pena :) Aka hruba je ta tvoja?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:45 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nevím co je original pěnová podložka pod akva...ale jestli je to to stejný co sem viděl ve zverimexu, tak to vypadá jak karimatky...já to mám tahle...pro uklidnění tam je fotka skříňky z ikei.... :) tak se nemáš čeho bát...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:35 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
tak tam dam tu original podlozku penovu pod akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:28 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
já pod akva uříznul karimatku....a ono se to pak vymáčkne podle zatížení....polystyren se mi tam dávat nechtělo...s tou karimatkou je to hezčí a líp se řeže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:26 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
..mno...to je nějakejch 144l....tzn. komplet když to hodně přeženu tak to bude mít 200kg....to by mohlo klapnout,ne???...už asi dost špekulací...a hurá na akva....tak aby tě to uklidnilo...tak moje akva je na nějaký papírový skříňce z ikei...kde jsem trochu zpevnil záda a nahoře je položená uříznutá deska lamina..na můj rošt už tam nebyl prostor :-( a zatím to drží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:15 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
ma to 80x40x45 ale aj tak si ma uz totalne zneistil :-D
Bojim sa este jednej veci. Ked som meral stolik vodovahou tak som si vsimol ako keby bol jeden roh cca o1-2mm nizsie. Mam pre istotu dat pod akvarium 2cm polystyren?
Mam tu klasicku penovu podlozku. Najlepsie je ze typek co mal akva to nemal ani podlozene ani nic a akva mal pri hlave a kludne spal omg. Ja sa bojim vkuse

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 17:08 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
..tak pokud je máš doma, tak je tam klidně dej...jinak už bych pro ně nikam neběhal.....s tim hranolem jsem strašnej... :-D stejně asi už 10 nožek nepůjde tak lehce doladit....a rozměr akva je kolik...podle toho videa něco kolem metru??jestli jo...tak zkus jen zatěžkávací test (sedněte na to se ženou), možná přichytni ke zdi, když se ti to nebude zdát....a hurá zabydlovat akva....
tak hodně zdaru.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 16:57 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
ty tomu davas s tym hranolom :)))))) No uz ked tam narvem tie dalsie dva tak ten hranol tam uz davat asi nebude. Problem je to ze upevnit ten hranol do 1.8 drevotriesky je dost na pekne hranie. Dam tam este 4ks stojok presne pod tie lka a h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:59 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...tak zkusit zatěžkávací test...sednout si na to a trochu se zavrtět....tak vydržet by to mělo...pokud půjdeš koupit ještě 2, tak bych k tomu vzal nějakou laťku, nebo hranolek...jestli jsou ty nožky v jedné řadě ve předu a vzadu....tak bych je připevnil na tu lať / hranolek a to připevnil k podstavci.....možná to ale vydrží i bez toho a bude stačit jak to máš....já většinou vše dělám masivnější než je potřeba a někdy zbytečně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:50 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
Fotka k příspěvku presne tak som to aj planoval ale nemohol som to tak dat. Je to prilis u sebe. To by som to uz totalne destabikizoval. Dal som to tesne vedla. Rozmyslam ci nepojdem este prikupit 2 ks ktore dam presne pod ten stred.
Myslis ze je to moc na tie kraje?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:05 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...ještě mě napadlo jak píšeš o tom rozložení nožek....podle toho obrázku podstavce bych je možná připevnil pod ty stojny co spojujou horní a spodní desku...z důvodu zátížení a přenášení váhy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 15:01 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
Tak s tím časem to chápu, tak snad to všechno klapne i bez roštu. Ale pro jistotu bych to k tý stěně přivrtal - jen z důvodu přidržení, taková pojistka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 14:45 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
Uz som to kupil a namontoval teraz to doladzujem. Inac mas oravdu ak by som to robil natrvalo a na 100% tak idealne je tvoje riesenie. Lenze mna obmedzuju casovo ryby vo vedrach a navyse som marod tak nemozem lietat s doskami po meste. Kupil som 6ks noziek a rozlozil ich pravidelne po dlzke a sirke tak aby neboli uplne na kraji ale ani v strede. Inac s tym upnutim stolika to nieje zly napad. Jedna diera v stene ma nezabije a budem mat istotu ze to nepadne dopredu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 10:25 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
...tak nakonec ty štelovací nožky budou asi jediný řešení....ale asi bych je nepřipevňoval k podstavci (asi lamino,že?), ale udělal bych si rošt na rozměr podstavce z latěk (hranolů) - kde by se váha podstavce s akva rozložila na rošt(štelovací nožky do rohů) a pak by se celá váha přenesla na podlahu...ale stejně bych se to pokusil jen pro jistotu nějak přichytit ke zdi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 10:05 Muž TRULY [164] Re: Miky1981
ved prave nad tym rozmyskam ci to nebude tlacit na bodoch. Lenze ked to podlozim tak to tlaci tak isto na bodoch. Navyse ak dam sirsu podlozku tak ten uzky stolik sa okamzite kyve dopredu dozadu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 09:48 Muž Miky1981 [57] Re: TRULY
..nevím jestli ty štelovací nohy to moc nezvednou. A navíc celá váha pak bude nesena bodově a co pod to zkusit dát podložku - něco ve stylu karimatky - že by se to mohlo po zatížení vymáčknout na každé straně dle potřeby? Nebo nějaké 3 laťky (jak nám vtloukali ve škole, že rovina je tvořena minimálně třemi body)a na ty nalepit nějakou pěnovou podložku která se zmáčkne dle potřeby....a pokud to konstrukce podstavce dovolí to ještě nenápadně přichytit ke zdi???s křivejma podlahama je to kříž tone tak ať se zadaří....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 09:37 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku ryby noc prezili. Idem na to zase. Zabehnem do Hornbachu mrknut nejake nastavitelne nohy? Co vy na to?Od 4 rano som nespal taky som bol nasraty z toho. Je to tento stol.
Najhorsie je ze podlaha je kriva v prede nalavo 3cm, prede napravo 2cm, vzdau na lavo 1cm a vzadu na pravo 0,5.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 22:51 Muž TRULY [164] Re: cezarmilan
Preslo 6 hodin a aj tak to nemam dokoncene. Som na dne. Idem spat hadam to ryby do rana preziju. Normalne nevladzem. Vkuse sa to crle kyve. Ak to hcem mat v rovine tak je to nemozne nastavit. Skusam to bez stojana ked si na to sadnem a drzi to. Ale akonahle na to polozim akva tak sa to cele kyve dopredu a dozadu. Som zufaly z toho toto sa mi este v zivote nestalo. Na lavej prednej strane to musim podkladat az na 2-3cm aby to bolo v rovine. Idem spat nevladzem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 21:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: TRULY
Ja by som podložil predok a zadok na spodku toho stojana, tak, aby stred bol jemne vo "vzduchu" ako sa hovorí

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6421x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19269-podstavec-pod-akvarium?od=201