Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Podstavec pod akvárium

 

NápovědaFórum » Technika » Skříňky, stolky, podstavce 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Podstavec pod akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 12:17 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: smudlina55
Kdybych si to nemyslel, tak to nepíšu.
Budou samozřejmě další faktory: materiál podlany pod plovoucí podlavou, nerovnosti pod plovoucí podlahou, tloušťka miralonu atd.
V místě zatížení dosjde k prohybu podlahy, otázka je o kolik a jak rovnoměrně.

Pokud se u stěny prohne méně skříňka se nakloní směrem do místnosti a když se někdo omylem opře o otevřená dvířka moho by dojít ke zvrhnutí.
A nedej bože, aby to na sebe zvrhlo nějaké dítě.

Vemte si třeba umístění akvária na polici, pokud dáte akvárium do přední části, aby sklo bylo zároveň s hranou police a za akvárkem mohly být schované kabely - posune se těžiště více dopředu a zvyšuje se riziko zvrhnutí.
Zkuste třeba vodováhou změřit, zda je skříňka při současném zatížení přesně svislá, nebo, zda je mírně nakloněná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 10:54 smudlina55 Re: xvalp06
xvalp06 napsal: Tak do toho bych určitě nešel - skříňka bude mít těžiště vysoko a plovoucí podlaha není úplně nejstabilnější podloží. Podle mě reálně hrozí zvrhnutí skřínky s akváriem.

Myslíte? i když je to postavené uprostřed police ve výšce 60 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 10:11 Muž Skoro důchodce [21] Re: smudlina55
Vypadá to dost nestabilně. Vyztužit záda min z rohu do rohu X, spodní díl vložit 4X hranol, polici masivní, něco jako pracovní kuchyňská deska. A pozor na vlhkost, police z ikei jsou většinou z lisovaného papíru.
To X může být od země do akvária(ty hranoly)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:58 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: smudlina55
DO zdi to bohužel nepůjde, je za ní sádrokarton.
Tak do toho bych určitě nešel - skříňka bude mít těžiště vysoko a plovoucí podlaha není úplně nejstabilnější podloží. Podle mě reálně hrozí zvrhnutí skřínky s akváriem. Asi by šlo to chytit do nosníku v té sádrokartonové stěně, ale to bych ještě s někým zkonzultoval.

Myslíte, že to ta ocelová L do boků skřínky neunesou, i kdyby se zpevnila záda pomocí OSB desky?
Kdyby ten L profil byl po celé délce a těch šroubů bylo na každé straně 8-10, tak by to mohlo nahradit boční falešné nohy, ale doprostřed určitě ještě přidat.

Co se týká falešných nohou - máme k dispozici desky a police navíc z tohoto systému, což nevím, zda by stačilo. Ty police jsou z asi cca 1,8 cm tlustý dřevotřísky? To by mělo být v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:34 smudlina55 Re: xvalp06
Do zdi to bohužel nepůjde, je za ní sádrokarton. Myslíte, že to ta ocelová L do boků skřínky neunesou, i kdyby se zpevnila záda pomocí OSB desky? Co se týká falešných nohou - máme k dispozici desky a police navíc z tohoto systému, což nevím, zda by stačilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:28 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: smudlina55
20cm bude stačit.
Pokud do všech polic pod akvárkem vložíte navýšku desky ke stranáma a doprostřed (jako falešné nohy), mělo by to na roznešení váhy stačit.
Jen nevím, jak je pevná spodní díl, pokud by hrozilo promáčknutí, bylo by vhodné vložit ještě jednu desku vodorovně pro rozvešení váhy z nohou.
desky myslím dřevotřískové desky ze kterých se staví nábytek do kuchyní.
Kvůli stabilitě samozřejmě poctivě přišroubovat skříňku ke stěně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:24 smudlina55 Re: Horác
Horác napsal: Jenom poznámka - kromě nosnosti je důležitý i další faktor - rozumná výška prostoru nad akvárkem ... a tady to na první pohled nebude žádná sláva ... (pokud teda nepůjde pryč ten horní regál) ...

ta police, nad šanony půjde pryč, vznikne mi tam díky tomu otvor vysoký 60 cm.TO snad bude na obsluhu OK? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:15 smudlina55 Re: Horác
Mám tam k dispozici 20 cm nad hranou akvária, což si myslí, že mi na údržbu stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 09:10 Muž Horác [3942] Re: smudlina55
Jenom poznámka - kromě nosnosti je důležitý i další faktor - rozumná výška prostoru nad akvárkem ... a tady to na první pohled nebude žádná sláva ... (pokud teda nepůjde pryč ten horní regál) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 08:53 smudlina55 Re: Skoro důchodce
Fotka k příspěvku akvárium bude 50x40x30 (dxvxš). Bude umístěno do téhle police místo šanonů. Jde mi o to, jak to vyztužit, aby to drželo. :(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 08:38 Muž Skoro důchodce [21] Re: smudlina55
Počítej váha osazeného akva cca80 kg.
Zpevnit to bytelně. Navíc ta výška je kolik? Princip páky je neúprosný já bych do toho v tomto případě nešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2019 08:23 smudlina55 – akvárium 60 l a ikea systém
Ahoj, plánujeme si pořídit akvárium a dát ho do televizní skříně z ikey. Jedná se o systém besta - www.ikea.com/… - se 3 policemi a dvířky. Únosnost police je vedena jako 20kg. Myslíte, že se jedná o únosnost police z dřevotřísky(20mm), nebo o únosnost těch kolíčků, co polici drží?

Plánujeme skříň vyztužit:
1. provrtat z venčí do police šrouby pro zpevnění a zamezení průhybu police
2. uložit police na 4 ocelové L (styčná plocha každého cca 2x3cm) L nosníky budoU připevněny do dřevotřísky stahovacími šrouby skrz celou tloušťku boku ( do každého L prvku 2 M5 s matičkou).

Myslíte, že to stačí? Záda skříně je taková ten klasický tvrzený karton, co se řeže paspartou.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 16:00 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Zdena
neriskoval bych to...
je to celekm pořád stejná pohádka.. zesílit horní desku by to asi vyřešilo, ale už bych měl celkem obavy... spíš bych zůstal u dosavadního akvária..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2019 14:11 Zdena – Skřinka pod akvárium 220l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím poradte mi jestli můžu mít tuto skřinku pod akváriem 220l.Má na ní akvárko 120l a v pohodě.Nechci ji měnit jen prosím o radu co bych měla udělat ohledně bezpečnosti.Je to masiv.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.02.2019 21:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Noxx
tohle, jak se píše dole lamino udrží, jen by asi ve skříňce moc místa nezbylo.. takže svařit z jeklů a obložit laminem je to nejlepší co můžeš udělat.. fajn je dát na podlahu desku lamina tuplovanou (36mm) na roznesení, na to ten rám a nahoru taky tu tuplovanou desku a to obložit laminem.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 21:07 Muž imax [47] Re: Noxx
Pri 900 L nadrzi bude celkova hmotnost veselo cez tonu. Nad cisto drevenou verziou by som ani nerozmyslal. Pekny jeklovy ram, obaleny drevotrieskou a mas po starostiach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:28 Muž Smetany [1226] Re: Noxx
Taky bych byl pro ocelový podstavec. Lamino drží dobře do doby než jednou přepustíš akvarium nebo ho jinak namočíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 11:26 Muž dimmur [283] Re: Noxx
dej jekl a obloz laminem....budes mit klid v dusi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2019 11:24 Muž Jarry [1433] Re: Noxx
Dobře udělané lamino by to asi v pohodě uneslo, ale já bych dal jekl - rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2019 10:25 Muž Noxx [14] - Rostliny – Akvárium 900l
Zdravím, mám v úmyslu nové (větší - jak jinak :-) akvárium o rozměrech 240x60x60cm, tedy cca 900l. Jakou máte zkušenost s tím, na co takové akvárium postavit? Stačí skříň ze zdvojeného lamina (36mm) nebo je lepší už svařovaná konstrukce z jeklu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.08.2018 16:39 Muž bici10 [24] - TetryRe: Roger
Urcite to tam dám ať mám klid nechci mít v bytě vylitejch 100 litrů smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 16:26 Muž Roger [1873] Re: bici10
Nejsem truhlář, ale nožky nebo vzpěru bych dal taky, už od pohledu vidím že ten střed nebude dělat dobrotu. Takže pokud váhu nerozneseš do stran a necháš to jak je to teď tak čím více se to bude prohýbat tak tím větší bude působit síla do místa prohybu a tlačit dolů takže ve finále budeš mít stolek v lepším případě do tvaru V ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 16:26 Muž bici10 [24] - TetryRe: Strakááč
Fotka k příspěvku Ta police to byla drevrotriska. Mám to v planu tam dát o pod to vyztuhu at se to opře o zem. Dole se to taky prohlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2018 09:41 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: bici10
Drevotriska je težší, než dřevo.. teda jak který.. treba dub, buk, jasan atd jsou asi těžký podobně.. ale borovice, smrk... atd jsou o dost lehčí..
Na fotce je ta skříňka buď z drevotrisky, nebo z MDF desky (dřevo vláknitá polotvrdá deska) prostě pro predstavu je to skoro stejnej materiál jako sololit, kterej se většinou dává jako záda skříněk a je silnej 3,2mm, jen tohle má klasických 18mm..
Oboje se prohne časem, i působením vlhka jak nic.. Takže bych to nepodceňoval a dal nožičky dvě uprostřed jednu dozadu a druhou dopředu...
Jinak když jsi tu polici řezal, asi jsi tam viděl co to je za materiál ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.08.2018 07:37 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: bici10
Já teda nejsem truhlář, jako tamhle strakatej kolega, ale skoro bych řekl, že to na fotografii dřevo fakt nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2018 01:13 Muž bici10 [24] - TetryRe: Strakááč
Asi to drevrotriska nebude ten stolek ma osobe 30 kilo je celkem tezkej. Tak snad to je revo a drevrotriska. Jinak moc dik za Rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 22:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: bici10
Tu nožičku tam dej, nebo to časem bude prohnutý... jak někdo na tohle může dát nálepku "nosnost půl tuny" to fakt netuším.. kdyby to bylo aspoň dřevo.. drevotriska je v ohybu hrozně měkká..
...
Ještě tak dvě třetiny rostlin a bude to fajn.. nějakou plovoučku ještě např..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 20:24 Muž bici10 [24] - TetryRe: PeCh
Ne nozicka tam neni tu vystuhu jsem udělal dnes z poličky co tam byla tak já to ještě něčím podložim pod tou vystuhou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2018 20:19 Muž PeCh [77] Re: bici10
No pokiaľ máš v strede aspoň jednu nožičku, tak by som sa toho nebál. Ak nemáš, tak by som skrinku v strede ešte niečím podložil. Ale inak si myslím, že to vydrží. Inak pod moje 96-litrové akvárko nechám nábytkovú skrinku, kde je vrch a boky zdvojená drevotrieska (36mm, šírka 60 cm). Zozadu je len sololit, tak som pôvodne rozmýšľal ju ešte spevniť vnútorným rámom, ale nakoniec tam len pridám dve nožičky, aj keď aj takto nás to s manželkou udrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 19:08 Muž bici10 [24] - TetryRe: Strakááč
Fotka k příspěvku Tak jsem zrušil poličku ve vnitř a seřízl jsem ji a udělal jsem z ní výstuhu uprostřed a už to je v pohodě už se to srovnalo. Tak co myslíš to by mohlo stačit ne? Je to 100 litrovy akvarko :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 18:08 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: bici10
Byla by fajn fotka skříňky..precijen jako truhlář vím, že se vetšinou dělá sokl pod dno (takovej proužek) a když dáš příčku uprostřed, tak sokl to podrží ale vzadu to drží většinou jen záda,který můžou bejt z drevotrisky, nebo jen ze sololitu.. , no prostě to nejni ono.. nejlepší by bylo to mit jako buky tu pricku až na zem :) případně můžeš zespodu nasroubovat pro sichr L jekl nebo dva.. a tam se nemá co prohnout :) a abys to měl pod akva pevný, tak nechat udělat desku z dvou desek drevotrisky, podle velikosti, klidně z jedný.. a akva hodit na 5cm polystyren.. ty nový desky prisroubujes i s tím jeklem na dlouhý vruty a je to :)
Chtělo by to víc info, jinak udělat na nějaký menší akva tu příčku nebude na škodu.. na větší, to chce vic sichrovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 17:43 R Muž ctibum [6870] Re: bici10
Jestli jde doprostřed dodělat svislá výztuha, tak určiě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 15:47 Muž bici10 [24] - Tetry – Akvarko a podstavec
Ahoj pořídil jsem si akvarko a skříňku pod něj. Mám problém ten že akvarko je 6cm kratší na délku než je skříň a deska se mi prohýbá uprostřed. Můj dotaz zní jestli to nemůže prasknout? I když skříň má nosnost 500kg.jestli nemám třeba udělat vystuhu pod prostedek nebo jestli jste se s tím už někdo nesetkal?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2018 22:41 Muž Yirka [9118] Re: Sakyn
Z tohoto bych oprvdu strach neměl, to udrží jako nic i dvojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2018 12:38 Muž Sakyn [3] - Sumci – 126l akvárium na kuchyňské lince
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, pořídil jsem si nové akvárium o objemu 126l (plocha 80x35) a rád bych jej umístil na kuchyňský pult, aby nám rybičky dělali radost v kuchyni i pokoji :)

Nejsem si však jistý stabilitou, linka se zdá pevná, ale přeci jen bych nerad vytopil byt. Na horní straně je klasická kuchyňská deska 40mm a rám skříně pod ní tvoří 18mm dřevotříska. Nožky to nemá, je to na soklu. Horní desku vyztužují ještě vpředu a vzadu 18mm dřevotřísky o šířce 10cm. Bočnice je přišroubována ke zdi a záda jsou taktéž ze dřevotřísky (ne sololit).

Skříňka je ještě obložena bílou deskou také 18mm, materiál nevím, ale to nebude mít na stabilitu asi vliv, protože není po celé ploše.

Má někdo takto akvárium umístěné? Udrží to?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:22 R Muž ctibum [6870] Re: Štěpán
Má ten spodek nějakou pevnou zadní desku? Když jsou pod tím spotřebiče. Aby to bylo stabilní do stran. Sice je na jedná straně zeď, ale když se pohne 300 kg, tak by to lednici mohlo klidně odsunout i se skříní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 13:16 Štěpán – děkuji všem
...až oddělám stávající, zkusím na to posadit pár lidí navíc a uvidíme... Děkuji všem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:51 R Muž ctibum [6870] Re: azalka
Záleží na nosnosti. Já použil plastové z Bauhauzu s nosností 100 kg/ks, pod 200 l jsem jich dal pět doprostřed plus do rohů skříňky čtyři ze sektoru ladící k ostatnímu nábytku.
Tady bych dal pro jistotu doprostřed tři nohy navíc. Ale já jsem v tomhle posera... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 12:44 Žena azalka [38] Re: Štěpán
O skříňky ani pracovní desku bych se nebála, spíš ty nožičky. Nešly by skříňky předělat na sokl? Možná nejlíp po celé ploše. Pak by to mělo držet fest.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2018 08:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Štěpán
To bude asi dobrý, 200 l není zase tolik. Takhle bez dalších detailů k tomu asi nikdo víc neřekne. Jestli chceš mít jistotu, udělej tam s rodinou piknik. Sedněte si tam společně, párkrát se zavrťte a máš zátěžovku vyřešenou. Já mám 460 l taky jen tak na nábytkové skříňce a zatím to drží. Ale budu to předělávat. To místo na fotce si o větší nádrž přímo říká. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 07:41 Štěpán – umíte někdo poradit ????
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, obracím se na Vás s prosbou. Chtěl bych stávající nádrž 98 l vyměnit za 200 l. Akvárium stojí na kuchyňské lince, základem jsou 3 skříňky, každá na plastových nohách, celkem 12 ks. Z jednoho boku stěna, z druhého vysoká skříň s lednicí, vzadu stěna. Zkoušel jsem to zatížit svými 85 kg a stoupl si na pravou stranu vedle akvárka a nespadlo to. Ale co kdyby, třeba to tak někdo z Vás má.... Děkuji za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 20:31 Muž Jarry [1433] Re: HugoStiglitz
Ta pracovní deska bude dražší, než celej zbytek skříňky a je opravdu zbytečná:-) Já jí zvažuji pod dlouhé akvárium, ale jediný důvod je ten, ze 18mm lamino desky nejsou dostatečně dlouhé a nechce se mi to skládat ze 2ks. Na test se dají na desku nakládat knížky, případně pár silnějších chlapů:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 18:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Angus68
Kuchyňská deska je naprosto zbytečná. Dno akvária je samonosné, stačí lamino 18mm jak na zbytek skříňky. Mám takto vyrobenou skříňku pod 450l akvárium, jen zakolíkovaná a slepená a drží super. Důležité je mít záda a dno taky z lamina a rovnou podlahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 18:43 Angus68 Re: HugoStiglitz
Kuchyňskou pracovní desku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2017 18:42 Muž Jarry [1433] Re: HugoStiglitz
Originální skříňky jsou opravdu dost fórový, na ty bych se větší akvárium bál postavit. Jinak standardně 18mm DTD lamino.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 18:30 HugoStiglitz
Ok, jaký tedy použít materiál jako desku pod akvarium, ať už na železný rám či vyztuzenou skříňku ? Když vidím skříňky určené přímo pod takovéto akvárium tak tam zrovna nejake echt materialy nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 08:06 Muž Driv3r [236] Re: Fuchs
400-500kg mas domas v knihovně a zatiženi neřešiš.duležité bude jak si spravně podotknul rozloženi vahy na plochu.aby nedochazelo k bodovemu zatěžovani podlahy.
Malimy nožičkamy pod nabytkem,když to trošku přeženu tak tloustka stojek nabytku bude 2cm a délka120cm 120x2=240 +druha delka take 240 nebudu brat v potaz šírku nabytku pro ukazku to není potřeba 120x2=240x+240=480cm2 500kg/480cm=1.041kg/cm2 ono tohle je jen hruby nastřel pro ukazku.ješte se tam necha dopočitat jak ktery material roznaši vahu.ale tohle je smich vyšší dívčí. Děvčata prominou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 06:47 Muž Fuchs [169] Re: HugoStiglitz
No vidím že všichni jsou v klidu. No já měl 140l jen na dřevítřisce ale pohoda. Pak jsem měl 510l a to rozhodně úplně v klidu nebylo. Jsi mezi a upřímě já už bych šel do železa rozhodnout se musíš sám. Hurdisky toho zatížení moc nesnesou. U rodičů jsem dle statika mohl mít max 250l akva. Nakoneč jsem měl i větší ale rozložil jsem váhu zespoda deskou která byla delší jak akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 22:31 Muž Tudy [330] - Krevetky – Únik vody pod akvárium
Přidám sem jednu svou zkušenost, abych varoval ostatní. Nepodceňujte přetečení akvária nebo vodu vzlínající po krytu po kapkách ven z akva. Pokud voda po vnější stěně nateče pod akvárium a namočí dřevotřískovou desku, může to být problém a vody stačí poměrně málo, už pár deci může znamenat průšvih. Deska nabobtná a časem může i plesnivět. Dojde k prohnutí a i když nakonec deska proschne, je tlak akvária na podložku nerovnoměrný a spoje jsou více namáhány. Mě se takhle rozklížil jeden roh akva, začal téct a to byl konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2017 18:54 Muž Jarry [1433] Re: HugoStiglitz
Pod větším akváriem mám taky ocelový rám, ale na 300l mi to přijde zbytečné. Skladba té podlahy podle mě zátěž bezpečně roznese, takže by mělo být skoro jedno, že je to mezi traverzami, ale nejsem statik, pokud bych neměl jistotu, zkusil bych se nějakého zeptat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 6419x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19269-podstavec-pod-akvarium?od=101