Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sewellia lineolata (Sevelie pruhovaná) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Sewellia lineolata (Sevelie pruhovaná) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2017 18:30 fishon – sevelie potěr
Dobrý den, zajímalo by mě zda tu má někdo zkušenosti s potěrem sevelií, mé se každou chvýlku vytírájí, ale poťer nedoroste víc jak pár milimetru a pak zřejmě skoná.. V akváriu žádné další ryby nemam. Děkuji za případnou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2017 06:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Mám plochu 40 na 40 :-O 3 kousky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 22:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
To co máš je na 99% Sevelie sp. spotted. V jak velkém akváriu je máš? Měl jsem jich 6ks v akváriu s plochou 70x25cm a bylo to málo. Ale kdybych měl to akvárium zařízené ideálně (hodně úkrytů z kamenů), tak by to bylo OK.
Skoro všichni prodejci druh ryby neřeší a prodávají pod názvem, pod jakým rybu koupí. Rataj asi nebude vyjímkou. A i ten jediný prodejce o kterém vím, že řeší druh ryby mi už prodal špatně označené ryby. U mladých to nešlo poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 08:39 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Fotka k příspěvku No ten odkaz. To je úplně jiná ryba já mluvím o Balitoře(Beaufortia) leveretti rybicky.net/atlasryb/balitora_leverettova. Ta je právě seveliím dost podobná. Mám mladé jedince takže vybarvení nevím jestli může hrát roli. Zatím jsou všechny tmavé. Podařilo se mi zalézt za akvárko a vyfotit jednu zespoda :) a kupoval jsem je u pana Rataje, ten se mi zdá jako věrohodný prodejce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 08:16 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Balitora vypadá takto: www.google.cz/…

Píšu latinské názvy. Je možné, že u českého názvu to znamená to samé co Beaufortia.
Beaufortie moc neznám. Jsou moc velké a podle fotek nemají moc pěkné zbarvení. Měl by jsi je lehce rozlišit. Ale obchodníci to neřeší a klidně prodávají ryby pod špatným označením. Už sem se víckrát spálil a pak jsem musel dávat ryby pryč. Vlastně díky tomu mají moje Sevelie svoje akvárium. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 07:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Teď jsi mě dokonale zmátl :-D tady v atlase je Balitora a Beaufortie to samé akorát cz a latinský název. Ty Gastromyzonie a Pseudo.... mají ohromné tlamy. Ty moje rybky mají malé tlamky. Nakonec nejspíš byly koupeny pod jménem Beaufortia leveretti. Snad se mi je podaří lépe vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 07:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Balitory mají jiný tvar těla než sevelie. A nikdy jsem je neviděl v prodeji. Vyfoť ty tvoje ryby zespodu jak jsou přisáté na skle a bude ti to jasné.
Ze seveliím tvarově podobných ryb jdou výjimečně sehnat Gastromyzoni, Pseudogastromyzoni a Beaufortie. Tyto ryby odlišíš podle zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2017 00:42 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Ještě jsem se chtěl zeptat. Jak se rozeznají sevelie od balitory? Teď jsem na webovkách té akvaristiky četl že prodávají oboje. Tak nevím jestli to náhodou není ta druhá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 23:40 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Právěže jsou větší a já mám malou nádrž. Sem zvědavej až vyrostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 23:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Druhů jsou mraky, ale běžně sehnatelné jsou jen puntíkaté (sp. spotted) a pruhované (lineolata). Momentálně marně sháním jakýkoliv jiný druh. Ideálně bych chtěl Sewellia speciosa.
Mám právě ty puntíkaté co máš ty. Vyrostou větší a jsou mohutnější než běžné sevelie pruhované. Oproti seveliím pruhovaným, by měly být méně aktivní ve dne, ale ty moje jsou ve dne normálně vidět od té doby, co nemají akvárium samy pro sebe. Jinak podmínky chovu stejné. Jsou relativně nenáročné, žerou skoro vše co strčí do tlamky a i se v akváriu množí (u mě nemají šanci).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2017 22:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Díky, moje chyba :-( nevěděl jsem, že je víc druhů a jakmile jsem uviděl tyhle, koupil jsem je bez rozmyslu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 22:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
Ano, podle mě tato: rybicky.net/atlasryb/sevelie_sp_spotted
Akorát je nějaká malinká. Kde jsi k ní přišel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2017 21:32 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Tečky místo pruhů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli je toto sevelie :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 13:16 lenkalor Re: fishon
Řekla bych na 98 %, že je to samec. Má ramínka, hrubší kresbu a dost kontrastní barvu. I když ta kresba se asi bude lišit podle různých linií a původu. Ještě se můžeš podívat zblízka, jestli má na svrchní straně těch tzv. ramínek 3- 4 varhánky. Samice je nemají v žádném případě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 12:17 fishon Re: lenkator
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2017 04:34 lenkalor Re: fishon
Já myslím, že je to samec, ale chtělo by to fotku zeshora nebo na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2017 22:08 fishon – Sevelie - pohlaví
Fotka k příspěvku Dobrý den,
zajímalo by mě pohlaví téhle sevélie a ještě od jaké velikosti se začínají množit. Děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 20:14 lenkalor Re: NHKG
Tak je dobré, že už se nějak projevují. To znamená, že si zvykají, ne ? Třeba už mají o co bojovat. Nevím jak na těchto, ale na mých samičkách jsou docela dobře vidět jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2017 19:55 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Točli se kolem sebe s přestávkami víc jak půl hodiny než je to přestalo bavit:
youtu.be/…
Nejdřív jsem si myslel, že jde o předehru, ale asi to byl jen souboj samců. :-(
V dohledné době půjdou do většího a budou tam mít i víc úkrytů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2017 22:42 Muž navik [908] - SumciRe: NHKG
Jak se jí nadává je napsáno rovnou u toho videa www.aquatab.net/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 21:54 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Neznáte někdo tuto Sevelii? Docela by mě zajímalo, jak se tomu druhu nadává a kde ho sehnat. Vypadá úžasně: www.youtube.com/…

Asi budu muset moje sevelie přestěhovat, to akvárium na okně se přehřívá za slunečných dnů už teď v únoru.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 01:36 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2016 16:34 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Legioix
OK, díky za info. V létě budu muset zastínit, aby tam nepralo slunce, pak by to větráček mohl na těch 26°C zvládnou. V 325l nádrži to loni zvládal v pohodě, ale ta nádrž je líp umístěná (východní roh domu). Jelikož měním vodu 2x týdně, tak zvládnu i větší odpar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2016 11:43 Muž Legioix [574] Re: NHKG
28 už je strašně moc. Podle dlouhodobých zkušeností je podle mě maximální dlouhodobější teplota do 26. Ideální kolem 22-23.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lacewings
No na ty jsem měl políčeno a čekal jsem až tam p. Kudrna pojede. Jede tento týden, ale Glaser už má jen lineolata a sp. spotted. Asi vezmu 6x puntíkaté. Na jaře byly u Glasra i S. marmorata a Pseusogastromyzoni. Vždycky jak něco chci, Glaser to vyprodá. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 13:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: NHKG
-Něco je snad Glasera,je to necelej měsíc, jsem tam viděl breviventralisky
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 12:20 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Tak jsem si připravil nádrž a mezitím se vyprodaly Sewellie co jsem chtěl.
Dají se u nás sehnat jiné Sewellie než sp. Spotted a lineolata?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2016 08:38 - Re: NHKG
Neviem neviem ale cez 28C by som to nehrotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 08:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prasan
Mi jde o to, na kolik musím v létě chladit. Akva stojí na jihovýchodním okně. I těch 28C v létě bude za cenu obrovského odparu. Dost mě štve, že je nutné u nich mít nádrž přikrytou.

9 měsíců v roce budou mít 19C v noci a 21C ve dne.

Dělal jsem to akvárium na rychlo jako relax od práce a spoustu věcí jsem nedomyslel. Navíc jsem úplně zapomněl na Sewelie, které už chci roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.12.2016 07:57 - Re: NHKG
Substrát čo máš v Lake Ostrava by aj mohol zostať.
K dotazu v mojej téme: To čo vidíš je celá nádrž resp.nádržka.Všetky info aj použité čerpadlá atď. uvedené tiež mám. ;-)
Viď.technika a videá nádrže. Filtrácia riešená ako celoplošná,na zadnej stene akvária.Ak sa ti to nezobrazuje alebo to nenájdeš daj vedieť a pošlem ti požadované info do ss. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prasan
Odchovy zatím neplánuju.
Ale přinejhorším udělám z krevetek extra drahé krmivo. Vybral jsem si S. breviventralus. Pokutím to čerpadlo a objednám ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:55 - Re: Pepan
Pepan napsal: křemičitý písek
V podstate majú radi jemnejšie dno.Je jedno aký substrát človek použije.Ja mám momentálne štrk tu od nás z potoka.V starej nádrži som mal jemný čierny substrát od Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:52 - Re: NHKG
NHKG napsal: 28C zvládají?
Mal som ich pri 24-26C.No zrejme sa ti pri tak vysokej teplote nebudú množiť.Momentálne idem bez ohrevu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2016 07:50 - Re: Pepan
Pepan napsal: Sewellie zřejmě svůj potěr nežerou
Myslím,že si i oni radi dajú.Treba mať podmienky aby tie ikry mali kam zahrabať alebo aby niekam aspoň zapadli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 10:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Tak to nevím, do jaké míry jsou ty Sewelie přizpůsobivé. Vím že v akvárkách jako má Prasan to fungovalo, ale jestli to bude fungovat i v tom Tvém, to fakt nedokážu posoudit. Jo a ještě jedna věc - krevety žerou jikry. Měl jsem kdysi ve skleníku skupinu vietnamek společně s cherrynami a nikdy jsme se nedočkal mladých. Když jsem rybky přestěhoval do jiné nádrže, kde krevety nejsou, skoro okamžitě se mi tam začaly objevovat mimina. A myslím si že zrovna jikry Sewelií jsou pro krevety zbytečně drahé krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 10:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pepan
Njn, je mi jasné jak by to mělo vypadat (písek, kameny a velký proud vody). Ale akvárium se už 2 měsíce zabíhá, jsou v něm krevetky a rostliny, které chci částečně zachovat a nerad bych začínal znova.
Hlavně dno bych nerad měnil. Myslím, že když koren nahradím kořen oblázky, vyhodím stonkovky a pořeším to čerpadlo, tak by to mohlo být ok.
Chtěl jsem tam původně jinou osádku, tak to podle toho vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2016 10:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Co jsem viděl na interentu videa, kde byly odchovy, tak to bylo přesně podle scénáře, jaký nastavil Prasan. Velké ohlazené kameny s minimem rostlin, proudící voda, křemičitý písek, prostě výsek potoka. Proto, když jsem nakoukl do Prasanovy prezentace, jsem mu tam napsal, že je odchová. A sekl jsem se o tři týdny. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 09:59 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Byl jsem se kuknout v Hornbachu a rozhodl jsem se, že tyto ryby koupím. Prosím o rady jak předělat 58l akvárium akvárium, viz prezentace lake ostrava (asi to pak přejmenuju).
Chci to měnit co nejméně a hlavně co nejméně techniky. Mám jen malý bublifuk a v létě asi přidám chlazení. Na kolik to chladit, 28C zvládají?
Musím přidat čerpadlo? A bude stačit malé proudové, nebo bublifuk nahradit vzduchováním a dát čerpací hlavu s větším molitanem?
A taky mě štve substrát. Mám tam pálený jíl, písek by asi byl lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2016 09:53 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
X-krát jsem nad nimi uvažoval, ale není na ně místo. To chce něco jako výsek potoka, čistá voda, jemný štěrk a velké kameny simulující břeh, minimum kytek(maximálně nějaké kapradinky nebo Anubiasy), a hlavně jednodruhové akvárko, protože Sewellie zřejmě svůj potěr nežerou, ale pro jiné druhy by to byla fajn svačinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.11.2016 08:11 - Re: prasan
Zatiaľ som na jednej hromade videl 7ks.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 22:57 - Re: Pepan
Mal som ich asi pri 60tich kusoch Pelvicachromis taeniatus Niger,nesťažovali si.Kŕmili sa spolu s ostriežikmi.Oni sa vedia pošťuchovať pri kŕmení a pri boji o teritorium.No sú to dobráčky a nikdy neublížia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 16:49 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: lenkalor
Tak u těch čichavců asi jo, ale vím o rybách, kde by Sewellie měly bodovou dietu - pokaždé by jim to zbodl někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 16:16 lenkalor Re: Pepan
Ze své zkušenosti vím,že se sevelie dovedou u krmení prosadit. Mám čichavce i sevelie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 12:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: NHKG
Teď je otázka, aby se stihli nažrat. Aby jim to ti čichavci s krevetkami nevyzobali dřív, než se rozhodnou nakrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 12:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Prasan
Gratuluju k odchovu. Jak to tady pozoruju, tak mě čím dál víc štve, že jsem novou nádrž založil pro čichavce a krevetky. Je podlouhlá, na okně a bez topení, byla by ideální pro tyto krasavce.
Možná tam dám pseudogastromyzony, ti údajně nepotřebují proud vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2016 11:43 - Re: Pepan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čo som ja zisťoval potôčiky,tak áno.Myslím,že ale skôr len okrajovo.
A ešte jedna ochutnávka dospeléj rybky v gold camo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:21 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Je otázka jestli ty kryptošky žijí ve stejných místech jako Sewellie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 11:13 - Re: Pepan
Nad cryptocoryne som aj rozmýšlal(v domovine im rastú),no ja som to nemal kam zasadiť.Dosť malé akva a pre vodopádik som tam do 3/4 priestoru musel dať dva veľké balvany.
A fakt,chce to druhovú nádrž.Poter je drobučký i keď rastie dosť rýchlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2016 08:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Těš se na dobu až se Ti tam bude hemžit 30-40 kousků nejrůznější velikosti. Viděl jsem takové video a je to nádhera.
Já nad nimi uvažuju už delší dobu, akorát to chce udělat stejně jako to máš Ty. jednodruhové akvárko, něco jako výsek potoka, žádné jiné ryby a co se týče kytek, tak snad jedině nějaké drobnější kapradinky nachytané na kořen nebo kameny. Možná i Bucefálky. Rozhodně tam nepatří echináče, kryptošky a valisnerky. Pak pak je šance je chovat a i namnožit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 08:30 - Re: Pepan
Netuším.Nádrž je členitá,majú kam pozaliezať.Takto z rána pri skle som zbadal 3-4ks.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5144x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18480-sewellia-lineolata-sevelie-pruhovana-chov?od=51