Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Sewellia lineolata (Sevelie pruhovaná) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Sewellia lineolata (Sevelie pruhovaná) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 08:03 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
To je paráda. Kolik jich je celkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2016 08:01 - Re: Pepan
Fotka k příspěvku Spišská Belá 07:00 ZULU ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2016 07:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Na které lokalitě jsi to fotil? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.11.2016 07:29 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2016 07:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: prasan
Co jsem Ti psal do prezentace zhruba před třemi týdny? Aspoň víš že Pepan zase tak často nekecá. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2016 07:24 -
Dnes ráno som prišiel z nočnej a mrkol do tmy baterkou na Sewellie.Schválne na dno či dáku maličkú nezazriem.A veru že zazrel.Museli sa vyliahnuť niekedy nedávno.Drobučká sotva 1mm.Skúsim trocha pokŕmiť,hádam sa niečo pošťastí odchovať.Nakoniec sa toto biotop akvárium hádam vyplatilo. stydim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 16:42 - Re: Legioix
Zatiaľ mladé nemám,no rovnako ako kolega ich mám pri 26C a všetky čo som kúpil(10ks) už dáku dobu stále mám.Čulé, aktívne.Ja i vzduchujem.V teplote ani tak problém nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 14:21 Muž lucasio [28] - Krabi rodu geosesarmaRe: Legioix
Promiň ale s tím nemohu souhlasit. Sice je pravda, že chtějí nižší teplotu a vzduchování. Aspoň tak se to píše ale mě se třou v teplotě okolo 26 a nemám vzduchování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 14:11 Muž Legioix [574] Re: housis
Proudění ani tak problém není jako to, že vyžadují vzduchování a obecně nižší teplotu než běžně chované ryby. Ideální teplota k chovu je cca 20-22 stupnů a tady vyvstává problém co k nim přidat. Nejlépe je je chovat samostatně. www.loaches.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2015 00:36 - Re: housis
Úplne v pohode,sú to inak nenáročné rybky.Celkom bezproblémovo zvládajú i nádrže kde to prúdenie takmer nie je.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2015 20:25 housis – proudění vody
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Zda si mohu tuto rybu dát do akvária Juwel Lido 120? Nevím zda u toho akvária je dobré a hlavně dostatečné proudění vody. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 22:10 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: dejfhartos
mel jsem je s RCS a v pohode. ani si neumim predstavit jak by je chtely chytit. jsou neco jako prisavnici ci pancernicci; proste tupe ryby ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 19:42 - Re: dejfhartos
Je to mrenka a tak zrejme bude požierať maličké krevetky.Dospelé krevetky by mali byť v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 19:07 dejfhartos – Sevelie pruhovaná a krevetky
takova asi drza otazka co tak Sevelie a krevetky.mam totiž krevetky s rybami a v pohodě.samozřejmě s jakyma.proto ta otazka.diky za nazory

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 13:23 Muž Legioix [574] – Druhy
Tak jsem včera trochu procestoval Brno a krom Sewellie lineolaty jsem na razil i na dva další druhy a to Sewellia sp. "SEW03" www.seriouslyfish.com/… (Sklorex Brno) a Sewellia sp. "SEW01" www.seriouslyfish.com/… (Hornbach)-(nafotím, protože tento druh v AQ mám).
Edit: Hornbach 125kč a Sklorex 167kč.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 15:14 - Re: Legioix
Mojich mám momentálne 10.
Niečo na prečítanie:
www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:31 Muž Legioix [574] Re: prasan
prasan napsal:-Držím ti palce ak sa k nim ešte chceš vrátiť.
Tak vrátím se k nim určitě, ale asi nebudu čekat než doroste potěr a nakoupím nové v počtu aspon 10ti kusů. Ještě uvažuji že je zkombinuji s : www.seriouslyfish.com/… a nebo:
www.fishbase.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:19 - Re: Legioix
Na začiatku bola určite dobrá kvalita vody.Rozmnožili sa ti,o tom niet pochýb.Neskôr sa možno po prípravku, ale možno aj nie niečo zvrtlo.Sedem mesiacov je dosť dlhá doba aby sa niečo buď ustálilo ale aj rozbehlo k horšiemu.No to už je skôr moja úvaha ako fakt.Čo nám ostáva,len skúšať a skúšať.Držím ti palce ak sa k nim ešte chceš vrátiť.
No-Planaria používam sem tam ako istotu pri krevetkách.Nevylučujem,že sa to mohlo pototo práve po nej.Račej to skúšať nebudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:14 Muž Legioix [574] Re: prasan
7 měsíců byly v pohodě a ještě se i množili. Vše se zvrtlo až po NO planarii. Kdyby byl problém už předtím, tak se na 100% nemnoží.
tady je ještě ta fotka i s datumem, když jsem našel ten potěr: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:13 - Re: Legioix
Ok tu je hranica do 13dGH.Pri tejto sa zjavne udržia,ale sú aj spokojné a budú sa množiť? Maju radi veľmi ozaj veľmi mäkkú vodu.Trú sa mi v tej 30L nádržke,no odchov sa ešte nepodaril.V tak malej nádrži nie sú stabilné podmienky ako by som si predstavoval a potom to nenormálne množstvo vežoviek a heleniek. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:11 Muž Legioix [574] Re: prasan
Bych ani neřekl. www.akvarista.cz/…

7 měsíců byly v pohodě a ještě se i množili. Vše se zvrtlo až po NO planarii. Kdyby byl problém už předtím, tak se na 100% nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:06 - Re: Legioix
8dGH to je cca 280us.Pre Sewellia je to veľa.Si na tej hornej hrane.Takže si začínam opäť myslieť,že nepadli pre No-Planaria.No račej to doma pokúšať nebudem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:54 Muž Legioix [574] Re: prasan
NO2 a NO3 neměřitelné. Voda 3/1 RO + studniční. Studniční je kojenecká, ale tvrdá. Výsledek - celková tvrdost okolo 8 dGH. PH 7.1. Vodivost nemám čím změřit. KH 7.
Vypadá to u mě podobně jako zde, ale mám to ještě víc provzdušněné.
www.youtube.com/… www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:48 - Re: Legioix
Podľa mňa nie je dôležité silné prúdenie,ale dobre okysličená voda.To sú dve rôzne veci.V domovine ak pozrieš fotku vodopádiku čo som dal,majú nie silné prúdenie pretože tam voda padá skoro kolmo zo skaly do tej tône.V druhom prípade zas silný tok majú,ale často tam len šplhajú za potravou a zdržujú sa a vegetia v pomolšom zátiší.Mám v 30L 500-ku Aquael čo je tiež silný prietok na také akvárko,no napríklad v druhom akvárku sa mi i napriek tomu hýbe len hladina.Nakoľko je táto nádržka totálne prerastená cryptocoryne ktorej listy toto prúdenie brzdia.V kuse mám pustený kyslík,čo cryptocorynám neprekáža.Akurát pri silnom okysličovaní sa niekedy na starších listoch tvorí nepekná čierna riasa z nedostatku CO2.Cryptocoryne pekne rastú aj v silnejšom prúde,len u teba majú asi málo živín v substráte.A práve to pre svoj koreňový systém potrebujú.
A čo tie tvoje parametre?
Inak niečo podobné ako si dal video chcem pre ne urobiť,aby som simuloval tok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:06 Muž Legioix [574] Re: prasan
Pokud bys to tam švihnul a ještě navíc kvůli šnekům v době kdy by tym byly sewelie, tak už je nemáš:) Ty rostliny v tom AQ ani kvůli proudu vody nedrží. Stonkovky se trhaly (Cabomba), tak tam jsou jen kryptokoryny + trocha traverzy. Když jsou filtry čistý, tak celkový průtok je cca 2300l/hod. Těch kryptokoryn je tam asi 30.

Zhruba podobnej proud tam mám, neli větší: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 18:38 - Re: Legioix
V domovine moc rastlín nemajú,ale ak ich v akvárku máme,tak nám pomáhajú udržať tie správne podmienky.Predsa len je to uzavretý komplex.Nahrám video ako ich momentálne mám ja v 30L nádržke.Rastlín je tam teraz tiež pomenej,dal som asi dva litre zožrať rakom.Už strašne tienili akvárium.Skoro som doň nevidel.
Inak akú máš vodivosť? Akú teplotu? Máš to akvárium riadne zabehnuté? Pýtam sa len preto,lebo ja som to moje už viac ako 4 roky neodkaloval.Nepamätám si presne,ale práve v tom akvárku som i ja proti vežovkám šlahol No-Planaria.Len netuším či som už aj vtedy mal Sewellie. hmm
V biotope fakt nič nemajú viď.str.3 tejto témy.Príspevok od užívateľa ,,host,,.
tu je to moje malé dočasné akva:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:58 Muž Legioix [574] Re: prasan
Ty rostlinky jsou tam jen jako vedlejší produkt kvůli otíkům. V domovině sewelií rostlinky stejně nerostou. Pžed použitím NO planarie to vypadalo takto: rybicky.net/fotogalerie.php… + těch rostlin tam bylo ještě víc a navíc i 30% hladiny plovoucích.
navíc to akvárium není vůbec přerybněné. Dohromady tam bylo 13 malinkých rybyček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 17:50 - Re: Legioix
Na 160L je to stále málo zarastené.No-Planaria (ak to bolo z toho),moc nemalo čo odbúrať.Sa mi len zdá alebo tie rastlinky málo rastú?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 16:04 Muž Legioix [574] Re: prasan
Zeolit tam byl cca měsíc a sewelie 7 měsíců. Všechny problémy začaly až s NO planarií. Vodu jsem měřil a NO2 a NO3 neměřitelné.
Tak nakonec ze sedmi zbyla jen jedna, která už vypadá OK.
Nová podoba je zde: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 15:55 - Re: Legioix
Pri takej filtrácii šak to musí ísť samé.No-Planaria sa prirodzene odbúra a v takom akvárku aké majú u teba duplom dvojnásobne rýchlo.Nemohli mať dáke vnútorné parazity? Šak tie tvoje podmienky sú 100% a No-Planaria mi príde neškodná.Nemohla sa voda dáko znenazdajky pokaziť napríklad krmivom?
Máš tam zeolit tak by som napríklad amoniak vylúčil.Ako často meníš ten zeolit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 08:00 Muž Legioix [574] Re: prasan
Vzduchování je tam až až přes dva difuzozy. 1x Eheim a 1x hlava od Atmanu. www.rybicky-rybky.cz/…

Ve 160l AQ ted jedou tři filtry (AT 201 zapojen na půdní filtr pod celým AQ + Eheim 2213 + Eheim profesionel 2224). Proud a bublinky jsou po celém AQ. Napadá mě že opravdu nesnesly tu NO-planariu, protože jinak to není možné. Ve filtrech je navíc kopec zeolitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2014 16:17 - Re: Legioix
Sewellie žijú vo vodopádoch rep. v ich bezprostrednej blízkosti.Po použití no-planarie sa predsa len niečo v akvárku udeje.Skús pridať riadne vzduchovanie,možno sa schopia.Substrát si myslím bol ok.I keď sa ryby na tmavom cítia bezpečnejšie v domovine tmavý často nemajú viď.foto biotopu.Mladé si odlovil? Kŕmiš artémiou?
www.seriouslyfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2014 10:02 Muž Legioix [574] Re: prasan
Taky jsem nasra*ej jak pes... AQ jsem včera celý předělal i s novým dnem. Ponechány jen zajeté filtry 2 ze třech a sevelie jsou už jen dvě a i ty dvě to mají nejspíš spočítané. Otíci bez problému, parmičky čtyřpruhé taktéž. Prostě druhý den používání NO-planarie sevelie absolutně apatické bez pohybu a nepomohlo ani předělání do jiného AQ s odstátou vodou 2/1 RO + studna. Toho potěru mám cca 40ks a strašně pomalu roste. Po vylíhnutí má cca 1mm a ted za tři týdny asi 3mm. V AQ nebyly jikry nikde vidět, ale byl vidět jen potěr, který jde nalézt jen při opravdu dobrém detailním pozorování.

Potěr je vidět zde: rybicky.net/fotogalerie.php… Ty zrnka písku mají cca 1mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 21:00 - Re: Legioix
Na liečivá sú tieto fakt citlivé.Inak paráda akva,mal si i maličké. ;-) Škoda ako píšeš,že sa to pokašlalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2014 20:59 - Re: rybka1
Už vystrájali niekoľko krát,no nevidno nič.V substráte je kopec vežoviek a aj heleny.Možno sa niečo pošťastí až budú samostatne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:25 Muž Legioix [574] Re: prasan
Nejnáchylnější ryba na kvalitu vody co znám. Bohužel mi zbyl jen potěr od nich a dva dospělí (zatím tři, ale s jednou to nevypadá růžově). Vyskytla se v AQ společně s potěrem a dospělími ploštěnka - potěr odloven (odsán)a nasazena NO-planaria v předepsaném množství. Ostatní osazenstvo OK, ale sevelie KO (třetí den). NO2 a NO3 neměřitelné. To byla první chemie co jsem kdy k rybám použil a takto to dopadlo. Je to svinstvo!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 18:18 Muž rybka1 [178] Re: prasan
Krasneeee:-):-) jak to vtedy dopadlo co som bol u teba,nakladly ci len blbly samce.kupim hned palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.02.2014 18:06 -
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moje krasuľky. ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 08:31 aquarius Re: jirisykoracz
musim suhlasit ) mam sevelie a su velmi pekne a zda sa mi ze ani nevyhladavaju vodu pri filtry kde sa to viac 'hybe'
pokladam ich za mierumilovne ryby co nikoho neotravuju, ziadne riasy neohryzuju plavaju zvadsa po dne rozvyria vodu a zivia sa tym co tam zostalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 09:11 Muž jirisykoracz [0] Re: Pepan
tak já sám mám čichavce se seveliemi a vpohodě. Sevelie v zajetí nikdy nebyly v proudu, jaký mají ty ve volné přírodě, takže jim to ani moc nevadí. Dokonce mám se seveliemi ráčky a žáby. Nikdy jsem neviděl sevelii, že by měla kontakt s jinou rybou docela se jí vyhýbají, ani čichavec si je nezkoušel "očichat" když jsem je tam vypustil. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:39 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: LiborSprysl
Myslel jsem to z hlediska zařizení akva (technika), nikoliv osádkou.

Edit: uznávám, že jsem to měl napsat hned. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Našel jsem na internetu video se sewelliemi. Vypadalo to super. Omleté valouny, vířící voda, skupinka sewellií a pak jsem si všimnul že nad nima plave zavojnatka. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: keydoc
No já tedy postrádám to v čem se vám zdá vhodné k tématu...duboisky mezi tetrami a k tomu sewelie... coze Jakože sewelie vydrží všechno? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:22 Muž keydoc [398] - RostlinyRe: Zoidik
Zkušenost s rybkou nemám, ale např. toto video se mi zdá vhodné k tématu:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   11.02.2013 12:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Zoidik
Já jsem sice nikdy v domovině Sewellií nebyl, ale podle informací, které jsou dostupné, žije tento druh v prudce tekoucích potocích, kde snad ani není žádná vegetace. Takže s čichavci by se to asi pralo. Mi se tyhle ryby taky moc líbí, ale podle mě je pro ně nejoptimálnější jednodruhové akvárko kde voda doslova rotuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 12:38 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Měl bych otázku. Budu dělat akvárko cca 110l hrubého objemu a rád bych tam dal čichavce. Mohl bych akvárko doplnit těmato Sewelliema, nebo byste to nedoporučovali? Ptám se ryze skrze sewelií potřebu proudu, zda by se to nehádalo s čichavcema. Tuším odpověď že NE, ale raději se ptám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 17:48 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Pepan
V jejich domovině se údajně rostliny nevyskytují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.01.2013 17:18 host Re: Pepan
Zde jsou v galerii fotky z biotopu Sewelií:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.01.2013 16:56 R Muž romant [27987] Re: Pepan
rudolf napsal: Takže do akvária k seveliím rostliny klidně ano, ale sevelie do rostlinného akvária ne.Jaroslav Hofmann
Řekl bych, že tato věta vystihuje podstatu problematiky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 16:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: rudolf
Jestli se mohu trochu vmísit do diskuse. Bylo kdysi na internetu video, kde bylo zachyceno akvárium se skupinou Sewelií. V nádrži byla navršena kamenná skalka v které bylo uchyceno pár kapradinek a v nádrži doslova vířila voda jako v nějakém potoce. Nedokážu si představit, že by v té nádrži byla výsadba nějakých stonkovek, nebo dlouhých Vallisnerií. Na druhé straně je fakt, že ty Sewellie v nádrži vypadaly naprosto spokojeně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5144x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18480-sewellia-lineolata-sevelie-pruhovana-chov?od=101