Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Čtverzubec zelený - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Čtverzubec zelený - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 18:46 Wendy
zdravím všechny přítomné. mam 4 čtverzubce zelené. dva neustale plavou a dva mi sem tam polehavaji na dne. je to normalní?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 16:12 Žena kleopatracz [59] Re: Riccihifi
Používám mořskou sůl bez jódu z teska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 14:53 Muž Riccihifi [13]
Ahojte, som tu novy, mozno mam hlupu otazku.Mam akvarko so 4zubcami zelenymi a solim doteraz obycajnou kuchynskou solou s jodom. Myslite, zeby bolo mozne pouzit morsku sol bez jodu predavanu napr. v Alberte? ( Solsanka napr.)
www.herbio.cz/…

Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 21:27 kaminekvevode Re: Pepan
Ze začátku ho nechám v 60 litrové nádrži a později (až trochu vyroste), tak ho dám do větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 19:07 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: kaminekvevode
Tato ryba dorůstá i více než 10cm. Fakt si myslíš že těch šedesát litrů jí bude stačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 19:00 kaminekvevode
Ahoj, chystám se koupit jednoho čtverzubce zeleného do 60 litrové nádrže. Doporučujete ho umístit hned do brakické vody nebo ze začátku nechat ve sladké? Na zahraničních fórech jsem se dočetl, že v přírodě začíná ve sladké a časem se stěhuje do brakických až slaných vod. Jakou sůl používáte vy a jaké množství? Dál je potřeba mít nějakou zásobu šneků, nechci každý den chodit kupovat nové, tak bych se rád zeptal, jak to řešíte vy - chováte vlastní? Pak mám ještě poslední otázku a to rostlinky, které se hodí do brakické nádrže. Kamarád mi doporučil anubias barteri (rybicky.net/atlasrostlin/anubias_barteri_var_barteri) a microsorium pteropus (rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus). Chci, aby měl čtverzubec co nejlepší podmínky a proto toliko otázek. Díky za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 14:53 R Muž afc1886 [14655] Re: teakmon55
Bude to celkem drahé krmení.
EDIT- rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny
Výtažek-Masožravec - živá potrava, červy, živé ryby, korýše, šneky. V akváriu se naučí přijímat i mraženou potravu. Potřeba krmit plži, krevetami s ulitou nebo otevřenými slávkami, aby nedošlo k přerůstání zubů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 11:55 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Mal niekto tohoto čtverzubca s krevetamy?Asi by to nebol dobrý napad.Či?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 10:23 Muž Aquasky [35]
Ahoj moje přítelkyně chce čtverzubce zeleného, ale vůbec nic o té rybě nevím neznám nikoho kdo by jí choval a ani na fóru jsem tu v nádržích nenašel nikoho kdo by dlouhodobě choval více jak jeden kus. Měl by někdo zkušenosti z chovem této ryby? Potřebuji vědět vše...velikost akva, osvětlení, salinitu, soužití s jinými druhy i s vlastním druhem, krmení,substrát odchov...prostě všechno...něco jsem četl na klub.akva.sk v jednom vydání čísla akvárium a něco zde v atlasu ryb... ale žádnou ucelenou představu nemám...Rád bych choval společenství dvou tří ryb čtverzubce s nějakými nenáročnými druhy ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 11:03 JoKa Re: Jarek
Bude žrát, dokud bude mít co, nebo nebude přežraný...
Jsou to prasátka nenažraná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2014 10:32 Jarek – Čtverzubec zelený
mohu Čtverzubce zeleného dát do aqva. plného šneků ? nebude se mi přežírat ?
Aqva: 60X35X35 cca. 70L. samostatný chov jedince.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2014 01:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Čeníček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 22:23 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat v kolikátém vydání časopisu Akvárium živě, je čtverzubec zelený?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 10:11 radim Re: Nikola90
jaké šneky dostávají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 22:32 Muž Legioix [574] Re: Nikola90
Se nedivím, že nad tím ohrnují hubu. Já být jimi, tak nad těma 20 litrana v čem plavou taky ohrnuju hubu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 12:34 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – zuby a hřebíčková lázeň
Ahojda
Má tu někdo zkušenosti s úpravou zubů u čtveráků, kdy se pro narkotizaci použije hřebíčková lázeň?Včera se mým čtverákům zasekly červíci v mezírkách zoubků a od té doby mají zuby vyceněné a pusinku vyhrnutou, i když už tam ty zbytky zaseklé nemají.Přemýšlím zda to není tím, že by už měli zoubky ta velké, že bych je musela už zkracovat. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2014 10:00 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: JoKa
Znalec to byl určitě. Myslím že byl z vesmíru.
Ale proč ne nitěnky když mají asi 6cm?
Kolik jim mám dávat nitěnek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 19:51 JoKa Re: Čeníček
Tak pán byl asi znalec, když to povídal... :-D
Těch 54l je dobré tak pro jednoho, nebo ten pár, jako případná vytíračka, ale ne jako chovné akva... Dospělý čtverák zelený ti naroste klidně 10 cm, když ho budeš dobře krmit, ale nepřekrmovat...
Nitěnky nejsou moc vhodné, jsou už na ně malé. Zkus radši patentku, ale střídat to a krmit pestře. Šneci, kus filé, nebo krevetky mají rádi, i mražená klepeta... Granuli ti moji nevezmou žádnou...
Pozadí asi moc řešit nebudou, ale nemají rádi přímé ostré světlo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 17:17 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: JoKa
Ohledně toho akvária.
Ten prodejce mi řek že 54l bohatě stačí pro dva a že poskočí o 1 cm a že mi dá páreček že to pozná.
Tak nevím jsem vedle jak ta jedle. coze :-(

Ještě, mají mít pozadí?
S rybičkami pracuji asi 5 let, ale nikdy jsem nepracoval s tak žravými rybami co mají po 5 sekundách břicho jako balón.
Ten pán mi řekl: Ano jistě žerou klidně granulovou potravu.
A doma nejedli jenom živý nitěnky.
A dnes zjistím že za to může on protože to v mládí nejedli a nikdy jíst nebudou. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2014 16:51 JoKa Re: Čeníček
Náročnost odchovu nemůžu posoudit. Neznám nikoho, kdo by je odchovával a u těch svých si ani nejsem jistý pohlavím, protože to fakt není sranda poznat, ani ty svoje jsem ještě neurčil...

A k tvým předchozím dotazům:
Bude pro páreček stačit 54l?
Obávám se, že nikoli. Mám dva v 90l a je jim to tak tak.

A jak jim vadí malé akvárko?
Nenarostou, jak by měli a dřív pojdou. Navíc budou agresivnější vůči jiným rybám a v dospělosti i vůči sobě, je to ryba teritoriální.

Kolik lžic soli mu mám dávat?
To je těžká otázka. Záleží, v jaké vodě vyrostli. Zrovna zelení jsou asi nejlépe adaptabilní na sladkou vodu, ale v dospělosti vyžadují vodu skoro mořskou. Zeptal bych se tam, cos je koupil, v jaké vodě byli a solil stejně. Postupně, jak budou stárnout, poznáš, že jim voda nesvědčí a přisolíš. To si každý prostě musí vyzkoušet sám (i každá sůl solí jinak).

Jak mají být velcí šneci a mají být slanovodní?
To je úplně jedno. V přítomnosti čtverzubce se nestihne ani rozkoukat... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 15:56 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: sony14
Tady jsem to pořádně pochopil děkuji mnohokrát. palec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2014 15:22 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Čeníček
www.aquapage.cz/…

akvapedie.cz/…

en.wikipedia.org/…

www.seriouslyfish.com/…

Nech sa páči, môžeš čítať - všade píšu že pohlavie je veľmi ťažko zistiteľné a odchov nie je ľahký ... keď už tam tomu neveríš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 15:07 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: sony14
Tam tomu nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 14:04 Muž sony14 [43] - Raci, krabi, krevetkyRe: Čeníček
mrkni na nich do atlasu, odchov tam je popísaný a pohlavie je vraj ťažko zistiteľné ;-)

rybicky.net/atlasryb/ctverzubec_zeleny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 12:52 Muž Čeníček [-22] - cichlidkyRe: JoKa
Mám dva.
Jsou 100 procentně zelení.
A trochu mimo mísu :-D .
Jak poznám samce a samici.
Mohou mít mladé nebo to asi nepůjde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 19:26 JoKa Re: Čeníček
Ahoj. No nezeptal ses na málo věcí... Vezmeme to pěkně popořadě. Už čtverzubáky máš, nebo to jenom zvažuješ??
A jsi si jistý, že máš opravdu zelené?

Ptám se proto, že už jsem se tady jednou potil a radil jak chovat zeleného a pak se z toho vyklubal trpaslík (úplně jiná voda a o chovu ani nemluvím)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 19:04 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Dobrý den,

Bude pro páreček stačit 54l?
A jak jim vadí malé akvárko?
Kolik lžic soli mu mám dávat?
Jak mají být velcí šneci a mají být slanovodní?

Předem děkuji pivo

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 14:31 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
No solím 3lžíce taky jsem vyndala už 3/4 kytek z akva a mám tam jen větve a drť korálovou...Ten můj se vždy nažere a ještě stihne lítat po akva.Jo to vím, že je to na něho malý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 13:21 JoKa Re: Nikola90
Stejně ho ještě nech alespoň do zítra, neboj, hlady nechcípne a budeš mít jistotu, že opravdu není přežraný (jak jsem psal, já krmím obden, takže tři čtyři dny musí vydržet)... Čtveráci mají tendenci se přežírat, dokud budeš krmit, bude žrát a i když má břicho jako balón, nevejde se do něj nic, tak si lehne na dno, blízko žrádla, hlídá si ho a sem tam stejně ďobne, i když už ani chudák neplave, jak je nacpaný...

No a to větší akvo mu určitě kup. Sám mám kusance dva v 90l a je to málo. Čtveráci jsou prasátka a i v těch 90l lítám obden s kýblem a měním vodu...

Na sůl se radši neptám, když ho nemáš v sólo nádrži, ale do budoucna také nutno solit. V mládí jsou adaptabilní na sladkou vodu, jak budou dospívat, budeš muset solit a to v přítomnosti ostatních sladkovodních ryb jaksi nejde. V dospělosti se dostaneš na jen o trochu nižší salinitu, než mají mořská akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2013 12:31 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
Trpasličí mi chcípli sad ale přiznám se že mou vinou..přendávala jsem je nasucho do jinýho akva...Místo těch 3 mám novýho zelenýho puffra...Nj jenže on má už ted propadlý skoro bříško...tak se bojím to dotáhnout na ty 4dny půstu když teď jede druhý den půstu...ale bříško je už bílý...No teď je prcek zelený ve 30l až bude větší pořídím větší akvárko.Bohužel to zatím bytové možnosti nedovolují.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:47 JoKa Re: Nikola90
Kolik jich teda máš? V prezentaci vidím tři, trpasličí, žádné zelené ani jiné... V jakém akva jsou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 23:41 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
Teď jsme se dívali s přítelem na netu zda mám doopravdy greena a možná mám toho druhýho...Myslím že je to ten fluviatilis.Ale oboum přerůstají zuby...Ted když se zhaslo tak má bílé bříško..zuby nejsou vidět a šneci mu lezou po akvárku cca 3-4 ks a s ním to nehne...Co by se stalo když bych koupila k němu ještě jednoho aby to viděl od druhýho že to žere aby se to od něho naučil???Nám už je to divný...máme ho měsíc už a od tý doby nic než patentky...Jenže veterinář odborník na sladkovodní ryby tu asi v čr na severních čechách není..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2013 10:46 JoKa Re: Nikola90
Tak až vyhládne, zkus okružáka, malého, aby se mu vešel celý do papuly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:56 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
Já má okružáky malý a ještě s tenkou papírovou ulitou(musím sehnat sépií kost aby šneci byli šneci a pak po nich lezou pidi mini červíci, které jsou vidět pod mikrospokem...Nevím co s nima je ale přítelův čtverák je zobe jedna báseň i tak....A Právě, že jemu žere v pohodě šneky a máme je ze stejného zvěráče......Jiný šneky nemám...Jo vím co nastane..hřebíčková lázeň a nůžčtičky na manikůru zahnutý a jde se stříhat zoban...Ale u tak malýho prcka??Vždyť je velký sotva 4cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 23:41 JoKa Re: Nikola90
Já dávám dva dospělé okružáky každému, pak jeden den nic, další den čtvrt kostičky patentky každému (balení od fa Huml) a další den zase nic. Takto to točím už tak rok co je mám. Řešil jsem světlo, řešil jsem salinitu, ale stravovací nároky nikdy, takže myslím, že nabízím dobrý "recept"...

No a ty šneky stopro musíš vyřešit... Jak ti je panáček nebude papat, tak mu zoubky přerostou a máš problém. Bude žrát jen ty patentky a za chvíli ani to ne. Přestane přijímat potravu úplně a pak sama víš, co přijde...
Opravdu tři dny, možná i lépe čtyři v tomto případě, půst, nedej jim (nebo mu) ani larvu. Pak předlož menšího okružáka a musí si ho vzít!
Možná bych ještě vyzkoušel nějakého menšího šnečka. Třeba levatku. Ta má velikost, pro ty moje kluky, jako jednohubka. Vezme do tlamky, dvakrát žvejkne a vyplivne vápník... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:57 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
No já ho krmím ob den až ob dva dny. Zuby má v tlamce ale to s těma šnekama mi je divný...Puntíky má v pohodě ...a zatím necení přerostlé zuby :-D ...Zkusím mu nedat 3dny a pak uvidím.Jí mi patentky pěkně z ruky ale šneka na pinzetě nebo v prstech ne...ani když mu ho hodím do akvárka..Chjo snad se vzchopí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:51 JoKa Re: Nikola90
Nemusíš ho chudáka pitvat. Ty přerůstající zubyska by jsi viděla, ty boule na tlamě tě praští na první pohled... S osvětlením jsi to udělala dobře, čtverzubec přímo nenávidí ostré světlo (to poznáš snadno, nad očima má, já tomu říkám, zástěrky, když je světlo moc intenzivní, má je kolmo vzhůru, fakt jak sluneční clony v autě). Doporučuji vytvořit stinná místa, kam se schová a něco plovouček...
A k tomu nežraní šneků ti poradím jedno. Třetí nejhorší věc co mu můžeš dělat (osvětlení je číslo 4), hned po kvalitě vody a špatné salinitě je překrmování...
Moje rada zní: Nedávej mu 3 dny nažrat a jestli 4 den nevezme šneka, tak nemáš v akva čtverzubce... ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 22:15 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: JoKa
Ahoj má spíše šedobílé bílé bříško se sem tam šedými flíčky...není čistě bílé.Zoubky ty mě napadly ale moc u něho není okamžik kdy jsou vidět...Změnila jsem osvětlení protože měl přímé světlo a byl pořád s šedočerným bříškem.Pokus o foto nevyšel pořád plave nahoru a dolů a fotky byly mázlé...Zoubky jsem se pokoušela zjistit a když dýchá tak mu je vidět skoro až do žaludku jinak bych asi viděla 2 zoubky a nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:33 JoKa Re: Nikola90
Nemá náhodou přerostlé zoubky? V akvaristikách často nebývá krmen tak, jak zasluhuje...
Jaké má bříško, krásně bílé, nebo tmavé? Fotečka by nezaškodila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2013 16:04 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – čtverák mi nežere šneky, co s tím???
Ahojda

Prosím o radu, přítel mi koupil před měsícem mládě čtveráka cca 4cm ale šneky nechce jíst...Mám jich dost ale on žere jen patentky.Když mu pinzetou podávám šneky nebo rozmačkanýho tak jen propluje kolem. Kdežto přítelův čtverák ze stejného zverimexu ty šneky v pohodě dlabe?díky všeeeM :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:35 JoKa Re: David
Tak to ti řeknu úplně přesně a dám za to ruku do ohně... Zrovna jsem to řešil (je to měsíc) se svými kluky...

Čtverzubec nemá rád ostré světlo... Uspořádej akva tak, aby měl i stinná místa, kam si zaleze, pokud to nepomůže, plovoucí rostliny to jistí... A pokud ani to ne, tak dej vědět, poradím ještě jedno řešení, ale nejdřív zkus ty první dvě... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 21:17 David – ctverzubec zeleny
vcera jsem si privezl ctverzubce a hned z prodejny mnel cerne brisko pote jsem ho dal do akvaria v sacku at se voda srovna vypustil jsmem ho a nekdy ma brisko bile a nekdy naopak cerne jakoby kdyby se treba bal nebo by mel strach se svetla a plave nahoru a dolu a kdys vypnu svetlo tak je jakoby kldnejsi ... cim to muze prosimvas byt predem dekuji za odpoved :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 10:08 JoKa Re: Romča
Tak ze začátku se šnečkem šetři, než se ti pořádně rozjedou. Kup si ty klepítka (dávej jim jen tu část s klepetem a to "libové maso" si nech, až budeš mít dost šnekáčů, nebo můžeš udělat radost ancíkům), prostě něco co obsahuje rybí maso a má to nějakou skořápku, ať to musej dolovat ven. Já je kupuju v tescu normálně v mraženém mase.
Jinak čtverzubák je super rybka, akva se hned stalo mým oblíbeným, ale není s ním sranda, fakt je náročný, což už ostatně zjišťuješ sama...
Ještě prozraď, co máš za filtr. Čtverzubáci nic než maso nežerou a tomu také odpovídají jejich odpadní látky, jsou to taková brakická prasátka a naneštěstí vyžadují super čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 07:51 Romča Re: JoKa
Diky za stranky, hned na to s pritelem kuknem. Vedle akva jsme si dali mensi se snekama, takze jsme farmicku rozjeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 23:25 JoKa Re: navik
Každopádně, co jsem tím chtěl říci, to platí. Vysypáním 15 g soli do litru vody nedocílíš salinitu 1,015...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 23:22 Muž navik [908] - SumciRe: JoKa
palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 23:20 JoKa Re: navik
To bude možná ono... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 23:12 Muž navik [908] - SumciRe: JoKa
JoKa napsal: .... A ještě jeden poznatek 15 g soli na l (1,015) neznamená nutně odvážených 15g soli na litr. Zní to divně, ale každá sůl solí úplně, ale úplně jinak. Já například na cílovou koncentraci 1,012 dávám skoro 20 g na litr místo 12i, protože moje sůl solí prostě míň. Prostě bez salinometru se neobejdeš...

Nebude zakopaný pes spíše v tom, že nepoužíváte salinometr (který by měl měřit promile salinity a pak by také měla odpovídat množství rozpuštěné soli v gramech na litr i salinitě) ale používáte hustoměr, kde hodnota měrné hustoty 1,012 odpovídá rozpuštění 18g soli na 1 litr vody = salinita 18 promile?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:57 JoKa Re: Romča
Pochybuji, že ho budou v hornbachu mít.
Já ho kupoval tady petdiscont.cz/…
a sůl používám tuhle petdiscont.cz/…
A co se týče okružáků, rozhodně bych si rozjel pořádnou farmu ve vedlejším akva, jinak kupovat je, tak se nedoplatíš... Máš jich osm, x2 pro jednoho, to je 16 dospěláků na dva dny. Sem tam se daj oblbnout patentkou, nebo ještě kupuju mražená krevetí klepítka a filé, ale šnek je šnek. Potřebují si o ulitu brousit zuby, jinak přerostou a je zle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 22:47 Romča Re: JoKa
Super rady, ještě jednou fakt moc děkuji. Zítra sjedem do toho hornbachu. A smím se zeptat jakou sůl používáš? Okružáky mají v akva... ale né tolik, včera měli patentky, přítel je nechal rozmrazit a pak jim to tam nalil. Prosím tě a ten salinometr, myslíš, že ho koupím v hornbachu? Taky ti pořád čtverzubci v tom akvárku plavou nahoru a dolů? Přítel už má kolikrát strach, že jim něco je. Jsou moc krásní, tak snad se nám to podaří a vydrží nám. Tak moc děkuji a přeji dnes dobrou noc ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1932x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17809-ctverzubec-zeleny-chov-odchov