Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké dravé rybky?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Jaké dravé rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 17:04 Muž RAP [1555] Re: Dravé rybky
Dravé rybky napsal:..Jedině že bych měl ve stejné nádrži další rybky které by se tam občas vytřeli, ale to je asi blbost co? :-D
Je, jakákoliv lehce se množící cichlida ti při rozmnožování ty živorodky zabije.
Pro info, chceš ryby, které jsou skuteční dravci nebo jenom tak vypadají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 16:59 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dravé rybky
Asi bych šel do něčeho jiného jak štika ochutná živou rybu už nic jiného moc nechce. Velký rozdíl je i v pohlaví. Samice je podstatně větší a s tím souvisí i apetit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 16:19 Dravé rybky Re: vaclav
Jujky, tak to budu muset ještě nějak vyřešit ano
Jedině že bych měl ve stejné nádrži další rybky které by se tam občas vytřeli, ale to je asi blbost co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 14:34 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dravé rybky
Tak na 30 litrů zapomeň to je tak na pár dní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 13:40 Silviebaris Re: Dravé rybky
nějaké nápady,kde je sehnat už padly a mě ještě napadl lubošjedlinský,to je taky živorodkář. rybicky.net/profil/46555 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 13:37 Dravé rybky Re:
Co tak čtu tak jsem asi rozhodnutý pro štičku živorodou. To menší akvárium má okolo 30 litrů, tak tam zkusím chovat nějaké krmné rybky. Kdyby bylo třeba tak je možnost krmit i mraženou potravu co jsem četl. Něco si o nich přečtu, ale důležitější asi bude kde je sehnat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 13:28 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
Jo, to je přesný!!! potlesk
Živě si to pamatuji. Navíc ty živorodky jsou zvědavé a hloupé, ony se vůbec nebály a plavaly jim naproti. Akary aspoň měly snahu zdrhat - zbytečně... Nejlepší byli kamarádi, kteří si ji ode mě vzali jako "přirozenou zdravotní policii" do přerybněného akvárka (tehdy byly běžné husté vícedruhové "rybí guláše"). Nedali si vysvětlit, že štička, když má co, žere v podstatě pořád, takže to dříve či později skončilo jako monokultura... Na druhou stranu, ony jsou fakt tak zajímavé, že málokdo je dal pryč, dokud fakt nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 13:08 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ZDRI
Tak párkrát jsem je také měl (vždy jen jeden kus) ale uživit je byl problém V 500 litrech plné pávčat po vhození malé jehličky trvalo jen okamžik než se rozkoukala a drapla první nedávno narozené pávče. Když mě začali ale mizet dospělí samci dával jsem je pryč. Fascinující ale bylo pozorovat jak si měří rybu jestli se jí vejde do huby nebo ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 12:44 Muž ZDRI [1415] Re: HanysOV
Asi myslíš tuto diskuzi mezi Liborem a Luboše: rybicky.net/forum/19584…
Víceméně s Liborem musím souhlasit, ta spotřeba rybek je opravdu veliká a nedá se to ošidit. Část svých odchovů jsem nechával kamarádům a kdo nedával pořádné krmení, skončil u degenerovaných ryb a vzájemného kanibalismu. Pro jistotu doplním - i u mladých štiček tvořily část krmení malé rybky - drobné živorodky + defektní mláďata od cichlid. Kančíky příčnopruhé jsem měl/množil také, bude to fungovat. Ale podle mých zkušeností byly více produkční akary modré.

PS: Vůbec bych se nebál toho, že některé druhy rybek budou pro štičky moc rychlé. Kdo je zažil v akci, ví o čem mluvím, jejich výpady jsou neskutečné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2020 12:13 Muž HanysOV [54] Re: Dravé rybky
Myslím, že je teď delší dobu řeč právě o té Belonesox belizanus. Abych Ti to přiblížil, nedávno jsem četl příspěvek od uživatele LiborSprysl k tomuto tématu, který uváděl, že sežere denně tři dospělé samice gupky nebo ekvivalent (čti ještě víc) samců. Nechce se mi to hledat, abych uvedl přesnou citaci, tak snad jsem to nezkomolil a nikoho nepobouřím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 11:46 Dravé rybky Re: ZDRI
Dobře, to bylo první co mě napadlo a stejně ještě nejsem úplně rozhodnutý jaké rybky budu mít :-D. Ale například pro štíčku zivorodou by to stačilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 11:33 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: ZDRI
ZDRI napsal: Tohle není krajta, kterou nakrmíš jednou za čas a pak v klidu tráví. naprosto souhlasím to už je lepší možnost mít pár páru kanciku prįčnopruhych velmi početné a časté výtěry a mladé ryby hodně rychle rostou jsou li dobře krmeny ale i tak by to chtělo alternativu...třeba chov švábů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2020 11:19 Muž ZDRI [1415] Re: Dravé rybky
... Živé potravy bych měl taky dostatek, mám menší nádrž kde bych choval živorodky. ...
Nechci Ti brát iluze, ale tohle opravdu stačit nebude :)
Tohle není krajta, kterou nakrmíš jednou za čas a pak v klidu tráví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 11:00 Dravé rybky Re: ZDRI
Samozřejmě každý má jiné zkušenosti a také záleží jaké mají asi prostředí. Živé potravy bych měl taky dostatek, mám menší nádrž kde bych choval živorodky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:52 Muž ZDRI [1415] Re: Dravé rybky
O nich se toho píše dost, ale já mám trochu jiné zkušenosti. Pořídil jsem skupinku, rostly, snášely se bez problému, rvaly se jen o žrádlo, chce to opravdu hodně krmit. Navíc jsem měl hodně zarostlou nádrž se spoustou větví a kořenů. Kupodivu se i ve společné nádrži průběžně množily, vždy jsem stačil nějaká mláďata odlovit. Docela dlouho jsem mladé rybky ukrmil na živých koretrách, patentkách, nasekaných žížalách, ony jsou ve skupince úplně zběsilé, sežerou fakt všechno, vyjma umělého, toho si nevšímají.

Starší už dostávaly i živé rybky. Výhodou bylo, že jsem v té době krom obyč. živorodek množil i spoustu cichlid, takže krmení bylo dost. Speciálně akary modré jsou hodně plodné a v akvaristice už je stejně nechtěli vykupovat. Citlivějším lidem se to asi nebude líbit, ale používal jsem je i k "eliminaci" přebytečných ryb z chovných skupin cichlid. Já šel vždy cestou - koupit větší skupinku mladých ryb, nechat vyselektovat 1-2 silné chovné páry a slabé utlačované kusy "dát pryč", prostě Příroda... A když bylo nejhůř a zrovna nic nebylo, vzaly i tu žížalu nebo filé, navíc živé koretry lapaly i velké kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:46 Muž RAP [1555] Re: tramtra, Dravé rybky
Pokud vím, tak u nás je chová rybicky.net/profil/45414 , patří k nejlepším živorodkářům u nás. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:42 Dravé rybky Re: tramtra
Trochu mě odradilo že je obtížný k chovu :-D, ale za každý nápad jsem rád, děkuji :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:33 Žena tramtra [3202] Re: Dravé rybky
Netuším, jestli jsou tu sehnatelné, ale třeba by se ti taky líbila... Gudea psí.
www.akvarista.cz/…
rybicky.net/atlasryb/gudea_psi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:09 Dravé rybky Re: Kuba Lasota
To mě taky napadlo že v tuto chvíli to nebude úplně jednoduchý. Právě proto chci zjistit co nejvíc nápadů i s rybkama který jsou běžně v ČR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 10:07 Dravé rybky Re: ZDRI
Páni nádherná ryba. Jediná otázka, nedoporučuje se chovat samce a samice spolu, kdybych je dostatečně krmil tak by neměl být problém ne?
Jinak parádní nápad, zatím se mi zamlouvá asi nejvíc potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 10:04 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: Dravé rybky
Dravé rybky napsal: Tak to je paráda, zkusím se nějak poptat a podívat kde je prodávají. momentálně asi nikde (aspoň teda menší druhy)a jelikož jsou zavřené hranice tak ani od Glasera nic nepůjde ony vůbec ty menší druhy jsou v Česku vzácně,něco má v nabídce petraaqua ale nic dostupné...jinak kdyby byl opravdu zájem mám odchovy channa pulchra, Stewartii a ornatipinnis.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 09:52 Muž ZDRI [1415] Re: Dravé rybky
Ještě tu nepadl návrh na tuto živorodou štičku - Belonesox belizanus. Pro ni by byla tato nádrž ještě tak akorát. Výhodou je, že vůbec neničí kytky a celkově jsou hodně odolné a nenáročné. Ale podle mých dávných zkušeností se s ničím jiným dlouhodobě nesnesly, samice mi nakonec slovila i celkem velké cichlidy. Chce to mít dopředu rozmyšlené krmení (živé rybky), i když u mě se naučily i na žížaly a proužky filé přímo z pinzety. Už dlouho jsem je ale nikde neviděl, přitom před lety se daly běžně koupit i v akvaristikách. Já k nim takto přišel jako slepý k houslím a postupně zíral, co z těch roztomilých mláďat roste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 09:40 Dravé rybky Re: Kuba Lasota
Tak to je paráda, zkusím se nějak poptat a podívat kde je prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2020 08:22 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: Dravé rybky
Dravé rybky napsal: 120×30×30 (dך×v), právě že škoda že je docela nízký tohle je ideální na dost druhů menších hadohlavců s velikostí do 25cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 06:52 Muž RAP [1555] Re: Dravé rybky
Pokud nechceš skaláry tak výška nevadí, spíš jde oplochu dna viz. příspěvek Kuba Lasota. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 06:05 Dravé rybky Re: RAP
120×30×30 (dך×v), právě že škoda že je docela nízký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2020 03:34 Muž RAP [1555] Re: Dravé rybky
Každá tetra je dravá.
Jinak 100litrů dobrý, ale lepší je, když jsou uvedené rozměry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:15 Dravé rybky Re: Kuba Lasota
Teď mě napadl takový nápad, stejná sestava jak navrhl _ucx_ hejno pancéřníčků, štikovce a k tomu bych přidal hejno dravějších teter? Nebude to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 20:03 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: tramtra
Ona není tak důležitá litráž jako plocha dna...andrao možná bleheri záleží na rozměru třeba do rozměru 100*40*30 (dxšxv) to je sice 120l ale tam už klidně bleheri gachua..
..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 19:49 Žena tramtra [3202] Re: Kuba Lasota
Channy jsou nádherné ryby, jaké z nich se dají chovat ve stolitrovém akváriu (myslím, že tahle litráž byla uvedena v původním dotazu)? Andrao? Daly by se i jiné? Jen mě to zajímá. Dík.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 16:31 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: Dravé rybky
Ono channy nejsou nijak zvlášť náročné spíše naopak...a hlavně je spousta druhů různé barvy a velikosti... přehršel možností palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2020 16:19 Dravé rybky Re: Kuba Lasota
S tím samozřejmě počítám. Je to zatím nejlepší plán. Pokud by jste měl jiná i plán co vytvořit s méně náročnějšíma rybkama tak budu jedině rád :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2020 16:12 Muž Kuba Lasota [9] - ChannidaeRe: Dravé rybky
Fotka k příspěvku Nejdříve doporučuji o chanach něco nastudovat a vybrat ten správný druh (hlavně bych zvažoval jakou teplotu jsem schopen v akváriu držet a podle toho pak můžete vybírat. Je to absolutně nejpodstatnější věc u chovu hadohlavců)
Každopádně krásnější a zajímavější dravé ryby nejsou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 21:22 Dravé rybky Re: NHKG
Paráda, děkuji. Počkám na další nápady, nechám si to projít hlavou a uvidím co z toho vytvořím :-).
Jestliže by nebyl žádný jiný nápad tak bych se informoval kde by se dali sehnat nějací hadohalvci na Vysočině. Jestli ne tak bych bral nápad jak psal _ucx_ se štikovcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 21:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dravé rybky
Zarostlé akvárium není nutností, ale je vhodné.
U krmení je důležitá velikost. Ryby nad 10cm mi už odmítají žrát drobnější potravu jako je koretra a podobné larvy. Krmím buď živým (žížaly, mouční červi a podobně) a nebo mraženou rybou (grundle z Kauflandu). Měli by jít naučit i na sušené krmivo, ale nikdy jsem to u mých hadohlavců nezkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:57 Dravé rybky Re: NHKG
Tak to je dobrý. Počítám s tím že bych musel mít zarostlé akvárium. A krmit se můžou jak živým tak i mraženým či sušeným?
Ale samozřejmě jiné nápady určitě přivítám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dravé rybky
Sehnatelní jsou naprosto v pohodě, ale v běžné akvaristice na ně samozřejmě nenarazíš. Vím teď o 2 odchovech v Třinci a Glaser mívá skladem přes 5 druhů.
Je spousta menších druhů, ale je potřeba dobře vybrat podle teploty v akváriu, protože některé druhy potřebují v zimě nízké teploty (pod 15°C).
Po vytvoření páru pár většinou zabije ostatní hadohlavce v akváriu. A pokud se tomu nestane jak u mě, tak to provedou po vytření. Ostatní druhy ryb pokud jsou dost velké většinou ignorují, ale při tření je můžou zabít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:41 Dravé rybky Re: NHKG
Nad těma jsem také přemýšlel,někteří jsou fakt nádherní. Ale podle mne špatně sehnatelný. Otázka nebudou moc velký? A jestli nejsou nároční na kvalitu vody. Jinak taky super nápad děkuji.
Oprava: jako hadohlavec jsem si vybavil půl metrovou rybu, ale když se teď koukám tak jsou i menší druhý, takže by ti i šlo. Ale škoda že by museli být jenom max pár. Nejspíš jsou silně teritoriální co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dravé rybky
Co hadohlavci? U nich je ale problém, že v akváriu můžeš mít pár, žádné další hadohlavce a většinou ani žádné další ryby.
Jinak to jsou naprosto nenáročné ryby, stačí krmit 3x týdně, nepotřebují topení ani častou výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:34 Dravé rybky Re: _ucx_
Nezní to špatně :), nádrž má poměrně velkou plošnou plochu, takže pro štikovce na hladině dost místa. Ale třeba vymyslíme ještě něco jiného, ale nápad je to dobrý :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 20:19 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Dravé rybky
Štikovec cejlonský, pruhovaný apod., to je tak na tu velikost nádrže optimální druh. Těch sto litrů je tak na jednoho samce a dvě až tři samice, plus na dně šest až osm pancéřníčků rodu corydoras na likvidování zbytků žrádla. A samozřejmě hodně rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 19:43 Dravé rybky – Jaké rybky
Zdravím všechny. Chci se zde poradit jaké rybky by byly pro mne nejlepší. Akvárium 100. Chtěl bych zkusit nějaké menší dravé ryby, nebo hmyzožravé. Nějaké ne tolik náročné. Čas si na rybky umím udělat takže nebude problém v krmení. Chtěl bych více druhů, přemýšlel jsem a zaujali mne killifish, motýlkovec Africký (ale ten je náročnější a méně dostupný),leafish (ale nejspíš náročnější), hrotočelec nebo jiné hadovitě vypadající rybky na dně, nějací sumečci, sekernatka a nebo malé druhý cichlidek. Nebo mě napadlo nějaké hejno dravých teter. Osazení nádrže přispůsobím podle toho jaké rybky tam budou. Doufám že mi společně poradíte jaké rybky si pořídit.
Nebo nějaké malé štiky, mně teď napadli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 12:31 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – redukce pavich ocek
Fotka k příspěvku nazdarek, bude na redukci poteru pavich ocek stacit mala Cichlidka Kakadu, pripadne Ramirezka? nebo je treba neco vetsiho? AQ je klasika 60-30-30, diky za jakoukoliv radu

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 09:45 Renata Re: LiborSprysl
Jasnačka, na lezce zřejmě nedojde, želvy by mě teoreticky mohly přežít ;-) Původní záměr byl 10,max 15 rybek, vždyť mečovka má svůj potěr sežrat, asi jsem jim to zapoměla říct a teď už jsou v pubertě a neposlouchají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 03:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Renata
Renata napsal: Proč výjimka ?
Protože to tak prostě je. Lidé si myslí, že ta "rozkošná malá kolečka" budou pořád malá. To se ještě o ně starají. Pak narostou a začnou dělat bordel. Zvláště v menších nádržích. A zájem upadá.
Vy jste pro želvy dala nádrž, která se opravdu běžně nevidí. Těm rybám tam asi není moc hej, ale s tím moc nenadělám. S tím kamením bych byl jak píše kolega, hodně opatrný...Ale řeknu vám...než ty želvy...takto zařízená nádrž...Tam by se vedlo lezcům...jé, hned bych věděl co s ní, pokud bych pro ni doma hledal účel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.01.2014 19:55 angakok Re: Renata
Dobrá paní Renato nic vám nenutím pouze jsem vyvracel to co se mi zdálo jako nepravda na základě mých pozorování, ale teď z jiného soudku, když tak pozoruji to vaše želvárko kdyby to bylo na mně tak bych se bál úplně jiné věci. Ty středně velké kameny které tam máte jsou ve spojením s těmito želvami jako když želvě dáte do packy kladívko. Když jsem dělal v zoo obchodě setkal jsem se s třemi lidmi kterým takhle želvy zlikvidovaly akvárko, tím, že drcly nohou do kamene a ten křísnul o sklo a želvy šly i s vodou na koberec.Lidičky si tam dali vrstvu bílého křemičitého písku a bylo vše v pohodě i ten bobek od želv se do toho písku nesková a dá se lépe odsát. Omlouvám se, že se vám montuju do vašeho želvárka, šlo mi jen o sdělení další mé zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 16:17 Muž Legioix [574] Re: Renata
Renata napsal: Vypravila jsem se pro párek štikovců pruhovaných, ale ve zveráči je neměli a paní mi doporučila parmičku čtyřpruhou.
To je tak, když se něco kupuje narychlo a nic si o tom člověk nepřečte.

" Stále čistá (čirá) voda je pro tento druh nutností. I poměrně malé množství­ jednobuněčných živočichů ve vodě těmto rybám způsobuje zdravotní­ problémy. Nádrž by měla být přiměřeně velká s prostorem pro plavání a dobře osázená rostlinami."

rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha

Chudáci rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 15:57 Renata Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvku Proč výjimka ne ? akvárko, želvárko, terárko, všechno tohle si pořizujeme pro radost, je to lepší než televize a když to nebudeme udržovat tak zvířátka onemocní, nebude to hezké a tím pádem to nesplní svůj hlavní úkol - dělat nám radost ;-) pokusím se přiložit foto. Jen, prosím, nekritizujte červenou vodu, nechápu, proč do zvířecího krmení dávají barviva :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2014 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Renata
Nebudu tedy pochybovat, přesto zůstávám na tom, že chov ryb s želvami v tak malém prostoru by se provozovat neměl. I když uvádíte hodně přesvědčivé údaje při péči o vodu. Asi jste výjimka... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 23:18 Renata Re: angakok
No, uvidíme. Každopádně hadohlavec je na pokus "kdo koho sežere" poněkud drahý. Nemocnou rybu uvidí želva dřív než já a na záchranu nebude čas, nehledě na to, že v želvárku cokoliv ulovit je téměř nemožné.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2717x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17680-jake-drave-rybky