Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:24 R Muž romant [27987] Re: PanJirka
Nejenom, je to i o těch ostatních prospěšnostech. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 17:23 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Díky, listy mandlovníku mám tedka zrovna doma, myslím že by měli snížit PH že ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 15:13 R Muž romant [27987] Re: PanJirka
Nepodceňuj výměny vody a udržuj akvo v čistotě, to je základ. Můžeš jim vylepšit prostředí nějakým rašelinovým výluhem. Mrkni na vlákna o olšovejch šištiškách, listech mandlovníku, prostě přísun huminů a tříslovin, tak hodně zdaru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 14:48 Muž PanJirka [1] - Cichlidy
Dnes jsem si tuhle rybu přivezl domů, dva páry a jsou to opravdu nádherné ryby potlesk
Uvidíme jak půjde chov ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:35 Muž Rob [11] - TetryRe: tercovec5
Ano, hovín.a měl normální.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 16:27 Muž Rob [11] - TetryRe: Zoidik
Ahoj Zoidiku, asi 3 týdny, chovala se normálně, honila se, normálně jedla, jen byla tmavší. Jinak se chovala úplně stejně jako ta první. A ta přežila. Díky za odpověď. Děkuji všem. Už budu pravidelně kontrolovat chemizmus a všechny věci, co mám. A nádrž není žádný nováček, mám ji už asi 5 let, jenže dřív se o to stral táta. A cichlidky nekrmím mraženým vůbec. Ať se všem daří v jejich akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 08:48 R Muž romant [27987] Re: sporinek
No, nevím, nikdy jsem s tmavnutím ramiréz po krmení patentkama neměl a krmil jsem třeba celou zimu. Ovšem není patentka, jako patentka, když jsou špatně skladovaný, tak se nevalné kvality stanou i ty nejkvalitnější, což se většinou děje při cestě k zákazníkovi. Řekl bych že to, jak jsi to napsal je Tvoje zkušenoat, kterou ale nelze paušalizovat a svádět to na patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 23:28 - Re: kofejn
Ramirezky, ak sú z dobrého chovu sú celkom odolné rybky.Majú však radi zabehnuté akvárka a čistú vodu.Škoda,že sú tak krátkoveké.Nevadí im ani väčšia výmena vody,či kolísanie teplôt(vlastná skúsenosť)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 23:25 Muž kofejn [963] Re: Deathbull
To zní logicky, dík. pH by mělo být OK, měnit vodu budu pozítří. Po začátku plaval samec s(za) pancéřníčky, teď se drží párek při sobě. Čekal jsem, že neonky budou mít před nimi aspoň trochu respekt a budou v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.10.2012 22:52 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: kofejn
Buď to, nebo pravděpodobněji jsou zvyklé na jiné krmení. Pokud jsou jinak podmínky v akva pro ně dobré, tak si zvyknou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:39 Muž kofejn [963]
Jaké máte zkušenosti s krmením? Dnes jsem prvně od pátku krmil ryby a ty ramirézky jsou takoví ňoumové, že ji všechno sežerou neonky. Dával jsem vločky tropica od Dajany pro neonky, pancíkům půl tablety viformo a cichlidkám jsem koupil granule Vipagran, aby jim to neonky nesežraly. No a sežraly hmm ...
Všimnul jsem si, že v neděli si samice ukousla ruduchu, ale jinak zájem o krmení moc nejeví. Je to tím, že jsou v akva nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:31 Muž sporinek [15] Re: romant
patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:09 R Muž romant [27987] Re: sporinek
Který to mražený máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 21:03 Muž sporinek [15] Re: Rob
ztmavnou když je ve vodě příliš NO3- dusičnanů. anebo když je krmíš příliš často zmraženým krmením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:22 R Muž romant [27987] Re: Rob
Osobně si myslím, že se těm rybkám nepozdávaly podmínky v akváriu a to ztmavnutí je reakce na nedobrý chemismus vody. Já sázím na vyšší hodnoty N látek. To akvárium je stále čerstváček a pokud neprobíhá nějaká intenzivnejší péče o vodu ve smyslu častých výměn vody, tak zde bych hledal příčinu. Prostě šly lehce citlivější rybky do nestabilní nádrže. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 19:08 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Rob
Když se podívám na tvou prezentaci, tak se moc nedivím že uhynul. AQ osazené dvěmi rostlinami pro ryby které se rády ukrývají ( viz: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova ) je dost málo. S tím souvisí stres apod. Ty fotky svědčí o tom, že se ta ryba necítí dobře. Navíc v deníku píšeš že jsi 26.9. aplikoval AKVAJAS - s tím sice nemám zkušenost, ale..... možná příčina? Nehodi se zkrátka do tvé nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 18:32 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Rob
a hovín.a měl normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 18:17 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Rob
Co jsem slyšel o ramkách, tak jsou hodně choulostivé na změny. Kolega měl dvě od rataje a taky mu zhynuli. Sám Rataj mu říkal, že dokonce i výrazná výměna vody jim moc nesvědčí. Ale taky se na ně chystám, tak uvidím. Nicméně, jak dlouho jsi tu druhou měl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:43 Luky89 Re: Pety
Nemám s tím zatím zkušenost, ale Ramirezky s Bojovnicí chci zkusit taky. Rozhodně by to soužití nemělo být problematické. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:30 Muž Rob [11] - Tetry – Rob - Cichlidky
Ahoj, nevíte, jestli je normální, když jsem pořídil dvě Ramirezky, (asi dva samečky) a ten, co tam byl jako druhý mi strašně ztmavnul a zahynul? Nevíte, čím by to mohlo být? Předem děkuji za Vaše odpovědi. :-( coze
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 11:09 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Pokud bude v akváriu místo pro dva páry cichlidek, není v soužití ramek a kakadu žádný problém. Osobně mi to funguje i malém akva. Co se týče bojovnice, myslím že si vzájemně vadit nebudou. Betta je většinou u hladiny, kde se zase nevyskytují cichlidky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 09:36 Pety – jde to?
Ahoj,máte teda někdo zkušenost s ramirezkama, kakadu a bojovnicí dohromady?viz dotaz o pár přízpěvků níže.Moc děkuju za Vaše názory a zkušenosti s nima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:13 R Muž romant [27987] Re: Gergeska
S těma mečovkama moc dohromady nepůjdou, jsou to čistotný a čistotu vyžadující rybky a to mečovky zrovna nejsou. Dva páry klidně ano v dostatečně velkým a členitým akváriu(viděl bych to na min. 100 litrů). Na ty parmičky jsem již svůj názor vyjádřil v odpovědi kolegovi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:09 R Muž romant [27987] Re: Sera
Oni jsou v tý menší skupině hrozný proto, že se nudí a tak dělají různý lumpárny těm ostatním a když jich je to 10 členný hejno, tak mají snahu se více zabývat samy sebou. Takže bych nad nima nevynášel tak příkré soudy, je to o podmínkách a potom to funguje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:03 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Sera
čtyřpruhých to chce hejníčko tak 8 kousků a bude to v pohodě. Když jich je míň ano, dělá to neplechu, ale ve více kouskách bych neměl obavu, ale občas po nich kouknout by to chtělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 16:46 Muž Ad@m [1051] Re: Gergeska
Štvorpruhovky sú hrozné ryby. Pekné, ale veľmi aktívne a obyvatelia akvária sú nimi neustále stresovaný. Najmä pri chove menšej skupiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 09:57 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Gergeska
O ramirezkách taky uvažuju, ale s dvouma samcema bych si asi dal pozor jestli máš malé akvárko. Než si koupím ramirezky, tak čuňátek mečovek se chci zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 00:09 Gergeska – jake ryby se k sobe hodi?
Dobry vecer,mohli byste mi prosim poradit,zda se do akvaria s cichlidkami Ramirezovymi a mecovkami mexickymi hodi bez potizi parmicka ctyrpruha?A pokud ano,staci 5 jedincu?Vim,ze je to hejnova rybka,ale omezuje mne velikost akvarka.A co se cichlidek Ramirezovych tyka,mohu chovat dva pary,aniz by se samci mezi sebou prali?Dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 14:09 Pety – jde to?
Ahoj,máte někdo zkušenost Ramirézky, Kakadu a Bojovnice dohromady? Chtěl bych je zkusit, samozřejmě bude nutné dát něco z původních pryč...asi gupky, možná něco víc.Doporučte.Původní osádka akva 112 l je následující - Čichavec zakrslý 1+1, Ramirézky 1+1, Tetra černá 4x, Tetra neonová 6x, pancéřníčci skvrnití 4x, Ancistrus 2x, Paví očka 2+4, vše malé rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 13:59 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: petr68
Určitý čas ano:-).Ale raději bych to nedělal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2012 12:19 Muž petr68 [27] - Rostliny
Zdavim, potřebuji vědět jestli ramirezky mohou být v akváriu s krevetkama. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
ne jen počišťují... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 12:11 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Dobrá tedy :-( Ale nezabíjejí snad i zdravé kusy ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
Kate127 napsala: Teda to zní fakt neuvěřitelně. Takoví malí otíci a neonka. No vypadala uplně normálně včera. Takže teda finální verdikt jsou otíci a ne např. ramirezky. Myslím, že ryby jsou krmené až dost, ale teda doufám, že ji někde, jak říkáte neodtáhli a nebude mi kazit vodu než by se případně vynořila... Ale teda hrůůůza :-(
No ne že by si cichlidy také neďoubly do mrtvolky...ale nejvíc chutná opravdu krunýřovcům a plžům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 11:15 Žena Kate127 [74] Re: Deathbull
Teda to zní fakt neuvěřitelně. Takoví malí otíci a neonka. No vypadala uplně normálně včera. Takže teda finální verdikt jsou otíci a ne např. ramirezky. Myslím, že ryby jsou krmené až dost, ale teda doufám, že ji někde, jak říkáte neodtáhli a nebude mi kazit vodu než by se případně vynořila... Ale teda hrůůůza :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:59 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jojo, klucí si pošmákli. Pravděpodobně ti zbytek vyplave na hladinu po pár dnech, pokud nejsou fakt hladoví.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:26 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: Kate127
Pokud neonka zemřela, tak jí mohli někam odtáhnout a okusovat jí tak dlouho, dokud z ní nic nezbyde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 10:23 Žena Kate127 [74] Re: LiborSprysl
Jako že ji sežrali ti malí otíci???? A jak by to asi dokázali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.05.2012 07:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kate127
smich to byste klidně mohla čekat....krunýřovci jsou mrtvoložrouti dokonalí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2012 07:48 Žena Kate127 [74] – Sežraly neonku?
Dobré ráno,

včera jsem do akva po asi 2-3 týdenní léčebné kůře vypustila zpět devět neonek. Jedna z nich byla taková menší a občas se ráda separovala a plavala mimo hejno. Dnes ráno jsem ani po půl hodinovém vyhlížení onu devátou nenašla, což by snad v 60l akva neměl být takový problém. Ani při krmení se neobjevila. Je možné že ji snědl pár ramirezek? Jinak jsou tam už jen panceřníčci a otíci u nichž to nečekám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:45 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MichalK
Ovšem v létě je to celkem běžná teplota. Já jsem ji sotva udržoval pod 27°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:38 Muž MichalK [16]
No jenže já četl, že pro vývin jiker je potřeba alespoň 28 stupňů, což já nemám a ani nebudu zvyšovat, nebo jikry prostě odsaju na nějakou chvíli a pak jima rybky nakrmím (ano, je to nehumání, ale tohle mi bylo porazeno tady, když jsem psal, že nechci malé cichlidky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.04.2012 16:46 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MichalK
Ty ryby si to rozhodnou sami jestli se chtějí vytřít nebo ne. Já jsem například něchtěl, aby se mi pořád třeli kančíci tak jsem jim jejich kameny, na které se vytírali, dával pryč. No a došlo k tomu, že se prostě chtěli vytřít a tak se mi vytřeli na boční sklo. Pokud se budou chtít třít najdou si místo vždycky. Jinak by jsi musel mít dva stejného pohlaví. Tak či tak bych se držel čistých forem, za pár let budou raritou, podle toho kolik je těch vyšlechtěných a všelijak udělaných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:33 R Muž romant [27987] Re: MichalK
Ty je křížit nebudeš, ale ty rybky, když na to příjde, bude chuť a nálada, vhodný podmínky, tak nebudou koukat na to jestli je ten či onen stejná forma a budou se třít jak uznají za vhodný. Osobně bych si zvolil buď jednu, nebo druhou variantu a dohromady bych je nedával. Rozhodnutí je na Tobě, já jsem jenom napsal svůj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:27 Muž MichalK [16]
Ne, já je nebudu křížit :) Nechci mladé vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:16 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: MichalK
Nedával bych je dohromady, je hezčí mít čistou formu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 15:24 - Re: MichalK
Len sa ti potom môžu krížiť a miešať formy navzájom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:26 Muž MichalK [16]
Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bob66
Trochu bych to upřesnil. není to vyšlechtěná forma...jen úchylka genetické výbavy. ano Šlechtěné jsou pak například s prodlouženými ploutvemi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 11:47 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: MichalK
Nemůžou se chovat jako dva rozdílné druhy, když jde o jeden druh jen jiná vyšlechtěná barevná forma X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17601-cichlidka-ramirezova-chov?od=251