Cichlidka Ramirezova - chov
Microgeophagus Frey, 1957
Microgeophagus Axelrod 1971
Papiliochromis Kullander 1977
Vedci sa zhodli a vrátili k pôvodnému staršiemu pomenovaniu.Takže ako napísal kolega kvietik.
Zdravím, při zběžném prohlížení internetu jsem narazil na jistou podivnost. Proto se ptám, které latinské jméno této kouzelné rybičky je to pravé. Papiliochromis či Mikrogeophagus nebo jsou platné obě formy ? Je to pro mě trochu matoucí.
Starší reakce
Skvělé už jsem byla na spoutě forech ohledně psů, králiku a všude se objevila kritika, tak když jsme se pustili do rybiček, tak jsem se bála té kritiky. Ale můžu říct že rybičky jsou na odchov asi to neobtížnější. Je to skoro alchimie.
Nezkušenost, není tělesná vada.
Super díky za radu. to víš neodsuzujte nezkušené
Tak teplota určitě je taky důležitá, ale spíš je to o chemismu té vody, o N látkách, tedy tu teplotu někde kolem 25st. u ramek tzv. celoročne je tak nějak ideální.
A můžu dotaz kdyby Ramirezky nakladly znovu jikry jaká je vhodná voda myslím teplota atd..
V poho ale kdo ví druhého by možná napadlo je odhánět osobně
Já ještě doupřesním to krmení artemkou , s tou já jsem v prvním týdnu po rozplavání nikdy neuspěl , je moc velká , rozplavaný plůdek ramin má tak 3-4mm ,takže raději na první týden nějakého viřníka , trepku - s protogenem jsem taky neměl příliš velký úspěch .
Možná nějaká Sanders Premium bude menší , já měl Easy Fish , teď používám mikry a jde to , po pár dnech už nacedím jemným sítkem mražený cyklop , k tomu tu artemku a pak už to jde .
Problém jak už naznačil Romant , je ta voda - mladé jsou fakt hodně háklivé na kvalitu vody a ty gupky jsou čuníci , ty budou dělat paseku - hlavně jsou i při krmení podstatně rychlejší než raminy - tak aby netrpěly hlady
Skvělý názor. Já si taky na jednu stranu říkám buď se to povede nebo ne. Jen mě zajímalo proč, to víš zvědavá ženská a hlavně co dělat pro příště jsou to krásné ryby.
Já jsem to špatně pochopil
No, problém je v tom, že jsou v akváriu s méně vhodnou kombinací spoluobyvatel, což přímo a nebo nepřímo bude snahy o výtěry a následný udržení potomstva limitovat, ale jak se říká, čím víc se to řeší, tím míň to jde.
Jestli jsem to dobře pochopila, tak já jsem je určitě neodháněla
, ale páreček je hnal pryč.
Dno se odkaluje jednou za týden a jelikož máme potěr i od pavích oček malí dostavají i potravu pro potěr. Tak si myslím že problém bude někde jinde ale díky moc za nároz.
Ještě trošku jinak, pokud tam jsou další ryby, tak efektivní odchov je spíše dílem náhody a výtěžnost je silně omezena, ale o to asi tazatelce nejde.
Odhánět není dobré, protože se tím ruší i chovný pár. Je lepší tomu nechat volný průběh. Pokud tam je i Ancistrus, tak ten to klidně mohl spucovat ještě v podobě jiker.
Tak ono je pěkný se snažit, tedy oni se snaží ty ryby, o nějaký potomstvo, ale je zde otázka, jak jsi připravena na fázi následnou, tedy jak máš připravený krmení pro omladinu, protože je klidně možný, že se to i začne rozplavávat, ale budou padat hladem, zaopatřil bych si artémku. Další bych se pověnoval vodě, tedy čistotě, velmi častý výměny, dno pravidelně odkalovaný, přidávaný rašelinový výluhy, listy mandlovníku mořského.
Děkuji moc za radu ale možná se pletu, ale asi to bude ta voda protože rodiče odháněli vše co se jen přiblížilo.
Neonky a nebo voda, tedy parametry, což rodiče poznají, že by z toho nic nebylo, tak to raději sežerou.
48 hodin je doba cca tak akorát aby se jikry začaly kulit , tak pokud nejsou přenesené na nějakém jiném listu , kameni či dost často i v důlku v substrátu , nejspíše je párek sežral sám , dělají to tak dost často ,když usoudí že plůdek neuhlídají před požírači , nebo se zhorší kvalita vody , a vytřou se po pár dnech znovu .
Občas to taky sežerou sami , pač jsou to prostě ještě jelita nezkušený , na druhou stranu taková neonka je dost rychlý a zdatný požírač
0 01.02.2016 15:51 Violet – Jikry
Dobrý den! po dvou nocích zmizeli jikry o které se staral náš páreček Cichlid vzorně po celou dobu. Máme v akváriu Paví očka, Neonky a Sumečky, Panceřníčky a šneky Helena a Piskořky. Nevíte, kde by mohl být problém?
Starší reakce
Ako napísal dudak.Krevetky sa pri dobrých podmienkach rozmnožujú natoľko,že ryby ich všetky proste nestíhajú žrať.Veľa záleží na zariadení akvária.Ukryty a pod.No tvrdiť,že takéto spolužitie je bezproblémové,by som si ja osobne netrúfol.
Pokud jich máš dost, nevidím v tom problém.
Musíš zkoušet různé druhy nejen průmyslově vyráběného, ale i mražené a nejlépe živé z prověřených zdrojů. Vždy po malých dávkách.
Je možné, že už se jim krevety přejedly, tak je nechávají být. Stačí týden dovolené a hlad je naučí lovit.
0 25.01.2016 11:35 Dia Naopak se mi množí a to celkem dost. Mají dost úkrytů a zeleně.
Před pár měsíci se stále jen schovávali, dnes už vídám malé i na listech a jinde.
Samozdřejmě mohli nějakou starší či pomalejší chytit. Jednu takovou jsem našla, ale jinak za celý rok vše hezky funguje.
Není ryba jako ryba. Zprvu jsem si také myslela že mi pochcípají, ale není tomu tak
Doporučuji zkoušet a pozorovat. Jinak tu samozdřejmě nechci nic vyvracet, jen přispívám svou zkušeností.
No a teraz napíš koľko ich počas tej doby požrali.
Neriskoval bych to. Někteří jedinci by přežili v zarostlém akva, ale zase bys je vůbec neviděl.
Starší reakce
jenže já tam mám jen jeden pár, navíc úplně mladé ryby, samička má sotva 2 cm a samec je jen o kousek větší, a akvárko je dlouhodobě zaběhlé a hodně zarostlé. Takže NO3 tam je prakticky na nule. pH snižuji výluhem. Ale jestli se samice plazí po dně, nevěští to nic dobrého a jestli jsi v takhle velkém akvárku nenašel mrtvou rybu, tak si docela koleduješ.
Ne vždy a ne všem se podaří dokonale zkopírovat toho druhého. Tvoje akvo neznáme, tak nevím, zda-li se tvojí inspiraci přiblížilo?
Malá nádrž, hodně ryb, vyšší dusíkatý látky a už to jede. Na páreček borelek to chce akvo někde kolem 50 litrů s účinnou filtrací a pravidelnou výměnou vody a ne tu tvojí trestnou cimru.
0 12.12.2015 08:38 AdamSlaf Dobrý den,
v akvárku (30l) jsem měl 5 Apistogramma borellii 2 samce a 3 samičky. Jeden samec se stal dominantním, ale ostatním skoro vůbec neubližoval. Včera jsem našel v akváriu jednu mrtvou samičku. A toho nedomintnantního samce jsem už dlouho neviděl, tak jsem se podíval trochu víc do akvárka, nenašel jsem ho. Dneska ráno v akváriu je jedna samička, která má tlamku otevřenou dokořán a občas normálně plave, ale jinak se plazí po dně. Nevíte čim to asi je?
Starší reakce
Proto si myslím že by pomohlo to foto, myslím že bychom si udělali obrázek
kluk vypadá mladej, ale neznamená to že hned je chyba na jeho straně proto by mě to celkem zajímalo no
já osobně měl párek ramek jen cca 4 měsíce ale byly ok no pak putovali dál
Humbal89 napsal: Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne Tak tenhle optimismus nesdílím, jakmile ramiréza začne polehávat, nepomůže ani zázrak, toť moje zkušenosti s tímto problém, tak jak je popisován.
Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne
Tak jedna už je mrtvá ty už asi nezachránim.
Udělej si prezentaci, pak budeme moct říct víc
změř si hodnoty vody hlavně no2....ramky jsou trochu citlivky ale pokud na ně jdeš rozumě tak není problém
Ale mě by zajímalo proč nebo co jim uškodilo ?
Klidně napiš i víc vykřičníků, já s tím nemám problém.
Podívej, to co jsi popsal, mě jasně ukazuje na to, jak jsem to okomentoval. Máš pro ně nevhodný podmínky a půjdou kukat, tedy na druhej břeh, tedy do věčnejch lovišť, tedy uhynou.
Co?! A jak víš jaký mám podmínky? Nic z toho co jsi tady napsal jsem něák nepobral!
Nevhodný podmínky, vnitní paraziti, jako následek těch nicotnějších podmínek, půjdou kukat.
Přidat reakci
1 ...... [3] ...... 7 8
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9877x