Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2017 12:06 Žena Jitka66 [8] – Cichlidka Ramirezová a krevetky
Zdravím. Máte někdo cichlidku ramirezovou v akvariu s krevetkama? Bude napadat dospělé krevetky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 07:49 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: motýlek
zajímavé, ale když takhle vedle sebe daj fotky ramky a jednou napíšou první název a potom druhý název, pak to dělá dojem, že jsou to dvě rybky, jestliže mají jiný název rozdílnou cenu i když je fotka stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 07:33 Muž motýlek [275] Re: prasan
jeden čas to byla i Apistograma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 23:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prasan
jo to jsem tak nějak pochopil už, nicméně našel sem stránky e-shop, kde vedle sebe prodávali rybku s prvním a druhým názvem na obrázku byla ta samá fotka ramky, ale vlevo byl první název a vpravo druhý, proto mě to zarazilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 17:42 - Re: Amatértom
Microgeophagus Frey, 1957
Microgeophagus Axelrod 1971
Papiliochromis Kullander 1977

Vedci sa zhodli a vrátili k pôvodnému staršiemu pomenovaniu.Takže ako napísal kolega kvietik. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 14:31 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Amatértom
Mikrogeophagus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 11:53 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – název
Zdravím, při zběžném prohlížení internetu jsem narazil na jistou podivnost. Proto se ptám, které latinské jméno této kouzelné rybičky je to pravé. Papiliochromis či Mikrogeophagus nebo jsou platné obě formy ? Je to pro mě trochu matoucí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2016 18:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: violet
Myslím že tenhle článek bude pro tebe velice užitečný ;-)
rybicky.net/clanky/1451-moje-zkusenost-mikrogeophagus-ramirezi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:04 violet Re: romant
Skvělé už jsem byla na spoutě forech ohledně psů, králiku a všude se objevila kritika, tak když jsme se pustili do rybiček, tak jsem se bála té kritiky. Ale můžu říct že rybičky jsou na odchov asi to neobtížnější. Je to skoro alchimie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 18:00 R Muž romant [27983] Re: violet
Nezkušenost, není tělesná vada. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:48 violet Re: romant
Super díky za radu. to víš neodsuzujte nezkušené :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:45 R Muž romant [27983] Re: violet
Tak teplota určitě je taky důležitá, ale spíš je to o chemismu té vody, o N látkách, tedy tu teplotu někde kolem 25st. u ramek tzv. celoročne je tak nějak ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 17:42 violet Re: violet
A můžu dotaz kdyby Ramirezky nakladly znovu jikry jaká je vhodná voda myslím teplota atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:48 violet Re: Legioix
V poho ale kdo ví druhého by možná napadlo je odhánět osobně tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 16:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Violet
Já ještě doupřesním to krmení artemkou , s tou já jsem v prvním týdnu po rozplavání nikdy neuspěl , je moc velká , rozplavaný plůdek ramin má tak 3-4mm ,takže raději na první týden nějakého viřníka , trepku - s protogenem jsem taky neměl příliš velký úspěch .
Možná nějaká Sanders Premium bude menší , já měl Easy Fish , teď používám mikry a jde to , po pár dnech už nacedím jemným sítkem mražený cyklop , k tomu tu artemku a pak už to jde .
Problém jak už naznačil Romant , je ta voda - mladé jsou fakt hodně háklivé na kvalitu vody a ty gupky jsou čuníci , ty budou dělat paseku - hlavně jsou i při krmení podstatně rychlejší než raminy - tak aby netrpěly hlady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:37 Violet Re: romant
Skvělý názor. Já si taky na jednu stranu říkám buď se to povede nebo ne. Jen mě zajímalo proč, to víš zvědavá ženská a hlavně co dělat pro příště jsou to krásné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2016 16:35 Muž Legioix [574] Re: Violet
Já jsem to špatně pochopil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:33 R Muž romant [27983] Re: Violet
No, problém je v tom, že jsou v akváriu s méně vhodnou kombinací spoluobyvatel, což přímo a nebo nepřímo bude snahy o výtěry a následný udržení potomstva limitovat, ale jak se říká, čím víc se to řeší, tím míň to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:33 Violet Re: Legioix
Jestli jsem to dobře pochopila, tak já jsem je určitě neodháněla :-) , ale páreček je hnal pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:29 Violet Re: romant
Dno se odkaluje jednou za týden a jelikož máme potěr i od pavích oček malí dostavají i potravu pro potěr. Tak si myslím že problém bude někde jinde ale díky moc za nároz. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:28 R Muž romant [27983] Re: Legioix
Ještě trošku jinak, pokud tam jsou další ryby, tak efektivní odchov je spíše dílem náhody a výtěžnost je silně omezena, ale o to asi tazatelce nejde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:25 Muž Legioix [574] Re: Violet
Odhánět není dobré, protože se tím ruší i chovný pár. Je lepší tomu nechat volný průběh. Pokud tam je i Ancistrus, tak ten to klidně mohl spucovat ještě v podobě jiker. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:24 R Muž romant [27983] Re: Violet
Tak ono je pěkný se snažit, tedy oni se snaží ty ryby, o nějaký potomstvo, ale je zde otázka, jak jsi připravena na fázi následnou, tedy jak máš připravený krmení pro omladinu, protože je klidně možný, že se to i začne rozplavávat, ale budou padat hladem, zaopatřil bych si artémku. Další bych se pověnoval vodě, tedy čistotě, velmi častý výměny, dno pravidelně odkalovaný, přidávaný rašelinový výluhy, listy mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:18 Violet Re: romant
Děkuji moc za radu ale možná se pletu, ale asi to bude ta voda protože rodiče odháněli vše co se jen přiblížilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:10 R Muž romant [27983] Re: Violet
Neonky a nebo voda, tedy parametry, což rodiče poznají, že by z toho nic nebylo, tak to raději sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 16:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Violet
48 hodin je doba cca tak akorát aby se jikry začaly kulit , tak pokud nejsou přenesené na nějakém jiném listu , kameni či dost často i v důlku v substrátu , nejspíše je párek sežral sám , dělají to tak dost často ,když usoudí že plůdek neuhlídají před požírači , nebo se zhorší kvalita vody , a vytřou se po pár dnech znovu .
Občas to taky sežerou sami , pač jsou to prostě ještě jelita nezkušený , na druhou stranu taková neonka je dost rychlý a zdatný požírač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 15:51 Violet – Jikry
Dobrý den! po dvou nocích zmizeli jikry o které se staral náš páreček Cichlid vzorně po celou dobu. Máme v akváriu Paví očka, Neonky a Sumečky, Panceřníčky a šneky Helena a Piskořky. Nevíte, kde by mohl být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 23:22 - Re: Dia
Ako napísal dudak.Krevetky sa pri dobrých podmienkach rozmnožujú natoľko,že ryby ich všetky proste nestíhajú žrať.Veľa záleží na zariadení akvária.Ukryty a pod.No tvrdiť,že takéto spolužitie je bezproblémové,by som si ja osobne netrúfol. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2016 17:22 Muž dudak [1885]
Fotka k příspěvku já mám cherryny s borelkama a pořád musím krevety odebírat, protože se i tak přemnožují. Ale je pravda, že borelky jsou o něco menší než ramky, ale samec je 2x tak velkej jak samice na fotce a i když se po nich občas ožene a někdy asi i uloví, na celkový stav populace to nemá vliv. Takže bych řekl, že hlavně záleží na tom, jak je akvárko zařízené.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 15:39 Dia
Samozdřejmě mi je jasné, že při hladovce po nich ryby půjdou. Ale neříkám že nejde aby žili spolu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 13:30 RAP Re: konrad
Pokud jich máš dost, nevidím v tom problém.
Musíš zkoušet různé druhy nejen průmyslově vyráběného, ale i mražené a nejlépe živé z prověřených zdrojů. Vždy po malých dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 12:25 Muž konrad [45]
takže možem krevety používať ako živé krmivo

Na vločky ich nejak neviem naučiť tak nech nepomrú od hladu kým niečo nevymyslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 11:40 RAP Re: Dia
Je možné, že už se jim krevety přejedly, tak je nechávají být. Stačí týden dovolené a hlad je naučí lovit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 11:35 Dia
Naopak se mi množí a to celkem dost. Mají dost úkrytů a zeleně.
Před pár měsíci se stále jen schovávali, dnes už vídám malé i na listech a jinde.
Samozdřejmě mohli nějakou starší či pomalejší chytit. Jednu takovou jsem našla, ale jinak za celý rok vše hezky funguje.
Není ryba jako ryba. Zprvu jsem si také myslela že mi pochcípají, ale není tomu tak :-) Doporučuji zkoušet a pozorovat. Jinak tu samozdřejmě nechci nic vyvracet, jen přispívám svou zkušeností. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2016 11:26 - Re: Dia
No a teraz napíš koľko ich počas tej doby požrali. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 11:15 Dia
A já v tom naopak nevidím problém. Záleží na AQ, ale v tom mém krevetky přežili s betťákama, cihlidkama i čolkem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:25 R Muž afc1886 [14655] Re: konrad
Byla by to potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 09:12 RAP Re: konrad
Neriskoval bych to. Někteří jedinci by přežili v zarostlém akva, ale zase bys je vůbec neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2016 08:55 Muž konrad [45]
Je možné chovať ramirezky s krevetkami? Alebo budú slúžiť iba ako živé krmivo?

Chcel by som tam red cherry ale ak sa maju na nich krmiť tak dám radšej nevyfarbené palmaty

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2015 22:48 Muž dudak [1885] Re: AdamSlaf
jenže já tam mám jen jeden pár, navíc úplně mladé ryby, samička má sotva 2 cm a samec je jen o kousek větší, a akvárko je dlouhodobě zaběhlé a hodně zarostlé. Takže NO3 tam je prakticky na nule. pH snižuji výluhem. Ale jestli se samice plazí po dně, nevěští to nic dobrého a jestli jsi v takhle velkém akvárku nenašel mrtvou rybu, tak si docela koleduješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 09:05 R Muž romant [27983] Re: AdamSlaf
Ne vždy a ne všem se podaří dokonale zkopírovat toho druhého. Tvoje akvo neznáme, tak nevím, zda-li se tvojí inspiraci přiblížilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 08:58 AdamSlaf Re: romant
Inspiroval jsem se tady rybicky.net/nadrze/19282
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.12.2015 08:53 R Muž romant [27983] Re: AdamSlaf
Malá nádrž, hodně ryb, vyšší dusíkatý látky a už to jede. Na páreček borelek to chce akvo někde kolem 50 litrů s účinnou filtrací a pravidelnou výměnou vody a ne tu tvojí trestnou cimru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 08:38 AdamSlaf
Dobrý den,
v akvárku (30l) jsem měl 5 Apistogramma borellii 2 samce a 3 samičky. Jeden samec se stal dominantním, ale ostatním skoro vůbec neubližoval. Včera jsem našel v akváriu jednu mrtvou samičku. A toho nedomintnantního samce jsem už dlouho neviděl, tak jsem se podíval trochu víc do akvárka, nenašel jsem ho. Dneska ráno v akváriu je jedna samička, která má tlamku otevřenou dokořán a občas normálně plave, ale jinak se plazí po dně. Nevíte čim to asi je? :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 20:58 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: romant
Proto si myslím že by pomohlo to foto, myslím že bychom si udělali obrázek :) kluk vypadá mladej, ale neznamená to že hned je chyba na jeho straně proto by mě to celkem zajímalo no :) já osobně měl párek ramek jen cca 4 měsíce ale byly ok no pak putovali dál :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 19:03 R Muž romant [27983] Re: Humbal89
Humbal89 napsal: Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne ;-) Tak tenhle optimismus nesdílím, jakmile ramiréza začne polehávat, nepomůže ani zázrak, toť moje zkušenosti s tímto problém, tak jak je popisován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:54 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: AdamSlaf
Proč bys nezachranil? Zkus vyměnit vodu, pokud jsou to no2 tak by výměna měla pomoct, tu třetinu výměn a uvidíš, pokud jsou to parazity tak eshu a zkusit to léčit, ne to hned vzdát a nechat je vychcipat ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:51 AdamSlaf Re: Humbal89
Tak jedna už je mrtvá ty už asi nezachránim. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 18:48 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: AdamSlaf
Udělej si prezentaci, pak budeme moct říct víc :) změř si hodnoty vody hlavně no2....ramky jsou trochu citlivky ale pokud na ně jdeš rozumě tak není problém :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2015 18:34 R Muž romant [27983] Re: AdamSlaf
Podmínky v akváriu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9771x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17601-cichlidka-ramirezova-chov?od=101