Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2015 20:12 RAP Re: romant
Patentky jen z kvalitního a ověřeného zdroje a krmit s nimy opatrně!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:29 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Vločky, granulky, z mražených třeba koretry, patentky, z živýho z prověřených lokalit třeba dafnie, komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:26 AdamSlaf
a čim je mám teda krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:05 R Muž romant [27987] Re: AdamSlaf
Může a nítěnky ani omylem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 18:01 AdamSlaf
Chtěl bych se zeptat jestli může být třeba samička normální ramirezky a sameček blue?
A ještě jestli můžu krmit ramirezky nitěnkama?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: palko150
Nedoporučuji , akorát ty ramky od těch mechovek pochytaj nějakej morybundus ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2015 15:18 palko150
Ja som sa chcel iba spýtať že či môžu byt Mrenky Machove s ramirezkami ale nie na trvalo jen na jeden deň lebo ja sa ich idem zbaviť ale nemám kam dať tie ramirezky. A prosím žiadne špekulácie ja sa to len chcem spýtať to je všetko .ĎAKUJEM

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 20:13 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – už je to tady :)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj :) dnes se mi v akváriu vytřel páreček ramirézek :) nebyli to však ryby o kterých jsem tu psal :) byl to zcela jiný páreček(gold) nic nenasvědčovalo tomu, že se o něco pokouší nicméně dnes koukám a vzadu mezi rostlinkou a kořenem je vyhloubená jamka a v jamce pár jíker :) a to je mám doma jen pár dní.. Sameček se od nich prakticky nehne avšak samička lítá po celý nádrži. Alespoň se zjistil jak skutečně vypadá kladélko samičky co se chystá či kladkla jíkry :). Velmi mě to těší avšak chtěl jsem se zeptat jestli mám počkat s výměnou vody a nechat jistě vyčerpaným rybám trochu klidu ostatní ryby si jich zatím nevšímají :) Škoda že se potvůrky tak pěkně schovali a není na ně vidět i tak je zajímavé to celé sledovat :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:00 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
To víš, to kluci před holkama dělají. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 14:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: romant
alespoň už se drží spolu a jsou kamarádštější a ta cichlidka co je podle všeho sameček, samičce pěkně imponuje a machruje před ní ploutvema
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 14:10 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Kladélko samečka je menší a jakoby více špičatější než samičky a pár to podle mě je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:53 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
prostě mi to připomínalo taky kladélko či co... netuším jestli samec taky něco nevystrkuje jako samička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:50 Žena baletka [624] Re: koikapor
Podle mě taky,ale najisto bych to neřekla. Každopádně mě překvapila ta poznámka ohledně "pindíka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:50 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
má to být klasická forma přírodní, nicméně zdá se mi že jsou trochu víc do modra, takže možná šmrnc s nějakým german blue typem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:46 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: Amatértom
podľa mňa to na lavo je samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:34 Žena baletka [624] Re: Amatértom
Já nejsem tak dobrá, abych to z té fotky poznala. To je nějaká zlatá forma? Protože mu chybí černá skvrna, podle které to lze rozlišit celkem bezpečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: baletka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Doufám :) ten nalevo, to druhé je samička určitě(červený pupík)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 13:11 Žena baletka [624] Re: Amatértom
A jsi si jistý, že je to sameček??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 12:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Amatértom
tak asi to páreček nakonec rozchodil aniž by se oddal nějakému milostnému aktu výstupek jak se objevil tak zase zmizel. Přitom jednu chvíli jsem na samečkovi pozoroval také podobný ''pindík''... Inu když není chuť :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 14:51 Muž kvietik [86] - AmerikaRe: Amatértom
Amatértom napsal: tady jsem se dočetl, že jestliže párek o jikry přijde, sameček pak samičku uhoní k smrti.
to je blbost,ziadne zabijanie samicky samcekom sa konat nebude...ja som mal dlho ramirezky v spolocenskom akva , kde im furt niekto zozral ikry a oni sa pokojne vytierali dalej.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 12:03 R Muž romant [27987] Re: Amatértom
Nechal bych je kde jsou, první výtěry jsou stejně zkušební a výukový a až se pár více sehraje mlžeš to prubnout s tím separé, budeš více připraven, budeš mít zajištěný krmení pro potěr atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 11:47 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: radim
a nemám třeba ten párek přelovit do menší 39l nádrže, kde mu budou společnost dělat jenom razborky skvrnoocasé, pancéřníčci malý a pár krevetek ?. Moc tem divousům(tetra černá) nevěřím, že jim nechají jikry a tady jsem se dočetl, že jestliže párek o jikry přijde, sameček pak samičku uhoní k smrti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 10:09 radim Re: Amatértom
jestli je takto nachystaná, tak si s ním už brzo hrát bude :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:52 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: kvietik
tušil jsem to, ale zdálo se mi, že je příliš brzy, konečně mám je tu od minulé středy teprve. Sameček jí nahání, ale ona si s ním zatím moc hrát nechce..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.08.2015 09:43 Muž kvietik [86] - Amerika
je to samicka a pred vyterom, to co jej trci je kladielko(papila), takze bud v klude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 09:01 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj, zhruba před týdnem jsem vyměnil dva samečky cichlidky kakadu za páreček cichlidek ramirezových. Myslej jsem si že se dobře aklimatizovali, nicméně dnes jsem si všiml u jedné podezřelé bulky u zadku, měním třetinu vody každý týden, jednou měsíčně přidám špetku soli, hnojím tekutým CO2(rataj dva stříky denně) a jednou měsíčně pár kapek plantaminu od tetry, jinak žádná další chemie. Na ostatních rybkách nic závažného nepozoruji. Včera jsem měnil vodu a jelikož teploměr ukazoval na 30 stupňů dal jsem trošku studenější a stáhl to na 27. Mohla to způsobit tato změna teploty ? Postižená cichlidka se chová klidně, žere, kaká, plave. Víc foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 15:18 Žena baletka [624] Re: prasan
Dusíky jsou v pohodě,před týdnem kontrola. Zkusím ho z toho akva vyhodit, ať si a c nemyslí. Jen ho vylovit... Díky za tipy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 14:04 - Re: baletka
Skus si pre istotu zmerať dusíkaté látky.Tie sú neraz príčinou zvýšenej agresie rýb.Prípadne dokúp niekoľko ramireziek,tak aby tam bol aj samček.Vo väčšom počte sa agresia jednotlivca nebude sústrediť len na jedinú rybu.Keď sa ti potom v skupinke nájde párik,tak ostatné môžeš predať či darovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 12:08 R Muž Silent [5949] Re: baletka
Ta separace by mu mohla prospět, vlastně by prospěla ostatním aby se mohli zabydlet ;-) . Ramirezky jsou holt v chování nevyzpytatelné. Většinou tvoří stabilní páry a když dojde k úhynu jednoho z partnerů bývá problém mu "podstrčit" jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 11:49 Žena baletka [624]
Ahoj, nenarazila jsem na vhodné vlákno, tak to zkouším sem, případně prosím adminy o přemístění příspěvku: mám v akvu asi dvouletého samce Ramirezi, kterému před časem pošla samička. V nedlouhém odstupu po samičce uhynul i samec cichlidky Borelliho, nechala jsem proto asi tři měsíce akva bez dalších ryb, abych vypozorovala případná další umrtí a příčinu. Nic se nedělo, proto jsem dokoupila samičku Ramirezi, kterou kluk po několika dnech totálně uhonil. Teď, s odstupem dalších cca třech týdnů jsem vypustila další samičku, plus samce Akarky zelené (kterou chci místo Borellek) a kluk je zase honí takovým způsobem, že mám strach o jejich život. Je nějaký způsob, jak mu "vysvětlit", že tam nekraluje sám? Napadlo mě odlovit ho do karantény a nechat ho tam třeba týden dva, aby si odvyknul domácímu prostředí a nechal tam ty dva zabydlet nebo má někdo zkušenosti s něčím jiným? Díky. PS: Jde o nádrž Zátoka cichlidek, kdyby případně chtěl někdo nahlédnout.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2015 23:47 - Re: havelto
Mne sa osvedčil vo filtrácii zeolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:49 R Muž romant [27987] Re: havelto
Do 10 mg/l. Ramky jsou ramky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:44 Muž havelto [0] – dusičnany
Dobrý den, zajímalo by mě, jaké by měly být hodnoty dusičnanů v akváriu s cichlidkami? Všude čtu, že nízké, ale nikde není kolik. :)
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 23:36 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: MonterMonty
Diky za doporučení. No ja ji právě pozoruju a nejeví žádný příznaky nemoci. Dýchá stejne jako kluk, žere stejně jako kluk, neplave nějak zle, nemá žádný špatný výkaly tak prave nevím :/ ona má svoji skrýš mezi kořeny kam se klu nevleze, ale tak víc jak 60%casu tráví spolu treba v tom listu ale jak ho chytne blbá tsk ju nahání jak magor tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2015 21:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Humbal89
To akva vypadá sice hezky , ale ty Raminy jsi dost uspěchal ,měsíc záběhu bez kytek je na takové "hysterky" moc málo , taky to může být projev nedobré kondice samice a samec ji žene ze svého teritoria pryč , to pak nekončívá dobře a u Ramin je to takovej fofr ,že ani nepostřehneš že se něco začalo dít .
Nacpal bych alespon do jednoho rohu chumel kytek at se má holka kam zašít , měnil vodu víc než jednou za tejden a zvážil bych zeolit do filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2015 18:18 R Muž romant [27987] Re: Humbal89
Je to projev změny nálady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2015 18:15 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black water
Zdravím :) v akvariu mám pár ramirezek, kluk poslední dva dny celkem dost prohání holku po akvariu a všiml sem si že ji černý pruhy nebo fleky nebo co to je za hlavou často při nahánění vyblednou a je skoro žlutá, když s tím kluk přestane nebo se ona schová tak zase ztmavne. Je to něčeho projev, např. stresu nebo páření nebo něco jiného? díky za odpověď :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: fido16
Ne, nebude, dej 3 páry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:11 Muž fido16 [631]
Čauky chci se zeptat chtěl bych pořídit cca 6 kousků. Akorát je problém v tom že mám v akva skaláry 5 kusů. A 10 neonek a chci se zeptat zda nebude problém? Akva je 250L

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2014 12:30 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: palko150
při stavu tvého akva žádné, už tak máš špatně vybráno, zredukuj druhy, posil hejna a když to bude fungovat, tak můžeš přemýšlet co dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 12:25 palko150 Re: Heimdall
a ake vecsie rybi by mohli ist do mojho akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 07:04 R Muž Silent [5949] Re: palko150
O mřence nádherné (sekavce nádherné) opravdu ani nepřemýšlej. Tyhle ryby chtějí chov v menším hejnu a alespoň v 250-300 litrové nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 23:13 palko150 Re: Turbínka
no rozmislal som o mrenke nadhernej ale asi radsej onej nebudem rozmislat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 22:57 Žena Turbínka [2558] Re: palko150
A ani teď požehnání nepřijde. Živorodky, ancistrusové, hejnové ryby v nehejnových počtech, dej pořádně do kupy co máš a hlavně tam nedávej ty ramky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 22:25 palko150 Re: Turbínka
uz som to akvarko upravil mozete si ho kuknut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:12 Žena Turbínka [2558] Re: pavol
www.youtube.com/…
Ach palko, palko :-O Raději si udělej pořádek v prezentaci ať víme co ti tam plave, jak to akvo teď vypadá a jak se o něj staráš než tam cokoliv přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:11 R Muž romant [27987] Re: pavol
Ne, žádný takový kombinace, žádný přemlouvání, ptostě ne a fertig. ;-)
Edit: Jestli je tam už máš, potom je zbytečný žádat požehnání, od nás nepříjde. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:04 pavol Re: romant
a to o tich mrenkach nadhernich je pravda ze mozu byt spolu s ramirezkami a chcel by som este ze ake vecsie rybi by mohli byt spolu s mrenkamy machovimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: problem
Ne Palko, to nedělej, tedy nerob. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 14:54 problem
chcem si kupit ramirezky a chcem sa spytat ci mozu byt spolu s mrenkamy machovimi pretoze ja som cital ze s nimi mozu byt mrenky nadherne DAKUJM

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9781x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17601-cichlidka-ramirezova-chov?od=151