Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Metoda hnojení Estimative Index

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Hnojení 

PMDD

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Metoda hnojení Estimative Index
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 07:16 Marcel G Re: Těhňajs
Ano, používal jsem ji několik let. :-) ... co potřebuješ vědět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 16:11 Těhňajs – osobní zkušenosti
Dobrý den,
máte někdo osobní zkušenosti s metodou Estimative index hnojení akvarijních rostlin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 19:50 Muž Qvicala [4] - Momentálně snaha o více rostlinné akvárium a do budoucna jen hejno neonek a krevetky.Re: rybaherb
Taky ho tam mám. Protřepam a dávkuju. Neřeším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 18:51 Muž rybaherb [0] – Makro z Est. Ind
Fotka k příspěvku po 14 dnech se mi v láhvi s makrem (z eshopu Rostlinná akv.) udělal zákal, viz foto, padá to rychle dolů, vypadá to, že se něco vysráželo. Má s tím někdo zkušenosti? Předpokládá, že to, co se vysráželo, bude v akva chybět. Láhev je obyč rajec, dobře vypláchnutá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 22:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
Pochopil jsi to správně doporučuji ale ještě dihydrogenfosforečnan draselný - KH2PO4
KNO3 si můžeš koupit v drogeri jako sanytr (na nakládání masa) www.almipraha.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:55 Muž konrad [45] Re: vaaclav
Dufam, že "všechno koupit" neznamená kúpiť všetko na tom odkaze :)
Ak tomu správne chápem kúpiť K2SO4, KNO3, MgSO4*7H2O a nejaký CSM+B a je vybavené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: konrad
akvarijni-hnojivo.cz/…
Nejlepší je si všechno koupit zvlášť a i tak si to rozdělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 21:34 Muž konrad [45]
Zase budem za blbca.. Ak chcem hnojiť EI (alebo pmdd..) je lepšie použiť www.rostlinna-akvaria.cz/… + www.rostlinna-akvaria.cz/… + www.rostlinna-akvaria.cz/… ako je to uvedené v článku www.rostlinna-akvaria.cz/…

alebo použiť www.rostlinna-akvaria.cz/… ?

Je tá druhá možnosť dostatočná samostatne? alebo v prípade prvej možnosti netreba pridať K2SO4/MgSO4/Ferox(www.rostlinna-akvaria.cz/…)

Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 23:26 Muž Sagittariusi [19]
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o pomoc. Objednal som si CO2 set a rád by som prešiel na EI. Mám 112 l akvárium - čistý objem cca 85 l. Osvetlenie 2 x 39W rampa položené na akváriu = 30 cm - 35 cm nad substrátom + krycie sklá, čo bude mať za následok vysoké PAR a nevyhnutnosť pridať CO2 + živiny. Ak som správne pochopil články o osvetlení. Na kalkulačke som si vypočítal týždenné dávky:
Čistý objem nádrže - 85 l
Vody v roztoku - 1.5 l
Dávkovanie: 3 x 100ml týždenne
*Na konci v zátvorke uvádzam povinnú týždennú dávku*
*pw = týždenne*
KNO3 - 12g/1.5l - 3x100ml pw = 17.31 mg/l NO3 (20)
- 3 mg/l NO3 má vstupná voda
KH2PO4 - 1.6g/1.5l - 3x100ml pw = 2.63 mg/l PO4 (3)
- 0.4 mg/l PO4 mám aj po výmene vody pravdepodobne pre NPK tabletky napchaté po celom dne
MgSO4-7H2O - 43g/1.5l - 3x100ml pw = 10.02 mg/l Mg (10)
K2SO4 - 17g/1.5l - 3x100ml pw = 17.96 (30)
- Draslík - z KNO3 - 10.93 mg/l
- Draslík - z KH2PO4 - 1.08 mg/l
- chýbať bude 0.04mg/l draslíka
Mikroprvky - Tenso Cocktail

Chcel by som Vás poprosiť či som to v kalkulačke dobre spočítal a či je možné tieto dávky rozpustiť v jednej 1.5l fľaši alebo bude lepšie každý prvok rozrobiť zvlášť. Za odpoveď ďakujem. Pýtal som sa už aj na rastlinných akváriách ale nikto zatiaľ neodpovedal a rád by som od nedele prešiel na EI.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 14:40 Muž mamlon123 [8] Re: zervan
Dík za odpověď, no tím rozpadem jsem myslel že se rozpustí atd..jak jsi psal :) (jen tyto termíny z chemie už moc neovládám :-D)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.06.2015 23:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: mamlon123
Horčík je proste horčík - podstatné je len to, či je rozpustený vo vode (použiteľný) alebo zrazený v pevnej zlúčenine (nepoužiteľný). MgSO4 sa na nič nerozpadá, len sa rozpúšťa vo vode, potom si tam "pláva" v zmesi iných samotný horčík a samotný síran, rovnováhu pri spotrebovávaní katiónov / aniónov udržiavajú hlavne uhličitany (alkalita) a CO2. Inak povedané: ak má vstupná voda horčíka dosť, netreba pridávať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2015 22:13 Muž mamlon123 [8]
Mám dotaz, když při EI je spotřeba hořčíku 10mg/l týdně a dodávál bych ho tam ve formě MgSO4 a to se rozpadne na horčík + zbytek, ale vstupní voda dle rozboru na čističce obsahuje 55mg/l, musel bych dodávat hořčík? Nevím v jaké formě tam ten hořčík je, jsou oba horčíky stejné? :-D asi blá otázka co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 20:11 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Beny
Nechat udelat rozbor je asi nejlepsi(ne nejlevnejsi) cesta k jistote kolik tam ceho mas,ale jinak by ti mohlo stacit u tech hlavnich testu jenom udelat kalibracni roztok a porovnat to. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:30 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nezlob se ale na EI hnojení tam máš málo rostlin. Echináče rostou i bez hnojení jenže tobě se na nich nějak nepřirozeně kroutí listy. I já mám občas nějakou řasu ale jde to i bez nějakého EI. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 19:01 Muž Beny [2] Re: vaaclav
To jsem měl s číňanem předtím, ten fixloval. Ale tenhle novej hnojič počítá i kolik již z láhve vypumpoval. Mám na nich rysky a odpovídá to.
Říkáš neroste, no echynodory rostou jak blázen, hygrophila na pravé straně taky, blixa se taky drží dobře. Jen ta siamensis nějak stávkuje.
Pravda je s tou zelenou tečkovou přisedlo, že ji na listech mám. Občas i na předním skle. Skoro nepřidávám PO4 a pořád tam je, myslel jsem, že to je z pecek co jsem dával ancíkům, to jsem už vysadil, ale pořád tam PO4 je.
Jak ale píše kamilstrom bůhví co ta Sera měří. Budu muset asi zajít do vodárny udělat rozbor.
Koukni sem, podle mě to roste
www.pocasinakladne.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2015 18:57 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Beny
Ono muze taky zalezet na presnosti testu,nektere testy meri hodne nepresne,muzes si pak myslet kolik tam toho nemas a naopak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2015 18:53 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beny
Asi bych přehodnotil způsob hnojení, je evidentní z tvých fotek že ti rostliny příliš nerostou a řasou jsou pokryté i poměrně nové listy. Něco děláš vyloženě špatně. Nefixluje ti ten automat na hnojivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:52 Muž Beny [2] Re: RBeil
Dokáži měřit jen NO3, nejsem chemik, tak nevím co to je za vztah. NO3 dnes změřeno a slabých 20 mg/l. Týdně dávkuji 21 mg/l + vztupní voda má 13 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:45 Muž RBeil [174] Re: Beny
a co přebytek dusíku ? Ten může vyvolat nedostatek draslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:35 Muž Beny [2] Re: vaaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ne je to list z vrchu, takhle se to projevilo ale jen u Hygrophila corymbosa 'Siamensis'. U Hygrophila corymbosa jsou špičky listů otočené a jako by vypadávalo z části listů vnitřek a zůstavají jen žilky. Nežloutne to. Echynodory zatím drží.
I mě tohle zaráží, proč s Ei. Přepočítával jsem dávku již snad pětkrát, jestli to nemám blbě a zatím si myslím, že dávkuji dobře.

A dle téhle diskuse nejsem sám


www.rostlinna-akvaria.cz/…
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 17:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beny
Jak můžeš mít při hnojení EI málo draslíku to dost nechápu. Není to list ze spodních pater rostliny který to má spočítané. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2015 16:45 Muž Beny [2] Re: Beny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi je jasno. Během dvou dnů dírky v listech a rozpadnutí listu. Mám spadeno fakt na draslík. Jen mě zaráží, když ho tam týdně dávám 24 mg/l, že je to málo. Ei říká 30, vím, ale že by to tak vadilo.
Změřil jsem ještě pro jistotu vodu NO3 - 20, PO4 - 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 20:56 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Beny
Tak to by bolo možné dávku bóru aj zdvojnásobiť, pri bežnej 3% bórovej vode by to znamenalo 3× týždenne 0,5 - 1 ml, pridalo by to 3× 0,010 - 0,020 mg/l. Lepšie by bolo začať tou nižšou dávkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 20:29 Muž Beny [2] Re: Beny
Vyfotil jsem celkový pohled na akva tak, aby bylo vidět, že zakroucení listů je všude, ne jen u vyústění hnojiče. Fotky mám u sebe na galerce
www.pocasinakladne.cz/…

Pokud jde o ten bor, tak mám namíchán Micromix 6gr/100ml, při dávce 10 ml do 260 akva je to 0,016 mg/l v dávce. Dávkuji 3x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:49 Muž Beny [2] Re: zervan
Mám to asi tři měsíce. Tedy nova verze. Kolik dodávám boru ti reknu az budu doma. Napamatuji so přesně poměr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 12:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Beny
Kedy bola zmes MicroMix Plus kupovaná? Tých 0,71% je až v novej verzii od 6/2014, predtým bolo len 0,34% bóru. Ak ide o staršiu verziu, asi by bolo dobré skúsiť pridať ten bór. Možno i pri novej, keď je tam toľko veľa vápnika. Aká je týždenná dávka? Zvýšenie nebude možné, keďže železa je už i tak dosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:57 Muž Beny [2] Re: RBeil
Mg 13,5 mg/l na vstupní vodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:55 Muž Beny [2] Re: zervan
Používám MicroMixPlus od Poormana. Obsah Boru 0,71
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:51 Muž RBeil [174] Re: Beny
Nemůžeš mít nadbytek Mg ? Zjisti na vodárně kolik čeho je ve vodě ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Beny
Nedostatok mangánu by sa prejavoval skôr chlorózou. A čo bór? Lenže jeho nedostatok (hrozí v tvrdej vode) by sa mal prejavovať na mladých listoch. Aká zmes mikroprvkov je používaná? Kyselina boritá sa dá kúpiť v lekárni (aj rovno zarobenú bórovú vodu, na vyskúšanie stačí malá fľaška). Len opatrne, bórom sa dá ľahko prehnojiť.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 11:05 Muž Beny [2] Re: RBeil
Jak jsem psal, mám tvrdou vodu, vápníku tedy mám ve vstupní vodě na lopaty - 98 mg/l.

A pokud jde o vyústění hnojiče do akva, je v rohu, hned u rozstřikovací rampy. Ta si myslím hnojivo hnedky rozvíří. A zmíněné Echynodory jsou každý v jiném místě akva.

Co jsem ale ještě včera zjistil, že železa mám více než jsem udával, tedy po 10 minutách, jak je uvedeno bylo těch 0,5 mg/l, ale za dvě hodiny byla kádinka pěkně růžová. Nadbytek Fe způsobí nepřijímaní Mn. Může to být příčinou?

A podotýkám, že měním každý týden přes 50% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 07:25 Muž RBeil [174] Re: Beny
akvarijni-hnojivo.cz/… a co tak vápnik ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2015 05:59 Marcel G Re: Beny
Pokud tam přidáváš alespoň nějaký draslík, tak ho tam podle mě těžko budeš mít nedostatek. Já bych k těm tvým možnostem přidal ještě jednu:
3. v blízkosti listů postižených rostlin je dávkováno vysoce koncentrované hnojivo.
Jinými slovy, pokud ti ten dávkovač vyplivne do vody koncentrovanou dávku hnojiva a proud jí zanese k rostlinám, ještě než se to stačí dobře rozpustit v celém objemu akvária, tak se klidně může stát, že krátkodobě vystavíš některé rostliny extrémně vysoké koncentraci živin, což pak na ně může působit v podstatě toxicky (škodlivě). Řešení je zkusit použít ředěnější roztok hnojiva a dávkovat ho větší množství (a ideálně i pomaleji ... pokud to jde technicky provést).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2015 22:05 Muž Beny [2] Kroucení okrajů listů Echynodorů
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem tu po měsíci zase. S úspěchěm dávkuji EI přes automatický hnojič, ale ... začaly se mě kroutit okraje listů u Echynodoru Red Flame a Argentinensis. Vím, že oba dva to dělají normálně, ale teď se mě nový list ohl i do pravého úhlu. Nejsou listy nějak zmačkané, to ne, ale okraje jsou, jak horská dráha na Matějské. U Hygrophila corymbosa Siamensis se ohýbají jen špičky listů.
Co jsem zatím koukal po netu, tak prý:
1. listy rostou abnormálně rychle a je rozdíl mezi růstem rychlostí okrajů a středu listu
2. popřípadě chybí draslík - ten přidávám, jak v KNO3, tak i v K2SO4. Bohužel ho nemám jak změřit.
Tedy zatím jsem lehce ubral na dávkování CO2 - při KH 12 (mám tvrdou vodu) a PH 7.0 vychází 40mg/l CO2 - PH nastaveno na 7,15.
Změřil jsem i obsah FE - dle testu 0,5 - ubral jsem na dávkování o 1 ml.
Nevím co s tím draslíkem ...
Zítra zkusím udělat lepší fotky než tydle z mobilu ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 23:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Beny
Ono je to možné - v jednej prerybnenej nádrži s ancíkmi som raz len tak zo zaujímavosti meral fosforečnany a boli mimo rozsah testu, teda nad 2 mg/l. Pritom som tam vôbec nehnojil, len kŕmil množstvom tabliet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 22:43 Muž Beny [2] – Fosfor a poměr s dusíkem
Sice každý říká, že GSA je zapříčiněna malým množstvím fosforu, ale já vidím, že na to má vliv i špatný poměr mezi N a P. Ono se to dost špatně odhaduje z té barevné stupnice, pokud je to někde mezi. Prostě mám víc fosforu, kolem 5 mg/l. Což je divný, jedna dávka mě zvedne PO4 o 0,426 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.03.2015 22:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Beny
Sagittaria subulata je dalsim druhem, ktery mi v hi-tech nesel. A pritom jako dite jsem ji mel akvarium plne, a ani jsem nehnojil, a o pridavani CO2 jsem tehdy ani netusil.

Je to nekdy zajimave, jak ty nejbeznejsi rostliny, ktere kdysi dobre sly a nic moc nepotrebovaly, maji v dnesnich hi-tech obcas problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 21:37 Muž Beny [2] Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem tu zpět. Přidal jsem hořčík, zatím ho neměřím - test je dost drahý. Provedl jsem meření prvků a zdá se, že aspoň dle Sera testů je to v pořádku. Fe-0,5,; NO3-25,; Po4-3. Echynodory jsou na spodcích listů hodně obublaný, ostatní kytky taky začínaj. Tak snad se to povede. Přikládám fotky, pořád jsou kraje lehce zahnědlé, to asi bude muset odrůst. Mrzí mě Sagittaria subulata, ta se nějak nechce probrat. Dál se mě začla objevovat zelená tečková řasa na starších listech a skle. Snad se to nějak nerozeběhne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2015 12:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Beny
Uprimne, vubec ten pomer neresim, mam pomer dle EI, a podle toho co vidim, menim mnozstvi konkretni slozky. Nekdy i udelam i dost razantni zasah, jak doslo zelezo, jednorazove jsem ho natahl pomoci TENSO o 0.2mg/l.

Clovek ne vzdycky vsechno odhadne dobre, ale kdyz se to pozna relativne vcas (zmeny na rostlinach uz pochopitelne jsou), rostliny se rychle vzpamatuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:46 Muž Beny [2] Re: RBSC
Díky kluci za rady. Draslík jsem zatím nevynechal, jen budu muset zítra smíchat hořčík s jedním prvkem, mám jen čtyřčerpadlové hnojítko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 20:58 RBSC Re: Beny
Jen tak do budoucna: S přílišným ubíráním draslíku opatrně při deficienci hořčíku, může to ještě zhoršit stav.

Marcel G napsal: Také bych to tipoval spíše na ten hořčík. Mangan (alespoň podle toho, co se uvádí v literatuře) není mobilní, takže by se jeho deficience projevila nejprve u nových listů, což podle fotek nevypadá.
Tak samozřejmě, že je to pravděpodobnější(je lepší v úvaze postupovat od makroprvků), a taky máte pravdu s tou mobilitou.
Nicméně, aby příroda nebyla tak jednoduchá, postižení výhradně a jen nových listů není univerzální pravidlo - viz Designerův a můj odkaz. O nadbyku manganu ani nemluvě.

Každopádně bych dal body za velmi správný postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 19:38 Muž Beny [2] Re: Designer
A máš pořád poměr N:P:K 10:1:10?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 16:56 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Designer
Tohle dela hodne lidi,ze si upravuje EI k obrazu svemu,zcela normalni vec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 14:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Predpokladam, ze Designer Index :) . Jenze aby to mohlo mit nejake jmeno, muselo by to mit nejaka lepsi pravidla, nez vyjit z pomeru EI a pak si to pouzivat jak to podle rostlin odhadnu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2015 13:35 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Nojo, jenže ty neprovozuješ EI, ale DI :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 10:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ludvik
Ja ho rozpoustim, protoze ted mam kazdou chemikalii zvlast v lahvi, v takove koncentraci, ze kdyz to sliju vsechno stejnym dilem, mam pravoverne EI. Takze si sleju na par dni dopredu, at kazdy den nemanipuluju se vsemi lahvemi, a pak tim hnojim.

Vyhoda je myslim zrejma. Uz nepocitam, ale jen si reknu, ze treba neceho dam vic a neceho min. Kdyz treba vynecham K2SO4 (jako ze uz ho vynechavam), musim ho nahradit cistou vodou, at si nemenim mnozstvi hnojiva, ktere davam.

Nejjednodussi je mit v lahvicce zvlast mnozstvi treba na tyden, odmerku oznacenou pro jednu slozku, a jak se to sleva, vic ci min, co chybi do objemu na tyden, se dolije vodou - je to bez pocitani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2015 22:37 Muž ludvik [1082] Re: Designer
Snad ve všech návodech, co jsem četl bylo, že MgSO4x7H2O se do akvária sype lžičkou. Rozpouštění předem že je zbytečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2015 18:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Beny
Rozpust to ve vic vode a davkuj prislusne vic. Taky jsem mel hnojivo napocitano na 5ml/100l, ale pac se to desne spatne rozpoustelo, pridal jsem vodu na dvojnasobne mnozstvi a je z toho 10ml/100l, aspon se da jemneji a presneji davkovat :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2015 18:10 Muž Beny [2] Re: Designer
Jaké je max. množství MgSO4 rozpsutitelné v 100 ml? Nějak se mě to zdrclo ...

Edit: Našel jsem 25,5 g/100 ml. Dal jsem 50 g/250 ml a udělala se mě hrudka a málem jsem roztopil dno od PET lahve ... ať žijou chemické pokusy :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2015 16:43 Marcel G Re: RBSC
Také bych to tipoval spíše na ten hořčík. Mangan (alespoň podle toho, co se uvádí v literatuře) není mobilní, takže by se jeho dificience projevila nejprve u nových listů, což podle fotek nevypadá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10635x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17600-metoda-hnojeni-estimative-index?od=51