Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:03 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
No je vidět, že to bude chtít začít léčit. Jenom vodoléčba asi nepomůže, ale rozhodně neublíží a je to taková preventivní podpora. Do tý doby než seženeš nějaký to léčivo, tak aplikuj vodoléčbu. Tyto bakteriální onemocnění se zpravidle objeví v momentě, kdy jsou podmínky v akváriu zhoršený,(nedostečná údržba dna, nedostečná a nepravidelná výměna vody, špatná péče o filtr), prostě když je načatá biologická rovnováha a nitrifikace nefunguje tak jak má.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:54 theCAESAR Re: romant
Fotka k příspěvku Tady je to foto, doufám, že si nechtěl fotku testu NO2 :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:38 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
Určitě by nejvíce napověděla fotka.
Edit: rybicky.net/forum/10015
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:34 theCAESAR Re: romant
Ok, díky za radu. Zvýšené NO2- ? Podle testů od Tetry, je to to nejnižší, co může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 12:26 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
To zvýšený NO2 napovídá, to všechno v pořádku není. Zlepši péči o akvárium a naordinuj jim vodoléčbu v podobě intenzivní, klidně denní výměny 30% vody. Teplotu měj min.na 26 stupních. Pokud by se ty ploutve nelepšily ani po té intenzivní vodoléčbě, tak bude nutný aplikovat nějaký léčivo na tzv. bakteriální rozpad ploutví(BRP). Třeba eSHa 2000, nebo Bactopur, ale to bych zatím nepředbíhal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 11:59 theCAESAR – Betta Splendens ploutve
Ahoj, dnes ráno jsem našel bettu s odtrženými pěti "lamelami" z ocasní ploutve. Akvárium mam 40l, vnitřní filtrování, pH 7,5, tvrdost 15°dGh, vše by mělo vyhovovat, NO2- < 0,3mg/l, NH3 NH4+ 0mg/l... v akváriu jsou už jen dva ancistrusi... Máte s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 09:24 Žena parisse [4] - CichlidyRe: betta
Máš v akva dost úkrytů? Taky mám 2 samice a samce. Samec je zlatej, samice se čas od času prohání, ale jedna vždycky vyklidí pole a je klid. Jinak Mě tetry orvaly 1 samce úplně totálně, z 5 cm ploutví mu zbyl asi tam 1 cm.Nic jsem do vody nedala a dorostlo mu to v pohodě. Akorát tetry se musely stěhovat. Od té doby je v akva klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 09:18 betta – potrhané ploutve
Ahojky, mam bettu samce a 2 samice. Předevčírem mi jedna ze samic pokousala konečky ploutví samce a samici teměř zabila. Samec je pokousený jen na konečkách ploutví, žere a je docela i čilý. Nevíte co mu mam dat do vody aby nedostal plísen? Děkuji za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2010 11:47 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: GrunDmanKa
Příště by nebylo na škodu použít místní atlas ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:03 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: GrunDmanKa
Klaická Betta Splendens - Bojovnice pestrá, varianta ocasu "Crown Tail", tzn. "koruna" více info na betta.wz.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 11:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GrunDmanKa
je to Bojovnice pestrá Betta splendens varieta CT (Crown Tail). ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2010 10:53 GrunDmanKa – Co je to za druh bojovnice ?
Fotka k příspěvku Ahoj Mám samce bojovnice a nevím co je to za druh poraďte ! :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 14:39 Žena Alena.sv [89] Re: Evelinka
Běžné to není.Buď ho někdo okusuje,nebo má rozpad ploutví.Podívej se, jestli nemá konce ploutviček krvavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2008 14:25 Evelinka – oškubaný beťák
Koupila jsem před týdnem nádherného samečka bojovnice s krásnými nepoškozenými ploutvemi, šel do mého 20l akvárka k endlerkám (bylo potřeba redukovat potěr, což se podařilo), ale asi po 4 dnech měl najednou úplně oškubané ploutvičky...jako ti co bývají v obchodech běžně. Normálně plave, žere. Endlerky si ho nevšímají, alespoň jsem si nevšimla, že by po sobě "jeli". Co mu tedy způsobilo takové routřepení ploutví? nebo je to běžné? (je fakt, že to má 80% bojovnic, co jsem viděla).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 7 ...... [8]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562?od=351