Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 14:33 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Na dno tvého objemu nepatří pancoši, ale šneci, jako ideál jsou piskořky do dna a okružáci na práci s očistou celýho akvária, pro beťáka solidní objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 14:25 destroyerR6 Re: romant
Já vím, že to není vhodný objem asi pro žádné rybky. A i to množství je asi za hranou. Rád bych akva alespoň 100L, ale bohužel je to momentálně neálné :-( Chtěl jsem nějaké rybky na dno a vybral jsem tenkrát pancoše právě kvůli jejich velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 13:18 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Jinak ty pancéřníčci nemají ve tvém objemu co dělat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 13:16 destroyerR6 Re: romant
Ok, přes léto tam měli okolo 27st. a byli poměrně aktivní, tak udělám asi kompromis a nechám to na těch 27st. Zatím chudáci přežili všechno, tak snad budou v pohodě. Ještě jednou díky. Pak napíšu, jak dopadla léčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 13:03 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Pancéřníčkům zřejmě ta vyšší teplota už moc nesedí a nejsem si jist, jak se budou tvářit na těch 28, jestli to pro ně nebude stále moc, ale to si musíš zvolit priority. Vzhledem k teplotě bych vzduchování stále nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:57 destroyerR6 Re: romant
Aha, já měl za to, že se musí nechat odstát minimálně den, aby vyprchaly pro ryby a rostliny škodlivé látky. Vždycky jsem odpoledne napustil vodu do kýblu, druhý den odpoledne odebral litr, strčil na 3min do mikrovlnky a dal z5 do kýblu = 26st. Vodu 28 st. nechat můžu, ale co na to rostliny a hlavně pandíci? Co jsem to začal zvyšovat, jsou jak mátohy. A vzduchování bych tam měl nechat, nebo ho po snížení teploty můžu vypnout? Omlouvám se za ty hloupé otázky, ale za ten necelý rok, co mám akva, už jsem na tyhle věci četl tolik rozdílných názorů, že ve výsledku vlastně nevím nic :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 12:06 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Měnit denně, 24 hodinové odstátí netřeba, natočit přes sprchu, vytemperovat na obdobnou teplotu v nádrži a teplotu bych na 25 už nesnižoval, ale nechal jí někde kolem 28 st. po ukončení léčby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:45 destroyerR6 Re: romant
Ano, našel jsem kousek z obalu a je to bactopur. Mám dávku na 4 dny (4x půl tablety). Jen bych se ještě zeptal, kdy začít snižovat teplotu z5 na 25-26st. Hned po ukončení léčby? Bojím se, aby se to nevrátilo, když už je to tak drastický zásah. Měnit, měnit, měnit, stačí obden 1/3? Nechával jsem vždy vodu odstát cca 24h a nijak neupravoval, ale mám prostředek od dajany (start plus) na úravu kohoutkové vody. Používat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 11:00 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Bactopur direct se to jmenuje a bakterie to skutečně vybije, proto je záhodno toto provádět v separé nádrži, ale teď už je pozdě. Po doběhnutí léčebnýho cyklu měnit, měnit, měnit, měnit vodu.
Edit: Tedy možná že je to slabší verze Bactotabs, u něhož není ničivá síla tak velká, ale ani léčebná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 10:55 destroyerR6 Re: romant
Díky mnohokrát za rady, včera jsem nakoupil vzduchování a topítko. Mají od včerejška 31st, vyměnil jsem 1/3 vody, dal list mandlovníku a rašelinový výluh. V akvaristice jsem se bavil s pánem o beťákovi a dal mi nějaké antibiotikum v tabletách. Prý to zabírá, když všechno ostatní selže. Vím, že mě vyplísníte a původně jsem neměl v úmyslu to vůbec dávat (proto jsem se ani nezeptal jak se to jemenuje). Ale jsem vyměkl, protože z předchozí zkušenosti to vypadalo, že když další pokus nezabere, tak je do dvou dnů po něm. Dnes beťák vypadá líp, zejména hřbetní ploutev má trochu roztaženou (měl z ní jednu slepenou nudličku) a celkově líp plave. Asi to vybie bakterie ve filtru, ale snad ho to zachrání.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Teplotu ještě výš, klidně na 30 st. Čajovou lžičku soli rozpustit v troše vody a do akva nalejt roztok, sežeň si listy mandlovníku mořského a nějaký rašelinový výluh, třeba z komerčních torben a začni přidávat do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 19:48 destroyerR6 Re: romant
Díky, zkusím obden vyměnit půl té mojí kaluže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 19:33 R Muž romant [27987] Re: destroyerR6
Vodu měnit obden. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:38 destroyerR6 Re: LiborSprysl
To je možné, jsou to obchody 20km od sebe. Ale že ten druhý má to samé za týden (plus necelý týden karanténa). Teď mi nejde o další rybku, spíš jestli se mu dá pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:30 Muž LiborSprysl [9015] Re: destroyerR6
No ale asi měli stejného dodavatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:21 destroyerR6 Re: LiborSprysl
Každý byl z jiného obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: destroyerR6
A co změna dodavatele? ;-) :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 18:07 destroyerR6 – Slepené ploutve
Fotka k příspěvku Zdravím všechny a prosím o pomoc. Mám 20L akva, filtrace, bez topení (25-27 stupňů). Založeno před necelým rokem. Bojovnice, 4x cory. panda a 2x cory. elegans. Cca 60% dna zeleň. Výměna vody každý týden 1/3 odstátá 24h z vodovodu. Lehce vypraný filtr a odkalené dno. Půl roku bylo vše ok, potom se beťákovi slepily ploutve, necelý týden těžce plaval, pak jen ležel schovaný u dna na boku a za dva dny bylo po všem. Po zhruba měsíci jsem koupil nového a ten má po týdnu zase slepené ploutve, schovával se pod dekorací a vypadalo to s ním bledě. Ostatní osádka je v pohodě. Testy na PH, NO3, tvrdost v normě. Nasadil jsem eSHa 2000 a vypadalo, že se zlepšuje, začal přijímat potravu a byl aktivnější...ale po dvou dnech už jenom visí za teploměrem (viz foto) a ty ploutve má čím dál horší. Už nevím co mám dělat. Díky za jakýkoliv nápad.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2014 20:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Double
Já bych se nejdříve pídil ,proč ty ploutve nemá ...
samy neodpadly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 20:06 Žena Turbínka [2558] Re: Double
Dorostou, betty mají dobrou regenerační schopnost. Jak to urychlit? Chce to klid (žádný agresor, který by ji ještě dotrhal), hezky teplo (klidně i 28 °C), futrovat nejvybranější potravou a přidat rašelinový výluh př. Torben.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 20:04 Double – Ploutve
Dobry den. Chci se zeptat dorostou bojovnici ploutve? A jak růst urychlit? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2014 23:23 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Listy mandlovníku, podobná sorta jako olšové šištičky a rašelinové výluhy, klidně je tam dej ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Aforte
kvalita prostředí bude ten nejlepčí lék ,torben už zmíněn byl , nějaké vitamíny (Fishtamin) a kvalitní strava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:21 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
I listy mandlovníku mořského pomůžou? :-)
Zkusím je tedy dát pryč a uvidíme. Díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2014 23:18 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Já si pořád myslím, že soužití živorodek a bett není zrovna to pravé, ať už z hlediska agresivity nebo z hlediska čistoty vody. Betty mají obecně dobrou regeneraci ploutví, můžeš podpořit častější výměnou vody, přidání rašelinového výluhu (Torben, aj.) nebo lehce zasolit, futrovat vybranou potravou a brzy bude zase neokousaná, hezky oploutvená betta :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:14 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Ano je to z toho akvária. Endlerky přelovím všechny do druhého a uvidíme. Nějaký přípravek na "zlepšení ploutve"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:12 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Ony jsou endlerky docela potvory, i když se to nezdá, cíleně mi okusovaly i plže když "vystrčil růžky" a hladem u mě rozhodně netrpěly.
Jestli je to z to akvária "A garden in forest" tak buď to byla druhá betta nebo endlerky, razborky bych nepodezírala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:08 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Turbínka
Moje betta totiž má okousanou zadní ploutev. Vůbec jsem nečekal, že by se něco takového mohlo dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:03 Žena Turbínka [2558] Re: Aforte
Moje endlerky, zvláště starší zasloužilé samice, si při bitvě o tabletku u dna kously i do hřbetní ploutve malého pancéřníčka, proč by si nekously i do ploutví pomalého korábu akvária jménem betta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 23:01 Muž Aforte [533] - Rostliny
Má někdo takovou zkušenost, že by bettám endlerky okousávaly ploutve?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2014 18:58 treeee Re: Turbínka
Ano, zranila se o dekoraci. Je v akvárku sama. Nejsem žádná chovatel mám pouze jednoho samečka. Akvárko je akorát pro jednu rybku. Kdyby tam byly dvě, asi by to nedopadlo dobře. Každopádně velmi děkuji za radu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2014 16:51 Žena Turbínka [2558] Re: treeee
Důležité je vědět proč část ploutve chybí - mechanické zranění od dekorace nebo filtru, následky souboje s jinou rybou či zaplísnění atd. a těmto problémům se do budoucna vyvarovat. Foto postižené části by nebylo na škodu ;-) Jak velká je nádrž ve které je? Kdo tam ještě plave?
Betty mají obecně dobrou regenerační schopnost ploutví, můžeš tomu trochu pomoci vodoléčbou, tím že teď vyměníš 1/3 vody nic nezkazíš, možno přidat nějaký rašelinový výluh (třeba Torben) nebo lehce zasolit - polévkovou lžíci na 50 l, udržovat teplou vodu v akváriu (okolo 28° C) a futrovat rybu tou nejkvalitnější potravou - živé, kvalitní mražené, více druhů sušeného. Když vše ostatní bude ok, ploutev brzy doroste a rybka bude zase v kondici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2014 16:36 treeee – ocas bojovnice
Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli nějak vadí, když si moje bojovnice utrhla kousek ocasu. Jde to poznat. Má tam teď takový schod. Moc mě to trápí a bojím se, aby mi neumřela. Nestane se jí nic? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:24 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Moje výtka patřila těm čichavcům perleťovým. ;-) Jinak sůl určitě, měnit vodu určitě, přidat torben určitě, přitopit ke 30 stupňům určitě a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 20:14 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: romant
Fotka k příspěvku Tak na čo vymysleli 30L akvárium ?? pre krevety, tie sa mi zdajú trápne.
Áno záleží mi na rybkách a pokúsim sa ich niekomu darovať :) Okrem Bett!! (neviem prečo potom všade píšu že im postačí malé akva. ...a to som si myslel aký budú mať komfort). Tých sa nechcem vzdať :( ...sú to rybky ktoré by som chcel chovať. Tak ak by boli taký milý, mohol mohli by ste mi odporučiť ako " Turbínka" že mám použiť viac rastlín :) ..dáke riešenie.

A chcel by som uzdraviť samčeka, ktorému jeho plutvy nevyzerajú najlepšie (dnes foto). A ani nejedol. Myslíte že by som mohol skúsiť tu soľ ?? alebo dáky prípravok preventívne na rozpad plutiev ( ak áno tak aký)??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 18:17 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Fajn, ta tohle nedopadne dobře a můžeš si psát co chceš, jak jsou mírné, poznáš jejich mírnost až budou větší a dospělejší. Jestli ti na těch rybách záleží, tak je daruj někomu kdo má odpovídající nádrž a to o objemu ne menším než 150 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 17:43 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
I kdybys tam měl plyšové guramy co ti budou zobat z ruky, nejde o mírnost, ale o to, že máš ve 30 l splácané druhy, které by si zasloužily akvárium minimálně o 100 l větší a o to co říkal Roman - kvalita prostředí. Dále 3 neonky, neonka je hejnová ryba, která má ráda plavání, stejně tak otíci si zaslouží hejno a mnohem víc prostoru hmm Z toho všeho co tam nyní máš když přihlédnu k rostlinám by byla ideální osádka: 1x betta.

Sůl nutí rybu produkovat více povrchového slizu a tvoří nepříznivé prostředí pro bakterie, které mohou ploutev napadat a působit následnou infekci, takže ano svým způsobem pomáhá, jen není dobré v akváriu delší dobu solit kvůli rostilám. Osobně bych volila klasiku v podobě toho Torbenu a opravdu se zamyslela nad stávající osádkou.

Edit: Ještě jsem přelouskala ten odkaz, s psanou slovenštinou mám trochu problém, ale základní rámec myslím, že jsem pobrala. Měnit denně 100% vody, přidávat ATB jen tak na slepo (pominu-li že jsou poměrně drahé) je zvláštní, 80°F je lehce přes 26°C a betta by si normálně natož v rekonvalescenci zasloužila více - tak 28°C. A celkově mě jako léčebný postup tento článek moc neuchvátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 17:20 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: romant
Mám tam gurami perleťové a sú mierne :-P

...chcel by som sa spýtať, na jednom webe som čítal že bettam pomáha pri raste plutiev kamenná soľ čo je na tom pravde ?? sk.jsxys.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.07.2014 22:15 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Kvalita prostředí to je to oč tu běží a z tvého postupného odtajnění osádky, to bude spíše svědčit o opaku a to ani nechci vědět co je to za čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 22:11 Muž Daniel [2] - LabyrintkyRe: Turbínka
no ja mám ešte v akva. dve gurami., 3 neonky, a dvoch Otocinclus affinis. Ďakujem za radu, vezmem si ju k srdcu.
ale ešte by ma zaujímalo či nemá nakazené plutvy a či mu dorastú. (Na plutvách nie je nič nezvyčajné vidieť, len nie som si istý či ich ma úzke kvôli tomu že mu ich okusovala alebo má rozpad plutiev.) ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.07.2014 21:05 Žena Turbínka [2558] Re: Daniel
Žijí v tom akváriu v prezentaci? Ono 30 l je málo pro takové množství bett, máš tam málo úkrytů a ryby na sebe pořád vidí. Ideální je chovat buď samce a 2 samice v hooodně zarostlém akváriu, 30 l je minimum, raději více. Pokud chceš chovat více samic pro jednoho kluka chce to min. 54 l a pořádnou džungli asi jako má Designer tady rybicky.net/nadrze/17109 (omlouvám se, snad Ti nevadí, že Tě udávám jako dle mého názoru velmi zdařilý příklad bettária pro 4 rybky). Nejen samci jsou mezi sebou bojovní a agresivní, některé samice se "povedou" a jsou schopny uhnat i utahat samce. Dle fotky samec rozhodně v kondici není. Zkusila bych mu do vody přidat nějaký rašelinový výluh (př. Torben) nafutrovat tou nejlepší potravou (živé, mražené, více druhů sušeného), poctivě měnit vodu, udržovat hezky teplíčko (28° C) a až bude zase štramák zamyslela bych se nad osádkou původního akvária, protože mám pocit, že se podobná akce bude zase opakovat hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 20:42 Muž Daniel [2] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj, moju Bettu samčeka mám v 30L akva. plus 3 samičku asi tak 2 mesiace. pred dvoma dnami som si všimol že samček je vyčerpaný, a hneď na to priplávala samička chmatla ho na plutvy, samček ju poťahal po celom akva. až kým sa nevyčerpal samička ho stále držala a trhala sa ( potom som zasiahol). Samčeka som oddelil aby si oddýchol. Mam ho v menšej nádrži aby sa nenamáhal, s topítkom.

No nezdajú sa mi neho plutvy, zdá sa mi že sa mu zúžili a krčia sa mu. Viem že to môže byť s útokov, ale nemusí tak pridávam foto na uistenie. (Farbu nestráca,ale za to nerozťahuje plutvy, a občas ho trhne)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 17:43 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: misa
Hmm...že doposud nebyl žádný problém, je jen dobře.

Ale tato osádka si o nějaké problémy koleduje. Neonky a betta jsou rybky, které jsou čistotné a na čistou vodu si potrpí. Molly jsou dost výrazní producenti odpadu, kteří tu kvalitu vody můžou snižovat a jednoho dne může klesnout tak, že některá rybka může chytnout nějakou nemoc. V tak malém objemu může nějaká toxická látka vyskočit raz-dva.

Kromě toho, neonky rády plavou a pro ně je to malé, nemají kde plavat. Nevíme, jaký druh šneků tam je, takže se nedá říct, jak k tomu všemu přispívají.

Takže taková skladba může nějaký čas prosperovat (klidně půl roku nebo rok), ale jednoho dne se to může dost prudce pokazit. Do tohoto objemu bych snad nechal jen toho beťáka, dostatek rostlinek a nějaké čistotné šneky.

Jestli se beťákovi změnily konečky ploutve, tohle může být příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:31 misa Re: michalt
Mam tam 6neonek 4molli 2 sneky a bettu ,filtr jede naplno a zatim zadny problem mezi rybkama nevidim. Ani betka neutoci a rostlinky budov dalsi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: misa
No, není zcela jasné, jaké je to krmivo a jak často je ním beťák krmen. Obecně je vhodné krmit několika druhy a trochu je střídat, přidat někdy třeba přidat několik rozmražených patentek.

Jaké jsou ty ostatní rybky v tom akváriu? Vidím tam další tři, co by dlouhodobě mohl být problém pro kvalitu vody v tak malém objemu. Taky ten šnek...co je to? Nějaká ampulárie? Ta tam taky může způsobovat zhoršení kvality vody. Ta se může podepsat na změně ploutviček beťáka. Zdá se mi, že pro tak malé akvárium ,ještě k tomu ne moc osázené, to je trochu moc obyvatel a z toho plynou možné problémy. Jestli napíšeš, jaké jsou tam rybky a kolik jich tam je, bude se vidět. Ale jestli nějaký problém opravdu je, může souviset s velkým počtem obyvatel v malém objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 15:17 misa Re: michalt
Fotka k příspěvku Dnes asem akvarko doplnila par rostlinama vypada makto ma 16litru ,krmim beta krmivem. Filtr mam.
A taky davam floramin :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:00 KAKTUS1010 Re: misa
Tie kudrliny su problem Ctčiek mne sa tiež na samcoch objavovali... na nejakom zahraničnom fore som čital že to može byt sposobene kvalitou vody alebo genetika :) nie je to nič čo by rybu ohrozovalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 23:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: misa
Podle fotky vypadá rybička zdravě - alespoň ta část, kterou je vidět. Když se pohrabeš v těch obrázcích, najdeš několik, na kterých má sameček ploutvičku na konci taky zakudrlinkovanou.

Nevypadá to na útok od jiné rybky. Na kondici ploutviček má nemalý vliv taky strava a kvalita prostředí. Čím a jak často ho krmíš? Jak velké je akvárium a jaké má spolubydlící? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 22:51 misa Re: cezarmilan
Podle tech fotek maji vsechny rybky rovne ploutvicky na konci,ale te moji jdou rovne a na konci se bud zatoci uplne nebo zmeni smer rustu jako by ji tam ten konecek nekdo prilepil,nevim jak presne popsat. Omlouvam se ze pisu bez hacku carek mam pristup pouze z mobilu a to je zdlouhave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 21:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: misa

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562?od=251