Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 12:44 Sterx – Slepené ploutve Betty
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
Dobrý den, před 3 dny jsem dostala do akvária rostlinku a včera jsem si všimla že můj beťak má slepené ploutve, přendala jsem ho do jiného akvária zvyšila teplotu a na léčbu jsem dostala Acriflavin který jsem hned nakapala. Ale dnes mi to přijde horší skoro neplave a drží se u dna. Mohli byste mi prosím poradit jak můžu svého beťaka zachránit. Předem moc děkuji.Ps: Beťak je v akváriu 54l,zatim sám ale akvárium jsem vypustila a vydezinfikovala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2017 04:52 Rorys Re: ragus
Kryci sklo mam, teplomer nemam, ale poridim. Vodu menim odstatou, je u topenni, takze teplejsi nez 22 stupnu ktere mame v byte. Zkousel jsem uz i lehce zasolit, vlakno jsem si prosel a uz me nic nenapada
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 23:48 ragus Re: Rorys
Máš tam teploměr (na fotce není vidět)? Topení je sice fixně nastavené na 26°C, ale skutečná teplota v nádrži může být jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 23:26 ragus Re: ctibum
Pravda, přehlédl jsem. Možná by trochu pomohlo umístit topení vodorovně co nejblíže dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 19:07 R Muž ctibum [6926] Re: Rorys
Máš tam krycí sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 19:06 R Muž ctibum [6926] Re: ragus
Nezvedne, topení má fixně na 26 °C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2017 18:54 ragus Re: Rorys
Zvedni teplotu na 28 st. a vodu měnit denně (tu 1/3, pokud možno za stejně teplou). Jinak si projdi toto vlákno zpět. Je tam spousta užitečných rad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 15:32 Rorys Re: Kubaa
Kazde 2-3 dny cca 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 15:08 Muž Kubaa [718] Re: Rorys
Jak často měníte vodu? Jedna z možných příčin je špatná kvalita vody, nedostatečná hygiena nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 13:17 Rorys – Rozpad ocasni ploutve
Fotka k příspěvku Ahoj vsem, mame doma bettaka v mini uz cca mesic, mini zarizeno od 3.10. a v poslednich dnech pozorujeme lehky rozpad ocasni ploutve. Nema na sobe zadne bile tecky, zadnou viditelnou plisen, je aktivni, na pohyb k akvarku reaguje pohybem, normalne zere. Muzete poradit co by to mohlo byt a jak velke starosti si delat? Diky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 07:35 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Rozhodně půst a měnit, měnit, měnit. přidáváním krmiva by se zbytečně zvyšovala hladina škodlivých N látek, kterých je v akváriu teď už dost a dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 07:12 Muž DeathRock [2] Re: romant
Mám je tedy normálně krmit a neebo jim dát týden půstu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2017 18:29 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Vodu měnit denně, to je dobrá poučka při výměně dna. To co ryby zabíjí jsem částečně již popsal v předchozích odpovědích, tedy načatá ryba v nicotnjších podmínkách jde kukat jako první.
Edit: Hlavně se teď v tom dně nerejpej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 18:24 Muž DeathRock [2] Re: romant
Nakonec jsem vyměnil komplet celé dno.
Koupil jsem www.hornbach.cz/… a štěrk www.hornbach.cz/…
Vše se tvářilo ok. Ale druhý nebo třetí den umřela dotrhaná beta, další den samec a dneska dokonce ta posledni samice, neonka a sekavec.
Už včera jsem vyměnil 1/3 vody a nekrmil. Dneska jsem vyměnil 1/2 vody a stále nekrmím. Vždy tam naliju novou vodu a přidám Tetra Aquasafe a po hodině na to baktérie.
NO2 je a bylo v pořádku.

Včera jsem viděl umřít jednu betu. Plavala u hladiny, nejedla, pak sebou několikrát zaškubala a než jsem stačil doběhnout pro nádobu, že ji přelovím, tak bylo po ní.
Může to být tím, že jsem špatně propláchl štěrk?

Teď už jsem opravdu v koncích, protože ryby na sobě nemají viditelná zranění/onemocnění :-/

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:36 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Pokud je ve funkčním akváriu měřitelné NO2 je něco špatně. To, že odejde jako první ryba u který by se to očekávat nedalo, leč měla načatou imunitu a semlelo jí to daleko dříve než ostatní, třeba. Pořádně hloubkově bych odkalil dno, vyměnil polovinu vody, týden ryby nekrmil a vodu v objemu 1/3 měnil po dobu tohu postního týdne denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 17:25 Muž DeathRock [2] Re: Maq
Dneska jsem měřil NO2 a podle hodnot by to mělo být 0,025 mg/l, což by mělo být ok. Vodu jsem opět vyměnil.
Bohužel jsem nalezl u dna jednu samičku. Ležela a těžce dýchala s naježenými šupinami.
pasteboard.co/…
Přelovil jsem ji na pozorování.

Stále hledám spojitost s tou kvalitou vody. Ostatní ryby jsou ok. Dokonce ani neonky či tetry červenohlavé, které by měly být na nitráty citlivější se zdají být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2017 19:00 Maq Re: DeathRock
Bude to asi trochu jinak.
Agresivita opravdu významně souvisí s čistotou vody. Tohle se ví, ale většinou podceňuje. Dokonce i ryby mírumilovné se začnou chovat nervózněji. (Já mám gupky a když jsem experimentálně 10 dní hnojil dusíkem, dospělé ryby se evidentně víc než obvykle snažily sežrat potěr.)
Takže Tvůj beťák byl/je agresivní zčásti asi kvůli vyššímu obsahu dusíku ve vodě, a zřejmě ze stejného důvodu teď i marodí. Ostatně on je nejradši sám, takže ve Tvém akvárku byl asi vždycky dost nešťastný.
I když máš docela pěkné rostliny, zřejmě nezvládají spotřebovat ty sračky, co Ti tam nadělá to kvantum ryb. To je Tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 18:44 Muž DeathRock [2] Re: JoKa
Dneska jsem ho odlovil do menší plovoucí nádoby a všiml si že má vystouplé pravé skřele. Při dýchání ho nedovírá. Co to může být? Myslíš, že to má spojitost s jeho agresivitou?
imgur.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 17:24 R Muž romant [27987] Re: Kateřina
Kateřina napsal: Min.vel.n.: 10-20 litrů pro jeden kus, 30 litrů pro pár to jsem našla v atlase tak že klidNenech se zviklat, v klidu, bez emocí to posuď. Tedy máš-li na to aby se minimálně obden měnila klidně poloviny vody, teplotu si vyřešíš topítkem, zde na pohodu. Chce to pořídit i nějaký živý rostliny, plovoucí jsou pro betty ideální(odčerpávají škodliviny a v jejich kořenovým systému se ryby schovávají), samozřejmě nejen ty, i ve dně zasazené, prostě každá prosperující rostlina se bude počítat. Až tě začne "prudit" ta intenzivní výměna vody, pořídíš si nějaký odpovídající filtr, jako velmi vhodný se nabízí tzv. bublifuk a budeš si moci dovolit tu vodu měnit "jenom" jednou týdně v klasickým objemu 1/3 nádrže. profizoo.cz/… , profizoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2017 17:22 JoKa Re: Kateřina
Hele neobořoval bych se na dobře míněnou radu... Každá ryba je individuální... V deseti litrech si se zavřenýma očima bettu dovedu představit, ale bude mít kvalitní filtraci, topení a živých rostlin tolik, že nebude moct pomalu plavat... Co z toho máš ty, teda kromě nemocné ryby?? Takže klid! no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2017 17:15 Kateřina Re: kleopatracz
Min.vel.n.: 10-20 litrů pro jeden kus, 30 litrů pro pár to jsem našla v atlase tak že klid.
Tak jsem naměřila 23°c to je málo v pondělí půjdu koupit topitko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.02.2017 16:36 Žena kleopatracz [59] Re: Kateřino
Víš Kateřino, přijde mi že nevíš co chceš. Chceš hezkou, zdravou rybku, ale nechceš ji poskytnout co potřebuje. V té 10l ti stejně nevydrží. Přečti si tady v atlase, co taková rybka potřebuje a pak konej... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:40 JoKa Re: kleopatracz
O tom žádná... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 14:39 JoKa Re: Kateřina
Tohle: www.exothobby.cz/…

Je to sice Číňan, ale mám s ním dobré zkušenosti. Tři roky záruka a i ten shop můžu doporučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:58 Kateřina Re: JoKa
A když mám to akvárko 10l tak jaké topitko mám koupit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:56 Kateřina Re: kleopatracz
Ale mi nechceme kupovat velké už jsme měli velké a jsem ráda že je pryč prasklo a vytekla z něj všechna voda a na plovoucku tak jsem ráda za tak malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 13:44 Žena kleopatracz [59] Re: Kateřina
Nechci do toho kecat zkušenějším, ale ono těch 10l taky není žádná hitparáda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:38 JoKa Re: Kateřina
Zase bacha, ta teplota vody nesmí moc kolísat, ideálně když je stejná pořád... Radiátor jednou topí, podruhé je to horko, tak ho vypneš... Bez topítka se skutečně u Betty neobejdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:34 Kateřina Re: romant
Tak koupím topenicko a vodu budu měnit každý den nechce se mi kupovat filtr nechceme do toho strkat moc peněz.cetla jsem tu že i trochu soli vodu co je na tom.akva mám 10l
A sameček je pořád aktivní tak to jsem ráda.akva mám na parapete a pod tím je radiátor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:15 R Muž romant [27987] Re: Kateřina
Nemusí, ale musíš zajistit tu teplotu jiným způsobem a filtraci můžeš nahradit tou intenzivnjší výměnou vody, tak si vyber. ;-) Jinak aby to nevyznělo jako že když budeš mít filtraci nemusíš vodu měnit, tak to prrr, to rozhodně ne, měnit jednou týdně obvyklou 1/3 objemu je dobrým zvykem ve všech nádržích. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:13 Kateřina Re: romant
A tu filtraci a topení musí být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 12:01 R Muž romant [27987] Re: Kateřina
Natočíš si den předem ono požadované množství(klidně polovinu) necháš u nějakého zdroje tepla a druhý den měníš, tak aby měněná vody měla co nejpodobnější teplotu jako voda v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:59 Kateřina Re: romant
A poradíte mi jak stou vodou když budu vyměňovat za čerstvou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:03 R Muž romant [27987] Re: Kateřina
No asi takhle, když nebude mít tu teplotu kolem 28st. tak dlouho nepřežije. Stejně tak když nebude v richtiku voda, proto ty výměny, platí totéž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:56 Kateřina Re: romant
Tak že když koupím topenicko tak to pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:38 R Muž romant [27987] Re: Kateřina
v dobrých podmínkých dorostou. Teplotu na 28st. častější, klidně obdenní výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:25 Kateřina Re: JoKa
Vše napravím ale betarko nemám mám 20l akva Jde mi o to jestli ty ploutve dorostou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2017 00:54 JoKa Re: Kateřina
Jaká je teplota v tom akvu? Hádám, že problém číslo jedna. Topení není. Také při transportu mohla prochladnout...

Na první fotce vidím bublinky, takže čerstváček... Problém dva. Jak dlouho je založené?

Umělohmotné zvěrstvo na druhé fotce mě navádí na dotaz 3. Kolik je tam kytek? Myslím živých... (Slyšela si někdy, proč se zakazují plastové hračky pro děti z jistých zemí?).

Co filtrace? Je tam nějaká, nebo máme problém č.:4??

Obsah akva je jaký? Bojím se hádat...


Abych to konečně shrnul, ultra nevhodné podmínky...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 00:24 Kateřina – Třepení ploutví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Betce se třepí ploutve co stím.Vcera jsem ji přivezla domů tak byla o.k a dnes tohle
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   10.02.2017 14:30 JoKa Re: DeathRock
20% za 14 dní je žalostně málo i u fungujících akvárií... U Tebe bych nešel pod 1/3 2X týdně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 14:26 Muž DeathRock [2] Re: romant
Bojovnice jsou tam taky, ale na fotku se jim asi nechtělo vykouknout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:21 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Aha, to nejsou bojovnice, ale čichavci modří. :-) Jj u nich je to chování velmi obdobné a jak se chce sameček třít a žádná z holek mu není po vůli je zle, dokáže samičku klidně zabít. Nicméně teď bych pokračoval v těch výměnách, ono to množství špindérů je docela velké a je klidně možné, že ta voda je už nic moc a může to neblaze působit právě na ty čichouny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 13:07 Muž DeathRock [2] Re: romant
Voda vyměněna, prezentace udělána. No snad z toho vyčteš něco víc. 20$ vody vyměňuji co 14.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.02.2017 07:58 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Protože předpokládám zhoršenou kvalitu vody, tedy vyšší podíl škodlivých N látek, což může spouštět právě ony nepatřičné projevy chování, ale bez alespoň nějaké obecné znalosti předmětný nádrže je vše zde napsáno v rovině spekulací. Udělej tu prezentaci, ať je z čeho tzv. vařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2017 07:46 Muž DeathRock [2] Re: romant
Děkuji za odpověď. To akvárium je společné. Bydlí nás na bytě víc a ryby se dokupovaly tak nějak postupně. Bettu koupil kamarád a pak dokoupil po čase i dvě samičky, když se všechny ryby v pořádku snášely.
Podle toho webu splendenspower.cz to může být problém, protože samec obhajuje teritorium. On je honil furt, ale nikdy neměly potrhané ploutve.
Proč tak intenzivní výměna vody?
Napadlo mě přelovit samce do menšího plovoucího akvária a za pár dní vypustit zpátky.
Tedy pokud je zdrojem trhání ploutví právě samec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   09.02.2017 19:39 R Muž romant [27987] Re: DeathRock
Viděl bych to na klasickýho viníka, tedy nevhodný podmínky, jenž jsou velmi častým spouštěčem agresivnějšího chování spoluobyvatel. Na první dobrou bych začal s intenzivní výměnou vody a to obden 1/3 objemu. To složení rybí osádky je nevhodné. Ctělo by to sebrat odvahu a zřídit prezentaci předmětný nádrže, náležitě informačně jí vybavit, protože těch možných chyb bude jistě povícero. Ono žádnej učenej z bene nespadnul, když to máš snahu řešit, je třeba tomu pomoci a popostrčit tím správným směrem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2017 17:36 Muž DeathRock [2] – Betta splendens - ploutve
Ahoj, potřeboval bych poradit. Mám ve společném zarostlém akváriu (170 l vody) samce a 2 samičky. Samičky mají dobité ploutve-jako kdyby okousané. Jednu už jsem kvůli katastrofálnímu stavu musel přelovit.
V akváriu jsou sekavci, ancitrusy, pancéřníci, razbory klinoskvrné, neonky, dania, čichavci a tetry červeno hlavé a jeden samec mečovky.
Nevím jestli je tak agresivní samec betty, a nebo někdo z těch ostatních. Samec, když vidí samici, tak se naježí a honí ji po akvárku. Ale takhle dobité ploutve mají až poslední 2 - 3 měsíce.
První jsem si myslel, že se jedná o nějakou krupičku či plíseň, protože to vymýtilo mečovky, ale po léčení žádná jiná ryba nemá problém. A hlavně když ploutve dorostou, tak přes noc se „vykousnutý“ kus objeví někde jinde.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.01.2017 12:54 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Aileen
- v průběhu 3-4 týdnů, za optimálních podmínek v akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2017 12:44 Žena Aileen [0] – dorůstání ploutví
Dobrý den, máte někdo zkušenosti, zda vůbec či po jaké době mohou samci Betty dorůst ploutve okousané samicemi? Samozřejmě za předpokladu, že není dále okousáván a je buď sám nebo s neagresivními rybami... Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2016 16:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: moncik98
-zřejmě pújde o bakteriální patogenitu, která se projeví hlavně, když rybám nejsou danné dobré podmínky pro jejich bezproblémový chov.
-Na vině může být tedy špatná hygiena nádrže,zapříčeněná třeba nedostatečnou výměnou vody,odkalování,atd.
-Doporučuji,častější výměnu části vody a mírné zasolení kuchynskou solí předem rozpuštěné před aplikací
-1 zarovnaná polévková lžíce soli na 50l
-eSHa-2000
Důležité-výše uvedené platí pouze v případě ,pokud nedochází k mechanickému důsledku třepení, nevhodností umístěných kamenů ve vašem akva. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562?od=101