Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 12:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Anďaska
-odpověd byla velice jednoduchá
-nadbytečnost v důsledku výměn vody
-torben by již tak zatížil stav ryby ,navíc to není cichlida ,u kterých by to bylo v pozitvnější reakci ,pokud by byla ryba zvyklá již na přidávání torbenu před současným stavem
-některé druhy tříslovin a humidních látek mohou určitým druhům ryb ,být spíše problémem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:28 Anďaska Re: lacewings
Myslím, že se rybky cítí lépe při přidání torbenu. Ty huminy a třísloviny jim prospívají i ta zbarvená voda. Nebo? Je tam nějaký háček, v tom, když je ryba nemocná proč ho nepřidávat? Co tedy dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:25 Silviebaris Re: jamajcan
Tak pokud je špatná voda je potřeba asi začít s častější výměnou vody a poté,by se mohlo teoreticky trochu torbenu aplikvat,ale do špatné to vody to asi nemá význam... Můj názor. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 12:20 jamajcan Re: lacewings
Z jakého důvodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 11:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Shiro
-rozhodně žádný Torben ,který je Vám zde doporučován ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2019 00:52 Anďaska Re: Shiro
No máš to akvarium čerstvé co jsem teď koukala, takže s tím léčivem ještě počkej. Ale mít ho po ruce můžeš. Tu vodu měň, to je jasný. Můžeš zkusit přidat torben, ale opatrně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 00:47 Muž Shiro [0] Re: Anďaska
Myslím ze BRP to není. Myslel jsem ony fotografie u kterých šlo (jako u Innsmouthu) pravděpodobně o špatnou hygienu a nekvalitní podmínky. Alespoň mám ten dojem a doufám v to. Dagon je aktivní, častější než týdenní výměna vody ho "rozveselila" na těle jsem si žádných příznaků nevšiml. Pro jistotu zakoupím Bactopur, ale doufám, že pokud zlepším a udržím kvalitu vody, ploutev se zacelí a chemie nebude nutná.
Děkuji za radu a budu vděčný za další :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 00:37 Anďaska Re: Shiro
Pokud je to bakteriální rozpad ploutví, tak bude potřeba aplikovat léčivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2019 00:16 Muž Shiro [0] Re: ctibum
Moc děkuji. Ono vlákno jsem prošel a máte pravdu, vypadá to velmi podobně. Původně jsem neměl v plánu zabydlet akvárium tak brzy a čekat ještě alespoň o týden déle, aby běželo měsíc, ale nemohl jsem se dívat jak pomalu umírá v kelímku menším než sklenička na víno ve "zverimexu".
Nicméně budu pokračovat ve výměně 1/3 vody denně a zvýším teplotu na 28°C. Přidal jsem rovněž několik šlahounů růžkatce. Myslíte že kaštanovníkové či dubové listy pomohou, nebo naopak stávající situaci zhorší? Nebyl jsem si jistý, tak jsem je raději odstranil.
Opět děkuji za rady, budu se snažit vše co nejrychleji napravit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2019 20:52 R Muž ctibum [6909] Re: Shiro
Já bych možná hledal příčinu v tom, že šel Beťák do nezaběhlé nádrže, prakticky bez filtru. Rostlin by taky do začátku mohlo být víc, klidně jen na hladiny něco rychlerostoucího. A měnil bych výrazně častěji vody, alespoň dva týdny...
Nevypadá to trochu takto? rybicky.net/forum/413… Pokud ano, přečti si související rady...
Třeba mě v tomto duchu někdo opraví nebo doplní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 16:22 Žena Pavla28 [210] Re: Shiro
Mohl si ji prostě zlomit, ale radši to sleduj, pak dej vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 15:20 Muž Shiro [0] Re: Pavla28
Děkuju za odpověď :) Kdybych nevěděl že je v akváriu sám, tak bych si myslel, že mu ji něco ukouslo, protože ještě před pár dny měl ploutev krásně celistvou a vybarvenou. Teď mu chybí asi centimer dlouhý a cca 4mm široký kus, jako by prostě upadl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 12:21 Žena Pavla28 [210] Re: Shiro
Mohl se jen poranit, ta průhledná část by mohla být dorůstající ploutvička, pokud tam nemá nějaký chomáček a nemá změněné chování, tak to sleduj, může se stát, ze kdyby byl nějak oslabený, mohla by z toho poranění plíseň být. Taky mám čiperu, který má zrovna dvě místečka s poloprůhlednou ploutví a má to z toho jak furt všechno prozkoumává
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2019 10:07 Muž Shiro [0]
Fotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se poradil s odborníky ohledně stavu svého betty. Mám ho krátce, ale je to čilá a zdánlivě zdravá rybka. Včera jsem si všiml že mu chybí kousek řitní ploutve a místo kde by měla být je na konci mírně průhledné. Ocasní i ostatní ploutve a šupiny má v pořádku, je aktivní a jí normálně. Vyděsilo mě to, máte s tím někdo zkušenosti? Preventivně jsem odkalil a vyměnil 1/3 vody (stálá teplota 26,5) a odebral kaštanovníkové listy.
Děkuji za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:45 R Muž Anthrax [4765] Re: Winny9
Ale jó, vždyť to tu řešíme. Ty ploutve má z ty nízký teploty a asi vody co nebude v top kvalitě díky spolubydlícím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:40 Winny9 Re: Anthrax
Děkuji! A náhodou ohledně těch ploutví nevíte co by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:38 R Muž afc1886 [14682] Re: Winny9
Teplotu bych zvedl aspoň o dva stupně, třetina vody bude super a ancistrus je velký bordelář na tak malý objem. Panceřníček nepíšeš jaký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.03.2019 18:37 R Muž Anthrax [4765] Re: Winny9
Je to na ně malé. Obvzlášť na toho ancistruse. Je to ryba co se na dorůst přes 10 cm a dost špiní vodu, což je v tak malém objemu znát podle těch ploutví. A lepší to nebude poroste a bude dělat větší nepořádek.
Edit: 25 stupňů je pro bettu většinou málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:27 Winny9 Re: afc1886
Teplotu držím na 25 C, a z jakého důvodu není vhodný ancistrus a pancéřníček? Ok kořen vyměním, přidám něco menšího a hlavně ještě nějaký rostlinky.. A denně měnit tak cca 1/3 vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.03.2019 18:06 R Muž afc1886 [14682] Re: Winny9
Dal bych pryč ten kořen, zabírá zbytečně moc místa v tom malém objemu. Teď bych prováděl každodenní výměnu části vody o stejné teplotě (nevím jaká je) a přidal bych určitě více živých rostlinek. Ancistruse a pancéřníčka bych určitě daroval.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2019 18:03 Žena drvi [2894] Re: Winny9
20 litru je tak akorat na tu jednu bettu, ale ancistrus a pancéřníček coze , to se pak nediv. Spíš je s podivem, že to dávají ty neonky, modré bývají obzvlášť citlivky
Edit: A rostlin tam je malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 18:01 Winny9 Re: afc1886
Fotka k příspěvku Určitě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.03.2019 17:44 R Muž afc1886 [14682] Re: Winny9
Takhle z patra nevhodné podmínky, proto problém s ploutvema. Těch ryb tam je na ten objem moc. Můžeš sem dát aspoň fotku celého akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 17:38 Winny9 Re: afc1886
3 měsíce zabehnuto, 20L, topitko, filtr, živý rostlinky, zije spolu neonkama modryma, ancistrus, pancericek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 17:22 R Muž afc1886 [14682] Re: Winny9
Prezentace by pomohla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2019 16:59 Winny9 – Betta ploutve
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu.. Naší bettě se začaly "rozpadat" ploutve, nebo nevím jak přesně to nazvat, mohl byste mi prosím někdo poradit co s tím? Jak to napravit? Či tomu předejít? Děkuji! :-( přikládám fotku jak se ploutve změnily během dvou dnů.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2019 20:10 Anna Re: Anthrax
Díky. Prostředí se snažíme zlepšit potom co jsem tu načetla. Bohužel jsme poslechli prodavačku v zoo shopu, že Betta vlastně "nic nepotřebuje". :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   13.03.2019 09:14 R Muž Anthrax [4765] Re: Anna
Nevypadá to podle mě. Ale prostředí ve kterém ryba plave je dost tristní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 19:01 Anna – Bakteriální rozpad ploutví
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím je toto bakteriální rozpad ploutví? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2019 20:23 Králík Re: Kmonda
Můj názor je, že má takovéhle zbarvení, že to žádná nemoc není. Ale je to jen můj názor.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:23 Žena Kmonda [0] – Bílé části ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nesetkal se zde někdo s tím, že by měl beťák místy bílé, jakoby ošoupané ploutve? Jedná se o počátek rozpadu ploutví? Jinak beťák je aktivní, žere, reaguje, není na něm vidět, že by mu něco chybělo. Díky za info.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2019 21:54 R Muž Anthrax [4765] Re: Baffi
Já si naopak myslím že malachitová zeleň je spíš jed než léčivo. Takže je tu riziko že si rozhodíš celou nádrž. Rozhodně nezabírá proti většině nemocí, to je dost silné tvrzení. eSHa EXIT je o něco lepší, šetrnější alternativa. Taky malachitovou zeleň obsahuje ale není to takový brutál. Ale ani ta na tohle podle mě nepomůže. V prezentaci nepíšeš jak dlouho bettu máš ale nádrž je dost čerstvá. Ryby tam jsou moc brzy. Takže krom toho okusu je možný, že to má z nezaběhlé nádrže. V tom případě by mohly pomoct výměny vody velmi střídmé krmení. A nebo byl betťák špatnej už při nákupu a má to tak říkajíc spočítaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 21:35 Králík Re: Baffi
Rostlin je dost, ale přidat malachite green, což je chemie proti většině nemocím. A měnit obden 1/3 vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 20:03 Baffi Re: Plit
A dá se to nějak napravit za měsíc budu mít 112l a tak jim dám 54l a jestli by nepomohlo přidat víc rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2019 19:56 Plit Re: Baffi
Pro tři betty je 25l strašně málo. Jsou dvě možnosti, které většinou platí, buď že se perou a nebo že jsou ve stresu a dělají se jim nemoce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 19:50 Baffi – Rozpad ploutví
Fotka k příspěvku Ahoj chtěla bych se zeptat mám samce betty a rozpadají se mu ploutve asi 4 dny furt leží u dna a moc nejí.
Teplota 26°, Filtr bublifuk, jetam s 2 samicema ale nikdy sem neviděla že by se praly, akva 25l díky za každou radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 20:13 Maq Re: Ema5
Nevypadá to na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2018 16:32 Ema5 Jedná se o rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Ještě posílám akt. foto. Jak poznám rozpad ploutví, o kt. jsem četla na netu. Jedná se o něj u mé rybky? Nepoznám to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 20:14 Ema5 Re: wolavka
Určitě u ní změna je, ale bohužel k horšímu. když jsem si ji přinesla, měla krásné závojové ploutve, i plula akváriem, pomalu. tak 3dny bylo vše ok, resp. nebylo nic vidět špatně, poté jsem ji našla "zaseklou" nahoře ve vodě, v podstatě tak je už 3tí den, moc neplave, občas je dole, když plave tak už nemá ty závojové ploutve, jsou jak na foto, co jsem přikládala :(. Jinak je pořád hezky zbarvená, vizuelně krom těch "spláclích" ploutví na ní není vidět nic, a to že neplave. takže doufám, že když zařídím příští týden to akvárium, dožije se ho a bude to ok. :/ a děkuju za povzbuzení :).E

Zrcátko mi poradili i ve vod. světě. ale nereagovala a tedy jsem neměla ani odvahu ji s ním moc zatěžovat. Když např. dám prst na sklo, tak se začne hýbat, hlavně malé ploutvičky u hlavy. I pomaličku připlouvá ke mně nebo sleduje prst na skle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 20:00 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Ema5
Dobrý večer Emo, zkuste přiložit k akvu zrcátko a uvidíte, jestli se bude čepýřit a zkontrolujete jí tak i stav ploutví. Betty jsou celkem lenoši a rádi si jen tak hoví, tak se nebojte. Měla jsem stejný začátek. To topítko bych nezavrhovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.11.2018 15:45 R Muž ctibum [6909] Re: Ema5
Měň denně třetinu vody. Teď i v nové nádrži, do které bych ji dal hned po založení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 15:35 Ema5 – ploutvičky
Fotka k příspěvku a ještě prosím dotaz k těm ploutvičkám. Pokud tedy bude větší akvárko a vše co má mít.. a po x dnech bych ji tam dala, protože čekat měsíc jak by mělo být.. nevím zda by to ona zas přežila.. je šance, že se ji zase rozevlají a bude ok? Zkrátka je šance tu rybku z toho dostat, zachránit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2018 09:07 Lucie94 Re: drvi
dobře děkuji , plastové věci vyhodím , rostlinky se momentálně už krásně rozrůstají jak plovoucí tak i ty co sou zasazené to co jsem vyfotila je starší fotka focena asi před 14 dny momentálně u sebe úplně aktuální nemám. Rybičky sem rozdělila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.02.2018 08:36 Žena drvi [2894] Re: Lucie94
Fotka k příspěvku To vypadá na poškozené ploutve z nevhodných podmínek v akvu - a pravděpodobně okousání druhou, agresivní samicí- dohromady. V tvém akvu je hodně věcí špatně a jestli chceš alespoň některou z těšch rybek zachránit, tak je co nejdřív odděl, třeba prozatím do 5 litrových lahví (s nějakou plovoucí rostlinou a zakrýt sklem) a dej někam, kde budou mát aspoň těch 26 st. (jestli nemáš 3 topítka). Samci tam kápni 2 kapky Esha 2000 a teplotu na 28 st. Ze stávajícího akva vyhoď ty plastové nebo keramické "ozdoby" a naper tam co nejvíc živých rostlin. Jakmile se ti chytnou, můžeš tam vrátit JEDNU bettu, pokud přežije samec, tak samce. A koukám na foto v prezentaci, máš tam i nějakého ancistruse - tak toho rychle někomu daruj.
Jo a takhle nějak by mělo vypadat akvo pro jednu bettu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2018 08:03 Lucie94 – Sameček betty má zničené ploutve
Fotka k příspěvku Dobrý den potřebovala bych poradit , vůbec nevím co se stalo.
Mam akvarium kde mam dvě samičky bojovnice a jednoho samečka.
Samičky se mezi sebou trosku honí nebo spíš jedna samička je trochu agresivnější ale v akavaristice mi řekli že to se stává že to je v pohodě. pro jistotu sem tu chudinku vylekanou dala do porodničky aby na ni druha samička nemohla. V akvarii zůstal volně sameček a ta agresivnější samička. večer při krmení sem je sledovala sameček byl v pohodě, samičky když k sobe neměli přístup taky. Dnes ráno při krmení jsem zjistila že přez noc se z krasného samečka stal tady ten chudáček a potřebovala bych poradit, jestli to mohla udělat ta samička nebo jestli je sameček nemocný.

Předem moc děkuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:40 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Lennis
To je v pořádku. Kdyby došlo k viditelnému třepení nebo zčernání okrajů, tak si začni dělat starosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 17:34 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – zadní ploutev
Fotka k příspěvku Jen se chci zeptat, s betou bojovnicí jsem naprostý nováček, ale nerada bych něco zanedbala.

Zadní ploutev mého beťáka je na koncích průhledná. Je něco špatně?

Snad na fotografii bude vidět, co myslím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   11.12.2017 14:59 Muž Kubaa [718] Re: Angus68
Betty jsou dle mého názoru velice odolné a vitální ryby. Jen mají tu smůlu, že se s nimi zachází ještě hůře než s jinými rybami, viz "bettária" atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 12:55 Angus68 Re: romant
Ty betty jsou hrozný ryby. Pořád nějakej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2017 12:53 R Muž romant [27987] Re: Sterx
Teplotu na 29st. nekrmit a denně měnit polovinu vody za stejně temperovanou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562-betta-splendens-ploutve?od=51