Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 06:43 Žena Mejtys [7] Re: romant
Fotka k příspěvku Dobré ráno! Dnes by měl být teoreticky poslední den s eshou. Plíseň téměř zmizela. Dnes se však objevila opět dírka na hřbetní ploutvičce, která už se včera zdála být uzavřená a vlaje z ní kousek plísně viz foto. Konce paprsků na ocasní ploutvi jsou jakoby do červena. Nedá se to moc nafotit. Je to jako u jednoho z paprsků na hřbetní ploutvi. To jsem dřív u plísně neviděla. Nebyla plíseň jen druhotný příznak? :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:41 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Jasně, i ostatní živočichové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:39 Žena Mejtys [7] Re: romant
Neritina zvládne eshu v pohodě? A zítra a pozítří jen eshu podle návodu bez výměny vody nebo měnit klasicky 1/3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:23 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Polovinu vody, vyndat ty šišky atd. a eSHu dávku o polovinu navýšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:20 Žena Mejtys [7] Re: romant
Takže vyměnit 100% vody, vyndat šišky, mandlovník, nepřidávat torben a přidat eshu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:16 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Pokud se plíseň vrací, je řešení karanténní nadrzkou dočasné. Léčit tam kde je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:12 Žena Mejtys [7] Re: romant
Takže napustit karanténní nádobu a přidat eshu. Jdu na to!
Je v akva něco, co by mohlo vadit? Nevím, jak zabránit tomu, aby se plíseň po návratu zase neobjevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 11:00 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Když tu eSHu, tak do úplně čistý vody, tedy bez soli a výluhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 10:40 Žena Turbínka [2558] Re: Mejtys
Já bych nesolila, u bett se mi to nikdy nevyplatilo, vyměnila bych vodu a nasadila eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 10:05 Žena Mejtys [7] Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku To se řekne neplašit. Hermelín má zase nový příznak a tentokrát to vypadá na návrat plísně. sad Naštěstí mi zapózoval. Ty konce ploutvičce vypadají bolavě viz foto. Jinak Beťák je jako vždy čilý a baští jedna radost. V akva mám nové obyvatele. Sem tam se ve vodě objeví nějaký miničervík, na kterém si Beťák smlsne. Asi hlístice. Na kořenu jsou miniaturní bílé tečky viz foto, které se ovšem pohybují a jedna taková mi brouzdá po beťákově hřbetní ploutvičce už dva dny a nemám tušení, co to je. Na skle se objevil další miniaturní živočich. Tentokrát nějaký druh plže. Akvárium ožívá a beťák strádá. Včera jsem při výměně vody přidala půl lžičky soli a dnes také. To by snad odpovídalo objemu mého akva. Ještě pořád mám být v klidu? :-O
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 06:25 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Neplašit a v klidu pokračovat ve vodoléčbě. Pokud je soli, tolik kolik jsem psal, tedy polévk. lžíce na 50 litrů vody, rozpuštěný roztok, tak to rostlinám nic neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 06:10 Žena Mejtys [7] Re: romant
Fotka k příspěvku Zdravím! Tak denně měním vodu cca 1/2 akva. Přidala jsem Torben. Soli se bojím kvůli rostlinám. Dírka na břišní ploutvičce se hned druhý den zacelila, kousek konce paprsku stále téměř průhledný a dnes se objevila další dírka v hřbetní ploutvičce viz foto. tone Nemám pomalu napouštět karanténní nádrž? Akva je nové a netuším, co by mohlo být špatně. Začátek byl slibný. Ploutve krásně dorůstaly a sílily a teď toto. Co mám dělat? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:53 Žena Mejtys [7] Re: romant
Mandlovník tam je a olšové šišky také. Budu tedy měnit, měnit, měnit a přidám tu sůl. Snad to rostlinky přežijí. Je to takový pidi kousek ploutvičky, že kdybych kvůli těm plísním nebyla tak paranoidní, ani bych si toho nevšímala. A ještě jsem začala přidávat CO2 Vítal od Rataje kvůli pogostemonu erectus. Nemůže to mít souvislost? Dávám denně tak 0,4 ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:37 R Muž romant [27982] Re: Mejtys
Teplotu,a měnit, měnit, měnit, možno lehce zasolit(pol. lž. na 50 litrů, nalít roztok, jednou, ne při každý výměně). List(y) mandlovníku mořskýho, jeden velkej na 100 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 19:34 Žena Mejtys [7]
Tak jsem zpět na fóru v oddělení nemocí. Tentokrát to plíseň není. Malinká koncová část jednoho paprsku na břišní ploutvičce je bílá a trochu průhledná. Nafotit se mi to nedaří. Navíc se mi zdá, že se vedle tvoří dírka. Vzhledem ke katastrofě s rozpadlým filtrem v akva se teď stejně denním výměnám vody nevyhnu. Vybalila jsem opět topítko s nastavitelnou teplotou a nastavila ho na 28°. Co dál? V akváriu mám neritinu a rostlinky, tak tam nechci bezhlavě nic lít. Jinak v lékárničce mám eshu exit, eshu 2000, omnipur a baktopur. Prosím o radu :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:23 R Muž romant [27982] Re: Peťuna
Njn, mají to v povaze, jsou to takový malý piraně, asi jim ty jeho dlouhý ploutve nějak vadí a nebo se jim to prostě líbí a baví se tím, nebo se nudí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2016 17:14 Peťuna Re: romant
Ta vrchni byla zkroucena a teochu slepen,nesla mu roztahnout,izolovala jsem ho a druhy den davam jakousi vodicku co ki byla doporucena a denne menim vodu a pomalu se rozpletaji.. Ale urcite ho i oskubala nejaka ryba.. Vcera jsem pristihla neonky jak chytaji za ploutve samicky ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 09:54 Žena Turbínka [2558] Re: Peťuna
Rašelinový výluh např. Torben, olšové šišky, listy mandlovníku, klidně to vše podpořené čistou vodou. Proč tam hend lejt léčivo, i když šetrné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 09:53 R Muž romant [27982] Re: Peťuna
Pokud je tomu tak, byl jsem vedle jak ta jedle. :) Jestli jsou ploutve zaplísněný, tak potom ano eSHu 2000, ale jestli je to jenom potrhaný, tak bych to neřešil, trochu více měnil vodu a přidal list(y) mandlovníku mořského(velkej na 100 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 09:50 Peťuna Re: motýlek
Tak tu maji vsechny 3,ale pro jistotu jsem dala tu svetlou samotnou a uvidime jesi se bettak zahoji a doroste a pak ji zkusim vratit nebo ji daruju.. Jinak ma trosku pokroucene plotvicky( hlavne tu vrchni a uplne ji neroztahne,mam neco pridat do vody? Cetla jsem o esha2000..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 08:53 Muž motýlek [275] Re: Peťuna
bílá tečka je samička ;-) ... pardon ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 21:23 Peťuna Re: motýlek
A pokud ji tam maji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 17:04 Peťuna Re: Deepinpeet
Fotka k příspěvku Ted jsem nasla fotku.. Takhke vypadal Bettak 19.listopadu jeste ve 2l ;-)
No kazdopadne jde vecer malej na samotku ano davame jim 2x denne, vetsinu teda zblajznou pavi oka protoze zbytek to nestihne a na muj vkus toho dostavaj az az.. Je mi jich lito tak dostavaj 2x :) a maj vlockovy,tabletky pro anciky a bettky kulicky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:34 Deepinpeat Re: Peťuna
Mezi chovateli bet se popisují případy, kdy se někteří samci dokážou otočit a rozcetlovat si ten ocas sami. Ale tady bych se taky spíš přikláněl k tomu, že se na tom někdo podílí. Ta světlá ryba má taky z ocasu vydrbnuto, ale tady je problém, že pokud je to fakt samec, tak ten dlouhoploutvý bude mít dost nevýhodu v obratnosti. Která se vyrovná až když o ty měkké ploutve skoro přijde. Na rozpad to fakt nevypadá, je to očividně orvané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 16:02 Žena drvi [2894] Re: Belisana
Mne v ty stovce (v Kristalovce) obcas neonky na Kaminka pekne utocej, stipou ho do ocasni ploutve, hlavne kdyz maj hlad a jsou podrazdeny. Jak zacnu krmit, napadaj se navzajem. A to jsou spolu uz 3/4 roku. Je to proste: Bojovnice versus piraňky :) . Vetsinu casu je ale klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:39 Peťuna Re: všichni
Motylek:No dlouho.. Zas tak dlouho ho nemam.. Cca pul roku..;) tu setlou uz jsem takhle koupila...
Romant; Ja si taky myslim ze je to samec a premyslela jsme o tom ze ho dam do 2l akva.. Diky :-)
Drva:bettak prave lital do ty doby co mel ploutve,vcera od odpo sedel u topitka a pres noc dopadl takhle.. :-( dokonce si zacal stavet hnizdo a modra samicka se nafoukla a kouka ji jikra.. Jenze mu to rozehnala filtrace.. Jinak pres den jsem sedela a pozorovala akvarko treba 30 min a nic se nedeje,vsichni si plavou a absolutne si sebe mevsimaj,asi jen pres noc kdyz se zhasne.. Zkusim kouknout dneska po tme po odloveni te svetle modre ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:35 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: drvi
Mám ve stejně velkým akvárku (112l) neonky s beťákem a vůbec si ho nevšímají, ale může to být jinde jinak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 15:06 Muž motýlek [275] Re: romant
no - i to je možné ;-) ... podívat se na "bílou tečku" u řitní ploutve - pro jistotu ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 14:49 Žena drvi [2894] Re: Peťuna
Muze to bejt orvany od samicek, jak pise Belisana, ale zrovna tak od neonek, napriklad. A Prisavky, pokud vim, taky nejsou moc pratelsky, hlavne, kdyz vidi, ze postarsi betak pro samy ploutve nema tu rychlost, pred nima zdrhnout... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 14:46 R Muž romant [27982] Re: Peťuna
Krátkoploutvej samec, tedy ten světlej a to podle mě. Ten půdovní beťák je dorubanej, ale na BRP to rozhodně nevypadá, možný že se tam někde trošku něco zaplísní, ale bakterie tam podle mě, takto od stolu, ještě nejsou. Toho světlýho do těch 2 litrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 14:40 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Peťuna
té světlé taky chybí kousek ocasní ploutvičky, nebo to jen vypadá na té fotce? Nejspíš to tak bude, že je to od samiček, stává se to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 14:25 Muž motýlek [275] Re: Peťuna
dlouho? ... oni nežijí věčně ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 14:06 Peťuna – Okousane ploutve nebo rozpad?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky vsem,prosim o radu. Dlouho jsme mela bettaka ve 2l akva,asi od leta,vse bylo v pohode.minuly patek jsem ho dala do 112l akva,kde plavou 2ancici,10neonek,9pavych ocek a 2prisavky thajske... A koupila jsem mu 3holky na doporuceni prodavace.. 1.2. Byl jeste docela v cajku,ale ploutvicky uz byly trochu otrhany a dnes rano je oskubanej jalo blazen.. Myslite ze to delaji ty holky nebo je to rozpad ploutvi? Jsem zacatecnik.. Jeste jsem se docetla ze existuje samec s kratkejma ploutvema.. Je mozny ze je to jeden z nich? Dekuju za rady a za pomoc.
Edit: Tady jeste zasilam foto 3 udajnych samic,ta svetla ma ale o dost vetsi ploutve nez ty dve,ale mensi nez samec.. Co myslite? hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:54 Karolína Re: romant
Rostliny živé mám. Moc děkuji za rady !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:37 R Muž romant [27982] Re: Karolína
Svítit max. 8 hodin denně, obden měnit polovinu vody, teplotu ne nižší než 25 st. Ty rostliny živý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:28 Karolína – Potrhané ploutve
Dobrý den. Pořídila jsem si teď Bettu-samečka. Mám ho třetí den. Dnes jsem u něj začala pozorovat malé dírky na všech ploutvích a dvě větší. Rybička je aktivní a jí. Jen ty ploutve mě znepokojují. Akvárko má 8,5 l. Má pískovou filtraci a svítím mu celý den. V akvárku je sám. Má zde jen rostliny a mušle které jsem mu vyvařila. Za každou radu budu velice ráda. Na rybičce mi opravdu záleží ! Předem děkuji !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 19:59 anabra Re: romant
Ještě k těm ploutvím, ony nejsou slepené, jen na fotce je nemá roztažené, ale roztahne je bez problémů. Ani je nemá nijak olezlé. Jen ztenčené a průhledné. Jsou tam vidět ty paprsky až do konce, některé paprsky zbarvené...
Napadlo mě, nemůžou mu ty ploutve takhle narůstat? Jakože zesílí později? To je jen takový nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:54 R Muž romant [27982] Re: anabra
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_venezuelsky . Ano 20 ryb tam klidně bejt může, ale odpovídajícího druhu, jako třeba nějaký rasbory(ky), tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:46 anabra Re: jirkazez
Děkuji za reakci. Betta má dost schovek, je to relativně zarostlé vzadu, parmičky plavou pod kořenem hlavně dole a vepředu. Budu teď častěji měnit vodu.
Jak se pozná, že je pancéřníček osamocený, není-li tedy v hejnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:33 anabra Re: romant
Děkuji za vysvětlení.
Ano, vždy jsem těm prodejcům říkala, jak malé akvárium mám, i jeho tvar. Dokonce řekli, že bych tam mohla mít až 20 ryb!
Pancéřníček černý venezuelský.
Zkusím vodoléčbu. Teplotu mám již teď 25°C, ale ještě trochu zvýším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:25 jirkazez Re: anabra
Rozhoupaná voda znamená, že tam ještě nejsou ustáleny podmínky. Co se týká ryb, parmičky a betta jsou spokojené v jinak zařízeném akváriu. Zatímco betta má ráda zarostlou nádrž, parmičky jsou plavci, potřebují prostor. Upřímně, 30 litrů je pro ně málo. Vůbec máte podle mně přerybněno. A že je pancéřníček hejnová rybka, snad ani nemá cenu diskutovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:23 R Muž romant [27982] Re: anabra
To znamená, že tam lítají dusíkatý látky, což bych si tipnul je jednou z hlavních příčin toho stavu ploutví. Taková ta slepenost a "olezlost", což může ukazovat na počáteční zaplísnění, což je všechno důsledek méně vhodných podmínek, proto ta rada intenzivních výměn vody(vodoléčba). Teplota ne méně než 25 st. ale při problémech(což nastalo), klidně i těch 30 st. Ano, problém se soužitím by nebyl, kdyby to nebylo jenom 30 litrový akvárko, ve 100 litrech bych ani nepípnul, o toho pancéřníčka nevím o jaký druh jde přesně. Jinak si pořiď listy mandlovníku mořského a dávej do akvária do úplného rozpadnutí tak 1/3 listu, jako prevenci, pravidelně měň vodu, tedy až pomine to období intenzivnějších výměn, což bych viděl tak po týdnu, udržuj dno v čistotě, nepřekrmuj a měj dostatek prosperujících živých rostlin, což je takovej základ, aby to šlapalo jak má a beťák byl v pohodě. Jinak pokud se po týdnu vodoléčby a zvýšený teploty vody nezlepší, tak bych nasadil přípravek eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 18:15 anabra Re: romant
Děkuji, co to znamená "mít rozhoupanou vodu"? Co to tedy na těch ploutvích je?
Jak jsem se dočetla, tak vysoká teplota nebude svědčit pancéřníčkovi, ne?

Než jsem založila akvárium, přečetla jsem si diskuze zde. Ale prodejci rybiček v akvaristikách i např. na akvaritické burze (každou neděli v Praze na Pankráci) byli souhlasně v rozporu se zdejšími doporučeními a naopak mi vyvraceli moje nastudované informace. :-/ Takže pancéřníček prý je sám v pohodě a parmičky se k Bettě hodí.. Tak já nevim. Dosud byli všichni v pohodě, ale teď je ten Betta nějak podrážděný, najíždí na ty parmičky. Pancéřníček nikoho neobtěžuje a nikomu nevadí. :-(

Děkuji za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 15:23 R Muž romant [27982] Re: anabra
Přitlač na výměny vody, měň obden 1/3 objemu a teplotu ke 30 stupňům. BRP to není, podle mě máš rozhoupanou vodu.
Edit: Ty parmičky tam nepatří a pancéřníček jeden je málo jsou to hejnový ryby, ale je problém s objemem, takže taky nic moc volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 13:44 anabra – dotaz na ploutve Betty
Fotka k příspěvku Dobrý den všem,
prosím zkušenější a radu. Jsem začátečník a bohužel jsem udělala začátečnické chyby - zejm. ve smyslu malého akvária.
Mám 2 měsíce 30l akvárium Aquael s příslušenstvím (filtr, osvětlení, horní sklo),
osázeno: Ceratopteris thalictroides, Anubias, Eleocharis acicularis (bohužel už zrezla) a Alternanthera Rot,
osazenstvo Betta splendens-sameček, 6 parmiček duhových a jeden pancéřníček.
Je tomu asi týden, co jsem si všimla, že se Beťákovi ztenčuje okraj ocasní ploutve, tak půl cm je úplně průhledný. Roztřepené to zatím nijak není. Nic jiného na jeho těle zatím nepozoruji, ale zdá se mi takový línější, než na začátku a méně žere.
Můj dotaz zní, jedná se o BRP, bakteriální rozpad ploutví?? Nebo jen nevhodná voda?
Před 2 týdny jsem také do akva přidala kořen, dle rady vyvařený, ale i tak hodně barví vodu. A také jsem začala přidávat kytkám CO2 a Fe. Může to být důvod postižení Beťákových ploutví?
Přikládám foto.
Děkuji za případné odpovědi!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 20:22 R Muž romant [27982] Re: destroyerR6
Ty listy nech daleko déle, klidně rozpadnout, patentky bych prozatím nedával, jenom sušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 20:17 destroyerR6 Re: romant
Budu dávat pár kapek po každé výměně + mají tam jeden list mandlovníku, který vyměním za ty tři dny. Ješte jsem teď dostal mražené patentky. Můžu je dát takhle brzo po léčbě nebo mám raději počkat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 19:59 R Muž romant [27982] Re: destroyerR6
Teď ty výluhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 19:58 destroyerR6 Ukončení léčby
Fotka k příspěvku Zdravím a vracím se s prozatimním výsledkem léčby beťáka. Už druhým dnem po nasazení bactopuru a zvýšní teploty byl o mnoho lepší. Začal být aktivní a po jednom dnu půstu se vrhal na tu trošku potravy co jsem mu dal. Dnes je k nepoznání, ploutve se mu jakš takš rozpletly (má je malinko potrhané viz foto). Snížil jsem postupně teplotu na 27st. a vyměnil 1/3 vody. Další 3 dny budu opakovat výměnu vody a zítra se podívám, jak vypadá filtr. Bohužel ta léčba stála život dvou pandíků, kteří to nevydrželi sad Rád bych tímto poděkoval Romanovi za jeho pomoc a trpělivost palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 14:46 destroyerR6 Re: romant
Pro pancoše nevhovný, pro beťáka solidní objem...a proto se beťákům nedaří a poncoši prosperujou radost pohledět :-) Samozřejmě dělám srandu, plně s tebou souhlasím. Jenom nechápu, co dělám špatně...možná se až moc starám, aby měli co nejvhodnější podmínky :-) Znám lidi, co už mají rok beťáky (mimochodem ze stejného shopu ve stejnou dobu, jak ten můj první) v nelidských podmínkách ve 2L betáriu, které čistí z donucení, až když už rybku skoro nevídí přes zaprasené plexisklo. A jim beťáci drží...chudáci. rozzureny

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7721x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562-betta-splendens-ploutve?od=201