Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta Splendens ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Betta Splendens ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 20:31 misa Re: cezarmilan
Děkuji, to mě uklidnilo. Rybky jsem přidala nedávno a kudrlinky se objevili priblizne ve stejne dobe. Utočit jsem je neviděla, ale raděj se zeptám nekoho kdo tomu rozumi víc, jsem začátečník stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 20:25 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: misa
Tento to takto má mať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 20:17 misa
Fotka k příspěvku Ahoj, prosim mrkněte na zadni ploutvičky, ty uzliky na konci jsou přirozene nebo ji pokousali jiné rybky? Dekuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:47 Žena Hany [22] - LabyrintkyRe: rriki
On má rozdělený ocásek na 3 díly :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 20:13 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Hany
DT to je, na jiných tvých fotkách to je vidět.Tvůj Beťák je od jednoho z nejlepších našich chovatelů bet J.Bošiny.A momentálně má jen ty DT.Už brzy bude mí Halfmoony.Narozdíl od importů je jednou tak velký v těle.Nadarmo nevyhrává soutěže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2013 13:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Hany
Z fotky toho moc poznat není. Ale Double Tail neznamená že nemůže mít velké ploutve. DT je dvouocasý. V tomto případě Rosetail. Ploutve vypadají jako okvětní lístky Růži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 23:22 DREDRA Re: Hany
spíš bych řekl rossetail ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 19:11 Žena Hany [22] - Labyrintky – Co je to za druh? :)
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se vás zeptat co je to za druh ploutví, na burze bylo napsáno double tail, ale na něho mám moc velké ploutve a nemají takový tvar :-) Díky za odpovědi ! :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Petik5
Tento dotaz by měl být v jiném vlákně.
Velmi těžko radit když nemáš prezentaci, abych mohl kouknout, jaké je akvárko ve kterém ho máš a nejlépe jeho fotku... ale podle popisu by to mohla být nějaká bakteriální nákaza. I když nevím nic bližšího, určitě bych jako první pomoc vyměnil polovinu vody a pak nejméně 3x týdně 1/3 alespoň čtrnáct dní... nebo než si sem nahraješ prezentaci včetně fotek pacienta a než ti někdo zkušenější poradí, co je to za nemoc a jak na ni. Já bohudík odborník na nemoci nejsem... nicméně ta vodoléčba je dobrá první pomoc. Když nepomůže, tak aspoň neuškodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 18:23 Petik5 – ploutev..
Ahoj potřebovala bych poradit.. Mému samečkovi bojovnice začaly šednout a slepovat se ploutve.. Nevíte čím by to mohlo být? Prosím poraďte..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 14:21 R Muž romant [27987] Re: denisa
Chtělo by to fotku a jako nic nekazící prevenci bych vyměnil klidně i častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 13:41 denisa – kroutici se ploutve
Dobry den,chtela bych se zeptat co mam delat,kdyz se betskovi uz nejakou dobu krouti ploutve v koncich. Jinak je cily a zere nomalne. Dekuji za odpoved-radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 17:36 R Muž romant [27987] Re: kamen97
Nikdo nic o tvém akváriu neví, ale jednu radu přesto dám. Nasaď vodoléčbu, rozepisovat to nebudu, už jsem to dělal tolikrát, jenom v tomto vlákně je to k dohledání nespočetkrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 17:26 kamen97 – Ploutve
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám od května bettu do ted se jí dařilo perfektně. Dnes přijdu do pokoje a betta měla potrhanou zadní ploutev (viz foto), tk prosím poraďte čím to muže být děkuji za odpověď :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Katja
ty fotky jsou k .....

ale jak je samice větší jak samec, není pro ní problém, aby samce ubila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 20:21 Katja Re: romant
Fotka k příspěvku No pokusila jsem se blejsknout, ale je to jen mobilem, tak je to málo vidět. Asi z toho nic nezjistíte. Samice má mezi předními ploutvemi dole takovou bílo-žlutou bouličku a je tedy docela veliká,větší než samec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:29 R Muž romant [27987] Re: Katja
Aby se předešlo dohadům a spekulacím, tak by to chtělo ty ryby vyfotit, aby se definitivně určilo jejich pohlaví, protože ta var. s krátkoploutvým samcem, ta tady již nspočetkráte proběhla. Prostě to chce blejsknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:28 Muž larix [1420] Re: Katja
katterinecka to napísala celkom presne. V každom prípade v takom malom akvárku bude problém dlhodobo udržať obe ryby živé a zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:22 Žena Roketka [9] - LabyrintkyRe: Katja
Podobný problém jsem měla taky. Prvně zjisti, jestli nejde o krátkoploutvého samečka (pouze samičky mají takovou bílou tečku ve spod mezi ploutvema). Pokud to není sameček, tak může být větší než samec, takže si na něj víc dovoluje. Nebo je třetí možnost, že se chce třít a samec se k ničemu nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2012 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katja
i kdyby se to uklidnilo, budou problémy později, a může to skončit hůř než jen potrhaný ploutve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 18:50 Katja Re: katterinecka
A nepomohlo by třeba přidat nějaké schovávačky pro něj? Se jen divím,že mu dala týden pokoj a otravuje až teď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 18:42 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Katja
tak jestli chceš řešení tak buď pořiď další akvárko, nebo jednu bettu někomu daruj.

V prodejnách toho nakecaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 18:40 Katja Re: larix
To je sice hezký, ale moc mi to nepomůže...jinak v prodejně mi řekli, že to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 18:38 Muž larix [1420] Re: Katja
Stačí sa pozrieť do miestneho atlasu a človek zistí, že pre pár je vhodná nádrž nad 30 litrov. V tom by som videl hlavnú príčinu problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 18:30 Katja – ploutve
Ahojte,nedávno jsme pořídili betty - samičku a samce. Týden vše OK, teď začala být samice agresivní na samce,pořád ho honí, od včera má nejspíš i ožrané ploutve.Máme akva jen 11 l, chudák se nemá moc kam schovat. Zdá se mi,že i samice víc žere,moc ho k tomu nepustí a ona má ploutve vpořádku,takže to na nějakou nemoc nevidím. Co s tím? Myslíte,že ho nechá napokoji nebo kam až to může pokračovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 18:08 R Muž romant [27987] Re: slunecnice54
Jako vždy nejdříve doporučím ordinovat vodoléčbu a teprve až jako další možnost tu eSHu. Byť je to velmi šetrný přípravek, tak jako prevenci vidím daleko lepší to vylepšení kvality prostředí tou vodoléčbou, možno obohatit vodu o nějaký huminy a třísloviny, jak je v tomto vlákně nespočetněkráte psáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 16:42 Žena slunecnice54 [1] - Labyrintky – Dotaz
Já jsem si před třemi dny přinesla beťáka. Nemám s nimi zkušenosti. Ale zdá se mi že měla včera ocas z třemi vykrojeními. A dnes už měla 4. Tak nevím. Pro jistotu jsem jim naordinovala pro desinfekci eSHa 2000. Uvidíme třeba jen zbytečně plaším. Bojovku mám poprvé tak uvidím ale jinak se zdá v poho pluje si po akvárku a vypadá spokojeně baští taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2012 14:45 Muž xxviktor [4] Re: xxviktor
Tyhle ryby mají neuvěřitelné regenerační schopnosti. Včera měly řitní ploutve na 5 dílů a dneska (po včerejší výměně vody) je už mají celistvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 12:40 Muž xxviktor [4] Re: romant
Díky, zkusím častěji měnit vodu. Vodu mi zatím zlepšuje snad jen kořen mopani, kterej docela "žlutí". Filtr je zaflákanej, že není pomalu vidět molitan. No uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.05.2012 06:36 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak, tak a jak psal Šimon Plánička ve své seminární práci, prostě kultura prostředí, to je to oč tu běží. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2012 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ploutve u bett, ale i u ostatních labyrintek ( čichavci - vředovitost) začínají vždycky se špatnou vodou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.05.2012 06:14 R Muž romant [27987] Re: xxviktor
Tak jak to popisuješ, tak bych vsázel na rozhoupanou vodu. Zkus přitlačit na výměny vody 2-3x týdně a zamyslel bych se nad tím ancíkem, on je to docela bordelář a dovede vodu pěkně zaneřádit. Prostě udržovat co nejlepší prostředí, krmit střídmě a dno odkalovat dle potřeby, filtr čistit až si řekne svým opoznání sníženým průtokem, do vody možno přidat nějaký huminy, třísloviny, třeba nějakej rašelinovej výluh. Mrkni se na vlákna o olšovejch šištičkách a listech mandlovníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2012 23:19 Muž xxviktor [4]
Mám měsíc samce a dvě samice bojovnic. U samic se objevil problém, že mají potrhané ploutve (zdá se mi, že čím dál tím víc). Jako klasický BRP to nevypadá. Ploutve mají pořád stejný tvar, neustupují od konců paprsků, ani nejsou viditelně okousané, není na nich žádný povlak. Jsou prostě jen potrhané mezi paprsky (asi jako kdyby se vzal například ocas a rozevřel se tak silně, až by ploutev praskla). Občas je vidět v ploutvi menší dírka. Ostatní ryby to nemají. Přemýšlím, jestli je nějaká nemoc nebo jde o mechanické poškození (např. od ancíka, který se třeba při krmení rozhodně nestydí a občas po akvárku bojovnice pěkně prožene nebo od sebe navzájem). Fotky můžu dodat nejdřív zítra, vyfotit je je děs. Nemá někdo nápad, jen takhle z popisu, o co by mohlo jít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 21:41 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Karolína
ze zverimexů mívají často potrhané ploutve, když bude v dobrých podmínkách tak se jí to zahojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 21:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Karolína
natržená ploutvička není nic hroznýho, to se samo zahojí. Ale beta musí být v dobrých podmínkách. Dle fotky tipuji že je v čerstvě založeném "akvárku" a je to taková ta cca třílitrová plastová kostka, ne? Jsou tam živé rostliny nebo umělé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 21:17 Karolína – Roztrzena ploutvicka
Fotka k příspěvku Ahoj,dnes jsem si prinesla novou Bettu a ted jsem zjistila,ze ma natrzenou ploutvicku.Co mam delat? Děkuji za pomoc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2012 22:25 Mariok Re: LiborSprysl
Aha, zabudol som na slovíčkarenie a nutnosť polopatického vysvetľovania, sorry:

Ak vezmeš čisté napr. 10l vedro, dáš tam 2l vody z akva, do toho bettu a budeš prilievať každých 5min. 2dcl čerstvej vytemperovanej pitnej vody, t.j. 3l za hodinu, tak sa rybe nestane určite nič, pokiaľ má aspoň minimálnu šancu na prežitie. Ak pri tomto postupe exne, tak beztak nemala žiadnu šancu a problém si riešil príliš neskoro a týmto si len skrátil jej trápenie.
Ak to prežije, možno použiť to, čo som napísal v predošlom príspevku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 19:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mariok
Vytemperovaná čerstvá voda z vodovodu by tu rybu také klidně mohla i na fleku zabít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 17:52 Mariok Re: theCAESAR
Teraz je škoda o tom polemizovať. Ak ti ide o pokus o záchranu betty, stačí ti zrezaná 2l PET- fľaša, vytemperovaná čerstvá voda z vodovodu. Či dáš k tomu GeneralTonic, alebo huminy, je v celku jedno. Ak to má pomôcť, tak to zaberie, ak nie, tak aspoň ťa ten pokus nebude stáť toľko prachov za GT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 15:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Už ses mne ptal v jiné souvislosti...je to drahé, výsledek nejistý a přírodní látky v tomto případě fungují lépe...Ale jinak je to každého volba... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 15:00 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Když ten general tonic doma má, tak proč to nezkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Tedy nevím, je-li ryba již v tomto stavu, je to velmi pravděpodobně nevratné a konec je téměř jistý. Tomu samci bude kolem dvou let...možná je to dokonce mnohem starší veterán,stál pade, General Tonic bude stát více a vůbec si nejsem jistý, zda je to ten optimální lék. Tentokráte bych šel cestou výměny vody, aby zůstala měkká a přidával bych do vody huminy. Tedy spíše olšové šišky, rašelinu, dubové či březové dřevo...podle dostupnosti. Vyjde to levněji a výsledek bývá lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:50 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
O.K. Já k tomu přistupuji tak že radši 2x číst a teprve potom použít. Jestli s tímto přípravkem máš už nějaký zkušenosti, tak jistě víš, jak na něj osazenstvo akvária po použití reaguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:39 theCAESAR Re: romant
Tady v tom akva je to jedno, bude se buď rušit nebo předělávat, ale v návodu jsem se dočetl pouze dávkování pro 1. normální akva a 2. bez akva aktivního filtru. Nic o tom že by se neměl používat bio. aktiv. filtr... Píšou sice že to hubí bakterie, ale taky píšou že to nevadí ani organismům ani rostlinám a dokonce je tam prevence. A myslim, že by nepsali dávkování pro normální akvarium kdyby se neměl používat bio. aktivní filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:12 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
Tak tam ti samozřejmě ty bakterie žijí taky, proto tam ten filtr je aby pomocí těch bakterií přeměňoval škodliviny na akceptovatelný látky a když si ho odpálíš, tak ten nitrifikační proces bude narušenej a pokud se posléze nebude intenzivně měnit voda, nebo se tomu obnovení nepomůže nějakým podpůrným prostředkem, třeba Nitrivec od Sery, tak se můžeš dočkat neblahých konců. Proto jsem po přečtení toho návodu od Tvého léčiva doporučil tu léčbu provádět v jiné nádrži, kde to nebude vadit z hlediska té poničené biologické rovnováhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:04 theCAESAR Re: romant
něco v tom smyslu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:37 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
Máš na mysli tzv. bublifuk? Nitrifikační bakterie žijí ve všech filtrech, když mají dostatek kyslíku.
Edit: Něco takového? www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:30 theCAESAR Re: romant
V téhle nádrži je jen filtr ve formě proudítka, vzduchování a houby, takže NP s nitrifikačními bakteriemi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:13 R Muž romant [27987] Re: theCAESAR
Toto léčivo neznám, ale v návodu se píše, že by se neměl používat biologicky aktivní filtr, což si překládám jako "zabije nitrifikační bakterie", takže z tohoto důvodu bych léčení tímto léčivem prováděl v jiné nádrži, kde nebude vadit, že si odpálíš filtr, což by byla škoda a ryby by po léčení byla stále v nevyváženém prostředí a moc by jsi si tím nepomohl. Třeba plaším zbytečně, ale takovej je můj překlad té fráze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 13:07 theCAESAR Re: romant
Léčivo mam GeneralTonic od Tetry, bude následovat po výměně vody, je pravda, že jsem ho trochu zanedbal. Spravoval jsem druhé a na tohle jsem opomněl :-) Děkuji za rychlé reakce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7722x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17562-betta-splendens-ploutve?od=301