Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Řasa nebo plíseň?

 

NápovědaFórum » Řasy  

Přejít na předchozí stránku 2 Žádná další stránka   1  
Řasa nebo plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 21:10 Muž Toník [396] Re: rybaherb
Hnědá řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 20:38 R Muž romant [27987] Re: rybaherb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2013 20:30 Muž rybaherb [0] – Co je to???
Fotka k příspěvku po měsíci založení akvária pokračuje invaze červeného svinstva, které mi ničí rostliny. Lze hezky pozorovat jak je dusí. Zajímavé je že Pogostemon a liliovníček je postžen nejvíc, v podstatě již zahuben, také bahnatka. ostatní rostlinky se to nedotkne,
prsoím o radu? vypadá to jako řasa?
bylo to i na skle, ale pancéřníčci to vyčistili.
rybičkám se daří fajn, neonky jsou 2x větší než při koupi a krásně barevné, pancéřničci se krásně vybarvili a molly prosperuje dobře, za chvíli asi praskne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2013 18:03 ssetam – Vajíčka ploštěnek, plíseň, nebo řasa?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny nadšence. :-)
Začnu jako 80% uživatelů, jsem začátečník v chovu krevetek, mám akvárko jen s krevetkami, Caridina a Neocaridina. Asi před 3 dny jsem si na rostlinkách a kamenech všimnul čehosi do jsem zde na fóru nenašel.
Připadá mi to jako krupička, ale ta by se měla držet u dna, na plíseň je to možná moc kulaté, A řasa?
Navíc jsem si po důkladném zkoumání akvária všimnul maličkého lezoucího tvora. Toho jsem vytáhl.
Malá krevetka to nebyla, ty bezpečně poznám. ;-)

Nevíte někdo? Nebo zde prosím dejte odkaz na článek.

Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:05 HaDaS Re: leer
Nejhorší určitě ne. Když jsem nedávno začínal, tak jsem se nevyvaroval obdobných peripetií. Když budeš chtít, tak se v základech zorientuješ coby dup. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 15:04 R Muž romant [27987] Re: leer
Mrkni se do tohoto vlákna, je tam výměna dna popisovaná se zkušenostma lidí. rybicky.net/forum/6125
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 14:58 leer Re: romant
OK, dno tedy budu muset pořešit, což ale znamená to celé překopat a co s rybkama? přežijou tak velkej zásah? Rostlinky doplním je jen otázka zda-li to dno překopat a pak doplnit, nebo doplnit a pokusit se to táhnout dál bez správného dna....

Filtr teda vlastně celé akvárko je "set" což chápu, že je pro spoustu lidí to nejhorší na druhou stranu nějak se začít musí hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 18:57 HaDaS Re: leer
Ten filtr je asi nějaký malý Atman, že? Vyměň dno jak ti píše romant a doplň více rostlin. Skoro nic tam nemáš.
Prezentaci jsi sice založil, ale to podstatné tam nepíšeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 15:57 R Muž romant [27987] Re: leer
Ta frakce dna je 3-8mm přinejmenším. Když přidáš jemnej písek, tak stejně propadne tím roštem z toho stávajícího štěrku a budeš vpodstatě na tom samým. Nikdy jsem rostliny v takto velkých šutrech nezkoušel, tak nevím jestli to bude do budoucna to pravý ořechový. Osobně bych se přimlouval za výměnu toho dna, třeba za nějakej křemičitej písek(štěrk) rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 15:04 leer Re: HaDaS
Tak jsem postupoval podle vašich radm, založil jsem prezentaci, vyčistil dno, měním vodu obden a vypadá to nadějně. Vyměnil jsem 2 rostlinky a uvidíme co se bude dít dál. Ancíky jsem taky přikoupil.

Ještě k tomu dnu, mám složení cca 0,3-0,8 což podle diskuse není ideální, takže otázka zní, doplnit o drobnější frakci ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2012 00:41 Muž MichalK [16] Re: larix
Jo díky :) zítra si na aquaburze v Ostravě koupím nějaké piskořky tak snad mi pomůžou, ale nijak se neplaším, jen počkám až to zmizne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 14:56 Muž larix [1420] Re: MichalK
Vyzerá to na pleseň, ktorá sa živí organickými látkami z koreňa (hlavne sacharidmi). časom (niekedy to trvá dosť dlho), keď tieto látky spotrebuje, zmizne sama. Pomôcť môžu aj slimáky, Ancistrus, Otocinclus, SAE, krevetky,... Hlavne treba pravidelne meniť dostatočné množstvo vody. V čerstvom akvárku sú takéto veci bežné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2012 13:02 Muž MichalK [16]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, co je to na fotce, objevilo se mi to v nádrži kterou mám v prezentaci, před týdnem založená, dnes poprvé odkaleno. Napadlo mě jestli to nejsou prvoci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 12:05 Muž larix [1420] Re: HaDaS
S týmto tvojim komentárom úplne súhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2012 09:20 HaDaS Re: larix
Ono to není jenom substrátem. Akvária se dají provozovat jak s jemným tak s hrubým (většina z nás jde zlatou střední cestou) substrátem. Já mám například v jednom akva velmi jemný (0 - 1,5 mm) křemičitý písek. Neodkaluji jej prakticky vůbec, rostlinky rostou (je jich moc), živočichové neumírají (je jich málo) a dno nezahnívá. Potom mám akva se dnem o frakci 1-5 mm (říční písek). U tohoto akva se chovám dle "předpisů". Pravidelně odkaluji (1 x za 14 dní) měním vodu (1 x za týden) a vše taktéž v pohodě. Akva je dosti zarybněné, ale ne takovými prasátky aby to rozhodilo rovnováhu. Jako pomocníky s provzdušněním dna jsem nasadil piskořky.
Neříkám, že nelze provozovat akva s "kačírkem" na dně, ale pro běžně zarybněné akva, hlavně u začátečníka, to nevidím jako vhodné. Mezi kamínky zapadává detrit, odumřelé části rostlin atd. Také pěstování rostlin v hrubším dně nese určitá specifika. Ne každá rostlina to zvládá. Často dochází k jejich vyplavení a ony nedokáží pořádně zakořenit a tudíž ustálit přísun živin přes kořenoví. To obnáší i časté zásahy do akvarijního prostředí (dosazování), což není také dobře.
Suma sumárum : Tazateli doporučuji dno změnit či doplnit a to hlavně kvůli jeho přístupu k údržbě a nastalým problémům. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 00:14 Muž larix [1420] Re: kaqpo
Ja mám skúsenosti presne opačné - substrát 5-20 mm bez problémov, substrát 0-2 mm zahnívanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 23:25 Muž kaqpo [7] Re: larix
Tiež si myslím že je to skôr problém hrubozrnného dna momentálne fungujem na jbl manado čo je zrnitosť do 2 mm a je to úplne v pohode a pri dne sa mi voda takmer nehýbe a keď som začínal ako prvý substrát som použil čadičovú drť o zrnitosti 5 mm a viac a aj pri pravidelnom odkaľovaní sa mi v dne tvorili bublinky, ktoré keď som pri odkaľovaní uvoľnil som skoro odpadol od smradu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2012 16:09 HaDaS Re: leer
Problémek bude asi opravdu v těch baktérkách. Dno bude jedním ze strůjců problémů jak psal romant. Založ si prezenčku a uvidí se co dále. Co rostlinky? Asi nic moc. Filtrace asi taky víc nic než moc a údržba v souvislosti se zařízením a osazením akva taky nic moc.
Osobně to vidím na výměnu, či alespoň doplnění dna o menší frakci, údržbu alespoň jednou týdně (častější odkalování a výměna vody), výměnu osazenstva, doplnění rostlinek, nevymývání filtrace a na ubrání krmných dávek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:27 leer Re: larix
Pěkná debata, jsem hobík, takže každá rada dobrá, po celoudobu jsem neměl problém a vše jelo OK.
Až po poslední výměně vody toto, mazlavé to je, ale nesmrdí.

Osazenszvo jsem vybíral podle tehdejších znalostí a zejména ty skaláry jsou KO, to je mi dnes už jasné...

Nechám si rád poradit jak rybičky povyměňovat stydim

P.S.:prezentaci založím a fotečky taky, jen se musím maličko zorientovat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:09 Muž larix [1420] Re: romant
Môže byť. V tom je kúzlo akvaristiky, že žiadne pravidlo nie je univerzálne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:06 R Muž romant [27987] Re: larix
Setkal jsem se s tímto problémem právě u dna s hrubší frakcí kolem 10 mm. Při snaze o hloubkový odkalení se ze dna uvolňoval sirovodík, což si myslím že je právě produktem anaerobního procesu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:01 Muž larix [1420] Re: romant
romant, to zahnívanie dna je problém jemnozrnných substrátov, keď sa vplyvom nedostatočného prúdenia vody spúšťajú anaeróbne rozkladné procesy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 10:45 R Muž romant [27987] Re: leer
Skaláry do 50 litrovýho akvária nepatří. To dno je podle té totky(může to skreslovat) dost hrubozrnný a tam právě může docházet k nesprávnýmu rozkládání bordýlku od ryb a zbytků krmení, tzv. zahnívání dna, takže to odkalení a pravidelnou výměnu vody bych viděl jako dobrý postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 10:44 HaDaS Re: leer
Já bych to viděl na něco jiného. Hlavně považuji za nutné, tě upozornit, že složení tvé fauny v 50ti litrovém akva je nevhodné. Dodej nějakou lepší fotku. Je to mazlavé? Má to nějaký zápach?
Dodej i více informací. Nejlepším vodítkem je založení prezentace s vyplněnými všemi údaji.
Navrhuji redakci toto téma sloučit (přesunout) k již existujícím tématům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 10:37 Muž larix [1420] Re: leer
Spojitosť to môže mať. Rozkladom organických látok z vody vznikajú dusíkaté látky (dusičnany, dusitany, amoniak), ktoré sú pre ryby jedovaté. Ak máš problém s kvalitou vody, zo začiatku môžeš meniť tých 30% aj každý druhý deň. Ten piesok (ani filter) neper, pretože v ňom žijú užitočné baktérie. Stačí, keď ho poriadne odkalíš. Inak Ancistrus je pomerne odolná ryba, na kvalitu vody nie je nijako výnimočne náročný. Príčin, prečo hynie práve tento druh môže byť niekoľko.
Pozn. 50 litrov je na ryby, ktoré máš v akvárku málo. Zamysli sa nad zmenou zloženia osadenstva akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 10:29 leer Re: larix
já vím, za fotky se omlouvám z telefonu :-O
Vodu měním cca jednou za 14 dní, prozatím to fungovalo,ale asi to je málo.

Zkusím to pořádně vyčistit a vydrbat, proprat písek a měnit každý týden 1/3 a třeba to pomůže.

Co si myslíšo těch ancíkách, může to mít spojitost, že pořád hynou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 22:08 Muž larix [1420] Re: leer
Chcelo by to lepšie fotky. Podľa toho, čo vidím (resp. nevidím) tipujem, že sú to kolónie baktérií (dôvod - organické znečistenie vody). Skús častejšie a intenzívnejšie meniť vodu, ak je to ono, zmiznú.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 13:40 leer – Co to je? řasa nebo plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, cca po 6 měsících po založení akvária se mi na skle a už na rostlinách a kmeni i na dně dělají bílé jakoby pavučinky. Snad je to z obrázků poznat.

Osazenstvo je 12 neonek, 2 sklárya 2 ancíci na 50 l. Bohužel ancíci po cca 1,5 měsíci zdechnou. Ostatní ryby OK, vodu měním podle pravidelně a auž prost nevím co s tím.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 09:30 Žena ustavprochore [567] Re: durko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 09:24 JuraS Re: durko
pak by to mohl být něco z rašeliny..nějaká houba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 09:15 durko Re: JuraS
nemyslel som to zelene ale to biele :) no na spodku mam taku zmes raseliny a piesku alebo co to je a na tom az strk, na baleni bolo napisane ze do 10L akva tak som to tam dal cele podla navodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 08:48 JuraS Re: durko
k tomu zelenými ti nedokážu nic říct, není to ani pořádně vidět ale máš skoro půlku akva zaplněného pískem. proč ? ty tam máš něco co se do něj zavrtává ? nějakou vodní krysu ? máš ho prostě moooc jestli jsem ti předchozím nenapověděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 08:35 durko – Pomoc. Neviem ci riasa, plesen , alebo huba.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte...mam 10l akvarium (svieti sa 12h. filter filtruje nonstop), a na skle a koreni sa mi obiavuju vlasovite utvary. Zaujimave je ze napriklad rano su na skle a vecer uz uplne inde. Pripajam foto. smich
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... [2]

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 1768x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17531-rasa-nebo-plisen?od=51