Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

pH, povlak na hladině a vápník

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
pH, povlak na hladině a vápník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 14:26 Muž Miras [111] Re: ZDRI
Jo už mi to došlo, nebo spíš to mě nenapadlo :-) Odebral jsem z koše vrstvu biomolitanu, vysypal uhlím a fertig.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2018 13:23 Muž ZDRI [1415] Re: Miras
Já nemám koše, mám all-in-one...
Viz můj filtr: rybicky.net/forum/6711-vyroba-vlastniho-filtru
Takže jednoduše odebrány 2 cm lávové drti a místo ní hned pod vatu přidáno uhlí.
Podle zaměření nádrže tam lze snadno měnit/přidávat cokoliv (uhlí, rašelina, vápenec).

Při čistění vždy propláchnu filtrační vatu (vrchní vrstva = mechanický "předfitr") a vyhodím uhlí - celé práce na 5 min. Do dalších vrstev (láva, molitan) zatím nesahám, přes hustou vatu se mechanické nečistoty skoro nedostanou.

V minulosti jsem míval něco podobného v nádržích s velkými kančíky/akarami.
Produkovali hodně bordelu, takže tam jsem měl (kromě velkého molitanu) v 300 l nádrži asi litr uhlí (pravidelně měněného).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 12:04 Muž Miras [111] Re: ZDRI
Aha, takže jsi ho dal přímo do koše filtru? Já jsem teda zkusil ho dát do pytlíku, tak uvidím za pár dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2018 09:28 Muž ZDRI [1415] Re: Miras
Přiměřeně :-)
U mě je to vrstva ve filtru - cca 14x14x2 cm, měním cca 1x za měsíc.
Ale asi záleží na velikosti akvárka a jeho "špinavosti.
U mě je hodně kytek, málo ryb, málo odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 20:40 Muž Miras [111] Re: ZDRI
No asi to zkusím, co myslíš vrstvou? Já mám uhlí v pytlíku takže přemýšlím, že bych ho dal do nějaké síťky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 19:39 Muž ZDRI [1415] Re: Miras
Měl jsem několik měsíců u nově založeného akvárka stejný problém. Přitom kytky rostly, ryby prosperovali, po celé zadní straně mám rozstřikovací rampu, která čeří hladinu. Povlak zmizel cca 5 dnů poté, co jsem do filtru přidal vrstvu aktivního uhlí a už se nevrátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 19:27 Muž Miras [111] – Mastný povlak na hladině
Fotka k příspěvku Zdar lidi,
Už delší dobu řeším mastný povlak na hladině. Nikdy jsem tyto problémy neměl, voda jinak v pořádku, ryby plavou a mě to vysloveně se** :-) Zkoušel jsem menší/větší průtok filtru, vodu pravidelně měním. Po výměně vody je to tak do druhého dne OK a pak se ten povlak zase objeví. Už fakt nevím co s tím...Zkouším to "odebrat" ubrouskem, ale nijak zázračně to nepomáhá. Co zkusit aktivní uhlí?

Jinak nedávno jsem založil ještě jedno akva a to stejné :-(
Přidávám fotku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:46 ludva10 Re: JoKa
Ti moji mají max. 10cm ( možná spíš 8 ) a už podle mne několik měsíců nerostou.
DaveLister: CO2 Vital ted nedávám 2 dny, mám v plánu tam ted nic nelít, jen v neděli jsem tam zkusi dát po výměně vody bakterie od dajany Biostart.
Krmím různě střídavě v kombinaci Tetramin + granule + nějaký tablety( někdy jen granule + tablety, někdy jen granule ) v různých kombinacích:
JBL Novobits, Sera Diskus granulat, Tetra Rubin Granules, Dajana discus gran
JBL Novopleco, Dajana Spirulina Wafers, Tetra Wafer Mix
Občas ( málokdy ) dávám Sera FD Mixpur
Jo a přes víkend mě jela UV lampa a výsledek - neměla na to vůbec vliv.
Denně večer odsaju 5l z hladiny a zase 5l doleju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:15 JoKa Re: ludva10
2 gibouši ve 180ce?? Si děláš ... ?!?
Já mám jednoho ve tříkilu, samotného, bez jiných krunýřovců a už dnes si drbu palici, co s ním za chvíli budu dělat...! A to má něco lehce přes 20 cm a už teď vidím, že mu to je malé...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:12 R Muž romant [27987] Re: ludva10
Jinak kolega teď napsal jednu velmi zajímavou věc, tedy to s tím krmením. Už jsem se několikrát setkal s tím, že po změně krmení se situace s povlaky změnila, tedy to abychom se zase začali pohybovat v duchu vlákna. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:09 Muž DaveLister [478] Re: ludva10
Tak nevím, čím krmis? Teoreticky, kdyby nitrifikace nejela vůbec, můžeš mít nulu dusitanů, protože vše zůstane jako amoniak, ale budu ti věřit, že takový pruser to není. Já bych jim pro zacatek pořídil větší nádrž a přestal tam lit ten jed (CO2 vital), ale co se tam presne děje, nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:59 ludva10 Re: DaveLister
Terčovci rostli normálně do této velikosti, ten nejmenší nerostl už od doby, kdy jsem ho koupil ( asi 1 rok ). Stav vody? Testy jsem psal do předešlého příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:48 Muž DaveLister [478] Re: ludva10
To asi není úplně v pořádku, že nerostou. V jakém stavu je voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:43 R Muž romant [27987] Re: ludva10
Gibouši a ancák je tam hodně trnem v oku, tedy mě rozhodně. Ono kdyby jsi je někdy viděl v holým akváriu možná by jsi se chytil za hlavu, co že to za prasata tam máš, oni toho více vykálí než sežerou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:38 ludva10 Re: grunda
Tak pro upřesnění ještě píši přibližné velikosti a počet ryb:
terčovci 4 kusy - 1 cca 10 cm, 2 cca 8cm, 1 cca 5cm
gibiceps 2 kusy - oba cca 10 cm
ancistrus 3 kusy - jeden cc 8cm, 2 cca 6 cm
pancéřníček panda 4 kusy - cca 2cm
labeo červenoploutvé - cca 8 cm
neonka 15 kusů - cca 2cm
Všechny ostatní ryby jsou takto velké už minimálně rok, terčovci už nějaký 2 měsíce už také nerostou.
Mě je prostě divný, že s čichavcema jsem měl vodu jako křištál a ted toto.
výsledky testů:
NO3 cca 25
NO2 absolutní 0
GH cca 9
PH 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 07:58 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: grunda
Psal jsem, že se dají připravit "dobré podmínky i třeba v 300 litrech"
125x55x45 cca 310l.
Myslím, že sto lit. už by asi nešlo ani jako podmínky pro placky připravit, i když . . . ?
Ale věřím, že se někde najde dobrodruch co narve jednoho terčovce do 100l a vedle má betu v 3lit. kouli.
;-) X-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 00:56 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: garggi
podmínky pro placy se dají připravit i ve 100 litrech, ale spokojené ryby nebudou (vlastní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 00:55 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ludva10
ano, na placky je to plivátko, navíc výška 50 cm - dno - něco málo nad hladinou a zůstane ti pro placky naprosto nevhodné akva. Pokud tam chceš neonky, dej jich tam 80 a máš to akorát, teda pokud dáš pryč gibouše a ancíka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 23:34 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: ludva10
Podle mě máš určitě přerybněno, už jen těma gibošema (1ks cca 300-350l)
Když už jsi redukoval ty počty, tak to mělo být naopak, čichavce nechat a diskuse pryč(ti jsou podle mě taky, tak od 350-400l), i když kdo s nimi má zkušenosti, tak věřím že jim připraví dobré podmínky i třeba v 300 litrech.
V tom osazenstvu co máš by jsi měl měnit 2/3 vody / 4-6 dny.
Tím že si to měl do teď v klidu, tak to může být tím že ryby byly malé/mladé.
Mrkni na ryby co vlastníš "třeba" do místního atlasu (neber to dogmaticky, ale jako nějaký návod a odpověz si sám jestli máš přerybněno).
A za mě máš max 160 l vody. Pokud v prezentaci jsi zapsal pravdivě rozměry.
Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 22:45 ludva10 Re: grunda
grunda, romant: 200 l akva je plivátko? To si teda ale zas tak nemyslím. Takto společně ( přesně osazenstvo ) už to mám přes rok a k tomu jsem tam měl ale navíc ještě 8 čichavců, ty jsem ale dal nedávno pryč. A právě že do teď vůbec žádný problémy nebyli, voda jako křišťál a to tam byli navíc ti čichavci.
grunda: Kdybych dal pryč přeci to co píšeš, zbylo by mě tam jen 15 neonek na 180 l akva? To je přeci nesmysl.
rybicky.net/nadrz/24984/7.jpg…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 22:10 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ludva10
ano vadí, a ano, opravdu máš přerybněno. Dej pryč gibouše a ancíka (dal bych pryč i placky, ale to bude asi neprůchozí) a začni měnit poctivě vodu, dobrý začátek je 1/2 akva týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 19:36 R Muž romant [27987] Re: ludva10
Ty neměníš u placek týdně polovinu vody?
Edit: Ty máš v tom "plivátku" 2 gibouše a ancáka společně s plackama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 19:36 Muž Jirri [71] Re: ludva10
pancéřníky, amcistruse a 2 gibicepse.
Ancíkové dost nahnojí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 19:30 ludva10 Re: grunda
Přerybněno? Opravdu vadí 4 terčovci velcí cca 10 cm a 15 neonek? Mě to nepřipadá. A vodu měnit častěji než 1xza 14 dní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 19:29 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: BuldozerGT86
Jsi ve správném tématu a stačí se podívat trochu do historie odpovědí a zjistíš co z tím udělat nebo spíš to co z tím jde dělat je tu napsáno už několikrát. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 19:22 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - TlamovceRe: NHKG
Asi není ale radši se optám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 18:00 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BuldozerGT86
A je to potřeba řešit? Nějaký povlak na hladině mám v některém z mých akvárií co chvilku a nikdy z toho nevznikly žádné problémy. Většinou mívám povlaky z mastnoty, když to přeženu s mraženým krmením. Občas mi tam roste i řasa/sinice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 16:42 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Povlak na hladině u mé 54l
Nevím kam to napsat a nic jsem nenašel. Mám tam nějakej bílej povlak ale jde vidět jen ze spoda když čumím do akvarka. Když koukám horem do vody tak si toho ani nevšimnu. Poradíte mi prosím někdo jak se toho zbavit? Děkuji. Jo a jinak voda v těch místech stojí a nehne se. Je to kvuli Galanskám (mláďatům) které maj kolem 2mm tak nechci aby je honič vody zabil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.04.2016 16:12 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: ludva10
já vidím problémů hned několik - máš přerybněno, nedostatečnou filtraci, málo měníš vodu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 14:20 ludva10 Re: NHKG
Ahoj. Díky za rady. Terčovce tam mám 4 a jinak už jen neonky, pancéřníky, amcistruse a 2 gibicepse. To si myslím, není zase až tak moc. Dříve jsem tam mel 8 čichavců + další rybky a nikdy tento problém nebyl. Je ale trochu zajímavé, že dřív jsem vůbec neodsával dno, ale po vyskytnutí černé řasy jsem to asi někdy před 3 měsíci párkrát zkoušel dno odsát. Tak aby to naopak nesouviselo nějak s tím.
Vodu měním co 14 dní 1/4, tam bych problém snad taky nehledal....
Fakt nevím.
jamro27: Nasává částečně zpod hladiny a částečně nad. Ten je ale čistej. Pryč to dávám odsávačkou, ale do půl dne to tam mám znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 23:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ludva10
Teorie co způsobuje slepou hladinu (tak se tomu říká):
Slepou hladinu způsobují aerobní fermentační mikroorganismy. Podmínkou pro její vznik je nehybnost hladiny a dostatek organických živin ve vodě.
By jsem věděl. Praxe je jiná věc. Problém je v difuzi plynů protože slepá hladina tomu trochu brání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:29 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: ludva10
filter nema aj nasavanie z hladiny? ak hej mozes ho mat upchate, alebo pozri hladinu min/max. Mastnu hladinu davaj prec papierovou vreckovkou, alebo pap. kuch utierkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 19:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ludva10
Vzhledem k tomu, že tam na fotkách vidím terčovce, a máš akvárium 207 litrů s nic moc filtrací, tak očekávej ještě spousty jiných problémů.
Pokud se hladina dostatečně čeří, tak ten povlak nemůže moc škodit. Chybu bych hledal nejspíše v filtru, po vyčištění nestíhá a k tomu nedostatečné výměna vody. Pokud zlepšíš podmínky v akváriu, tak by to časem mělo samo zmizet. Radši zkontroluj i dno, zda nezahnívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 18:36 ludva10 – mastý povlak na hladině
Ahoj.
Asi před měsícem se mě udělal mastný povlak na hladině. Asi před týdnem jsem se už naštval a pravidelně 1x denně ho odsaji odsávačkou na provozní tekutiny. Bohužel za chvíli ( několik hodin ) se tam udělá znovu. Někdy je slabší, ale někdy i tak hustý, že při odsávání se i jakoby rozdělí na kousky, které pak v proudu odlétají po akvárku. Zdá se mě, že se to začalo dělat po vyčištění ( propláchnutí ) filtru, že by se tam ale tím něco zaneslo si nemyslím, dělal jsem to jako vždycky.
Slepá hladina to být nemůžu, mám tam celkem velký proud co čeří hladinu.
Může to něčemu kromě vzhledu vadit? Třeba přístupu vzduchu nebo např. odpařování CO2 nad hladinu?
Poradíte někdo, co s tím?
Dík za každou radu

video: youtu.be/…

PS: Ještě jsem zapomněl na něco co by s tím třeba mohlo souviset, asi měsíc dávám možná obden ( když si vzpomenu ) Rataj CO2 Vital.
Teď zkouším od rána UV lampu, ale povlak se stejně udělal.
Jinak akvárium mám Juwel Rio 180 s vestavěným vnitřním filtrem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 08:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Martin140
Dospelý veľký Ancistrus nie je "rybička" a v 10 l (ak ide o bežný pomer strán) to má ako vo väzení. Ak netrpí hladom, dosť toho i našpiní, podobne gupky. Tie 2 rastlinky toho moc nezmôžu, takže naozaj by to chcelo upraviť situáciu. Ja mám tiež 10 l akvárko experimentálne, nemám v prezentácii - silné svetlo, krásne sa mi tam rozrástol Hemianthus, popoludní s bublinkami kyslíka, pre krevetky je to krásne prostredie s čistou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   02.02.2016 08:42 Martin140 Re: Legioix
Nojo expert to se hned pozná..ono 6 rybiček tam ohromně trpí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2016 11:45 Muž Legioix [574] Re: Martin140
Tak hlavně, že je ti líto rostlin, ale ryby trápíš.

btw: To malé akvárium je časově a na údržbu náročnější než to 80ti litrové.
Radši ty ryby někomu dej a nech tam jen ty rostliny. ty ryby tam nemají budoucnost a bude se to opakovat pořád dokola. Vyřešíš tím i tu hladinu. Tu Bettu tam můžeš nechat. Zbytek NE!!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 11:40 Martin140 Re: JoKa
To nebyl překlep mam akva 10l.., měl jsem 80l ale z časových důvodů jsem ho musel zrušit a bylo mi líto vyhodit rostliny tak jsem pořídil takové malé..jinak děkuji za zodpovězení předešlého dotazu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 23:18 JoKa Re: Martin140
10l? Doufám, že to byl překlep a mělo tam být 100. Do menšího tvá osádka nepatří a i tak je to guláš!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 22:39 Martin140 Re: romant
Registrace provedena.. Akva 10l osazeno 2 rostlinami jedna hypgrophila guyanesis a u druhé bohužel nemam nazev, rybičky: neonky, p. Oka, ancitrus, betta. Filtr: ilternal filter 301
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 19:46 JoKa Re: romant
To jsem si myslel, myšlenka mého příspěvku je ale trochu v něčem jiném:

Jinými slovy je to jako u téměř všeho. Jak jsem psal tak před měsícem v souvislosti se sinicí. Chce to najít příčinu té slepé hladiny, neb pouhé čeření a dostatek vzduchu sice třeba pomůže, ale problém nevyřeší... Nějak takhle jsem to myslel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2016 19:36 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Dostatek ogranických živin ve vodě a přítomnost aerobních fermentačních mikroorganismů a je to vysvětlený. ;-) No, nějak odborně jsem ti ten elent musel popsat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2016 19:24 JoKa Re: afc1886
Jsem rád, že se to nakouslo, chtěl jsem se podělit o zkušenost, kterou jsem odpozoroval...

V rozplavce 54l jsem měl slepou hladinu a mohl jsem čeřit jak jsem chtěl. Filtr jel, že to pomalu vyplachovalo ryby z akva ven, vlny na hladině dosahovali 2cm (maximum, jinak už to cákalo ven) a jediné čemu se dařilo byla slepá hladina...
Přidal jsem i vzduchovací kamínek, taky valil, že mi to prokazatelně hejbalo ph a opět, tam co byly bubliny nad kamínkem slepoška nebyla, ale všude jinde jo...
Pak jsem si všiml úplně náhodou, že mi zahnívalo dno (byla to rozplavka a krmil jsem "po kilech"). Vyřešil jsem zahnilé dno a tadá, slepá hladina pryč...

Všiml jste si někdo někdy souvislosti mezi slepou hladinou a zahnilým dnem? Může to být náhoda, že zmizela, ale nemyslím si... Je někdo schopný vysvětlit tu souvislost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 18:45 R Muž afc1886 [14682] Re: martin
Nic nevíme o akva,ale zkus čeřit hladinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 18:44 R Muž romant [27987] Re: martin
Tak prvně se zaregistrovat a zřídit prezentaci předmětný nádrže s co nejvíce pravdivejma údajema, jak o technice, tak o osádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 18:42 martin – povlak
Fotka k příspěvku Jak tomu zamezit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 20:41 Muž Rounce [30] Re: romant
Když tam to žrádlo sypu tož se ten povlak roztrhá to samý to udělá aji když v tym projedu ruko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:53 Muž Rounce [30] Re: RBeil
Krmím vločkovým a nekdy hodím okurek a Sera Wls-Chips
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:19 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Živorodky, šneci okružáci, levatky, čeření hladiny, změna krmení(vyvarovat se tučnýho), jemný vzduchování atd. třeba i ten skimmer, to jsou všechno možnosti jak se toho zbavit. Povětšinou se jedná o problém uvnitř akvária a to co je jako slepá hladina pozorováno jsou vlastně bakterie, tak či onak poskládaný a my potom vidíme to co vidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 19:19 Muž RBeil [174] Re: Rounce
A čím krmíš ? Není jestli není přemaštěné krmení.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 2816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17419-ph-povlak-na-hladine-a-vapnik