Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nízká hladina CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Nízká hladina CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2018 16:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Pokud nemáš nějaké potíže tak je nejlépe nic neměnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 14:21 Muž hadravam [11] Re: Kubaa
Vždyť píšu že svítím na polovinu výkonu.Mají manuální rozsah svítivosti 6 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 14:08 Muž Kubaa [718] Re: hadravam
10 hodin stačí. A stmívač se snad k chihirosům dáva zadarmo, ne? ten manuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 13:53 Muž hadravam [11] Re: Kubaa
Stmívač nemám ale spínací hodiny.Dvě světla Chihiros LED 120-140 a svítím oběma na půl 12hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 13:50 Muž Kubaa [718] Re: hadravam
Pokud máš klasický stmívač a nové akvárium, tak je dobré zpočátku světla míň a pomalu zvedat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 13:46 Muž hadravam [11] Re: Kubaa
Takže ubrat CO2? A světlo nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 13:21 Muž Kubaa [718] Re: hadravam
Pokud nejsi zelinář a nelibuješ si v neustálém stříhání nebo pletí kytek a záleží ti na rybách, tak rozhodně uber. 30mg/l u člověka způsobuje bolesti hlavy, pocit těžkého dýchání a další obtíže. Rybí fyziologie je v tomhle velmi podobná. Takže je na tobě, jaké prostředí jim připravíš.

No a u citlivějších ryb z dobře provzdušněných vod to už není o nepohodlí či chronickém působení, ale může je to rovnou zabít. Nedávno si tu někdo takhle otrávil Stiphodony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 13:12 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Pokud to nejde do žluté tak to nech. Dobré je si k tomu opatřit nějaké testy aby jsi věděl na čem jsi. Nemusíš se bát téhle koncentrace o tom jak je to škodlivé jsem tu hádáme už hodně dlouho, to jen nově příchozí s tím začínají opět strašit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:59 Muž hadravam [11] Re: vaclav
Takže ubrat světlo nebo CO2 na tmavší zelenou na dropcheckeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:51 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hadravam
Pokud to nechceš přehánět tak bublat rostliny by ti měly až za druhou polovinou doby svícení. U tak velkého akvária je noční vypínání pomalu naškodu ale není to až tak velký problém pokud nemáš v akváriu nějaké opravdu silné proudění. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:50 Muž Magic [879] - RostlinyRe: hadravam
Ak máš dropchecker svetlo zelený a dobre spravený, tak to znamená tých cca 30mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:38 Muž hadravam [11] Re: Kubaa
Nevím jak poznám 30mg/l. Jen chci akvárko bez řas a aby kytky rostli i kobercovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:23 Muž Kubaa [718] Re: hadravam
Záleží, čemu říkáš, tak akorát... Jestli míříš na aquascaperských 30 mg/l tak to je asi desetkrát více, než je rybám milé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2018 12:15 Muž hadravam [11]
Mám dotaz.Přidávám CO2 z lahve s nočním vypínáním. Ted dávám asi 30b/min a dropchecker je i u dna světle zelený a i kobercová rostlina skoro celý den řetízkuje na mnoha místech.Mám ubrat CO2 nebo to nechat.Kdy poznám že je CO2 tak akorát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 12:02 Mireben Re: romant
Stím se počítá, proto jsem investoval do bomby a né žádný homemade kvasnice. Akorát budu muset sehnat jiný způsob rozpouštění Co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2017 12:00 R Muž romant [27987] Re: Mireben
Jenom lehké připodotknutí z paxe. Jak jednou začneš, už by jsi měl pokračovat tzv, na furt. Je to jako s feťákem, chce svojí dávku a když jí nemá, chová se divně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 11:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Mireben
Není to zrovna nejhospodárnější rozpouštění ale u filtru je to umístnění v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 11:34 Mireben Kam umístit co2
Rostlinek je v akváriu dost, ale v levé části akvária.. Kolem filtru jsem jich záměrně tolik nedával. Jinak Co2 je dobré dávat klidně od začatku, rostliny to jen ocení. Samozřejmě všeho s mírou. Spíš nevím jestli mé umístění v nádrži je nejvhodnější pro rozptýlení po celém akváriu. Jestli nebude lepší ho dát na protější stranu filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2017 11:18 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Je to dobrý nápad přidávat CO2 do čerstvě založené nádrže Co2 je dobré přidávat hned od začátku aby se rostliny i když je jich málo hned přeorientovaly na takový (jednoduší) příjem uhlíku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2017 11:09 R Muž ctibum [6926] Re: Mireben
Je to dobrý nápad přidávat CO2 do čerstvě založené nádrže, ve které navíc není moc rostlin? Víš jistě, že víš co děláš?
Možná by nebylo od věci se zaregistrovat a vytvořit prezentaci nádrže ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 10:21 Mireben – Kam umístit co2
Fotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi prosím kam umístit v akváriu Co2? Mám ho přímo pod vývodem vnitřního filtru. Je to správně nebo je lepší ho dát na protější stranu filtru?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 21:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Rastty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 20:22 Muž Rastty [0] – Poradíte s konfigurací
Poradíte prosím s konfigurací CO2 setu ? Kde a co koupit ? Něco jsem načetl, ale rád bych si nechal poradit, ať nekoupím něco špatně. Přeci jen nejde o malou investici. Kdyby se našel někdo, kdo mi poradí přesně koupit, nejlépe s odkazy, budu mu vděčný. Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 16:34 Muž mPP [4] – CO2
Píšem tu príde mi to ako vhodna téma pre moju otázku. Som v zahraniči a z domu prišlo info že došlo CO2 tlak vo vľaši je 0. Je tomu tak 3 dni. Mám len jednu fľašu takže ju naplním asi až 21.12. Čo môžem očakávať za to obdobie aké zmeny ? Zasiahne to veľmi do kolobehu akvária ? Aktuálne Ph sa hýbe vždy od 7,8 do 8.0 inak to mám nastavené na 6,90. CO2 v akva som nekázal merať ale určite ho tam nieje toľko ako inak. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 12:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
bude tak akorát , dva měsíce mi v něm krásně rostly rostliny bez hnojení s CO2 , pak jsem musel začít přihnojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 12:15 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
děkuju,bál jsem se,že budu muset nechat akvárium alespoň týden zaběhnout.A nebude ten filtrační písek moc jemný pro rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.02.2015 12:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
kompletně vytahat ryby , rostliny a všechno zařízení akvária ven , Filtr dáš do kýble s vodou z akvária a necháš ho puštěný , aby ti "nechcípnul" , můžeš do toho kýble i zavést vzduchování , vyndáš staré dno , nasypeš nové , necháš sednout kal , pak tam vrátíš rostliny filtr a ryby , následujících 14 dní měn vodu dvakrát týdně , pak už normál 1x , filtrační písek je ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2015 11:53 Muž Škroby [1] Re: Škroby
Zdravim,a jak teda teď postupovat s výměnou dna??Komplet vypustit,vyčistit,dát nové dno,rosltinky a nechat zaběhnout jako nové akvárium?
Edit: Ještě jsme teď zkoušeli v octu kolegy dno a to bublá jako blázen až je fakt slyšet jak to šumí,já oproti tomu měl jen "pár" bublinek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 21:54 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
Takže klasický písek do filtrace by vyhovoval? Časem bych tam chtěl zkusit udělat i trávníček.A z ryb jsen tam chtěl mit,neonky,bety (samec +dvě samice) a možná párek ramirezek,jestli by teda neublizovali betam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 20:42 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Tenhle načervenalý písek jsem už u kamaráda testovat a je to samý vápenec. :-)
Problém akvaristik jsou právě ty písky, většina jich je špatná a ta nejhorší je černobílá drť. Tu seženeš všude a přitom je to to nejhorší co si můžeš koupit. Doporučuji písek do filtrací nebo pálené jíly. Můžeš ale přizpůsobit rostliny i ryby kterým to co máš může vyhovovat :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 20:08 Muž Škroby [1] Re: vaaclav
takhle to mám,akorát ne ve skleničce,ale v plastovém kelímku,ale teď když jsem se podíval,tak se občas nějaká bublinka objeví :-(
Edit: Tak už to bublá :-( ale takový hrozně jemný bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 20:04 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Škroby
Trochu písku dej do skleničky s 8% octem a nech ho tam několik hodin klidně i do rána. Šumět asi nebude ale bublat ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 14:35 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
Fotka k příspěvku jj,to je jasný.Jinak vzpomněl jsem si,že mám v mobilu jednu fotku,ale není nic moc.
Edit: Tak buď jsem to udělal špatně,nebo je písek v pořádku,nic nešumí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 14:18 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
Pokapat ,zalejt , to je celkem jedno , jen prostě mimo akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 14:02 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
To mi bylo jasný,jen jsem myslel,že ho dám do nádoby a zaleju ho octem,ne jen pokapu :-) ale děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 12:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
o ryby ani tak nejde ,spíš o to dno , aby neobsahovalo vápenec , což není dobře a s hodnotami vody to může slušně hýbat , rostliny samozřejmě CO2 spotřebovávají , ale když ho nijak nepřidáváš, moc ho tam nebude a nemělo by to dělat nějaké moc znatelné výkyvy , skus test octem.
Edit: Jenom doupřesním , trošku toho dna vytáhneš z akvária ven, krapet osušíš , a pokapeš octem ,pokud bude šumět , je pro akvaristiku nevhodný .(to jen aby nedošlo k tomu že někdo bude něco lejt rovnou do akvária) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 12:02 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
Foto jedině až budu doma.jinak Akva 112l,dno mám z akvaristiky takový jemný štěrk cca 1-3mm,momentálně tam mám cca 15 neonek,2x parmička červenoploutvá ,2x ancistrus a 5x Danio pruhované.Rostlinek tam mám asi 8,ale názvy si bohužel nepamatuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
nějaké info o akvárku , foto , jaké je tam třeba dno , papírkové testy nebývají moc přesné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:56 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
ph cca po 14 dnech a KH asi po týdnu,postupně jsem dokupoval kytky,tak jsem myslel jesti třeba nespotřebují CO2 a tím se zvyšuje KH a Ph.Jinak CO2 nepřidávám
jinak papírkový test od Dajany ukazuje ph kolem 7,tak nevím čemu věřit,ale když jsem měřil Ph v kohoutku tak to bylo cca. 6,8-7 u Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
po jaké době se ty hodnoty změnily ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:47 Muž Škroby [1] Re: MonterMonty
Kapkovými testy od Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Škroby
Měřeno čím ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2015 11:39 Muž Škroby [1] – vysoké ph
Zdravím,chtěl jsem se zeptat,v akvíriu se mi zvýšila hodnato KH z 8 na 10 a ph z cca.7 na cca.8,mohlo by být příčinou nedostatek CO2?Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 17:20 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karlos
Mám podobnou vodu jen trochu větší GH a ph je někde u 6,5 podobné bublání 12b/10vteř. To ještě občas musím přidávat jedlou sodu. Mluvím o nádrži z obsahem vody 400 l. Takže když ti to tedy neuchází, špatně se ti to rozpouští a musíš přitlačit. Další možnost je že se ti něco rozpouští a to právě poznáš když přitlačíš na CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 17:09 Karlos Re: vaaclav
Ahoj, neuchází. Bublinky jedou krásně jemně a proud je hezky roznáší. Tím to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 11:09 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karlos
Co máš za atomizer a asi bych se podíval jestli ti to někde neuchází. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 11:01 Karlos – Nekorespondující vztah kH, pH, CO2
Ahoj,
nefungují mi pravidla na vztah CO2, pH, kH při aplikaci CO2 z bomby přes atomizér.
Bublám ca. 1bl/1sec., zkoušel jsem i více.
Vstupní pH z řádu 8
pH v akváriu i po 14ti týdenním bublání 7,8 - 8.
kH měřena ca. 4 - 4,5 dKH
gH v řádu ca. 5 - 5,6 dGH dle lokality
Alkalita dle ČEVAKu, 1.1 mmol/l.

Při takto "nízké" kH by se mělo pH dle všech pouček pohybovat směrem dolů, ale neděje se tak.
Akvárium je znovuzaloženo, rostliny chřadnou (Hygrophilly světlají, trávníkové umírají), nejdou, po startu CO2 se po týdnu objevila řasa s rychlým nástupem a obaluje kraje listů.
"Pohnojil" jsem Sera Florenette a Sera Florena dle návodu na začátku.
Světlo je 2x39 T5, 840, 830. Myslím, že rostliny jeví známky nedostatku živin, ale v akva by jich mělo být dost. Možná jsou nevyužitelné díky vysokému pH.
Také dle všech Till. tabulek je obsah CO2 i přes bublání téměř nulový.
Tomu odpovídá možná i to, že se pH nechce hnout. Dno je napůl kupovaný říční písek (bez reakce) a liapor vespodu pro odlehčení. Rád bych si poslechl názor jiných, proč tomu tak je a co vylepšit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:57 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Jasne, ale tak ten test proste ukazuje nizkou hladinu, takze bych ji chtel zkusti zvednout, otazkou je jak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Můj komentář stran kvality rozpouštění se netýkal žádné konkrétní nádrže, tedy ani té vaší. Uvedl jsem jen příklad, proč nedoporučuji důvěřovat kdejakému "akvavzorečku", kde je příliš mnoho proměnných. :-) Ať už se to týká "obsaditelnosti" nádrže rybkami, proudění vody v akva nebo třeba právě frekvence bublinek CO2... :)
EDIT: Může někdo, prosím, opravit název tématu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:10 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Mno ja mam prave CO2 na vstupu do filtru, coz sem se docetl, ze je velmi ucinna metoda. Z Vallisnerii, Anubiasu a dalsich rostlin pravidelne stoupaji bublinky kysliku, takze si myslim, ze to rozpousteni ucinne bude ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17207-nizka-hladina-co2?od=51