Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nízká hladina CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Nízká hladina CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
Nejen na parametrech vstupní vody, ale - co mne první napadá - velmi důležitým faktorem je účinnost rozpouštění CO2.
K čemu vám bude bublání frekvencí řekněme 60 bubl./min, když vám vinou nedokonalého rozpouštění CO2 unikne z akva (téměř) bez efektu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 19:01 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: Sid
Mno podle toho vypoctu, kde se pocita s tvrdost a velikost akva a pak se to deli padesati :) mno proste podle toho testu je v te vode malo CO2, jde mi spis o snizeni PH, chtel bych se dostat nekam kolem 6.5, ale s nynejsim davkovanim se mi to nedari :) Tyto testy nepracuji spravne? Ten vypocet je taky spatny, :) ono to bude i o parametrech vstupni vody ze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Tragett
...koupil sme si permanentní test CO2, ale ukazuje mi nízkou hladinu v akva, přitom přidávám 1b/s, podle výpočtů bych měl přidávat 1b/3s...
Myslíte "výpočet" podle toho vzorečku, který tu byl nedávno (po kolikáté už?) zveřejněn? :) Tak takovému vzorečku raději nevěřte. Stejně jako permanentnímu testu, pokud v něm používáte vodu z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:45 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Taky nemusíš nic měřit a řídit se reakcí osazenstva ať niž rostlinného, či živočišného ve Tvojí nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:39 Muž Tragett [61] - Mořské rybyRe: romant
Mno jo ale jak s kytkama, vem si, že tam jsou kytky jako R. wallichii, R. rotundifolia, ktery intenzivni osvetleni potrebujou ... Můžu vypnout 1x30W a nechat jen 30+20, ale nevim nevim, co na to kytky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:36 R Muž romant [27987] Re: Tragett
Šel bych cestou nejmenšího odporu a snížil tu intenzitu osvětlení. Těm plackám, který jsi si nedal vymluvit se to bude taky více líbit né tak přesvícený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2011 18:33 Muž Tragett [61] - Mořské ryby – Nízká hladina CO²
Ahoj, koupil sme si permanentní test CO2, ale ukazuje mi nízkou hladinu v akva, přitom přidávám 1b/s, podle výpočtů bych měl přidávat 1b/3s, je pravda, ze svitim 90W a akva mam nizke, svitim hodne, mam vykonny filtr, do ktereho aplikuji CO2 na vstupu a myslím, že i hodně rostlin. Mám se tedy soustředit na zvýšení dávkování? I PH bych potřeboval trošku srazit, ale nedaří se mi to (za pomocí CO2).
Parametry vody, jsou:
PH: 7.1
CT: 8
UT: 6

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17207-nizka-hladina-co2?od=101