Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přichycení kořenu v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Žádná další stránka   1  
Přichycení kořenu v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 21:06 BAny přichycení kořenu
Ahoj já kořeny přichytil následovně : vzal jsem kousky nerezové pásoviny , kořen ve spodku provrtal a PVC zdrhovačkou ( na el. kabely ) jsem to přichytil k pásovině. Pásovina je ne dně akvárka a zatížena kamínky. ----ještě se mi nestalo , že by se posunul , nebo uplaval. Přichycení není vidět a nekazí vodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Yirka
no ono by to snad při menší díře drželo i ty do železa. Ok uříznu nějaký kříž z plexi aby to nezavazelo kořenům kytek a jdu to nachystat a ovázat mechy a nějakým bolbitisem a hnědovkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:28 Muž Yirka [9118] Re: matlala
Tak vzhledem k tomu, že ty ostatní jsou do železa ani moc výběr nemáš. Myslím však, že ani ty mosazné zavrtané v kořenu do vody žádné těžké kovy pouště nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:19 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku tak mám na výběr. Ty nové zlaté jsou po obroušení pilníkem stříbrné, takže snad pudou použít, potřebuju ideálně delší abych dal plexi nebo břidlici až na sklo pod dno a nezahrabával 6cm kořenu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 18:35 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PepaV
zkusím, ale stejně ještě za chvilku zajdu k dědovi, ten tam snad nějaký starý rezavý mít bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:17 Muž PepaV [30] Re: matlala
Když je přejedeš pilníkem, tak "zlatý" jsou špatný, když budou "bílý" tak jsou železný a jen pozinkovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 17:08 Muž matlala [798] - RostlinyRe: PepaV
ty jsem myslel,jsou takový jakoby zlatý. Použiju asi břidlici a plastové flexopásky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:52 Muž PepaV [30] Re: matlala
Spíš bych dal bacha na ty mosazné (CuZn), rezavých bych se nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:21 Terezka Re: matlala
Dobré odpoledne.
Se jmenovaným kořenem zkušenosti patrně nemám (kořeny, co mám doma, jsou kupované před deseti lety). S podobným upevňováním kořenů zkušenosti nemám určitě. Smím-li doporučit jednodušší způsob, jak zajistit, aby se kořen (obecně) nacucal vodou a neplaval, polož ho do akvária a zatěž jej kamenem. Až bude kořen ok, kámen vyndáš.
Jediná dekorace, kterou mám přichycenou "násilím" je vrak (viz. Terezčina Asie). Ten je přilepený ke skleněné tabulce.
Co se týče rzi - myslím, že koroze Ti vodu otráví. Byla bych opatrná. Ale jdu na to jen selským rozumem, tak se možná mýlím... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:14 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: matlala
ja ho mám a po 3 týždňoch ma stále tendenciu vznášať sa..dokonca mam dno AC čo jeho stabilitu viac narušuje..preto ho mam zatiaľ zatažený bridlicou a ak ho náhodou vyberiem tak spodok prevŕtam a plastovou stahovačkov na káble ho pripevním o bridlicu ktorú potom zasypem AC
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 15:09 Muž matlala [798] - Rostliny
ahojte, chci se zeptat jaký máte zkušenosti s kořeny typu
akvarista.cz/…
koupul jsem včera jeden hezký na našich trzích a obávám se, že bude muset jít šroubkem nakus plexi a to zahrábnout. Jak dlouho tyto kořeny polavou? Mám jednu spíš větvičku v menším ava, ae potopkla se nadno horkou vodou do měsíce. Tenhle má tak 70cm a nedám ho jinde než do bečky.
Lze na uchycení použít klasické vruty? Takové ty zlatavé. Ebo radči nějaký starý a rezavý?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 13:04 Muž Spiike [63]
Aloha lidi,

S kořenem jsem měl taky problém ke fakt že to nebylo žádné monstrum pač mam 80l AQ. Ale to co mi poradili fungovalo spolehlivě, ale chce to čas.

Jde o to že mi řekly, ať ten kořen vezmu dam ho do kýble a zaliji vroucí vodou tak aby byl celý pokud možno ve vodě. Nechám vodu vystydnout a pak ho na cca 14 dní potopím do sudu s vodou ( až na dno ). Takže sem ho přivázal k cihle a šup tam s ním. V rámci působení tlaku vody v sudu se po 14 dnech kořen dokonale nacucal vodou a přestal plavat. ;) A pak už nebylo potřeba ho v AQ žádným způsobem přichytávat na dno. Spolehlivě tam seděl sám.

Mnoho úspěchů přeje Spiike rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.09.2011 09:28 Muž karelpavel [18] Re: teleport
Do kořenu navrtat obyčejný vrut, na hlavičku nasadit klasickou černou přísavku s tvrdé gumy a přisát ke dnu. Osobně odzkoušeno na 1,25m kořenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 09:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: teleport
já to nepotřebuju, ale použila bych nějakou plastovou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:55 Muž teleport [3] Re: katterinecka
jaky desticky pouzivate a asi nerezovy sroubky co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:51 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Pravdu máš, čím jemnější tím horší. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
ale bude těžké ze dna odsunout všechen písek aby pod přísavkou nezůstalo ani zrnko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:44 R Muž romant [27981] Re: teleport
Můžeš použít přísavky a ty přicucnout ke dnu a k nim ten kořen přivázat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:38 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: teleport
nebo třeba nějakou placatou destičku která bude drzet tím jak bude zasypaná pískem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:35 Muž teleport [3] Re: katterinecka
jde mi o to k cemu ho mam privazat vascem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:26 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: teleport
buď na něj zvrchu polož pár kamenů, nebo je přivaž zespodu třeba vlascem a schovej do písku. Budou kořen zatěžovat a je pak jedno jestli přestane plavat nebo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2011 08:15 Muž teleport [3] – Jak máte přidělán koren v akvariu ke dnu ?
Koupil jsem kořen a ne a ne se potopit už je namočen dva měsíce máte nějaký figl jak ho přidělat kde dnu ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 2 ...... [3]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17120-prichyceni-korenu-v-akvariu?od=101