Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přichycení kořenu v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Přichycení kořenu v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 15:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Belisana
Pokud není od oleje nebo něčeho podobného tak to v akváriu vadit nebude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 15:38 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvku ahoj, prosím o radu - přemýšlím, čím uchytit do dna kořen. Syn našel ocelovou trubku (kterou používají automechanici na uvolnění šroubů) - může to nějak negativně ovlivnit vodu? Obávám se, že jo, ale třeba se pletu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 15:27 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
Řekl bych, že já ten kořen mám o něco menší, cca za dvojnásobek. Ale to je věc, která v akvárku vydrží dlouho, tohle člověk nekupuje každý druhý měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 15:23 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jifi
Mám kořen za 200 a to zase není tolik. Neříkám že to je obr viz má nádrž ale kdo chce akva a něják pěkné tak musí s investicí počítat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 15:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jifi
Mangrove je super těžký a i po 10 letech co ho mám je furt stejný a nikde nehnije. Ale radši používám kořeny "driftwood", které sice z počátku někdy plavou a po letech trochu hnijí, ale líbí se mi více. Navíc krunýřovci Mangrove kořeny nemají rádi, zato driftwood normálně ožírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 14:53 Muž Jifi [675] Re: romant
OK. On to mohl být i kořen z rašeliniště, ale možná tam neležel dlouho nebo byl blízko u povrchu. Ono se toho na konci totáče moc sehnat nedalo.
Ale jak říkám, loni jsem si koupil kořen z mangrove a kvalita je úplně jinde. Těžké dřevo i za sucha, okamžitě šel ke dnu. Žádný problém. Akorát stojí nějaké peníze. Ale dekorace parádní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 14:18 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Kořen z rašeliniště je to nejlepší co může akvo potkat, to nebyl kořen z rašeliniště, to co popisuješ, tu dobu taky pamatuju a vím o čem píšeš, jenom to nebyl kořen z rašeliniště. Já na to reaguju proto, aby se zbytečně nešířila špatná pověst kořenů z rašelinišť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 14:13 Muž Jifi [675] Re: Evee
Co to máš za kořen, že ti plave?
Takové se prodávaly za totáče - byly lehké, dlouho plavaly, barvily vodu a stěny akvárka byly oslizlé. Po nějaké době jsem takový kořen vyhodil. Údajně to byly kořeny z rašelinišť.
Dneska není problém sehnat kořeny z mangrove, ty jsou fest těžké i za sucha.
Loni jsem se asi po 20 letech vrátil k akvaristice a když jsem takový kořen z mangrove dal do akvárka suchý, tak šel okamžitě ke dnu. Až mě to překvapilo.
Pokud investuješ do kvalitního kořenu, nebudeš mít problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 09:33 kaga Re: pendergast
Jeden šroubek určitě neuškodí, spíše naopak - trošičku prospěje minimálním zvýšením obsahu železa nebo z kýho frasa je ten šroubek udělaný. Ale fakt jen minimálně, pokud chceš touhle cestou zvýšit obsah Fe hoď tam kus rezavé kolejnice :-D. Zabere, děda to tak dělával :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 20:08 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: Evee
prevrtaná bridlica aj koreň a spojená stahovacími páskami
rybicky.net/fotogalerie.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 19:24 Muž pendergast [17] - RostlinyRe: Evee
Daval jsem do akva koren vinne revy na stojaka. Taky nesel zatizit kamenem. Tak jsem ho sroubnul k drevene liste (placate parketove) a zasypal sterkem dna. Lista neni videt a koren je jako zasazeny ve dnu. Ten jeden sroubek akvu urcite neuskodi, akva prosperuje 8 mesic bez problemu. Kdyz by bylo nejhur, tak se da vymontovat, protoze za 1-2 mesice je nasakly tak aby drzel sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 17:29 Muž visek [75] - TetryRe: Evee
ja mam zespodu bridlici pridelanou el.paskou.parada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 14:04 kaga Re: Evee
Bych to nahulváta přilepil ke dnu akvaristickým silokonem... stydim
Nojo, ale jak je mokrý a už tam máš vodu tak už ani tohle nepújde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2015 12:11 R Muž romant [27987] Re: Evee
Tak potom projevit základní vlastnost akvaristy(ky) a tou je trpělivost. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 12:10 Evee Re: romant
Zatížit jde právě dost ztuha, kořen má takový tvar, že ten šutr není moc kam položit, a když tak ho ta nadnášivá síla kořene nějak překlopí a shodí. :-( Proto ho máchám v tom sudu, ale myslela jsem, že po měsíci už poputuje do akva. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 12:03 R Muž romant [27987] Re: Evee
Těžko soudit, jak dlouho ještě. ;-) Ponořit do akvária a zatížit nějakým šutrákem, jde-li toto provést. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 11:58 Evee – Po měsíci máčení kořen plave
Ahoj, potřebovala bych radu zkušenějších. Koupila jsem kořen, velikost taková co se mi do hrnce rozhodně nevleze. Mám ho měsíc namočený v sudu, nějakou vodu do sebe vpravil - je o dost těžší než při koupi, ale stále plave. Jak dlouho se tak bude nacucávat? A je možné to nějak urychlit? Všechny předchozí kořeny se mi nacucaly tak za 2 týdny a šly ke dnu. Předem díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 15:12 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: honza94
Pokud se dají dát k sobě aby to dělalo něco co má nějak rozdělit akva tak je nějak rozlož, přilož kámeny jestli neplave a zamaskuj rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 15:06 Muž rybka1 [178] Re: honza94
Machom sa da krasne maskovat,sam mam niekolko paskovacov.
rybicky.net/fotogalerie.php…

A dokonca je mach viazany na spajdlu extra a az tak paskovacom prichyteny o drevo,narobim si dlzky ake potrebujem.teraz nevidno absolutne nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 14:43 honza94 Re: Bison
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No nápadů mám fůru a furt to měním, ale tohle je focený před chvilkou.

Ten největší kořen bude pokryt mechem Spiky moss
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 14:20 Bison Re: honza94
klidně vlascem svázat a umně mechem zamaskovat vlasec, rád bych to videl? udelej prosím fotku tech kořenu a pak v konečné kompozici-Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2015 14:18 Muž Kolco [57] Re: honza94
Já jsem dva kořeny k sobě spojil pomocí stahovacích pásků,které se používají ke stahování el kabelů.Lze koupit v prodejně Elektro - jsou černé barvy,různě dlouhé a široké.Lze použít i rybářský vlasec.Aby to celé neplavalo,zespodu jsem navrtal otvor,do vhodné břidlice vyvrtal dírku a celé to k sobě přišrouboval,dal na dno,zasypal pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 14:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: honza94
co jde svaž třeba vlascem na ryby , já si najdu adekvátní kameny a přivážu je ke koncům větví(kořenů)tak aby po zasypání substrátem kameny nebyly vidět a dřevo nebylo zabořené do substrátu (aby to tam nemohlo hnít) nejlepší je ale předem namočit aby neplavaly a pak jen svázat do požadovaného tvaru vlascem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 14:05 honza94 Re: Bison
Čaues, no takhle se mi to nahromadilo a když jsem si s tím tak nějak hrál, tak z toho vzniklo něco, co se mi dost líbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 13:48 Bison Re: honza94
Ahoj- Jen se zeptám :proč chceš spojovat kořeny? Sežen jeden větší- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 13:25 honza94 – Více kořenů
Čauves,

mám takový technický problém s kořeny a nevím, jak to bezpečně vyřešit pro ryby a samotnou vodu. Rád bych se vás zeptal, jak byste řešili spojení několika kořenů dohromady. Bohužel se nejedná o nějaké větší kusy, které bych mohl zajistit ale vesměs menší části, které sami budou plavat. Již jsem pro jistotu nakoupil hřebíky, ale taktéž jsem slyšel o akvarijních lepidlech. Silikon nepřipadá v úvahu, ty kořeny samovolně nedrží na místě.

Taktéž jsem přemýšlel o nějaké plastové desce, na kterou bych to zespoda nějakým kouzlem přidělal.

Děkuji za nějaké rady a nápady v řešení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2014 19:15 Žena vendy [27] - CichlidyRe: karmen1976
Ahoj je přidělaný těmi přísavkami a má plastový podstavec... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:56 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: vendy
A co přidělat na kořen uchytky a pověsit ho na nějaky pořadny cucaky přimo na zadní stenu ?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:06 Žena vendy [27] - Cichlidy – Kořen na zadní stěně
Fotka k příspěvku Ahoj zkoušel někdo přichytit kořen tak, aby byl "opřen" o zadní stěnu?
Kmen je už nacucaný a nějakým způsobem ho chci dostat dozadu, nemusí být ve výšce, ale kdyby by byl nad dnem usnadní to práci s odkalováním.
Zatím jsem u toho, že se dozadu na uřezanou plochu navrtá plexi sklo, to se opře o dno a na velké větve dají přísavky, aby nepřepadal dopředu. Nějaké jiné návrhy? Díky ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:27 Muž muťa [554] - RostlinyRe: viktoria
...no a nebo si přečti vše co je psáno níže. Tolik toho zase není a jistě najdeš řešení. A jinak ty dva dny nic není. Běžné jsou i dva měsíce. Suché dřevo holt plave.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 21:04 viktoria – plavajuce korene
kupila som si dva korene v hornbachu a po dvoch dnoch stale plavaju co s nimi? potopia sa vobec?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2012 21:05 S Muž invalida [3881] Re: Javaharlal
Hod přes něj šutr..čase, ho vyndáš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 13:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Javaharlal
řekla bych že to držet nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 10:39 Muž Javaharlal [0] - Amerika – da sa koren prichytit silikonom priamo na bridlicu?
Cital som prispevky na tomto fore, pretoze ma caka podobny problem, korene totiz stale plavaju.

Skusali ste niekto prichytit koren silikonovym lepidlom priamo na bridlicovu tabulku? Myslite, ze to bude drzat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 16:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: cossie
To není jenom o nerozhodnosti. Pod rozměrnějšími kořeny se špatně odkaluje a detrit má snahu hromadit se tam, kde je minimální pohyb vody. Takže se kořen vytáhne, pod ním se to vyčistí a dá se zpátky. Výhoda té desky je i v tom, že kořen není vratký a zaujímá tu pozici, do které jej natvaruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 12:55 Muž cossie [10] Re: Pepan
Teď, když se tak nad tím zamýšlím, tak to řešení s plexi a vrutem není špatné, naopak je hodně dobré! (úvaha: Pro človeka, který neví co přesně chce, nemá přesnou představu o výsledku o tom, jak co bude vypadat, je toto Vámi zmiňované řešení ideální. Jesliže máte jasno, tak to mnou zmiňované řešení je, myslím si, také zajímavé...). Hlavně kvůli těm případným přestavbám.
Ta perlinka už svůj účel splnila. Kořen už je teď dosti nasáklý, takže to zvládne i bez uchycení. Zatím nebyl čas ani potřeba hýbat s kořenem či vyndavat perlinku (tu bych vyndal, kdybych měnil dno). Ostatně ten kořen, který mám je stejně "centrálního typu", takže ani pořádně nevím kam bych s ním měl hýbat. Ale jak říkám, při zakládání nového akva to bude jedna z možností, nad kterou budu uvažovat. PS: Uvidím, jestli budu rozohdný či ne... chi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 11:20 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Pepan
tak to mam taky, jen na plexiskle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 11:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: cossie
A co takhle vrtnout zespodu do kořenu díru, stejnou díru do břidlicové desky a tu pak přichytit nerezovým vrutem? Břidlice se přihrábne do štěrku a s celým kořenem se dá celkem lehce manipulovat. Vytáhnout, přesunout, přičemž ta deska asi bude držet líp než ta perlinka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2012 08:51 Muž cossie [10]
Já jsem měl s kořenem také problémy, víc jak měsíc byl ponořený a zatížený v sudu, bez výsledku. Tak jsem koupil perlinku, na kterou jsem v rozích navázal a propletl vlasce, ty jsem pak křižně přivázal na nerezovy vrtný háček ke kořenu. Na perlinku jsem nasypal štěrk pro zatížení. Váha se mi krásně rozložila po celé ploše akvária a kořen drži jako přibitý. A to nejdůležitejší, celý tento systém není vidět. Každopádně až budu zakládat další akvárium budu chytřejší. Pohrávám si s myšlenkou, že kořen podlepím kostkou z polystyrénu, kterou přilepím na dno. Tohle řešení jsem tu viděl u jiného akvária. A ještě ušeřím na váze, díky menšímu množství štěrku či písku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 13:58 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: muťa
vidiový vrták, bez príklepu a išlo to ako do masla, vrtal som vrtakom 5 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2011 12:59 R Muž Silent [5949] Re: muťa
Já vrtal břidlici vždycky starými vrtáky do dřeva a na pomalý chod. Hlavně bez příklepu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 12:58 Muž muťa [554] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
...vrtání břidlice. To jsem ještě nedělal - cos použil za vrták? Jako do betonu, nebo stačí obyčejný? Jak to šlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 11:44 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: invalida
no to je jasné, ale v aquaclay to je dosť "nestabilné" kedže dno je lahké. Nakoniec som to vyriešil tak, že som prevŕtal bridlicu a aj koreň a plastovými flexi páskami som to prichytil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 11:32 Muž Vodník1 [16] - Amerika
Jak se tu píše, hned co se dostatečně nacucá vodou tak lehne ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 10:13 S Muž invalida [3881] Re: deCORF.OBRAEN
Časem ztěžkne........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2011 09:35 Muž muťa [554] - Rostliny
Pokud se kořen přychytí ke dnu silikonem (nebo jinak) nezačně pod tím substrátem hnít?

A co kořen z vinné révy - nějaké zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 09:15 Muž matlala [798] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
No, já to měl složitější, protože mám ve dně topný kabel. Musel jsem ho kus vyhrabat a dat to plexi pod něj. Naštěstí ho mám volně bez příxavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2011 08:02 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: matlala
máš to za sebou..ja som zvedavý ako bude po dlhšom čase držať moj koren v AC..možno budem musieť tiež robit " tuning"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2011 22:16 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
tak dneska šel do akva a drží to hezky. Zítra dodám foto, dneska v akva nic vidět nebylo, sadil jsem to při 10cm vody a ještě jsem neviděl kam to sadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.12.2011 23:11 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Fotka k příspěvku tak nakonec plexi a 3 šroubky, přijde to zapustit do dna, pokud se podaří až na sklo pod štěrkem. Stálo mě to hodinku štelováním sklonu šroubky a 3h vázání hnědovky, bolbitisu, anubiasů a 2 druhů jáváků.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17120-prichyceni-korenu-v-akvariu?od=51