Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přichycení kořenu v akváriu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přichycení kořenu v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 17:52 Žena petulka [11] Re: Yirka
Dekuji na papire psali ze klesne za 3 tydny. Na internetu za 3 dny. Tak nevim. Jmenuje se to spiderwood
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 17:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 17:16 Muž Yirka [9123] Re: petulka
Různé gumičky používám již léta běžně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2021 17:04 Žena petulka [11]
Ahoj pripevnila jsem koren k zulovemu kameni zavarovaci gumou. Muze ta zavarovaci guma otravit ryby? Koren je novy pisou ze za 3 tydny zustane na dne. Jmenuje se spider wood. Dik za kazdou odpoved:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 21:01 Muž Jarry [1437] Re: Angel123
Já dávám plastovou desku na dno akvária, na menší kořen stačí modelovací podložka, na velký jsem kupoval desku GUTTA Hobbycolor. Kořen zespodu přišroubuju, desku pak zasypu pískem, kameny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2019 20:52 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Angel123
Normálně k tomu kořenu přivaž šutr a holt to budeš muset pár týdnů vydržet než se nasákne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 20:17 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Angel123
Obvyklá finta je, že se provrtá nějaký kámen a nerezovým vrutem se k tomu ten kořen přišroubuje. Asi by fungovala i 6 mm nerez závitová tyč a dvě matičky, ale to by nejspíš bylo vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.09.2019 17:29 R Muž Anthrax [4751] Re: Angel123
Ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2019 17:21 Angel123 – Dotaz
Fotka k příspěvku Dobry den, zakoupil jsem koren do akvaria, druh nevim. Je ve vode skoro tyden a porad leze nahoru. Chce to vice casu? Dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:58 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Ten není černý, je tmavě hnědý, vypadá dobře a podle popisu toho zápachu bude v dobré kondici :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2018 15:52 R Muž ctibum [6895] Re: petulka
Každopádně pokud i po dvou měsících máčení plave, tak jedině zatížit. Já zespoda navrtal nerez vruty v množství, které udrželo kořen dole, někdo přišroubuje kořen ke kusu břidlice, někdo váže ke kameni, někdo jen kamenem zatíží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:15 Žena petulka [11] Re: RE5PEKT
Fotka k příspěvku No nesmrdi neprijemne, Ne moc silne, tak normalne. No ale proste je cerny. Nasla jsem ho po povodnich u reky. Byl krasne svetly a bez kury. Proste hole drevo je krasny je mi lito ho vyhodit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:15 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: petulka
Měnila jste vodu za ty dva měsíce? Já bych k němu dal buď vzduchování, nebo čerpadýlko, kvůli pohybu vody kolem něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Je ten zápach silný? Odkud máš ten kořen? Je totiž možné, že hnije, v tom případě bych ho vyhodil. Kořen má být po nasáknutí maximálně tmavě hnědý, nikoliv černý. A tak trochu po hřibech voní, ale neměl by to být nějak silný či dokonce výrazně nepříjemný zápach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 15:06 Žena petulka [11] Re: RE5PEKT
Ja bych ho treba zatizila ale mam strach z te cernoty ano je cerny a smrdi to po hribech. Co to v akva udela? Dik ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 14:42 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: petulka
Je černý nebo tmavě hnědý? Občas to trvá dlouho, než nasákne, zkus ho vyvařit nebo zatížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2018 14:31 Žena petulka [11]
Ahoj uz dva mesice a neco namacim v kyblu koren a on porad plave.:( navic ted uplne zcernal - co s tim? Takhle cerny koren pridat do akvaria? Co to udela?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:54 Muž MirekSazava [71] Re: Petr
Hliníkovým drátem si nejsem úplně jistý. Volil bych elektrikářský pásky, akvarijní silikon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:54 Angus68 Re: Petr
Raději bych ty kořeny zespodu k tomu plechu přišrouboval ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2018 10:48 Petr – hlinikovy drat na koreny
Ahoj, muzu prichytit koreny k nerezovemu plechu pomoci hlinikoveho dratu?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2017 21:41 alf – lepidlo
Fotka k příspěvku Ahoj já používam toto.. lepí i pod vodou,netoxický,nezávadný.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:47 Muž konrad [45] Re: ludvik
tak to je pecka, to musím mať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 12:29 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: konrad
Dělají se silikony pod vodu pro sanitární využití, s nezávadnosti nevím, ale na náplních do tavné pistole píšou karcinogenní pro použití s potravinami a ve vodném prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 23:40 Muž ludvik [1082] Re: konrad
Seachem (myslím) vyrábí přímo vteřiňák použitelný pod vodou (v akváriu). Dealují rostlinna-akvaria.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 22:02 Muž konrad [45] Re: GP
Je to relatívne hydrofilné, nezávadné, trvácne. Lepiť to nelepí ale jak to zatečie a obalí tak makroretenciou by to mohlo podržať. Ono zas otvoriť týmto spojené ústa neni úplne jednoduché :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:51 GP Re: konrad
pokud by to lepilo, tak by si ta modelka asi uz moc nepokecala :-D
nejaky uretanovy lepidla? peny se pouzivaji i do studni. nebo to neresit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:49 GP Re: romant
pravdepodobne se nic neprojevi, zvlast vzhledem k pouzitemu mnozstvi, ale ja bych mozna byl s tvrzenim o nezavadnosti opatrny. povedlo se mi dohledat bezpecnostni list k jednomu typu a tam to radeji neuvadeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:37 Muž konrad [45] Re: romant
Ešte ma teraz napadol tento silikon scontent.cdninstagram.com/…

Len neviem či niečím dokážem prekryť tú fialovú farbu :-D

Musím pozrieť zajtra v práci čo tam ešte mám k dispozícii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:28 R Muž romant [27987] Re: GP
Ták to jsi mě dostal na kolena, já jenom píšu co mám odzkoušený z praxe, jak se to chová v akváriích, že nemám žádnej problém s negativním vlivem takto realizovaných uchycení dekorací v nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:26 GP Re: romant
urcite v tom plastu nejsou zadny nevhodny zmekcovadla napr.?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:26 R Muž romant [27987] Re: konrad
Tak jasně, pod vodou se to dělat nedá, ale to že je to nezávadný, to je odzkoušený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:24 Muž konrad [45] Re: romant
Fungovalo by to aj priamo na vode? Po bridlici steká voda, predpokladám že by to stvrdlo hneď po kontakte s vodou takže jedine skúsiť vypnúť čerpadlo a osušiť koĺko pójde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:10 R Muž romant [27987] Re: konrad
Tavná pistole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 21:06 Muž konrad [45] – Lepidlo
Fotka k příspěvku Je nejaké biologicky nezávadné "lepidlo", ktoré sa dá použiť vo vlhku?

Potreboval by som upevniť vetvičky ale vysušiť bridlicu aj pozadie vpodstate nie je možné.

Môj predpoklad je že nie. Ale za otázku nič nedám
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:20 Žena Misel [1]
Fotka k příspěvku Ja som napríklad prichytila koreň starou magnetickou stierkou, iba kým sa koreň nenasiakne :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2016 17:37 Muž motýlek [275] Re: Petan26
kdysi jsem použil jednodušší řešení - silonový vlasec, provrtat kořen a najít delší kámen a okolo něj vlasec omotat - kámen zůstane v písku pod kořenem a není vůbec vidět - tedy ani ten vlasec, pokud jsi šikovný ... nemusíš pak nic po čase řešit - je to na věčné časy a nikdy jinak ;-) ...
kámen můžeš nahradit třeba proužkem skla - v podstatě se většinou jedná jen o malý vztlak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2016 14:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Fotka k příspěvku Pro inspiraci, já jsem si našel plochý kámen odpovídající váhy ( aby stáhl kořen na dno, s jedním mi plaval) do kamene jsem diamantovym kotoučem na uhlové brusce vyrizl uprostřed z jedné strany zarez přes celou šířku do půlky kamene, do drážky jsem dal dlouhý šroub aby šel skrze kámen a z části se zavrtal do kořene a je vyřešeno tezitko.
Vyvrtat díru by šlo také ale naAto je potřeba speciální vrtak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 23:55 laki3 Re: deck
Klasicke stribrne samorezky, chtěl sem pouzit černe don sadrokartonu ale to by asi nebylo dobře... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 23:10 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: laki3
Jaké šrouby? Železné? Pokud ano, tak to je jen dobře ano Jinak obyčejná nit je taky dobrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 23:03 laki3 – Jak pripevnit k sobe?
Rad bych ze svych anubisy porostlych korenu sestavil pekny uceleny kus, ale nevim jak je k sobe pridelat, kdyz je zespodu tak aby nebyly srouby videt, prisroubuji, nebudou srouby ve vode delat neplechu? Popripade jak jinak je pripevnit k sobe? Dekuji hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 11:03 Muž Jifi [675] Re: dudak
No, ale třeba kořen z mangrove je fest těžký a jde ke dnu okamžitě, jak ho dáš do vody. To ale očividně nebude tazatelův případ.
Jinak když jsem přikoupil druhý kořen (úplně jiný typ), tak ten plaval.
Jak píšeš, záleží na tloušťce, jak rychle nasaje a klesne.
Já jsem ho dal do kýble a čekal jsem, až klesne :-)
Připadalo mně to jednodušší než se drbat s jeho zatížením v akvárku. A taky mě prodavač upozornil, že během týdne ho pokryje povlak bílé plísně, která už se příště neobjeví. Taky se tak stalo. Tak jsem to trochu odrhnul a jak už neplaval, šoupnul jsem ho do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2015 10:41 Muž dudak [1885] Re: funtcz
pokud to je kořen menších rozměrů - klesne do pár dnů až týdnů, větší kořeny můžou i po několika měsících až letech plavat. Nezáleží jen na velikosti, ale i na tvaru, 1m větev 1cm v průměru klesne do týdne, ale hranol 10x10x10cm bude plavat o dost dýl. Jestli ho potřebuješ dát už teď do akvárka, musíš ho zatížit. Někdy stačí položit na něj kámen, ale pozor aby kámen nespadl a kořen nevylítl nahoru a nerozbil něco. Lepší je kámen přivázat a dát spíš pod kořen, případně kořen přivázat na nějakou desku, tu dát na dno a zasypat pískem nebo obložit kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 22:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: funtcz
Pokud to je kořed tropického nebo jiného stromu vhodného do akvária, tak časem klesne. Ale může to trvat docela dloho. Druhou možností je k němu přichytit šutr a dát ho do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 22:52 Muž funtcz [22] – Kořen
Ahojte. Dostal jsem do akvaria větších rozměrů kořen ale nechce mi držet se u dna.... Namocil jsem ho do vody v kiblu a uvidím... Myslíte že to pomůže?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2015 16:45 Muž ludvik [1082] Re: Tedvidek
Jo, drží. Dokud se to neulomí a nezůstane na kameni jen tříska. Ale lepidlo tam bude sto let ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 15:49 Muž Tedvidek [5]
Zdravím, zkoušel někdo fixovat kořeny ke kamenům pomocí vteřinového lepidla? Drží to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 14:46 Muž Danny [0] - Amerika – Ako uchytit konare
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim vsetkych,poradte ako uchytim konare vid foto aby nespadli a nebuchli do skla?V akva budu vacsie ryby ako geophagy ktore hrabu.Na dne akva su ku konarom pritlacene kamene.Bude to stacit?Vdaka za odpovede.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 17:56 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: vaaclav
Já vím, s tím počítám. Koneckonců mám v akva momentáně nedostatek železa :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 16:52 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Belisana
Rez nevadí, stejně ti to pod vodou zrezne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 16:40 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: vaaclav
od oleje není, jen trochu rezavá, ale i tak bych ji určitě nejprve pořádně očistila. Tak to jsi mě příjemně překvapil, že by to šlo. Jsou v ní i díry, takže by se to dobře vázalo. Super, děkuji za radu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 4330x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17120