Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak udržet patentky a nitěnky živé

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Jak udržet patentky a nitěnky živé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 10:42 Žena darka [520] Re: LiborSprysl
Děkuji, ano, šlo mi o ty čerstvě mrtvé, které ještě mají i barvu, protože při každodenním proplachování by tam jiné být neměly, já je nestihnu zkrmit v jedné dávce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 08:05 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: při propláchnutí mrtvé vyplavou nahoru a tudíž je sleju. Živé sedí u dna kýble.
Tak tím je řečeno to podstatný. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   15.12.2012 05:13 Muž LiborSprysl [9015] Re: darka
Pokud jsou "čerstvě" mrtvé, bez vykazovaného rozkladu, pak bych si s tím hlavu nelámal. Pokud vykazují znaky hniloby, tak bych je nekupoval. Tím se zbavím dilematu, jak je oddělovat. Protože dávku zkrmím naráz, tak při propláchnutí mrtvé vyplavou nahoru a tudíž je sleju. Živé sedí u dna kýble.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 00:54 Žena darka [520] Re: LiborSprysl
Ale otázka zněla jak proplachujete (oddělujete živé od mrtvých) patentky?
Taky by mě zajímalo, jestli na to není nějaká finta hmm , protože vybírat je pinzetou je docela fuška tone I když krevetky a pancíci si s tím i bez přebírání docela poradí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 22:53 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: tajfun1
Já vychytal místečko v lednici, kde se mi na nitích tvoří asi milimetrová vrstva ledu...a je tam cca 2 cm vody nad nitěma...je to super, nitě jsou skoro vypnuté a vydrží fakt dlouho .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 22:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: tajfun1
Patentky není dobré uchovávat pod vodou, lepší jsou v mokrých novinách v lednici. Nítěnky naopak pod maličko tekoucí studenou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 17:10 Muž tajfun1 [222] Re: Hajko666
já je dám do akvarijní síťky a propláchnu pod proudem vody, když jich je hodně, tak i načechrám rukou, pak je vyklepnu zpět do kelímku, ve kterém je mám v lednici. Na síťce zůstanou zbytky mrtvých (bahníčko) jinak většinu odplaví voda + trochu živých (ty podle množství buď ještě oberu nebo jen opláchnu síťku) ...takto je proplachuji každý den a bez problému mi vydrží nítě i patentky 3 týdny, víc jsem nezkoušel, bo jsem je zkrmil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 16:20 Hajko666 – Proplachování
Prosím vás jak proplachujete (oddělujete živé od mrtvých) patentky? Já se o to dne pokoušel docela dlouho a jediný výsledek byla koupelna zaprasená patentkama :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 20:51 Muž Skoro důchodce [21] Re: Yirka
Nitě v Mikadu, tak se to dělalo, nízká kompotované sklenka, kousek brambory a už to frčelo. Jediný problém byl, když jsem odjel na pa-ne, pryč, to potom byla Červená Voda a oder coze
Luboš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:29 Muž jung [24] Re: miki2
Ja sice nitenky zive uz nepouzivam, ale za mlada (pred 30lety )jsme k nim davali rozkrojeny syrovy brambor. A byly Oki palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.09.2012 20:24 Muž Yirka [9126] Re: Danila
Doplním, že nejlepším nástrojem pro provedení popsaného byl a je splachovací nádrž WC. Tak se to dělalo za mého mládí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2012 19:27 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: miki2
Když v lednici, tak nízkou plastovou nádobu, dát vody tolik aby klubko koukalo větší částí ven a dát úplně na dno. Takhle to dělám já a nemám problém. Ráno napustím nádobu do vrchovata, nitě "roztočím" plastovou tyčkou až se klubko rozbije, poté co se nítě usadí stačí slít špinavou vodu / bahno / sliz a krmit.

Stačí to udělat ráno a večer..vím to protože vícekrát nekrmím a nitě vydrží 1 - 2 týdny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.09.2012 18:40 Žena Danila [4489] - SumciRe: miki2
Odpověď je o dva příspěvky níže....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:36 Muž miki2 [0] - Parmičky – Nítěnky
Můžu skladovat v lednici nítěnky v uzavřený skleničce od přesnídávky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 20:38 Muž botanist [0] Re: otonecek
Na velké množství patentek se osvědčil obdélníkový rám s plátnem položený na tácu, který uchováváme v lednici a 1x denně propláchneme pod studenou vodou, necháme okapat a vrátíme zpět do lednice. Takhle nezasmrádnou.
Menší množství patentek lze uchovávat v čajovém sítku v lednici a 1x denně proplachovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 12:57 R Muž romant [27987] Re: otonecek
Živý nítěnky se nejlépe uchovávají ve studený vodě, ideální je mírně tekoucí, třeba kapající kohoutek do nějaký misky, kde jsou ty nítěnky bez bahna, jenom čistý, tak aby se z nich to bahno naopak dostávalo a ta voda ho odplavovala. Pokud není možno, je mít pod tekoucí vodou, tak se jim ta voda musí ideálně několikrát denně měnit a ty odumřelý a trošku zasmrádlý nítěnky vyhodit společně s tou vyměňovanou vodou. To je nejspolehlivější metoda, jak udežet živý nítěnky těch několik dní naživu. Jakmile se voda i přes několikáté výměny začne více kalit a více smrdět, tak již rybám nedávat, jsou skažený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2011 12:10 otonecek – Nítěnky a potok
Já jsem si dneska na burze koupil balíček nítěnek. Dal jsem je do kýblu s bahnem (ne až po vrch) a ten jsem (né uplně celý) vsadil do dna. Dal jsem před něj nějaký velký X-) šutr ať se tam to bláto nevymýlá a čekám jestli z toho něco bude ! X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 14:02 Usine Re: Gloug
Jíst patentky určitě není moc dobré. Jistá desinfekce je na místě, já se v podobných případech vyplachuji slivovicí. Lokl jsem si vody z akvária. :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2008 12:34 Gloug – patenka
nevíte jestli náhodné požití nepatrného množství (třeba prostřednictvím znečištěného nože) toho krmiva Patentky člověkem může způsobit nějaké zdravotní potíže ??? Předem dík za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2008 13:57 Usine Re: klm007
Musíte být ale početná rodina, jinak to nefunguje. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2008 18:45 Muž klm007 [114]
Nitěnky se dají také udržet živé umístěním do nádoby, kterou pak vložíme do rezervoáru vody na WC. Při každém spláchnutí, se vymění špinavá voda za čistou. Nitěnky se drží u dna, takže z nádoby nevyplavou (oproti panentkám).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 21:59 Ado19951 Re: radekstach
Ja to tak robievam že dam si ich do niakej nádoby tam trochu vody a do chladničky. Nebojsa oni keď trochu zamrznú tak sa nehýbu ale keď sa to rozmrazí tak sa začnú hýbať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:57 Muž ghostik [81] Re: radekstach
Mam pocit ze prodejce rikal ze je nejlip drzej ve vrstve do 1cm zabalene do novin pri teplote 0°C ( samozrejmne nesmi spadnout pod nulu ) ja je drzel necely (asi 3 tydny-presne uz nevym) mesic na teplote 5°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 20:54 radekstach Re: Usine
jak nízkou potřebujou teplotu?asi je ot lepší dát to na něco jako je plech ne?stačilo yb to dát do sklepa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:49 Usine Re: bibi
Je to ale 1 kg, což je dost velká porce, to zabere půl lednice. :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:49 dado Re: radekstach
Ja som mal nitenky v miske pod kvapkajucim kohutikom a vydrzali cca 3 dni bolo ich male mnozstvo tak som ich skrmil za 3 dni a ziadna nebola mrtva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 18:45 bibi Re: radekstach
ja nevim ale ja by sem je dala do malinke vody a do lednice..... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 17:08 Muž chicko [124] Re: ghostik
taky vždycky nakrmim tak 3 a pak zmrazim a je to nej mražený krmení(home made) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 16:19 Muž ghostik [81] Re: radekstach
mnel jsem patentky v lednici cca mesic. Kazdy druhy den jsem je propral a v krabicce je s minimem vody ( skoro zadna ) dal do lednice ale i tak jsem zkrmil jen polovinu a druhou kdyz zacaly rychle hynout jsem zmrazil a krmim zmrazenyma. Ty zmrazene jsou narozdil od kupovanych nadherne cervene a bez bordelu !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:59 Muž frmol [14] Re: Usine
mam stejnou zkusenost smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:47 Usine Re: radekstach
Buď je dáš do lednice (nesmí být potopené ve vodě) a občas vyměníš vodu, nebo do mističky pod kapající kohoutek. Ani jedna varianta se nebude líbit ženské části tvé domácnosti. (pokud nějaká je) :-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:01 radekstach – jak udržet patentky a nitěnky živé
ahoj hodlám koupit 1kg patentek a nitěnek.napiště někdo návod jak co nejdíl udržet nitěnky a patentky živé abych je mohl postupně zkrmovat.dík za rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 5570x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/6655-jak-udrzet-patentky-a-nitenky-zive