Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Artemie

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Artemie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2023 13:46 Žena Beastie [314]
Jsem zpět s dotazem na krmení artemií. Konečně mi dorazili jehlounci barmští, jsou naprosto boží ale strašně maličkatí, artemii chytí jen pokud je tak nějak plácne přes obličej.
Proto přemýšlím, kolik krmit, když jsou v akváriu s nimi jen red cherry krevety. Krevety se asi vypořádají se zbytky, až umřou, ale kolik je až moc a jak dlouho to bude artemií trvat než umře ve sladké vodě ? Aby to zase vodu nekazilo.

Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2023 05:55 Muž Rybar [-29] Re: Beastie
Tak to někdy je ryby jsou zvyklé na jinou potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2023 21:32 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Beastie
e-akvarium.cz/… ke stažení
issuu.com/…
Strana 66.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2023 20:39 Žena Beastie [314]
Dneska jsem vlastně poprvé v životě asi vylíhla Artemie. Jenže dříve než jsem čekala a taky jsou zatraceně mnohem menší než jsem čekala :)) ( při pokojove teplotě 22 jsem čekala tak 36 hodin, ale lampička to asi trochu zahřála ). pár jsem zkusila zkrmit, tetry a kardinálky prcky zvládnou ale nové cichlidky si toho mikropohybu podle mě ani nevšimly. Říkala jsem si, že to ještě nechám vzduchovat, už ale zhasnu a nechám je ještě trochu narůst? Co jsem četla někdo tu krmí poslední 70 hodin, někdo dává do ledničky, někdo mrazí, jasně. Ale nechat je krapet narůst třeba se špetkou spirulina nebo tak něco? Nebo cichlidky podceňuji? Díky, návody hlavně řeší krmení pro potěr a to zrovna teďka nepotřebuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2023 22:47 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Jozef
www-amazonasmagazine-com.translate.goog/… ,ale v některém z videí uvádějí, že záleží i na lokalitě sběru vajíček a jejím složení vody,údajně existují vajíčka s magnetismem přírodního původu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 22:15 Muž Jozef [311] Re: Beastie
To nejde s obyčajnými vajíčkami. Musia byť špeciálne, s pridanými kovovými časticami.
Už to tu na fóre niekde bolo, aj s odkazom na tie vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 22:03 Muž vlka [3443] Re: Tojsouvěci
Jestli ale dobře vidím, tak to přitahuje i živé Artemie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2023 18:44 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
youtu.be/… nebo zadej do vyhledávače YouTube : Magnetic Brine Shrimp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.01.2023 15:46 Muž vlka [3443] Re: Beastie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Udělal jsem si z petky ,,líheň,, kde s prázdnými skořápkami není problém, dole vypustím živou Artémii a skořápky zůstanou nahoře. Nemáš odkaz na to video ?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 15:39 Žena Beastie [314]
Viděla jsem video, kde pravidelně při líhnutí artemie používá neodymové magnety na to, aby odstranil prázdné skořápky
Nezkoušel někdo? zrovna doma žádný nemám
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 18:25 Endlerka Re: vaclav
Já mám toto zařízení:

cdn.hornbach.de/…

To vypouští obsah rovnou ven.
Ale koupím to hrubší sítko. Možná ho i dostanu pokud to syn doma najde. Má prý celou kaskádu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 16:23 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Endlerka
Musíš mít odpouštěcí hadičku tak 1 až 1,5 cm nade dnem, aby ti to vajíčka moc nenasálo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 11:39 Muž ajajak [228] Re: Endlerka
Ano, ta síta šli koupit a možná jsou i někde na netu.
www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo www.rostlinna-akvaria.cz/…
Je jich samozřejmě mnohem více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 10:20 Endlerka Re: ctibum
Díky. Ale nevylíhlá vajíčka neplavou. Jen prázdné skořápky jsou u hladiny.
Snad koupit nějakou kaskádu filtrů s různou hustotou síta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 10:14 R Muž ctibum [6870] Re: Endlerka
Když vypneš vzduchování, měla by v líhni artemie klesat a skořápky a nevylíhnutá vajíčka stoupat. Viz video v odkazu v modrém rámečku.
Při vypouštění nádoby pak musíš včas zastavit, abys vypustil co nejméně vajíček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2022 09:33 Endlerka – Nevylíhlá vajíčka artemie
Ahoj.
Krmím své endlerky artemií každý druhý den.
Líhnu je v líhní od JBL.
Když vypouštím vylíhlé žábronožky tak se vypouští zároveň i nevylíhlá vajíčka která ale pak dlouho plavou (vznášejí se) ve vodě v akváriu.
Jak to děláte abyste ta nevylíhlá vajíčka od živé artemie oddělili?
Díky.
Milan.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 18:26 Muž vlka [3443] Re: Richo
Mám Artémku v ledničce už roky a stále bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 17:54 Muž Nobody [-14] Re: Papik
Souhlasím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 17:48 Muž Papik [617] Re: Richo
Moje je pořád sypká několik let po otevření, barvu má stále stejnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 17:41 Muž Richo [11] Re: Nobody
To znamaná, že i po roce se artemie sypou ze lžičky stejně jako po otevření? Žádná hrudka se z toho neudělá? Nemám tam po otevření dát nějaký sáček kvůli absorpci vlhkosti? Teď jsem našel datum výroby. je nalepené na dně krabičky. 18.1.2022 - takže v pohodě. Ale když to má být sypké tak zkusím koupit něco jiného.
Edit: www.profiplants.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 17:25 Muž Nobody [-14] Re: Richo
To by se nemělo nic "stát". Je zvláštní, jak jsi psal předtím, že jsi tam něco viděl, protože jsem se podíval na to samé - po roce( už to nepoužívám) vypadá v pohodě.
Tak ta odskořápkovaná artémie v krabičce už není tak sypká jako po otevření a místy na povrchu je jakoby zašedlá
Pokud je to takto, tak bych ji určitě nepoužil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 16:40 Muž Richo [11] Re: Nobody
Mám na mysli dobu tak měsíc po odlepení víčka. Skladováno sice na teplém, ale suchém a tmavém místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 14:22 Muž Nobody [-14] Re: Richo
Na každém balení máš spotřebujte do... a tím by ses měl řídit. Po otevření nevím jestli je to dané.
Pokud ji správně uzavřeš a uskladníš, neměl by být problém. Hlavně to chce tmavé a suché místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2022 14:08 Muž Richo [11] Re: Richo
Tak ta odskořápkovaná artémie v krabičce už není tak sypká jako po otevření a místy na povrchu je jakoby zašedlá. nejsou tam vyloženě "penicilinové" chloupky, ale jsou místa, kde je to tmavší než okolní oranžová barva. Bral jsem ji poprvé, tak nevím jestli je to normální, nebo je to na vyhození.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2022 13:14 Muž Richo [11] – vlhká odskořápkovaná artemie
Fotka k příspěvku Je normální, že odskořápkovaná artémie v zavřené krabičce navlhne a chytne plíseň?
Jinak mám dělanou misku k líhnutí. Pro pár rybek to stačí. Vajíčky artemie Hobby z Hornbachu popráším vodu vnějšího kruhu a přibližně stejné množství za den vytáhnu osvětleným sítkem uprostřed. Koupil jsem na zkoušku vajíčka od Easy Fish a to je katastrofa. Možná s tím vzduchováním by to bylo lepší. Ještě vyzkouším.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2022 17:22 WooXs Re: WooXs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak moje obavy jsou pryc. Remake lihne se nekona. Stacilo do vystupu pustit vzduch a vajicka se vyfoukly pryc. Na fotce muzete videt kolik vajicek z litru vody je pri odberu. Je to cca nehet u malicku co se tam drzi a par jich pri odberu veme sebou proud.
Pokud chcete nekdo navod, tak napiste a poslu vam popis ale je to jen PET s pipetou a dvouma ventilkama na skrceni, nic svetoborneho. Doporicuji spise stinenou PET, jako ma magnesia (modrou flasku). Artemie lezou ven do pipetky, kde si je sesbirate, flaska stini vetsinu svetla, takze lezou jen tam...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2022 12:12 WooXs Re: MichoCZ
Hele to je sice mozny, ale ja to delat nebudu. Neni takovej problem ty vajicka oddelit. Jinak vcera jsem vyrobil prvni verzi lihne z PET, ale musim udelat upgrade. Sice artemie je uz cca 40% vylihla v prvnich 12h ale v separatoru se mi hromadi vajicka jak klesaji ke dnu. Udelam vecer upravu a pak vam to sem hodim. Moje vize byla ze se artemie vylihne a pujde do jedineho mista kde bude svetlo. Ale jak rikam blby uhel a padaji tam vajicka. Chce to doladit.

Mala vsuvka. Artemie, lepe preziva ve sklenenych nadobach bez vzduchu. Nevim proc se vzduchovanim artemie zlikviduje. Takze pokud chcete artemii nechat vyrust tak staci odebrat par kousku a dat je do zavarovacky, bez vzduchu a bez topitka. Mam je takhle 14 dni u okna a k memu udiveni takovato kolonie si vedla asi nejlip. Ostatni jsem omylem vyhubil kdyz jsem po 14 dnech do lahvi pustil vzduch. Nechapu jak je to mozne, ale stalo se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 12:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: WooXs
Bělidlo se dá koupit bez přídavků jako perkarbonát sodný nebo peruhličitan sodný. Ale je fakt, že mám doma zmršenou artemii (asi chytla vlhko), která se nelíhne a radši ji vyhodím než abych ji nějak chemicky trápil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 22:33 WooXs Re: Ld23
Co ja vim tak se da vajicko artemie odskorapkovat jednoduchym zpusobem belidla a vody asi po hodine se zacne skorapka leptat tak ze je videt samotna artemie , takze podobnou chemkou se to da vyleptat , ale tim nechces krmit svoje rybky ....! xD
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 22:26 WooXs Re: DavFM
Hele ja v tom vedu nevidim , mam lahev uz 3 tydny bez vzduchovani a topidla a artemie furt zijou ,pak mam dalsi kde vzduchovani je i s topidlem a pak dalsi kde je zas jen vzduchovani bez topidla a rekl bych ze kolonie si vedou na stejno dolejvas jen vodu ,ktera se vypari ,sul ti tam zustane ...pouzivam polevkovou lzici na 1l... :) at se dari
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 16:18 Silviebaris Re: Ld23
A to tak zkoumáš kde jakou potravu..z toho by mě asi trefilo..a ve finále zjistiš,že je vše nekvalitní.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2022 12:52 Ld23 Re: dudak
Diplomka je o porovnání ve vývoji ryb krmených živou, nebo opakovaně rozmrazenou artemií. Zarazila mě zmínka o těžkých kovech protože by mě nenapadlo že by to mohl být nějaký významný problém. A ani není. Co jsem dohledával tak u vylíhlých by měl být arzen v normě. Prý se ukládá v tělech artemií z přírody kvůli znečištění vod - tím se může nepatrně dostat i do cyst protože ty se získávají z divokých artemií.

Problém je pouze u odskořápkovaných cyst, těžko říct jestli je to pravidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.01.2022 22:48 Muž dudak [1885] Re: Ld23
odskořápkovanou artemii většina ryb bere velmi neochotně. S živou se to nedá vůbec srovnat. A ještě k té diplomce - tam bylo - vliv opakovaného rozmrazení - nevím proč bych měl cysty opakovaně rozmrazovat. Ještě jsem neslyšel o někom, kdo by si otrávil nalíhlou artemií potěr jinak než překrmením, kdy potěr nesezobe vše a artemie po několika minutách/hodinách uhyne a zkazí vodu. U odskořápkované rozklad začíná prakticky namočením cyst do vody před zkrmováním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2022 16:05 Silviebaris Re: Ld23
Mě třeba malé betty jedině živou artémku,ničeho jinyho co nebylo živé si nevšimly..Mám klasickou artémii,když ji jdu zkrmovat,tak ty skořapky z hladiny odsaju,nevidim v tom žadny problém..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 11:36 Ld23 Re: Silviebaris
Něco jsem našel. V dekapsulovaných cystách Artemie by mohly být až strašidelně vysoké koncentrace chromu - údajně pravděpodobně způsobené procesem odstraňování skořápky. U vylíhnutých zase z nějakého důvodu mírně arsen...
www.ncbi.nlm.nih.gov/…

... je to škoda, bylo by to tak snadné, krmit cystami bez zkořápky :)

Snadné a podle některých studií i s lepšími výsledky než při krmení živou artemií, o to větší škoda.
www.researchgate.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2022 10:03 Silviebaris Re: Ld23
Já líhnu atrémii 6 měsíců v roce nonstop,měla jsem několik druhů,a problém jsem nikdy neměla..většinou mívám ty Gold..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 09:51 Ld23
"Ačkoliv síhové Coregonus lavaretus rostli dobře na naupliích artemie, tento typ krmení vedl
k relativně vyšší mortalitě. To mohlo být způsobeno toxickými látkami, které jsou občas
přítomné v cystách artemie."
(Zroj: Diplomová práce: Vliv opakovaného rozmrazení na nutriční
účinnost nauplií Artemia salina pro raná
vývojová stádia ryb)


Co si o tom mám myslet? Kde se toxické látky v cystách berou? Platí to vůbec i dnes?

Artemii jsem nelíhnul, ale přemýšlím o krmení odskořápkovanými cystami, a toto mě těsně před zakoupení dost zarazilo - je to riziko? Opravdu nerad bych svému potěru uškodil a ohrozil jeho zdraví/zdárný vývoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   09.01.2022 10:05 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: WooXs
O artemii (píšu o cystách a naupliích) se toho dá napsat hodně i z praktického pohledu. Každá artemie je jiná a někdy musím malinko doladit recept i při jiné plechovce stejného výrobce. Záleží na množství soli, artemie od Suška se mi nejlépe líhne se 2 tabletama soli, Ocean Nutrition naopak musím dát tablet 5. Vždy přidávám špetku sody. Ocean Nutrition se po caa 20h dá zkrmit, kompletně dolíhnuto je ale až za cca 36h. Ukrajinská se naopak líhne dlouho, cca 48h, proto musím mít najednou v provozu 3 nádoby. Další rozdíl je ve vodě jakou použiju. Pokud osmozu, tak se toho vylíhne u OceanNutrition méně než s vodou vodovodní, u té ukrajinské je to zase naopak.Takže asi bude rozdíl i napříč naší republikou v tom jak to komu jde.Někde mezi tím je EsyFish, ale tu už dlouho nekupuju. U Ocean nutrition je líhnivost vysoká, nevylíhnuté cysty téměř nejsou, u té ukrajinské je to o dost horší. Taky se mi zdá, že z té ukrajinské ryby rostou pomaleji.

Artemii prakticky nonstop den co den už líhnu několik let a mám prostor zkoušet optimalizovat.Z mého pohledu se tedy nedá říct, že je to jedno, jak to nechám líhnout. Naopak na tom dost záleží.

PS: někde jsem tady četl, že se skořápky dají na hladině sbírat magnetem. No, myslím si, že nedají. Toto je specialita OceanNutrition, kteří prodávají magnetický separátor. Jenže to funguje jenom s jejich speciálníma cystama, které mají nano povlak kovem. A jsou teda dost, až bych řekl kurevsky, drahé a má to smysl asi jen pro pohodlné americké hobíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2022 18:22 Silviebaris Re: WooXs
Já lihnu artémii při 23-24 stupnich a v pohodě po těch 26h zkrmuji..sůl jsem nikdy neřešila líhnivost mám kolem 80%..
Na tu líhen komařích larev jsem ted v zimě zvědavá..chce asi i dokoupit biolit do zásuvky.. :-D :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2022 17:27 WooXs
Lidi nechápu, co tu řešíte. Artemie nepotřebuje ani vodu či sůl na vylíhnutí. Pokud vajíčka budou v teple tak, počítejte s tím, že každý den se bude líhnout míň a míň artemii. Protože jak bereš vajíčka, dostane se tam ze vzduchu vlhkost, a to jim stačí.
Skořápka vajíčka má sůl a jiné minerály, takže se artemie líhnou ve vajíčkách a ani o tom nevíte.... Vemte uzavíratelnou skleničku a dejte to do lednice. Vlhkosti se sice nezbavíte, ale díky teplotě klesne lenivost na minimum.

Jinak jedna rada pro začátečníky, nepoužívejte kuchyňskou sůl, dnes je ve všem jod a ten je pro artemie toxicky. Vajíčka se sice vylíhnou ale artemie po par hodinách umře

Sítko stačí jedno, pokud budte zkrmovat jen vylíhlé arterie. 0,15 mm je nejmenší a stejné, některé artemie jsou tak male, že projedou i tímto sítkem. Já proceděnou vodu po lihnutí cpu do nádrže, kde je nechávám dorůst.

Ohledné krmeni artemie, buď krmeni pro rybičky ideálně tabletku rasy. Rozdrtit na prach. Nebo pokud máte suché krmivo pro potěr, tak to taky může byt. A nebo jednoduše rozmícháte čajovou lžičku droždí s vodou a poradně promícháš, ideálně ve flašce a můžete je tím krmit. Někdo jim dává i rozdrceny psí granule. Ale nepřekrmovat. To se vám zkazí voda a začne v ní být čpavek... a je po kolonii.

Líheň se dá udělat několika způsoby. Já používám ty malý kyblíky od polévek, salátu atd. Mají asi 1 l. Naleju vodu do půlky (vzduchovaní stříká tu slanou vodu).

Pokud je někdo šetřílek, může vajíčka co zbydou u dna nechat a dolít slanou vodu. Ale napřed doporučím odstranit vajíčka na hladině. Ať tam není tolik bordelu. Ke sběru vajíček z hladiny se dá použít i magnet. Počkejte dalších 24 h a mělo by se vylíhnout cca 50 % ze zbylých vajíček. Nebo to můžeš slévat do jednoho sudu, kýblu atd. a nechat tomu volny průběh.
Není problém arterii přes léto u nás chovat. Jediné co musíte hlídat je slanost vody a pH, protože déšť vodu zředí. Dešťová voda je sama o sobe kyselá. Výhodou chovu artemií je tvorba bioodpadu, který naláká (zvlášť je-li nádoba na tmavším nebo stíněném místě) komáry, kteří nakladou do vody vajička. A komáří larvy jsou výborné krmivo pro dospělé ryby. Jen pozor. Do 5ti dnů od vylíhnutí se z larvy stane dospělý komár. :-)

Doporučuji artrmii kupovat v co nejmenších baleních, aby se nestávalo ze je budete skladovat půl roku.

Edit: Hlavně jsem zapomněl napsat důležitou věc. Teplota by mela byt 25-28 °C, menší teplota jim zpomaluje metabolismus a trvá jim déle než se vylíhnou. Vysoká teplota zase bere hodně kyslíku z vody.

Hlavně pokud je chcete nechat dorůst, tak při blbejch podmínkách se budou samice pářit se samci a budou mít jen jedno vajíčko, které je uzpůsobené na to, aby přežilo extrémní podmínky (např. zima). Pokud maji nauplie blbé podmínky dělají vajíčka se samcema, pokud jsou podmínky ok, tak samička rodí pouze samičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2021 23:45 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: vlka
Pro zkrmení je nejvýhodnější ji použít do 48 hodin. Ale žít může i déle. Nevyplatí se ji něčím krmit či zachraňovat. Pokud potřebujete i větší živé krmení, naučte se pěstovat grindal. Ať se daří pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.12.2021 23:28 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Zhruba cca pět dnů,vyčerpá živiny vlastního těla,výživná hodnota se během růstu každý den snižuje a uhyne hlady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2021 21:40 Muž vlka [3443] – ...Artemie...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, neví někdo, jak dlouho vylíhnutá Artémie bude v té flašce žít ? Při stejné teplotě a stálého ,,bublání,, ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 14:55 Muž Adzo [6] Re: Adzo
No je to prevít. Myslel som,že už v akva vyhynul a on len čakal na poriadne krmenie. Do 4L pohára sa dostal asi s vodou z vedra. Použil som vodu z vedra,keďže som v atlase čítal,že je plôdik náchylní na zmenu ph. Dík! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2021 12:42 Žena tramtra [3202] Re: Adzo
No to asi ne, spíš se nezmar dostal do akvária s rostlinami (stačí fakt jeden) a když nakrmíš Artemií, začne se s kvalitním krmením mohutně množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2021 18:49 Muž Adzo [6] – Nezmar po kŕmení artemiou.
Zdravím! Vždy keď prilepším rybkám živou artémiou sa mi v akváriu objaví nezmar. Teraz som zistil,že je aj v 4L pohári,kde mám 1ks poteru pancierníčka panda. Má už asi 1cm. Môžu vajíčka artemie obsahovať aj vajíčka nezmara? coze

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 16:34 Muž vlka [3443] Re: Tojsouvěci
To napiš prtomasovi19, ta soda se tam dává pro úpravu pH, jak je ve videu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2021 09:36 Muž prtomas19 [3] Re: Tojsouvěci
PH mám zhruba 8 a tvrdost cca 11 což by snad mělo být v pohodě.
Zkusím koupit jedlou sodu a PH ještě trochu zvýšit.
Děkuji moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 22:06 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Líhnivost artemií je v poho,ale na úhyn nauplií může mít vliv nízká tvrdost a pH vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2021 20:13 Muž vlka [3443] Re: prtomas19
Může to být i násadou...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 37 38

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 41034x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3833-artemie