Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Setkání akvaristů - Ostrava

 

NápovědaFórum » Ostatní » Setkání akvaristů. 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Setkání akvaristů - Ostrava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:57 HRAC
SAA, přišlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:23 HRAC
J. M. z Vřesiny nejsem, ale znám ho, má ještě obchod v Porubě? Jest-li se mi podaří, zasílám číslo mobilu na SAA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 12:04 Muž SAA [9]
Slovo forma není adekvátní. Forma značí třeba odlišné jedince, např. zlatá forma. Kasawe Forest apod. jsou populace, nebo jinak kmeny. Opakuji, že zpětné určení je takřka nemožné a určitě přesahuje rámec mých schopností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 09:04 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Díval jsem sa na fotky a nebudu hrát frajera, že jsem schopen poznat populaci z fotky. ;-) Jinak když nás se SAA znáte nejste náááhodou J.M. z Vřesiny???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 22:42 HRAC
Omlouvám se D. a P., že jsem hned nereagoval, byl jsem na pivku, bo bych se rano nevys . . ., ale vážně, vím že jste na jihoam. halančíky a jste zřejmě zkušení halančíkáři, přesto se podívejte na Pseudepiplatys annulatus na netu, kde je několik forem - Monrovia, Kasawe Forest, Kolonte, Maboshi, Quineé . . ., sám nevím co mám doma. Možná najdete, co potřebuji. Za každou informaci vřelé díky. Dageti mám také, ani nevím jakou formu. Přiznám se, že mail. adr. ještě nemám, ale polepším se, doma se k počítači hned nedorvu, ještě že papoušek, psy a kočky mě nechají datlovat, i když . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 20:20 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Aha na Pepu jsem si nevzpoměl a Peter se mi napochlubil, že má anulaty. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 20:18 Muž SAA [9]
Annulati (AS:() jsou v Natuře. Jinak počkat na pražskou výstavu, tam bývá annulátů dost. V r. 2006 se dražili: Kasawe Forest (Rudický, 1 euro) a jinak AS, já jsem měl nádhernou AS od Josefa Koblasy. Letos se pár té samé populace (nyní od chovatele Petera Máčady) vydražil za 9 euro. Dageti bývají jen staré akvarijní kmeny pod názvem Epiplatys dageti monroviae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:12 Muž GAGAL [452] - Halančíci
HRAČI ty se taky vyznáš a neznáme tě nechceš nám tu nechat na sebe kontakt nejsi ani zaregistrovaný abych ti poslal vzkaz.Malý háček je v tom, že já jsem na Nothobranchie a trošku na Aphyosemiony a SAA na tu svou Již. A. a Simpsonichthysky ale jestli někde někdy natrefím na anulaty tak je vemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 19:02 HRAC
GAGALE do Poruby jsem dával ryby, ale ne annulaty, tam je dával akvarista z Hrabůvky, ale uz nežije. Kdyz tyhle nenalovím v Africe, budu rád, kdyz mi někdo sežene jinou populaci, treba Monrovii? Tam si myslím, že je nádech zelené barvy. Ta japonská novinka - červená - se mi moc nelíbí. Přesto odměna platí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 18:46 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Turoku v poho. Petrovice jsou kousek a jestli tu studuješ není problém. Jinak já chovám jen sezónní ryby (tedy většinu druhů) a nemohu si je vynachválit. Na světě je podobných bláznů jako já docela dost tak nemám strach ,že by se už nenosily. Taky jsou to fišle co urřitě asiaté nebudou bouchat na kila. Hraci ty anulaty jsou bomba měl jsem je několikkrát jen mi vadí jak "dlouho" rostou. :-D Jestli bys chtěl do Afriky tak to není problém češi už taky dělají expedice :-D Ještě kontrolní otázka nedodával jsi je do Porubských zveráků???? Jo a jestli bys chtěl nějaké s populací tak myslím SAA je od někoho sehnal já už je ale nemám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:22 HRAC
Turoku, velká chyba, dozije v pohodě 3 roky a bude pěknější než 3letá hrbatá neonka. A navíc se může chovat v malé nádrži, opravdu malinké. S chovem nejsou žádné problémy, ze všeho se dělá zbytecně velká věda - literatura atd. Odchov je mírně obtížný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 17:07 Muž Turok [18]
Hrač pěkné rybky :) ale ryba co žije sezonu to se už dnes nenosí a ne každý akvarista má podmínky aby si ji množil :) barevně je hezká, jenže oko potěší jen na chvilku:)


Gagal jo ci dum chachara :-D miyszkum v petrovicich u karviné, ale v ostravě chodzym na vysokum takže jech tam celkem často :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:56 HRAC
Diky SAA a GAGALE, ale moc jste mě nepotešili. Chtěl jsem je přez zimu rozmnožit, aby úplně nevymizel z nádrží, asi se už stalo. Začátkem 8O let na Ostravsku byli, i já jsem je množil. Jsou dodneška mou srdeční záležitostí. Byli o něco menší než nynější formy, kratší prsní a hřbetní ploutve, ale ocasní byla jak duha, i zelená barva. Nyní odchovávám ty samé co má GAGAL ve foto, ale uz to není ono. Pátrejte dál, přece nepojedu do Afriky si je nachytat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:25 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Ech kurde TUROK je tež naš čemu si tam ty chachare nenapišeš ,že bydliš kajsi pobliž. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:22 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Ahoj HRACI tak s tou lokalitou je to přesně jak píše SAA. Dá se zjistit velmi těžko a v případě anulatu tedy vůbec. Když kupuješ halančíka od chovatele tak ti ji řekne (pokud ji zná). Jinak je to jak píše SAA. AS což znamená akvarijní chov i když se jedná o ryby velmi pěkné tak AS nejsou mezi halančíkáři příliš vyhledáváni. Jedná se vlastně o ryby které jsou dlouhou dobu chováni v akváriích.Obchodníci o populacích nemají ani páru (většina). Proto ani halančíkáři u nich nekupují a vše se vlastně objednává a mění přes net.na srazech atd. Jinak co se týká srazu tak nic ještě domluvené není. Většina lidí by to chtěla po novém roce. Viděl bych to na setkání v Porubě jsme tu (4) Porubáci :-D Pro SHARON: Fajne roby berem tež, chce it aji Micus tak dvě budete isto. No jak přidete. :) .. jinak je to jen pokec u pifka. Eště si fskaže kde kdy co a kaj. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 16:08 Muž Turok [18]
Tuž diecka co tu tu robicie moc se tu v tym niechytum, co to je za organizace safra porte. ostravok se nikdy niestraci. Dowidzenia milego wieczoru :))))))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 15:11 Muž SAA [9]
Obávm se, že se bude jednat o AS Epiplatys annulatus. Je možné, že se jedná o nepokřížený kmen, nicméně zpětné zjištění populace je téměř nemožné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 13:14 HRAC
Vymyslel to GAGAL, neni to špatný nápad. Čekám, že se ozve, ale asi hledá lokalitu tohoto halančíka a to může trvat dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 12:55 Žena sharon [126] – :-O
O jaké akci, místě a čase je pořád řeč? Jestli tam budou tež nějaké robky, ne jenom chlopci, tož bych se ráda přidala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 12:48 HRAC
Jaká je to barevná varianta tohoto halančíka? Za informaci vedoucí k získání této formy odměna. Třeba zaplatím útratu až se sejdeme v Ostravě-Porubě, ale nepiju zelenu zodovku. Bydlím kousek od Poruby a na setkání mohu přijít kdykoli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 09:34 HRAC
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 16:28 Muž SAA [9]
Il faut économiser:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 15:05 rolandmynar – Re: Vrubouš
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:35 rolandmynar
Ostravaci maji vyhodu bo toho stihnou vice řict.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:35 oldkiwinka
a už nemluvte ostravsky, už nad tím místy dumám co to je :-) dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:33 Muž SAA [9]
A já ho mám krátký, nicméně mi to vyhovuje:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 14:19 oldkiwinka – Re: ►MICUS◄
micí, já mám zobák tááááák dlouhej:-D že mi ho natahovat nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 13:07 Muž wojwodoff [0]
Jasne,že příjdu! Se mnou počítejte chlopi!Zdravím.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2007 08:41 ►MICUS◄ – ha?
Kua co se to tu chystá?? coze

a dokonce se tu o mně mluvilo :-) však já vám ty vaše zobany natáááhnu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:16 kopcuvka
ten sraz je dobrý napad v ov se chovatelé slizaju každu nedělu na slezské pod staru vodarnu dvě zastavky od zoo tam nakupite, tam seženete všechno co má peří a chlupy už jsem tam viděl stryka i s rybkama, ale moc nebyli poznat lebo je měl ve šklunkach od ogurek. Největší cvrkot tam je mezi sedmu a osmu rano. Kdo by se nemohl dočkat može přijit stiš a pomože synkum chovatelum stavjat klece. potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:00 Muž SAA [9]
Třeba na to budou v ostravských porodnicích vydávat glejty ;-), 100% ostravák:-D. A třeba mě uznají jako polovičního:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 21:42 kopcuvka
gagale kratke zobaky nemizí ja jsem 100% ostr. už podle toho jmena to musí synci z ov poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:19 oldkiwinka – Re: GAGAL
o to nejde, ale jde o to, že já tam jedu vždy JEN z kroužkem.. a vedoucí nás nepustí, mají za nás nějakou tu zodpovědnost. takže někam do hospy půjdete asi beze mě. ale to vše se uvidí až na místě( jejda, to je ještě času)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:12 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Kiwi neboj já doufám ,že to nebude jen jednou a dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 20:10 oldkiwinka
Chlapci, vy kdybyste hodinu nepili (vodu apod) tak by vás to snad složilo:-D (já jen dodávám že z kulturáku mě ven nepustěj zřejmě..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:49 Muž SAA [9]
Jak já to tak vidím tak žlutá zodofka nebude a budu pit zase jen americký tekutý asfalt...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:39 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Tu fajnu žlutu bo inak nejdu. :-D Knajpa bez zodovky neni knajpa rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:38 Muž SAA [9]
Hlavně aby měli zodofku:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:34 Muž GAGAL [452] - Halančíci
V poho chlopi určitě přijde i wojwodoff a doufám že i MICUS. Je to tak bundo počkáne a něco domluvíme. palec Určitě se přihlásí i další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:34 Muž SAA [9]
Já bych předběžnou domluvu neodkládal. Ale termín by měl být po vánocívh, protže tímhle tempem nás pak po vánocích možná už pár bude....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:30 Muž bunda [28]
Počkáme přes vánoce a pak něco domluvíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:27 Muž SAA [9]
Konečně se to pomalu začíná rozrůstat. Nicméně zatím je nás tu jen tak málo, že sand ani nestojí za to rezervovat stůl. A to když se dají vyhledávat jen akvaristi z Ostravy, je to skoro celá stránka. Sem se přihlásil Gagal z Ovy, Oldkiwi z Litovle, Kory ze Studénky, ozval se Nik ze Zlínského kraje, píšu tu já, který NEJSEM Ostravák(ale bydlím zatraceně blízko ;-). Ostatní? Pravděpodobně je naše společnost nějakým způsobem odpuzuje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:16 Muž bunda [28]
Sem taky z Ostravy. Klidně se domluvme zajdem na zodovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:14 Muž SAA [9]
Já sice znám hospody jen v Porubě, ale tuším, že u kulturáku na boku je hospoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 13:57 agent007 – Která hospoda?
Jsem taky z Ostravy a myslím že není hospoda kterou bych neznal...že by nějaký no name?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 10:41 oldkiwinka – Re: GAGAL
mě došlo co je to zodofka a to jsem z ol.kraje
gagale, já původně myslela že nejsi ani z Ostravy jak si promluvil,jelikož nemluvíš jak kratkozobi ostravaci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 07:23 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Kopcuvko je to tak,ale myslím, že naše "kratke zobaki" pomalu mizí. Je vidět, že jsi další do party když rozůmíš naší "řeči" ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:34 kopcuvka
gagal je stopro z ov jinde v republice určitě ani netuší co to je zodovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 23:19 Muž Nik [191] – Re: SAA
Těžko, musel bych tam nějak nalákat i mou dražší polovičku s dcerkou, protože ve volném čase se jim snažím věnovat. No, ale až třeba budu zase prodávat nějaké ty bojovnice, tak to půjde - to se aspoň zaplatí cesta. Teď zrovna nic není dorostlého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 22:30 Muž SAA [9]
To zvládneš, když to bude spojeno s nějakou akcí, ne?:-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 4222x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16511-setkani-akvaristu-ostrava-?od=201