Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 19:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Je tu na webu super atlas ryb, rostlin a ostatních živočichů. Tady máš odkaz na záložku Betta splendens, je to tam pěkně popsáno: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Ale na betty se ptej spíše právě kolegy semtexe, ten chová betty pestré velmi úspěšně a viděl jsem desítky jeho nádhernýc ryb. Já je choval kdysi dávno a teď mne láká trošku jiný druh betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 13:06 Jana Re: malyLibor
Jsem tady nova, kde ze najdu ty informace o krmeni?
Jinak je krmim sera micron a mam pripravene zive artemie, ale na ty se mi zdaji zatim dosti male. mam dale pokracovat s micron az do vyvoje labyrintu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 12:58 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
Fotka k příspěvku Není to úplně dobře vyfocené, ale tyhle modrý kamba se sem tam v odchovu ukáží.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 18:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Dá se tomu pomoci tím, že je budeš krmit patřičně malou stravou, aby se nezadusily větším soustem. Ale to se dočteš v radách k chovu i tady v atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Glaos
Na můj vkus vysoké pH...asi si to myslí i vaše bety. Trochu bych tu vodu okyselil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 17:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jana
Všechny labyrintky se vyvíjí trochu rozdílně z hlediska růstu...Hodně je to o dostatku krmení. Ale jinak je to jejich zvyk z přírody. V případě vysýchání lokality umírají první ty větší, narostlé ryby. Pak zaprší a malé pokračují poklidně ve svém vývoji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 17:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
Jen u dnešních Bojovnic už dávno neplatí Mendeluv zakon 50:50.... ona už žádná čistá linie není, jen u těch divokých.

Uznejte, že tohle vaše tvrzení je opravdu totální nesmysl...Nevím kolik znáte chovatelů bet, ale to je stejné, jako byste tvrdil, že genetika neplatí u liniových chovů ok, mečovek, plat, skalár, BM,GM a řady dalších ryb. Liniové chovy bet pro vaši informaci opravdu existují... no no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 12:39 Jana Re: Semtex
Aha, takze prijde na radu selekce pri labyrintu... Myslela jsem si to. Nektere jsou relativne vyvinutejsi a dalsi se vyvijeji pomaleji. Da jim nejak pomoct nebo je to ciste prirozena zalezitost a prezije jen to, co ma prezit?

S barvami je to uzasny, moc bych chtela kambo modry :) Snazila jsem se najit neco na internetu, ale zda se, ze se budu muset nechat opravdu jenom prekvapit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   13.07.2012 09:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
Bojovnice jsou jedny znej barevně variabilnich ryb.
Člověk nikdy neví co z výtěru vypadne.
Ale pokud je jeden z rodičů Kambo, je velká pravděpodobnost že část potomku bude taky kambo.
Převážně bych tipl červené kambo, ale vzhledem k samci i modré kombo.
Pak taky jak už psal Libor, záleží na prarodičích a praprapra....
Jen u dnešních Bojovnic už dávno neplatí Mendeluv zakon 50:50.... ona už žádná čistá linie není, jen u těch divokých.

Já např. kdysi měl pár žlutých CT a úplně všichni potomci byli červený Kamba. A až v další 3-ti generaci se našli nějaké žluté a ještě ne čisté.
Nyní po třech letech se v odchovech oběvují čisté žluté, ale ne od žlutých rodičů, kupodivu od černých, modrých a Cooper.

Takže můžete čekat cokoli. a to je u Bett to nejhezčí.
Pokud je barva některých prcků tmavá, kambo to nebude. Ty jsou ze světlounkých prcků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 07:53 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Tak jak jsem delal testy vcera tak mi dle nich vyslo ph 7.5 a 2.5 dkh. Co je tedy na vine? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 05:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jana
Je to jednoduché studium, pokud by se jednalo o kmenově "čisté" ryby. Tedy v předchozím odchovu, z něhož pochází, by byly všechny stejné. Pak by v úvahu přicházelo 50:50, přičemž jedna 25 z každé 50 by byla štěpitelná na druhou barvu. Ovšem to je velmi nepravděpodobné, ale nevím odkud máte ryby. Ovšem pokud se jedná o běžně získávané, pak musíte počítat s tím, že něco bude po rodičích a zbytek z toho, na co všechno si geny směrem dozadu v původu vzpomněly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2012 05:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Glaos
hop Bóže...o Bóže....Kdo to kdy slyšel, aby se v tři týdny založené vytíračce napřed obden a pak co tři dny měnila 1/3 vody? Ta Semtexova metoda je na můj vkus pochybná, ale když mu to funguje budiž. Záleží na vstupní vodě. Na horách jsem ji nalil a druhý den do ní ryby šly, třetí den byly vytřené. V podhůří na tvrdé vodě jsem vodu umíchal, dva, tři dny probublal a ryby šly do ní, trvalo to asi o dva dny déle. Ovšem píšete...
...dobre rano chci se zeptat kdyz se mi rybky vytreli a treti den mi zacali jikry chytat plisen tak to je na vine spatna kvalita vody nebo ze nebyli oplodnene...(mimo toho že ryby i jikry jsou ženského rodu, a mělo by tedy v přísudku být tvrdé y)
Nějak jsem nenašel parametry vaší vody. Nebude tedy spíše problém se třením tady? hop ahoj Na vině může být obé a například též se k tomu může přidat nekvalita samčích buněk způsobená nevhodnou vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 23:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Různobarevná, pokud se ti podaří je odchovat. Ještě tě čeká úskalí tvorby labirintu, tam hodně prcků umírá. Pokud chceš přesnější odpověď ohledně barev, musíš si nastudovat genetiku bett.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 19:57 Jana – barva
Zdravim, mam ted 14ti denni mladata crowntailu a zajima me, jak to u nich bude s barvami. Samec tyrkysovy a samicka kambodzska - bile telo, ploutve tmave cervene. Jake muzu ocekavat malicky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:50 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
Ta vytiracka je uz zalozena delsi dobu. Cca 3 tydny. Pravidelne tam menim vodu. Ze zacatku obden a ted co tri dny 1/3. Tak nvm kde je problem. Tedy zkusim jeste udelat testy a uvidim. diky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 08:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
To první, to bude zřejmě ten důvod...
Dávám ryby třít do vody minimálně týden předem ve vytíračce založené a s rašeliným výluhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2012 07:32 Muž Glaos [24] - Živorodky
Sobre rano. Chci se zeptat, kdyz se mi rybky vytreli a treti den mi zacali jikry chytat plisen, tak to je na vine spatna kvalita vody nebo ze nebyli oplodnene? :) dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 08:10 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
Krmim mrazenyma patentkama a nitenkama obcas jim dam SAK granulky a vlocky ty jim davam jen do Bettarka bo ty moc nechteji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 07:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Roketka
Ono když je víc jak dvě bojovnice v nádrži, tak se mohou vytřít, ale s odchovem moc nepočítej.
Zřejmě jsi málo četla, bojovnice se dávají třít do vytíraček. Kde je pak snadnější se o potěr starat.
A že by to bylo jako na běžícím pasu bych moc netvrdil. Máme pár ryb co se ne a ne vytřít a nebo se nikdy nevytřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 07:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: HaDaS
To že se musí předem dobře krmit je podle mě samozřejmost. Ale i tak se stává to co popisuje glaos.

A pro glaose:
dobře krmit je živé nebo mražené krmivo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2012 07:33 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: HaDaS
bry den jestli to byla reakce na ten muj prispevek. tak nvm co je povazovano za optimalni krmnou davku pro bettaka ale sporada toho dost tak by hladovej byt nemel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 22:48 HaDaS Re: Semtex
Vím, že tomu rozumíš, o tom žádná. Nepročítal jsem všechny reakce, ale mně vždy pomohlo betyny pořádně nakrmit (mražené nebo živé). Samec a samice poté nemají tolik chuti. Odlovím vždy samičku, samečka nechávám do rozplavání potěru, poté odlovuji. Teplotu zvedám k 28°C. Vždy se vytřou a spousta malých zbude. Vše trvá maximálně dva dny. Problém bych viděl v dnešních vysokých teplotách. Jestlipak nemá kolega stabilně vysokou teplotu akva a nemá samečka unaveného a hladového? Mně by to taky naštvalo kdybych se pořád musel množit a nedostal jsem svůj denní přísun kalorií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2012 22:24 Muž MrHu [300] Re: Roketka
Pokud je chcete rozmnožovat, tak bych harém naopak zúžil...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 20:56 Žena Roketka [9] - Labyrintky
Tady, jak to tu pročítám, všichni mají mladé jako na běžícím páse. Já se jim snažím udělat nějakou atmosféru, ale ani nestaví hnízdečko.

Ale chci se zeptat zde přítomných odborníků: Zprvu jsem měla jen ty své miláčky (Betty a krevetky). Pak přišla mamka s tím, že si chce založit akva, ale už nakoupila rybky, tak je dala na chvíli ke mě (mám 50L). Nyní má konečně zaběhnuto, tak jsem jí všechny rybky dala a už mám zase jen ty své krasavce, čili 1 samec na 3 samičky. Párkrát sice od té doby hnízdečko postavil, ale už ne tolik, kolik když jich tam bylo plno. No teď už vůbec nic, ikdyž samičky vypadají plné jiker.

Z chytrých zdrojů jsem vyčetla pár rad, jako zvýšit teplotu, někde jsem se ale zase naopak dočítala o snížení teploty, tak nevím.

No ale pak ještě, připadá mi pořád, že je tam těch rybek málo. Myslíte, že by mu nevadilo, kdybych mu ten harém rozšířila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 08:17 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
Diky zkusim to jsou to sice ryby s dovozu tedy rikali v akvaristice ale to by nemel byt taky problem rozmnozit ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 08:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Ano, i když jikry nehlídá, tak mu dej týden klid.
Nejlepší je je dát třít, když se blíží deště, klesá tlak. Navečer dáš samičku k samci do komínku a ráno, když máš odpolední je pustíš. Když se vytřou, máš možnost samce odlovit i se samičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 07:59 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
jen ze nejhorsi je ze vzdy jak se trou tak mam odpoledni :-Dasi je pres odpoledni k sobe vubec nepustim a bude ted stejne tyden budu muset zase pockat ze ? mam sice jinou samicku ale ten samec by mel mit asi taky klid ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 07:55 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Pokud cgces od něj mladé, tak jej po výtěru odlov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2012 07:32 Muž Glaos [24] - Živorodky
Dobrý den panove tak jsem se s tim sameckem co mi jednou uz pojedl jikry pokusil o druhy vyter a co myslite ze udelal zase ? :( nekde je chyba nebo on pozna ze s tech jiker proste nic nebude ? mam ho priste okamzite po vyteru odlovit ? nebo vymenit za jineho samecka diky za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.07.2012 10:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
určitě bez písku lepší udržba ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:34 R Muž romant [27987] Re: Adéla P.
Pro odchov bych tu holou nádrž viděl jako lepší řešení, už jenom to, že na tom dně bude všechno vidět, ať už bordel, nebo popadaný jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2012 10:32 Adéla P.
Je lepší bojovnici odchovat v nádrži bez písku a kamínků? Jen s holým dnem? Nebo je to jedno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 11:12 R Muž romant [27987] Re: Adéla P.
Plovoucí od slova plavat, takže výběr je široký a volba třeba dle dostupnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 11:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adéla P.
To je fuk, klidně třeba žabinec... Hlavně, když se to bude plincat po hladině... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 11:09 Adéla P. Re: LiborSprysl
Je vhodná Nepukalka ouškatá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 10:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adéla P.
To nikdo neodhadne, protože vaše ryby neznáme... Určitě vám ale spílat nebudou smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 10:47 Adéla P. Re: malyLibor
Takže když tam dám plovoucí rostliny, už mi ty jikry nesežerou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2012 09:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Hlavně to spousta mladých "nerozplave", pokud jsou bez samce. Pokud už se vylíhnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.06.2012 09:10 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Jak říká Libor, výměna partneru funguje a nejen u ryb. :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2012 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Semtex
No nevím, spíše je lepší vyměnit chovné ryby. Mezi sebou, nebo jen jednu. Protože to žraní jiker je úchylka něčím způsobená... Samozřejmě hraje roli voda...ten samec ví, když z jiker nic nebude...ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 21:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Adéla P.
Pokud příště dáš do vytíračky místo umělých rostlin nějaké plovoucí, pak se ti to už nestane. Samičku je ovšem dobré odlovit vždy co nejdříve po výtěru, samce jsem odlovoval poté, co se mladé rozplavaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2012 17:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Adéla P.
tak pokud tam už jikry nejsou, tak ne.
Někdy se u prvotřících ryb stává, že jikry požerou. Pokud by tomu bylo i příště, je lepší jikry nechat bez ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 17:00 Adéla P. Re: Semtex
Děkuju, ale ten samec stejně všechny jikry sežral. Myslela jsem, že se má odlovit jen samice a samec se o ně postará. Mám příště odlovit i samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 15:06 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: AdelaP.
jikry se vyvynou i mimo hnízdo, pokud jsou na to dobré podmínky.
.. a později ty plasťáky vyhoď a dej živé kvítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 10:37 Adéla P.
Dobrý den,
mám dotaz. Moje bojovnice má jikry, ale spadly jí mezi umělohmotné rostliny. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli se musí vyvýjet jenom v hnízdě anebo ne. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 09:19 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
utopila se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2012 07:23 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Glaos
ahoj tak samicka se nasla lezela mrtva za bridlici co je v akva asi ji tam zahnal ci co :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 10:53 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: Semtex
Dekuji za info. :) Jelikoz jsem je mel po spolu teprve 6h a oni se vytreli, s cim jsem nepocital, tak byli v tom 54l akva co mam v prezentaci. S tou drti, jak tam nekdo napsal. Par jiker lezi mezi tim tak uvidim. Pockat tedy tri dny, zda neco nebude :) A ohledne samicky stale nenalezena :( snad nebude moc smrdet nekde v krytu nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 08:22 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Pokud máš vytíračku dobře přikrytou (a to by jsi měl, hlvně kvůli tomu, aby se nerozpadalo hnízdo), tak samička bude v nádrži. Ale pkud ne, samička bude někde mimo nádrž a jak píše placka5 bude asi už vysušená.

Pokud jde o jikry na dně, a mášli holé dno, část jiker bude v pohodě. Nechej tak a do tří dnů uvidíš, i pokud tam nějaké dno máš.

Ještě k těm bojovnicím co vyskočí z nádrže.
Už se mi to stalo párkrát, že ryba vyskočila z nádrže a pomalu schla na zemi. Pokud takovou rybu uvidíte do 3-6ti hodin od vyskočení, je ještě šance, že žije. Zní to podivně, ale je to tak. Vše záleží na okolních podmínkách, teplotě a vlhkosti vzduchu, teplotě a materiálu podlahy... I když ryba vypadá jako zaschlá, zkuste jí dát z5 do vody. Je tu šance, že se z toho probere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 07:59 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: tercovev5
Jelikoz se vytreli jak jsem byl v praci a nez jsem dojel domu tak uz tam nebyla tak jsem ji nemel jak odlovit :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=851