Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 16:11 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Já jen myslel, jestli to jsou její nebo někoho jinýho. I když je pravda, že tam nic jinýho není. Ten samec se zblíznil. Je to 5 dní po tom, co se ještě staral o potěr v hnízdu. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2014 16:10 amrtin Re: Aforte
Ano, jsou to jikry. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 15:46 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsou to jikry? Samec betty je furt u hnízda. Není to dávno, co jsem měl hnízdo. Tohle by bylo druhé.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
Ne že bych vyloženě chtěl mít poslední slovo, ale to je právě ta ukázka nekvalitních chovů, z nichž padají samci se sníženou schopností se třít a odchovávat mladé...Proto se hladina dává co nejnižší - 15-20cm ... tohle je tu v atlasu napsané snad u každé labyrintky a je to blbost. Pokud je samec dobrý, tak mu nevadí ani třicet a více centimetrů. (Mimochodem čichavce jsem dělal i nezáměrně v akváriích o výšce 50 cm. Samec to pořídil).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.05.2014 07:47 Muž P [125] - Betta splendensRe: Aforte
Platí to, co jsem už psal. Nechte to na něm, on se naučí. Pokud by bylo neúspěšných výtěrů více jak 4-5, pak bych to řešil nějakým umělým odchovem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 07:25 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: LiborSprysl
Padají ke dnu odkud se odráží k hladině. Proto se hladina dává co nejnižší - 15-20cm. Samec jim v tom pomáhá. Každopáddně, když je požírá, tak není cesty zpět. Musí to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 05:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: Aforte
To je pro efektivní odchov docela nesmysl! Betí mláďata padají před rozplaváním ke dnu, odkud se obtížně (spíš vůbec) zvedají a povětšinou hynou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.05.2014 20:25 Muž P [125] - Betta splendensRe: luman
Pokud se jednalo o první výtěr, neházej flintu do žita. Běžně se mi stávalo, že některý samec první 2-3 výtěry sežral a další potom odchoval úplně ukázkově. Záleží na rybě. Pokud je to ale poprvé, určitě bych hned neplašil s tím, že se to musí zkoušet bez samce.
Všechno tohle platí za předpokladu, že jsou ryby ve správných podmínkách (krmení, teplota a kvalita vody, čisto v nádrži atd.).
Na další tření je můžeš při dobré a kvalitní stravě nasadit klidně už za 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:18 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: luman
Ano můžeš, ale až za nějakou dobu. Já bych to zkusil až po měsíci. Samce musíš pak též odlovit, pokud požírá jikry. Tím ale bude více starostí an tobě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 19:15 luman
Zdravíčko, chci se optat. Betty se mi pěkně vytřely a samici jsem potom odstavil. Ale samec ikdyž se staral pěkně tak stejně sežral jikry. Někde jsem četl že se to stává. Ale chci se optat, kdy to mužu zkusit znovu. Popřípadě co sem udělal špatně abych tomu předešel. Děkuji
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 18:29 Matej – rozmnozovani bett
nasel jsem tohle zajimavy video o tom jak treni probiha

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2014 08:31 Muž P [125] - Betta splendensRe: Bettasplendens
Když se krmí kvalitně, vydrží Ti rybky klidně týden ohladu bez zdravotních potíží. Jinak bych při odchovu bez samce zkusil hnízdo opatrně nabrat do jemného sítka (jen podebrat, nevyndávat z vody), tak aby jikry a vylíhlý plůdek nepadal až na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:23 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bettasplendens
Krmit bys měl předtím než je dáš do odchovničky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 22:21 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Aforte
Díky, akvárko mám dost malé, takže to nehrozí. Problém mám ještě s tím, že po tření nebo už během něj sameček onemocní. Je to vyčerpáním? Nevím, zda-li ho mám krmit při stavbě hnízda... Vůbec tomu nerozumím. Bojím se, že když budu krmit, přestanou se třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 21:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Bettasplendens
Samici určitě odlovit. Samec se o jikry stará. Každopádně pokud je žere, což se občas stává, tak je dobré a vlastně i nutné ho odlovit.
Jinak drž hladinu vody celkem nízko. 15-20cm ideál. To potomstvo padá dolů a jak se od země odráží a naráží na hladinu, tak se při tom dost vysiluje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 21:03 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Dobrý den, potřebuju pomoc. Chci si vytřít VT samce a samici neznámého oploutvení. Mám zkušenost s tím, že samec své potomstvo spapal před rozplaváním. Až (pokud vůbec) by se mi samec vytřel, můžu ho odlovit? Pěnové hnízdo se rozpadne, tak co potom? Vyvinou se mi jikry?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 08:23 Muž P [125] - Betta splendensRe: Bettasplendens
Já své vždy odlovil až po rozplavání. Záleží ale na samci, někteří mi žrali jikry, někteří vylíhnutý plůdek..to už tu ale je psáno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 21:41 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: kaktus1010
A je lepší ho odlovit, i když malé ještě nejsou rozplavané?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:52 kaktus1010 Re: Bettasplendens
Niektore samce su v pohode ine nie.. Ja som na skušku nechal samca dva týždne pri mladých a nič sa nestalo. Druhý samec žral či už ikry alebo vyliahnute :) takže je to individualne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2014 20:12 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
Tak jsi to jeho odlovení asi prošvihl. Není co dodat. Je to normální.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 19:36 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Klaris
Sameček se o vykulený plůdek tak hezky staral a necelý třetí den tam je 00 - nic. Všechno sežral, ani nevím, proč. Myslíte, že takový samec už nemá šanci se dál množit, kdyby zase zabil své potomstvo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 09:07 Klaris Re: Bettasplendens
No super, gratuluju k přírůstku. Teď hlavně hlídat samce, aby ti je nepožral. Měl by se odlovit, jakmile se mladí začnou rozplavávat. Do té doby jsou beťáci hodní taťkové, ale jakmile se to začne mrskat.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 16:47 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Dneska můj samec betty postavil pěnové hnízdo. Zezačátku pořádně naháněl samičku, teď jí však už jenom pluje podél trupu, je možné, že se mi už konečně vytřou? Samička se zezačátku jenom schovávala a teď plave sem a tam po akváriu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 13:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Zuzla
S Betami ti neporadím, ale dávat ryby do 2 týdny "zaběhnutého" akvária je chyba. Mělas ještě 2 týdny počkat. www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 11:57 Zuzla – trenie bez penového hniezda?
Ahoj, chcela by som sa opýtať či je možné, že samec sa pokúša trieť so samičkou bez toho aby postavil penové hniezdo?
Mám jedného samca a dve samičky. Všetci sú momentálne v rekonvalescencii po BRP. Včera som ich slávnostne presťahovala do nového 112l akva- dva týždne zabehnuté.
Predtým vždy samček priplával k niektorej samičke,naježil sa a ona odplávala. Teraz sa na jednu konkrétnu neježí, ale zaháňa ju (stále tú istú) do rohu, kde sa okolo nej ovíja. Samička je z toho celá horizontálne pruhatá.
Čo s nimi? Mám ich dať od seba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 18:46 KAKTUS1010 Re: Bettasplendens
Tym že na ne pozeraš to neurýchliš... Nevšímaj si ich a nakoniec budeš prekvapený... Mne sa bojovnice takto nahanali aj týžden kym k tomu došlo. Ale teraz už mam dobru taktiku a ty moje sa vytru do par hodin. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 17:52 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Klaris
Sedím nad nimi alespoň hodinu, samice má svislé světlé pruhy a tmavé tělo, samec k ní vždycky připluje, ale jakmile se jí dotkne, ona začne utíkat a on plave za ní. Svislé pruhy ji zmizí a nahradí vodorovné černé. Po chvilce opět zmizí, její tělo ztmavne a objeví se opět svislé pruhy, pluje pomalu za samcem, ale jakmile se dotknou, už zase začne utíkat... Jak dlouho tohle ještě budou dělat?
+ teď samička stála pod pěnovým hnízdem a sameček se kolem ní chtěl už obtočit, vypadalo to hodně nadějně, ale hned pak samička vyskočila a proděravěla celé hnízdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2014 05:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Klaris
Bych vám hodil na hlavu paragraf za šíření poplašné zprávy... no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   19.03.2014 20:47 Klaris Re: Bettasplendens
JJ, neskutečně rozmazlené a brutálně zákeřné rozzureny . Je to běh na dlouhou trať. Pokud se ti podaří rozmnožit, tak počítej s dalšími nervy. Hlavně první měsíce - než se jim vyvine labyrint, jsou hodně choulostivé, rozkrmování, pak je musíš po jedné rozdělit do sklenic či lahví, to zabere pár místa :-) , atd. atd. Já s tim taky po nějaký době sekla, taky se nedařilo. Nicméně tobě přeji hodně úspěchů a hlavně ty pevný nervy :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 20:12 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Klaris
Nervů teda už dost je :-D . Děkuju moc, něco do toho akvárka hodím, snad to pomůže. Samička se už uklidnila, zítra bude další pokus. Nikdy by mě nenapadlo, že betty jsou tak rozmazlené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 20:05 Klaris Re: Bettasplendens
Tohle mi taky dělali, ale měla sem prostornější nádrž a dost úkrytů, takže samice se měla možnost schovat, a pak už záleželo na čase. A ohledně těch pruhů - samice ochotná ke tření mívá velmi výrazné světlé pruhy na ztmavlém těle. Ale i betka ve stresu má na sobě pruhy ale celkově vybledne. Zkrátka zesiná strachem :-). Pokud tedy vypadá spíš takhle, tak s ní zatim nic nebude a bude to chtít víc prostoru a úkrytů a času. A nervů :-( :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2014 17:46 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Klaris
Samec dostavěl hnízdo a samice měla široké svislé pruhy. Pak ji začal nahánět a málem ji zabil. Nechápu, v čem už může být chyba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.03.2014 11:41 Klaris Re: Bettasplendens
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vytírání betek je fakt dřina. Ano, vždycky je dobré mít u jednoho samce min. dvě samice, ale ve chvíli kdy se vytvoří pár ochotný ke tření, tzv. křeni musí pryč. Nebezbečí je jak ze strany druhé samice, která může ze žárlivosti napadat pár, nebo jim hned žere jikry; tak po tření ze strany páru, kdy se urputně snaží ochránit plůdek před možnými vetřelci. To většinou bývá agresivnější samice,protože samec v tu chvíli pečuje o plůdek v hnízdě. Takže bejvalou nejlepší kámošku může během chvilky zabít. Navíc i samice z páru musí být odlovena, protože si plůdek většinou sežere. Ve chvíli kdy chovatel najde právě akva v tom stavu, že jedna samice je téměř mrtvá a oholená, druhá lítá jak blázen po akváriu a v rohu je prázdné pěnové hnízdo(vyžrané), bývá už většinou dávno po tření. Když tedy máte to štěstí a jste u toho, když už jdou na věc, tak hned odlovte druhou samici, nechte páreček vyblbnout a poté odlovte samici z páru a nechte samce aby se o hnízdo staral, dokud se plůdek nerozplave. Pak odlovte i jeho. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 22:19 amrtin Re: Bettasplendens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 20:01 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
V odkazech co jsem ti poslal je vše na co se ptáš vysvětleno. Asi jsi to nepřečetl důkladně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:53 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: michalt
Děkuju moc. Jenom chci říct, že co jsou podélné a svislé pruhy poznám. Svou chybu si uvědomuju. ,,Obživlou" rybu už mám jinde a tu zdravou přemístím k samci, kde pro ni vytvořím tzv komín. Tak doufám, že se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.03.2014 19:42 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Bettasplendens
No, já sice v rozmnožování bett zkušený nejsem, ale poradit bych si snad přeci jen dovolil zkusit.

Co třeba odložit to tření a rozmnožování alespoň o pár měsíců? Zajistit podmínky, aby se ryby nepozabíjely, aby byly v perfektní kondici, ujasnit si, co jsou podélné a co svislé pruhy, a tak? Když budou ve vhodných podmínkách, uvidíš, kdy je která plná jiker, jak se chová ve stresu (nějaký z času na čas vznikne v každém akváriu) a taky uvidíš, kdy je sameček připraven s hnízdem. Podívej se v klidu na nějaká videa na youtube a potěš se prostě z toho, že se u Tebe bettky mají dobře. Takovéhle tření horkou jehlou, kdy jedna samička uhyne, pak obživne, má otrhané ploutve, mi přijde trochu riskantní a plné stresu uvnitř i vně akvária.

Ujisti se, že jsou ryby naprosto zdravé, spokojené a že popři starostlivosti o potěr nebudeš muset ještě léčit rodiče nebo jim domlouvat, aby se navzájem v nevhodných kombinacích nepozabíjeli.

Jen takový můj postřeh. Ať se daří ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:19 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Legioix
Tydle stránky čtu už po desáté. Ocenil bych, kdyby mi poradil někdo z vás zkušených. V textu článku nemusím vždy najít to, co hledám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.03.2014 19:10 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
Je to problém si o tom na netu něco najít?
betta.wz.cz/…
clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 19:05 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Můžu se zeptat, jak mám poznat, kdy bude samec připravený? Samička je světle tyrkysová a pruhování zatím nevidím.
Edit: Ta malá samička je odlovená a nakonec žije. Má svislé bílé pruhy těsně za sebou, ale že by se chtěla třít, to si nemyslím, protože je moc malá a evidentně není plná jiker.
Edit2: Sameček o kapku zvětšil pěnové hnízdo. Jak mám poznat, kdy to bude hotové?

A jak poznám, co jsou ty úzké svislé světlé čáry u té malé samičky? Je to stresem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.03.2014 04:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: koki
To je zase kravina nějakého internetového akvaristy, který je proslulý tím, že neodchoval ještě nic, ale na internetu radí jako mistr světa... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:54 amrtin Re: koki
Tak tohle přesně nevím(já betky rozmnožoval ještě jako malý kluk a fakt si toho moc nepamatuju),ale myslim si,že na foru splendenspower.cz najdeš odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:36 koki Re: amrtin
Dobře zkusím to... A když to nepůjde, podle čeho bych měl vybírat samečka? Já někde četl že když jsou samečci od malička vychováváni v stísněných prostorech tak nejsou způsobili k tření... Je na tom něco pravdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:29 amrtin Re: koki
Tak způsobilé ke tření budou určitě,otázka je,jestli máš toho správnýho samce(je to jako u lidí :-D ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 23:27 koki – samička - plodnost
Fotka k příspěvku Ahoj mám v jedné nádrži 1 samce a 2 samičky bety.. Samičky se mi vybarvily a občas jeví náznak svislých světlých pruhů. Ale je to jak kdy... Myslíte že by mohly být způsobilé ke tření?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:16 Muž Legioix [574] Re: Bettasplendens
A proč? Tak třeba toto: www.raj-akvaristiky.cz/… délka 14cm 25W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 18:10 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: amrtin
No jo, ale obyčejné 50W které prodávají ve zverimexu mi bude na nic, i když teplota naštelovat jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:34 amrtin Re: Bettasplendens
Já mám topítko ve 4 litrech! :-D akvarijni-topitka.heureka.cz/… Tohle je pro betky jak stvořený,nemá to štelování teploty,zvedne to prostě teplotu o 5 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 17:03 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Prosím, poraďte. Mám samce betty v jednom akvárku a dvě samičky v druhém. Chtěl bych je dát do tření, ale teplota vody je 23°C a já nemám jak sehnat topítko do 10 l akva. Dospělým rybám to nevadí, ale v tom se mi nevytřou a už vůbec by v tom nepřežil plůdek, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 14:24 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Lukáš
8 litrů není málo. V tom problém určitě není.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=351