Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 00:03 čichavec27 Re: Misa
Jo natrhej je, opláchni vodou a nech je tam až do té doby, než se začnou rozkládat. :)
Zbarví ti vodu přibližně do hněda, ale to je účelem a bude pořád průzračná(nezakalí jí to). A jsou to listy dubu:)
A pokud nemáš tyto možnosti tak si kup někde ve zverimexu přípravek Tetra Aqua Torumin (Tento přípravek mi doporučil Semtex já osobně jsme ho ještě nevyskoušel).
Jinak co se týče toho vzduchování bylo by lepší kdybys tam koupil aspon nějakej vzduchovací kámen který by okysličoval vodu,ale pokut se ti nechce utrácet tak by ti mohli stačit i plovoucí rostlinky(které tam stejně musíš dát aby se samcovi líp stavělo hnízdo),ale při tomto řešení počítej s nějakým tim úbytkem plůdků na následek udušení(ale není to tak vždy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 23:54 Misa Re: čichavec27
A to mam nekde natrhat listi a na ferovku ho tam hodit a nechat louhovat par hodin nebo jak dlouho jo? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:56 čichavec27 Re: misa
Jestli chceš vodu změkčit dej tam třeba olšové šišky nebo listy z dubu(myslím že z dubu a né buku:-D). Tak to dělám já. A bojovnicím to i dodá chut do tření a také to zajištuje že jikry ti nesplesnivějí. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 18:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: misa
No na vyter mozna budes potrebovat trochu mekci vodu, to nevim, ale stejne potrebujes ty testy.
Nejdriv si zjisti jak tvrdou vodu mas (musis koupit test), ale neni dobry moc vodu upravovat, bete se bude darit i kdyz ta voda bude tvrdsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 16:07 misa Re: katterinecka
A existuje nejakej zmekcovac vody?ptz pry potrebuju mekou nebo aspon stredne tvrdou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 11:11 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Míša
Kdyz jsou betty malý tak do určité doby nemají vyvinutý labirint a potřebují mít tedy kyslík ve vodě. Je to jako s normálními rybkami, kdybys tam teoreticky měla dostatek rostlin tak bys vzduchování nepotřebovala, ale pokud budeš odchovávat v prázdném akvárku a těch rybek tam určitě nebude málo, tak bude vzduchování nezbytné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 11:05 Míša
Ahojky.. pripravuji se na poter. Ale nemam filtr. Az budou nejak vetsi tak potrebujou pry kyslik z vody... Doufam ze to rikam dobre :) Musim ho kupovat? Nebo je nejaky jiny reseni? Diky moc za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 21:22 Muž Yirka [9140] Re: Prochazkovi
Až se mu podaří přesvědčit samičku aby nějaké vypustila. A to je tak trochu individuální, na to není pevný čas od - do.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:48 Muž Prochazkovi [0] Re: Yirka
..Tohle jsem už četla, ale nedozvěděla jsem se, za jak dlouho hnízdo dostaví a kdy můžu očekávat vprskávání jiker samečkem do hnízda... :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:45 Muž Yirka [9140] Re: Prochazkovi
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2010 20:39 Muž Prochazkovi [0] – Prosím o pomoc!
Fotka k příspěvku Zdravím všechny! Jsem začátečnice, co se týče chovu betty splendens-nemám žádné zkušenosti s odchovem rybek. Dneska jsem zpozorovala na hladině více bublinek slepených u sebe.. dlouho jsem přemýšlela, jestli jde o pěnové hnízdo, nakonec jsem usoudila, že ano, protože jsem jednou přistihla samečka, jak obaluje bublinky v ústech a "plive" k ostatním. Máme jednoho samce, jednu samici. Chci se zeptat, jestli jde opravdu o rozmnožování. A případně bych potřebovala poradit, jak se to bude odvíjet dál (kdy bude samička oplodněna a jak dlouho to trvá..). Někde jsem četla, že samec je agresivní při stavbě hnízda-jak dlouho hnízdo staví? Ten náš se mi zdá klidnej, jen občas samičku pronásleduje-ale opravdu střídmě a naparuje se ploutvemi. Co od toho můžu čekat? Přikládám foto... Díky za rychlé reakce. A moc se omlouvám, jestli je můj příspěvek příliš stupidní, ale opravdu zmatkuji a nevím, co dělat.... Děkuji moc! Hezký večer!
;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2010 13:02 KAKTUS1010 Re: RadioactiWe
Vieš začinal som so 4 bojovnicami a mladých mam okolo 100 ale už su skoro dospele tak nemam ich kam umiestnit tak ich musim mat v 0,7 litroch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 19:30 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Hmm a keď máte obmedzený priestor, prečo máte tolko rýb? hmm
Nechápte to ako nejaký útok, ale asi by sa vám nepáčilo, keby si niekto kúpi malé akvárko kvoli nedostatku miesta pre väčšie a nastrká do neho neúmerný počet rýb..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 13:24 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: Semtex
A jde to i bez kelímků a PET lahví. A na ty Vaše bojovnice je radost pohledět. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 11:49 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Nemáme jen 20 samců.
Je jich víc a v Bettárku jsou až ti největší. Kde se stejně moc dlouho neohřejí.
Máme plno menších asi 3-4 l nádržek kde jsou dospívající samečci.
A ani v nich dlouho nejsou.
Rybky do velikosti 3-3,5 cm jsou většinou v nádrži 65 a 85 l.
Některé je třeba oddělit i dřív.
Naše ryby mají pestrou stravu a rychle rostou, takže se u nás dlouho nezdrží.
Chovné ryby máme ve velkých společenských nádržích.
Loni jsme pár samců zkoušeli chovat i v PETkách, a po pár e e h jsme to zavrhli.
Rybám je třeba dopřát čistou vodu a pestrou stravu aby byli zdravé.
Potom je jejich vývoj do dospělosti rychlí a ryby jsou vytálnější, odolnější, barevnější daleko větší.
V akvaristikách se prodávají samci většinou až dospělí, ale kdyby jste k němu dali některou z našich dospělích samiček, tak by takového PETshopového samce překousla vejpůl jak jsou velké.
A samci, ti jsou tak jednou mohutnější jak ti stejně staří v obchodech.
Kdo byl se u nás podívat, nebo má ryby od nás vám to potvrdí.
Pokud jde o přenášení nemocí, tak věř že v tvém společenském je několikanásobně větší pravděpodobnost, že se ti v ní ryby nakazí vzájemně než v tom našem Bettariu.
Jsou v něm jen vlastní odchovy bojovnic, žádné jiné ryby od jinud.
Navíc je voda k filtru honěná přes UVčko.
Ještě se nám nestalo, že by se v Bettariu vyskytla nějaká nemoc. Natož rozšířila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 09:39 KAKTUS1010 Re: katterinecka
Pozri ked bývaš s rodičmi v 3 izbovom byte tak sa snažíš vymysliet čo naj riešenie... Ty si asi ešte nechovala tak ako ostatní čo maju aj 300 početne odchovy tak nebudu každej jednej rybe kupovat alebo vyrabat aquarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 09:30 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Jen mě zajímalo, proč to jde u 20ti ryb a nejde u 100. Když nechápeme rozdíl jich mít 20 nebo 100.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 09:20 KAKTUS1010 Re: katterinecka
Tu nejde o to, čo je lacnejšie. Pozri, mat take akvarium je určite super. Ale kedže su prepojene, tak ked jedna ryba ochorie, možu to dostat komplet všetky. Kedže maju tú istu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 09:08 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Ta velká nádrž má asi 100 litrů, je v ní 20 kójí, takže asi 5 litrů na rybu. Ale je to míň protože něco ještě zabírají ty další dve komory. A mít jednu takovou nádrž, nebo pět ve stojanu, to už mi zas takovej rozdíl nepříjde. Nebo proč to nejde u 100 ryb? Taky mi příjde jednodušší měnit vodu v takovéto nádrži pro 20 ryb naráz, než v každým kelímku zvlášť. Navíc tam má i filtr. Ale je pravda že pet flašky jsou levnější hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:59 KAKTUS1010 Re: katterinecka
Maju minimalne 10 Litrov. Ale asi stale nechapete že je rozdiel ich mat 20 a 100...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:53 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Semtex snad má pro každou velké akvárium? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2010 08:46 KAKTUS1010 Re: RadioactiWe
Pozri, on ma bojovnic 20. Ale ked ich mam okolo stovky, tak si nemožem dovolit každemu velke akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 19:46 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Je chovňa a "chovňa". Pokud mám skupinu pravých neonek ve velké nádrži a jenom na výtěr je dám do malé elementky, je to v pořádku. Pokud mám chov bojovnic nestrkaný v petkách a nebo nedejbože v kelímcích o objemu několika decilitrů, jsem hovado.
Je zajímavé, že spoustě lidí připadá normální, když nacpou bojovnici do tak malého prostoru, ale 25 centimetrů dlouhého vubozubce by do půlmetrového akvárka nedali. Přitom je to stejné svinstvo. Ty ryby ale mají smůlu, protože se neumí ozvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 19:19 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Pozri si Semtexovu prezentáciu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 17:04 KAKTUS1010 Re: Pepan
A prečo to nechceš riešit? Pozri keby nebolo chovní, tak by sme nemali žiadne ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 16:44 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: KAKTUS1010
Já opakuji, že tohle nehodlám řešit. Bojovnice je ryba, která potřebuje určitý prostor a trápit ji ve dvou litrech vody je zhovadilost. A neomlouvá ani to, že dotyčný všechny vydělané peníze vrazí zpátky do tohoto "koníčka".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2010 16:37 KAKTUS1010 Re: Pepan
A prečo nie. Ved ja sa normalne pýtam. Ako by si si ju predstavoval ty? A ja z rýb nedojim peniaze! Všeky peniaze vrazim aj tak naspat do nich. A ktým prejavom betty su agresívne aj voči iným druhom rýb a ksebe navzajom su neznašanlivé uplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:25 Muž Pepan [5044] - RostlinyRe: KAKTUS1010
A proč bych měl za někoho řešit to, jak by měla vypadat pěstírna. Mě nezajímá to, jak vydojit z ryb co nejvíce peněz. Chovám ryby proto, že se mí líbí to, jak vypadají a jejich projevy vůči jiným spolubydlícím v akváriu. Když odchovávám, tak jen počet ryb, pro které mám adekvátní ubytování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2010 16:14 KAKTUS1010
Pepan napsal: A to že jich někdo má třeba 200, neznamená, že je zbaven odpovědnosti za tato zvířata. I když je to "jenom" zvíře. A když jsem onehdy viděl fotky z "pěstírny", kde dotyčná měla asi stovku bojovnic v PET lahvích, tak jsem jenom pronesl, že dotyčné bych nakopal do prdele a ryby jí nechal zabavit. A od tohoto názoru neustoupím. Jednou je to živý tvor a tak bychom s ním měli jednat. A ako by podla teba mala vyzerat pestírna?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 22:01 showt Re: boaconstrictor
No je to tam napsané,když už jsou agresivní musí od sebe podle velikosti. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 07:47 Muž Sewer [99] Re: boaconstrictor
Tak já ti zkusím pomoct jinak ;-) rybicky.net/nadrze/../nadrze/7104
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 07:32 Žena Imii [45] Re: boaconstrictor
Prakticky sis odpověděl sám ... jakmile začínají být agresivnější, je vhodné je oddělit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2010 00:42 boaconstrictor Re: showt
to jsi mi moc nepomohl :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:40 showt Re: boaconstrictor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2010 09:04 boaconstrictor – kdy separovat
Ahoj, chtěl bych se zeptat kdy mám separovat mladý? Je jim 6 týdnů a už do sebe začínají kousat. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 19:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: sarrka.x
No, není úplně všechno jak by mělo být.
Ještě to chce studovat, nejlíp tu: www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2010 19:33 sarrka.x – rozmnožování
Ahojky. Měla bych prosbu. Snad vše mám nastudované teoreticky,ale co se týká rozmnožování BET tomu moc nerozumím. Mám samečka a tři samičky. Při krajích hladiny jsou pěnová hnízda.Jak mám ale poznat že došlo ke tření? Změní se tato pěnová hnízda?Přečetla jsem si,že by se měla samička potom vyndat.Znamená to tedy,že musim vyndat (přestěhovat) všechny samičky? Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 09:01 Tho0or Re: Honza
Optimální jsou 2-3 týdny, ale záleží na kodici daných jedinců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 08:16 Honza – Betta samice
Zar lidi, chtěl bych se zeptat, za jak doulo se samice betty může znova vytřít.
Dík za odpověd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:55 Bart Simpson Re: samik002
Prostě nemáš ryby připravené ke tření. Netrap samičku, v tak malém objem musí dostávat, a odděl je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 23:21 samik002
Ahoj už mám už mám ve vytíračce samečka se samičkou pár dní a stále se nic neděje. Jak dlouho je tak můžu nechat? Sameček stále jen pronásleduje samičku ale marně ta před ním stále jen prchá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 18:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samik002
svisle pruhy.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 17:29 samik002
Chci se zeptat když je samička připravena ke tření má pruhy vodorovně nebo svisle? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 17:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samik002
Proč se tedy pouštíš do množení ryb? Napřed studuj, pak se do toho pust.
www.splendenspower.cz hledej slovo "komín"....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 17:15 samik002 Re: Semtex
Jak to myslíš do komínku? Nevim co to znamená jsem začátečník. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 17:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samik002
Samozřejmě že jen jeden samec a jedna samice.....
samici dát do komínku a hlavně si pročíst to fórum o bojovnicích....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 16:27 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: samik002
Nj rybám neporučíš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 16:09 samik002 Re: Semtex
Já mám vytíračku 10l. Mám dávat k samci obě samice nebo jen jednu? Mám je tam zatím obě ale asi je odeberu. Aby mohl samec udělat pořádné hnízdo. Zatím ho má malinké jen z pár budlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 15:48 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: samik002
Prostě se jim nechce.Zkontroluj si,jestli pro ně máš správné podmínky. možná mají samičky málo úkrytů,nebo jsou ještě moc mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2010 15:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: samik002
No rozhodně je neměj všechny 3 pohromadě, pokud nemáš hodně velký AQ.
Pokud je chceš nechat vytřít, připrav jim vytíračku (10-20l bohatě stačí). Já používám 12 a 16l.
Jak a co nejlíp se dozvíš na www.splendenspower.cz - pohledej....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646?od=1151