Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn(y) živorodek

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Úhyn(y) živorodek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 22:37 R Muž Anthrax [4739] Re: vlka
Pro plže a krevetky není problém si během 3 dnů s několika minirybama poradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2022 20:02 Muž vlka [3443] Re: Anthrax
No jo, jenže ty rybičky zmizely beze stopy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2022 20:51 Žena SandynkaM [23] Re: Anthrax
Těžko říct, zbývající kusy a hlavně krevetky jsou ok..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2022 12:22 R Muž Anthrax [4739] Re: SandynkaM
Spíš než řešit, kdo je odklidil, bych se pokusil zjistit, proč uhynulo tolik ryb v tak krátké době.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2022 12:10 Muž Pavel50 [30] Re: SandynkaM
Mně zmizely naprosto beze stopy dvě ryby, otík a dánio perlové, ale u mě, kde mám v nádrži asi 9 šneků a asi 15 krevetek, se není čemu divit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2022 10:47 Muž Rybar [-29] Re: SandynkaM
Pokud nemáš doma kočku , tak se tam něco pokazilo , také hejno nezmizí jen tak ,ale pokud pošly, tak je ty krevety se šneky u dna zlikvidovali .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 21:52 Žena SandynkaM [23] Re: vlka
Nikde kolem nic není.. A AQ je bez techniky (funguje beze změn přes 2 roky) coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 13:48 Muž vlka [3443] Re: SandynkaM
Nevyskákaly ven z akvária ? cca 20 ks rybiček za tři dny nezmizí beze zbytku. Nevcucnul je filtr ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2022 08:50 Žena SandynkaM [23] – Zmizela většina osazenstva..
Ahoj, nějaký nápad, kam úplně beze stop zmizelo cca 15 ks endlerek, něco málo mini razborek a samec gupky? coze
AQ 38l,dlouho zajete, fungující.. Nikde nejsou, zbyla 1 samice gupky, 1 endlerka, trochu micro poteru a krevetky
Mohli to sežrat společně s piskorkama? Za cca 3 dny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2021 20:27 Žena Dinecek [205] Re: Dinecek
Už vím, co za tím stojí. Dnes jsem naměřila skoro 50 mg/l NO3 :-( . Myslela jsem, že výměna 10 litrů vody týdně stačí. Ale jaksi už jsem nemyslela na to, že je tam už podstatně více obyvatel tone . Takže jsem najela dneškem na častou výměnu části vody, dokud se stav nezlepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2021 19:26 Žena Dinecek [205] – Starší samičky žuvorodky sličné
Ahojte, prosím o názor nebo radu. Od 9. 4. 2021 mi v akváriu Dinečkárium plave živorodka sličná - pořídila jsem 6 kusů, teď už je jich 15. Minulý měsíc a dnes jsem objevila samičku (původní, která přišla do akvária jako první) s nafouknutým - opravdu velmi nafouknutým bříškem. Rybky už nežraly a měly i zježené šupiny. Obě jsem utratila. Zajímalo by mě, čím to může být? Každý týden měním 10 litrů vody za odstátou. Krmím zásadně živou potravou - grindal nebo nalíhnutou artémií. Je pravda, že v poslední době to byl jenom grindal + granule pro krevetky, kterých si rybky rády zobly. Krevetky jsou v pořádku, samci živorodek a mláďata také, jenom ty dvě "staré" samice. Co myslíte - měním třeba málo vody? Nebo je to nevhodným jídelníčkem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 08:50 Muž TRULY [164] Re: DanH
mam v akva ovela starsie kusy. Tato mala tak 1,5 roka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 23:01 DanH Re: TRULY
Pokud je to jen ta jedna mečovka, tak bych řekl, že prostě už měla svůj věk a umřela přirozeně. Ne všechny úhyny jsou způsobeny parazity nebo špatnýma podmínkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 22:31 Muž TRULY [164]
Ahojte.
Pred 4 dnami som menil 30 litrov vody, kde som dosledne preoral dno. Už teraz viem že sa to ma takto robiť raz za mesiac, ale doteraz problem nebol. Filter som nepremil aby som nenarušil BIO substratu a zaroven BIO filtracie.
Dnes som poobede sledoval akva všetko v poriadku, ryby, čulé, zdravé, bez známok nejakých šklabni, chorob, dýchania nič. Teraz večer robim malu udržbu 3tieho akva a pozerám do 60l akva a mečunka v kute pri ohrievači. Už som vedel čo sa deje ťuknem do nej a ona je mrtva. Normalna poloho ako keby plávala ale je mrtva. Ziadne priznaky choroby, plesne, škvrn ani ničoho, nechápem, poobede lietala po akva a teraz dead....
Urobil som testy vody, KH,GH,PH - norma, NO3-25, CL2 zvýšene skoro na 1, nikdy osm s tým problem nemal vždy bol tes CL2 po 2 sekundach papierikom od SERA v norme teraz je vyššia hodnota. Zaroven mam vypnuty ohrievač koi velkym teplotam.

Pričina uhynu:
1. Narušenie rovnováhy v akva
2. Kolísanie teploty pri vypnutom ohrievači cez den 27- noc 24,25
3. Zvýšene CL2
4. Znížená dávka krmiva oproti prežieraniu pred týždnom
5. Z každeho rožka troška :-D

Nechápem tomu náhlemu uhynu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:31 Muž doubler [80] Re: wopka
udělej si prezentaci akvária, jinak je to věštění z křišťálové koule, jak tady někteří s oblibou píšou (ale mají naprostou pravdu ;-) ) A přidej pár dalších informací - odchoval jsi už úspěšně nějaký potěr nebo to jsou tvé první rybičky? Jak dlouho máš akvárium, kolik ryb v něm je? Hyne jen potěr nebo i dospělé rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:24 Muž patamatix [408] Re: wopka
Chtělo by to prezentaci dotyčného akvária,jinak je to jen hádání,ale většinou to je ve špatném prostředí.
Edit: paví oka se nelíhnou,ale rodí poněvadž to jsou živorodky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 21:20 wopka – uhyn vylyhlych pavich ocek
Zdravim. Mam problem s tim, ze po porodu zivorodek me hynou. V poridnicce jsem mel takovych 30 kudu a postupne hynou. Rybky mam v akvarku v porodnicce, takze stejna voda jako pro dospele. Krmim drobnym krmenim pro poter. Vzdychovani nemam, ale v tom bych problem nevidel. Muzete poradit co delat lip, jinak.
Diky Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:08 JoKa Re: patamatix
Napiš inzerát, že daruješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 22:01 Muž patamatix [408] Re: romant
Asi na tom něco bude a co bys udělal teď ty,redukci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:57 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Njn, holt si to každej musí vošahat sám a ujistit se že tudy cesta nevede, vše má své meze. ano
Edit: Já nemluvím o žádný úmyslný likvidaci, prostě je rozdej, redukuj počty a měň vodu, nešahej na filtr, ani neodkaluj dno, skoro nekrm a klidně můžeš i Nitrivec použít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:55 Muž patamatix [408] Re: romant
Jj,předtím jsem tam měl klid,ale to bylo jiné osazenstvo.
Akorát se mě to nechce jen tak zabíjet ,kvůli vlastní hlouposti. stydim Mám tam i mladý krunýřovce a na to nemám abych je odpravyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:54 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Hmm, ale hloupě. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:53 Muž patamatix [408] Re: romant
No ty počty se řeší samy :-) Ale čpavek nezměřím,že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:52 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Ty žábry by mohly ukazovat na hodně jistýho zabijáka a tím je čpavek, což by mohlo znamenat, že nitrifikace nefunguje jak má, proto jsem se ptal na to množství ryb, neb to jsou všechno z kategorie "špindírové" a to akvo je malý jenom na polovinu těch co tam máš. Měnit vodu, jako že jo, ale do budoucna to chce řešit ty počty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:44 Muž patamatix [408] Re: romant
Je aktuální.
Je jich tam nejspíš moc,ale vodu měním minimálně obden.Spíš nechápu proč odcházejí postupně a proč mají zarudlé a odchlíplé žábry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 21:27 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Jak je to stou osádkou, co je aktuální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2013 20:06 Muž patamatix [408] Re: patamatix
Tak problém pokračuje cca každé tři dny něco odejde,teď živorodky Wingeovi - samci,voda je bez NO2 a to dlouhodobě měřím 3 týdně. Další co jsem zpozoroval tedy jen u samic, Scénář je - Zdržují se častěji u hladiny,odychlíplé a zarudlé žábry+ u samice někdy nafouklé jakoby nabouchané. Napadlo mě málo kyslíku?,ale vždy je to tak že to zasáhne jednu rybu a ostatní ok. A pak znova stejně další ryba.Už mě nic nenapadá
tone Jedná se o Akva "PRCEK" Nějaká rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:55 Muž patamatix [408] Re: romant
Tak já je držím na 25 stupních,je pravda že jich tam mám moc,poněvadž moje sestra zrušila akvárko,tak jsem je vzal k sobě. Otázka je opravdu jak jsou staré což nezjistím. Nu což pokud se to nerozšíří na ostatní obyvatelstvo,tak se alespoň upraví počet :-) Co nadělám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:47 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Tak ono slovní spojení menší akvo a živorodky, to může bejt kámen úrazu, jak se nebude měnit voda intenzivněji, tak to bude s kvalitou všelijaký. To proč jenom samice, by mohlo ukazovat právě na to stáří. Když je vyšší teplota přes 25 tak stárnou rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:44 Muž patamatix [408] Re: romant
No tu vodu jsme už řešily,akorát ve větším akva a právě v tom malém jsem měl dusitany stále ok na rozdíl od velkého. Tím nevylučuji nějaký výkyv,ale spíš nechápu proč to odnesou pouze samice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:39 R Muž romant [27982] Re: patamatix
Měnit vodu častěji a to že to jsou vynesený samice se vyloučit nedá, koupit se dá ledacos. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2013 18:34 Muž patamatix [408]
Zdravím,mám problém. V mém menším akva my průběžně hynou samičky gupek. Samci ok. Většinou se drží u hladiny a jsou tlusté jako před porodem.Mám tam i jiné ryby a nic. Koupil jsem je na burze a nedokážu říct jak mohou být staré.Má někdo nějaký nápad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:39 Muž NASREDDIN [1383] Re: romant
Bohužel kolega má to přerybnění již naplánováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:36 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tomáš55
S vaším přístupem a plánovanou osádkou je i 50tka málo.
To chce buď opravdu velké akvárko, nebo přehodnotit přístup ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:33 R Muž romant [27982] Re: Tomáš55
Tak určitě to bude lepší, ale pozor na stejný problém a tím je přerybnění, ono to bude svádět podlehnout kouzlu většího objemu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:30 Tomáš55 Re: romant
mhhm... Fakt už musí byť tá 50 - ka. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2013 14:26 R Muž romant [27982] Re: Tomáš55
Tomáši, už jsem Ti to, nejen já psal i v jiných vláknech. Ten Tvůj problém se jmenuje neodpovídající rybí osádka a to jak množstvím tak druhy v onom silně omezeným prostoru pouhých 20 litrů. Prostě ani při špičkový a vysoce nadstandardní péči se zázraky nedějí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:23 Muž NASREDDIN [1383] Re: Tomáš55
Podmínky byly dobré?
Tomu se dá ve vašem případě těžko věřit.
Možná by nebylo na škodu napsat, co jsou podle vás ty "dobré" podmínky.
Pravidelný úhyn ryb vypovídá proti vám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 14:07 Tomáš55 – Gupky.
Ahoj! Ja som niekedy mal v 20 - ke gupky 1 samec a 2 samice podľa atlasu rýb. Nikdy neboli choré a po každých 2 - 3 týždňoch mi umreli a podmienky v akvárku boli dobré. Neviete preečo? Ďakujem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 09:53 R Muž romant [27982] Re: Beda81
Tak podle popisu by to vycházelo na promořený chov už od zdroje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 09:35 Beda81
Zdravim.
Mam obdobny problem. Mam platy koralove. Mel jsem 15ks. Kupoval jsem male prcky.
Ted po cca 2 mesicich mi zacaly mensi kousky odchazet. Ale mne plavou akorat u hladiny. A za par dnu klesnou ke dnu a hotovo. 10ks koralovek je cca 2-3x vetsi nez zbylich 5. A ti mensi prave pomalu odchazi. Z akva mi neposla zadna cich. kakadu ani tetra ruzova.
Jenom ty koralovky a jenom ty malinkate. Jsem si rikal "asi nejaky prirozeny vyber", ale jeste si zkontroluju to zradlo.
Kvalita merene vody (ph,NO2,NO3 atd) OK. Udrzba 1x tydne vymena neco mezi 1/3 a 1/2 objemu akva.
Chemie zadna.
Zradlo tetramin, tetra rubin, tetra crisps, sak55, sakcolour, spirulina, od rataje floramin, artemia royal mix, colour, susene dafnie. Obcas vylihnuta artemka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2013 00:55 Panda
Zdravím,četl jsem Váš problém s živorodkami.Musím se přiznat,že mě postihlo něco podobného.Trochu jsem se o to zajímal a důležité je přibližně týdenní obměna vody ( odstáté ! ).Já měním asi 15-20% a přitom v té vodě co odeberu zároveň vymyji filtr ( ne ve vodě nat. z kohoutku nebo podobně ). A potom je důležité správné krmení nebo jestli není třeba prošlé.Nevím jestli je to 100%,ale tohle mě pomohlo.Vodu jsem měnil už dříve,ale mě pomohla změna krmení a ploutve se jim zase roztáhly.Já mám platy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:36 Mumlinko Re: Kryštof
Platy ani mečovky se mi nelíbí a živorodky jsem původně vůbec nechtěla chovat, ale jak jsem psala... do silver molly jsem se zamilovala a musela jsem je mít... hmm Budu se muset podívat někam mezi lidi akvaristy... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:27 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mumlinko
Tak zkusit jiný druh třeba platy nebo mečovky nebo zajet na burzu tam je chovatelů habaděj ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:22 Mumlinko Re: Kryštof
Když já jinde silver molly ani neviděla než v té konkrétní akvaristice... mám od nich i neonky (ne teda všechny) a ty drží... A chovatele ani žádného neznám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:10 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Mumlinko
Zkuste změnit zdroj ryb, jináči akvaristika a nebo a lepe od chovatele ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 22:03 Mumlinko Re: finnnp
Jestli umřou tyhle (co si myslím, že do týdne určitě :-( ), tak už kupovat další nebudu... zůstanou mi tam neonky a bettyna a pak tam přidám beťáka, ať si taky užije víc místa... Do silver molly jsem se zamilovala na první pohled a něco málo jsem odchovala od gold molly, tak mi zůstanou aspoň prckové...
Já to právě hledala i tady v atlase nemocí, ale nic z toho mi tam nezapadalo.... nemají žádné fleky, žádné rozstřepené ploutve, chuť do jídla je taky, snaha plavat tam je, jen prostě jakoby nemají sílu plavat, tak leží u dna a to jen koukám jestli dýchají... Jedna i hodně pohubla a to i jedla normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:58 riba Re: Mumlinko
A nic jiného než tu smrštěnou ploutev u nich nepozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2013 20:55 finnnp romant
Aquael fan1 není filtr.To je jen bezůčelné vrčidlo.Je to jak píšeš nejlepší je kus biomolitanu a hnát to bud hlavou a nebo luftem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2013 20:49 finnnp Mumlinko
A co jiné rybky.Živorodky dnes už nejsou co bývaly.Jsou silně přešlechtěné.Dříve to byly rybky začátečníků,ale dnes je to ůplně jinak.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 2481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16384