Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plachost ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Plachost ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:25 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Wanderer
Však každý na to máme jinačí názor. Rostlinné akvárium u cichlid nehrozí když máte ryby co vám přeryjou pul akvária za 1 hodinu a nevidím nic špatného na tom po každé výměně vody dolít do vody vitamíny, mineraly a stopové prvky, které jsou pro cichlidy užitečné nebo po každém čištění filtru dolit potřebné bakterie. Rybám to neškodí tak nevidím důvod proč to nepoužít. Hnojivo na rostlinky určitě taky nikdo nepoužíva nebo plynné CO2. To je o ničem tohle. Každý preferuje svoje třeba jako nitěnky. Někdo na ně nadává a druhý si je může vynachválit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 20:13 Muž vlka [3444] Re: Supator
Čauky, já mám také ryby pouze ve vodě z kohoutku, dvakrát jsem kdysi zkoušel měřit Ph a jednu dobu dávkoval jedno stříknutí CO2 Vital od Rataje. 3 hliněné kuličky Bivoj pod rostlinky od Rataje kdysi loni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   06.08.2020 20:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Supator
Ano, máme ryby pouze ve vodě z vodovodu. Maximálně navíc s torbenem. Stačí mít aspoň trochu objem, dostatek zeleně, zaběhnuté dno a filtr a netřeba nalévat zázračné vodičky. Které navíc dle mě nic neřeší.

Nelze koupit vhodné instatní podmínky v lahvičce, nic takového není. Je třeba podmínky vytvořit a naštěstí k tomu není potřeba nic zázračného. Akorát se to nedá uspěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 19:14 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: _ucx_
To je teda chemie :-D když to pomůže proč ne. Moje ryby si rozhodně nestěžují a navíc to na ně nemá vliv že by jim to ničilo zdraví. Navíc mi tedy poradtě jak bez těchto přípravku chcete dostavát do vody užitečné bakterie(pokud nechcete čekat měsíc než se vytvoří sami)minerály vitamíny stopové prvky. Rád si nechám poradit.nebo máte ryby pouze ve vodě z vodovodu? To fakt ne děkuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.08.2020 18:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Supator
Aneb chemií ke světlým zítřkům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2020 15:42 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční – plachost ryb
Ahoj chtěl bych se s vámi podělit jak na plachost ryb.Netvrdím že to pomůže každemu ale kdyby aspon jednomu tak tento příspěvěk splní účel.Začali se mi z ničeho nic lekat hrozně ryby.Když jsem zhasnul byly v pohodě ale jak jsem rožnul zalezly a vůbec nevylezly.Po 5 dnech už jsou zase v pohodě a vůbec se nebojí.Jak na to?zkontrolujte dusičnany a dusitany v akváriu i kdyby se vám zdálo že to je v normě nalijte do vody přípravek Tetra Nitrate Minus,pokud nedáváte dolijte nitrifikační bakterie do filtru(Tetra active filter)pokud nemáte kupte Sera Fishtamin a začnete to kapat rybám na jídlo(je to proti stresu a na posílení ryb a dodává to rybám potřebné vitamíny.tak hodně štěstí ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2019 11:40 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Beilis
Přesně jak píše NHKG, tak se tyhle ryby prostě chovají. U mě bývají k vidění jen v době krmení, kdy místo v křoví stojí u předního skla, jinak jsou taky zalezlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2019 08:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beilis
Je to naprosto normální chování. Vyberou si v akváriu jedno místo a z něj se nehnou. Většinou to bývá místo, kde je mírný proud a je nějak kryté. Podařilo se mi je přesvědčit na jiné místo tím, že jsem krmil jen tam, kde jsem chtěl aby byli. Nejdříve vyplavali jen na krmení, teď se tam pohybují neustále. Ale i po roce pár kousků se schovává v rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 00:34 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Beilis
Tak fotky akvária nemáš moc aktuální ale pokud to vypadá jako ta hlavní tak se ani nediv, jsou to plavci v proudu a toho prostoru tam moc nemají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2019 22:10 Žena Beilis [34] - Asie – sumeček sklovitý
Dobrý večer,
po dlouhé době se mi podařilo sehnat vytouženou rybku- sumečka sklovitého, celkem 8 kousků, mám je asi půl roku, jsou ale pořád schovaní, chtěla jsem se zeptat na vaše osobní zkušenosti ( informace z netu mám samozřejmě načtené).
Moc děkuji za reakce :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 18:07 Jířa27 Re: všichni
Díky za rady. Ryby jsem dal pryč. Vyndal ten zadní kořen a dám tam asi nějakou kytku. Jaký běžně dostupný ryby by se tam hodily? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2018 17:50 R Muž romant [27987] Re: Maq
Není úniku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2018 17:48 Maq Re: Jířa27
Velikost akvárka je nevhodná, to jistě, ale mně se zdá, že se schovávají před světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2018 22:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jířa27
Tak, tak. Kam by jako měly plavat, když každou chvíli narazí do skla? Do toho kyblíku vody pořiď krevetky nebo nějaké minirazborky a tyhle někomu dej, než dopadnou, jak ty utrápený dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2018 21:36 R Muž ctibum [6908] Re: Jířa27
Třeba se jim tam nelíbí? Kam by tak asi měli plavat v tý sklenici od okurek, do který navíc místo vody nacpeš kýbl šutrů... hmm ?
Viz atlas Min.vel.n.: 50 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2018 21:27 Jířa27 – Dotaz
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím vás o radu. Úspěšně jsem vyléčil krupičku, při které mi zemřeli Danio a zbyli mi tam jen rarazborky klinoskvrnne. Bohužel jsou furt takový zaprdly a neplavou. Jsou v koutě a sem tam nějaká vyplave. Viz foto :-) co se děje, čím je to způsobeno?
Díky za radu :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 21:16 Muž doktorito [0] - RostlinyRe: romant
Aktuálně jsou v 450 litrech a celkem je tam asi 70 ks ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:29 R Muž romant [27987] Re: doktorito
Podle mě jich je na takovou vaničku žalostně málo a za další je to složený všechno jenom z hejnovejch ryb, chtělo by to nějaký hejnový sháněče s respektem v podobě vzrůstnějších ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 16:24 Muž doktorito [0] - Rostliny – plachost teter krvavých
Ahoj,
v sobotu jsem si donesl 10 ks teter krvavých, zpočátku krásně plavaly po celém akvárku, ale od druhého dne jsou schované v rostlinách a nejsou vůbec vidět.

To samé se mi stalo před časem u teter ozdobných - 8 ks, taky se po čase schovaly do rostlin, to trvalo několik let až do jejich smrti.

přitom mám v akva jen samé malé a neškodné druhy, žádné napadání jsem nezaznamenal.

Jsou tam neonky červené, tetry červenohlavé a razbory hengeli.

Máte někdo podobné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:39 radim Re: RAP
asi jim budu pouštět filmy, nebo nevim :-D u toho jsem je už přistihl, jak jsou naskládaní vedle sebeu skla a sledují monitor, kde byli puštění simpsoni. Ne dělám si srandu...nic jim pouštět nebudu, ale skutečně to se zájmem pozorovali.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:34 radim Re: lucie.aqua
U mě když se leknou, tak bourají kořeny a všechno lítá...jsou to už docela velcí kousci.

Jen tady tak vyzvídám, jak ty jejich úleky snížit hmm
Taky se tam teď děje to, že samec papoucha kope čímdál větší kráter (dávno už je na skle, ale rozšiřuje) samice mu sekunduje a už ji neodhání. Nepříjde mi právě, že by nějak strádali, ale hrozně se začínají lekat. Když příjde návštěva, tak se umí schovat, ale do minuty už jezdí u skla a nic jim najednou nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:34 RAP Re: radim
...že je nádrž teď v míň frekventované místnosti?
I to je možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:26 Žena lucie.aqua [511] Re: radim
Sice nejsem žádný odborník, abych mohla radit, ale dovolím si napsat vlastní zkušenost se skaláry, které z ničeho nic začaly až panicky reagovat na to, když se někdo vyskytnul v blízkosti akvária. Dělaly to jen někdy a to tak, že jsem myslela, že se mi umlátí o dno nebo o sklo. Netuším, co to způsobilo, trvalo to cca 2 měsíce, a pak jak to přišlo, tak to odešlo a od té doby se to neopakovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 09:08 radim Re: RAP
Nene už na to nesahám (jen s krytem si hraju), ryby už nepřidávám a v dohledné době ani nebudu...
Nemůže to být tím, že je nádrž teď v míň frekventované místnosti?
Edit: To s tím ubrání úkrytů mě napadlo právě po schlédnutí videí na youtube, kde ty ryby moc úkrytů nemají a ty nádrže jsou mnohem víc zarybněné. Ryby se tam chovají poměrně klidně a nesnaží se schovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 08:50 RAP Re: radim
Ty to akva stále dolaďuješ,změny v osádce, jiné větvě apod.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 08:30 radim Re: RAP
Šli z menší do větší a chovají se úplně naopak než píšeš....
Edit: Tu nádrž znám, byl jsem se tam podívat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2014 08:15 RAP Re: radim
Jestli to nebude spíš poměr množství ryb a velikost akva. Odebráním úkrytů je nutíš do nepřirozeného chování.
Dám příklad, dospělý pár severek u mne ve dvoustovce byl plachý. Jeden pohyb blízko akva a bylo zle. Teď jsou v ZOO Braník v rybicky.net/nadrze/1195 a klidně ti připlují k čelnímu sklu.
Celý problém bude v únikové vzdálenosti, kterou ryby potřebují, aby se cítily bezpečně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 23:14 radim
Ahoj,
Často čtu u afrických tlamovců, že odebrání úkrytů vyřeší plachost ryb. Funguje to tak i u velkých amerických cichlid?
Někdy reagují dost šíleným útěkěm, když se někdo přiblíží k nádrži. V oblečení a barvě, jak jsem myslel a odzkoušel to není. Nka jsou v pohodě... Prostě se občas strašně bojí a třeba druhý den na to mi žerou téměř z ruky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 22:08 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Atika
Ja mel podobny problem na starem akva - ryby byly vzdycky venku a pak jsem akva predelal, vsechno zustalo stejne, jen dopredu jsem dal pisek a za par dni byly vsechny ryby vzadu a vylezly je po zhasnuti. trvalo to nekolik mesicu. vice mene se to zlepsilo az po pridani skupinky Altum.
V akva co mam ted je to presne co mas ty - vyjma C. ramirezovi a krevetek, neonky cervene a pancernicci panda zajedou do kytek jen se neco sustne kolem akva, ale pak hned dou zase ven. Pancernicci drobni (C. pygmeus) jsou v kytkach furt. Kdyz jsem je mel v malem abkva, byly vsude a nebali se. A pak jeden den se zblaznili a zmizeli tak ze jsem je vubec nevidel takze jsem si po par mesicich myslel, ze je po nich (mel jsem jich 15). A pak jsem akva predelaval a vylovil jsem jich 12! A to je 54L akva do ktereho je videt ze vsech stran! Jak jsem je dal do meho velkeho akva, zmizeli za kytkama taky vidim sem tam jednoho nebo dva.
Kdyby nekdo prisel na to proc se to deje, rovnez bych to ocenil.

Jeste dodam, ze pandici se mi v tom samem akva pravidelne mnozi a z puvodnich 20 co jsem koupil je jich uz 30. Takze voda asi spatna nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 21:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Atika
Tak potom to určite nie je príliš silné svetlo. Ja som ten link neotvoril a podľa URL som myslel, že to pridané svetlo má 57 W :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 19:16 Žena Atika [134] Re: romant
Určitě, půlka hladiny je volná, většina plovouček je vepředu (pod tím novým světlem a po stranách, zadek a prostředek jsou převážně volné, sem tam jednotlivá kytka (menší pistie, trocha okřehku a voďankovec). V pravém zadním rohu je filtr který plovoučky odfoukává a na zadní straně je ještě bublifuk a vzduchování a tam se plovoučky taky nedrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:22 R Muž romant [27987] Re: Atika
Mají možnot se jít bezproblémově nadechnout na hladinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 18:00 Žena Atika [134] Re: zervan
54 l, jedna zářivka 15 W a led osvětlení 5,7 W.
Sličenky? Ty mám v dalším akvárku s krevetkami a jsou moc fajn. Ale taky mají rády plovoučky, hlavně teeda mimina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 17:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Atika
A to je aké veľké akvárium? Priveľa svetla veru je problém, s tým máme skúsenosti - napr. Tetry Rodwayove sa stále zašívali v tieni po koreňom, až kým sa svetlo nezhaslo. Pomáhalo stmavenie vody prípravkami ako Sera Blackwater a Tetra ToruMin. V dočasnom predošlom akváriu so slabším svetlom nemali problém a sa špacírovali po celom. Podobne mini Neónky modré - ale tie to znášali o čosi lepšie.

Mimochodom, ktoré malé rybky (vhodné ku krevetkám) znášajú dobre silné svetlo a nie sú plaché?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:57 Žena Atika [134] Re: cezarmilan
Je pravda, že k původním 15 W v krytu jsem na konci prosince přidala tohle : www.vyprodeje24.cz/… , světla je trochu víc, ale zase mám přes polovinu hladiny pokryto plovoučkama. Světlo jsem vlepila do krytu tak, aby osvěcovalo hlavně přední část akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:48 Žena Atika [134] Re: MonterMonty
To jsem ale psala hned po založení té nádrže (rybky byly původně ve 30 l a přendala jsem to do těch 54 i s částí starého dna a již zajetým filtrem)- to tam byli jen otíci a 3 samečci pavích ok. Když se všechno srovnalo tak jsem postupně dokoupila ty razborky a nakonec pygmeje. To už byly NO2 neměřitelné. Jinak jsou tam i krevety a ty jsou Ok a množí se jak divé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
No tam som to myslel i ja. Buď zvýšené hodnoty NO2, alebo som bol rovnako svedkom, keď známy menil svetlo kvôli rastlinám (dal omnoho silnejšie svetlo) a trpeli svetloplachosťou a už to neišlo opraviť. To už ani ak dal svetlo slabšie. Proste vždy keď zaplo svetlo, zmizli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Atika
Koukám na tvůj profil , nebude problém někde tady ? cituji z údajů na profilu :
Údržba: zatím 2 x týdně 1/3 vody, dno i filtry nechávám být, i když je tam část dna z původního akvárka a zajeté molitany, tak se mi NO2 mírně zvýšily
Nasadil bych denní vodoléčbu 1/3 , a pozoroval jak se na to budou rybky tvářit , není moc dobré se v tom dně pořád rejpat a přesazovat , když maj rybky nevhodné podmínky jedním z příznaků může být i toto plaché schovávání se ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:19 Žena Atika [134] Re: cezarmilan
No právě, všichni moji ostatní pancíci jsou zvědaví jak opice a jak se mihnu před akvárkem tak jsou nastoupení u předního skla. Jinak si samo šmejdí po celém akva, odpočívají pod kořeny, ale nezdrhají ani při úklidu, maximálně lehce uhnou před rukou. Ale tihle prostě prchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 16:09 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Atika
Ja sa venujem "sterbay-om" a mám ich na očiach stále a to sa mi pred akváriom špacíruje malá vnučka, tak neverím, že je to u nich prírodzené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 15:41 Žena Atika [134] Re: MonterMonty
Dno je pro pancíky myslím vhodné dost, není tam nic ostrého - bylo to už zakládané s tím, že tam budou. Mě by ani nevadilo, že se jim tam líbí kdyby se aspoň občas ukázali, abych měla kontrolu, že jsou Ok a že jsou všichni. Nevylezou ani když nakrmím, prostě kdyby jich půlka pochcípala tak to zjistím jen když vyplavou mrtvolky. Jen ti dva občas (možná pokaždé jiní, to samozřejmě nepoznám) a když zalovím odkalovačem dozadu tak se splašeně vyřítí skupinka a bleskem zajede do jiné schovky. Prostě se bojí.
Napadlo mě jestli by nepomohlo, kdybych jim tam přidala pandičky z Rybičkária, to jsou klidné nebojácné rybky, jestli by se k nim třeba nepřihoufovali aspoň na krmení. U těch razbor mi to zafungovalo krásně a v Rybičkáriu se mi pandíci taky houfují se skvrnitýma dohromady. Ale je fakt, že pygmejové jsou o dost menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 14:21 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Atika
Asi se s tím nic moc nedá dělat. Já mám takhle stydlivého ancíka, druzí dva lezou všude, odpočívají klidně i u předního skla, ale ten jeden je prostě pořád někde zalezlej. Vidět ho můžu, jen když v noci vezmu baterku a udělám přepadovku. Je to k vzteku, protože to je, jako by tam ani nebyl, ale co nadělám. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 13:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Atika
U mě jsou skvrnití i dost aktivní po zhasnutí světel , po výměně hrubšího štěrkového dna za liapor jsou všude , kolikrát celou hlavou zaboření v tom liaporu , když asi cítí něco k snědku , taky se mi schovávali pod kořenem , zřejmě jim daleko lépe vyhovuje tmavé a neostré dno , normálně ted plavou i ve vodním sloupci, občas lehnou na dno a půl hodky se nehnou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 13:46 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Atika
Atika napsala: Dva se občas přijdou podívat i k přednímu sklu a rozplavou se, ale těch 10 jako by tam nebylo.
A máš jistotu, že jsou to pořád ti stejní dva? ;-) Co se týče toho schovávání, tak bych řekl, že je to jejich normální chování a pravděpodobně za tím nemusíš nic hledat, prostě se jim tam líbí. Já mám teda jiné pancéřníčky (Panda) a ti občas prohrabávají dno po celém akváriu, občas plavou po celém akváriu, občas "vystřelí" na hladinu (kvůli střevnímu dýchání) a občas o nich taky vůbec nevím, zalezou si dozadu do akvária pod břidlici, kde mají malou schovku (nemám v prezentaci aktuální fotky, mám to trošku pozměněno). Určitě se prohání po celým akváriu třeba, když tam zrovna nejsi. Byl bych v klidu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:53 Žena Atika [134] – Panceřníčci malí
Ahoj, mám trochu problém s malými panceřníčky. Do akvária Kořenová zátoka jsem jich koupila 7 (před necelými třemi měsíci). Zezačátku byli občas vidět, ale během pár dní se stáhli dozadu pod kořen a v podstatě jsem je vůbec neviděla. Po cca měsíci jsem jich přikoupila ještě 5 (jsou fakt malincí) s tím, že větší skupinka nebude tak plachá. Všude se uvádí, že plavou občas i ve sloupci s ostatními rybami, jsou hraví atd. Těch pět nových se nebálo, plavali všude, občas i v hejnu s razborami, ale do 14 dnů se přidali k těm prvním a do teď žijí skrytým životem za a pod kořenem. Dva se občas přijdou podívat i k přednímu sklu a rozplavou se, ale těch 10 jako by tam nebylo. Ale jsou (jen nevím přesně kolik). Při úklidu vyjedou zpod kořenu a lítají po akvárku. Vadí mi, že nemám možnost je zkontrolovat jestli jsou v pořádku, přepočítat (aspoň přibližně), prostě nic. Dřív se mi takhle šíleně bály hengelky, tam to okamžitě vyřešilo dokoupení 5 ks razbor klínoskvrnných. Shejnovaly se dohromady a teď jsou z nich zvědavé modelky, pořád před sklem, nebojí se ani když sáhnu do akva. Přikupovat další pygmeje nebudu, nejspíš by to dopadlo tak, že by jich za kořenem bylo třeba 30 ne Když sedím u počítače kousek od akvárka tak občas vidím, že nějaký vyjede, ale sotva se zvednu jsou fuč. Dokonce se k nim přidali i otíci, kteří byli dřív hodně vepředu, ale ti po nakrmení vylezou a nebojí se, jen se jim vzadu asi líbí, lezou hodně po tom kořenu. Ti pancíci, které občas zahlídnu vypadají pěkně, zdravě, jsou baculatí. Tak nevím, dá se s tím něco dělat? Ve druhém akva mám pandičky a p. skvrnité a jsou to nebojácné kontaktní rybky, jak se mihnu kolem skla už koukají co se bude dít.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:21 R Muž romant [27987] Re: stalker
Přečti si co se píše na kartě a bude to jasnější. rybicky.net/atlasryb/kancik_perletovy Ta ryba tam nepatří, kombinace je dost natěsno, to nebude dlouhodobě dělat dobrotu, zde se dají očekávat další problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:15 Muž stalker [0] - CichlidyRe: Designer
Maju domceky. Zalezu do nich a cely den su zalezene. Ten isty problem aj ancistrusom. Vobec nevylieza, ak vylezie tak len po zradlo a zase je niekde zasity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 16:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: stalker
Kdyz z kamenu udelas "domecky" (ale bezpecne, at to na ne nespadne), treba si tam Kancici zalezou, ale za chvili uz budou citit, ze kdykoli maji kam se ukryt, a zacnou zkoumat okoli. Aspon bych to zkusil, nerikam ze to jiste pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 14:44 Muž stalker [0] - CichlidyRe: stalker
Fotka k příspěvku Plachost prtrvava. A po odkaleni a vymene vody sa na chvilu ukazali a zase ich nepozorovat v akva. :-( Neviem cim to je. Mam vymenit viac vody alebo mam vymenit pozadie? Som si vedomi ze mam male akva pre tito ribicky, ale ako ich niekopmu ponuknem ked ich ani neuvidi co ak sa budu tatko spravat aj v novej nadrzi.
Edit: Meral som vodu: NO3-25 NO2-0 GH-8 pH-7,6, akurat ta tvrdost je niska moze to byt aj tym?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 11:52 Muž stalker [0] - Cichlidy – palchy kancik perletovy
Fotka k příspěvku Mal sob beznu tapetu smodri pozadim a rastinami. Dal som si poradit a vymenil som ju za ciernu. Stala sa mi taka vec staru som odlepil a novu nalepil az na druhy den. Postrehol som ze ribicky zacali byt plache. Neviem preco. Do vtedy sa predvadzali a boli v pohode. Raslinky rastu vyzeraju v poriadku a aj ribicky vyzeraju v zdrave. Zacal so sa mu castejsie venovat ako mi bolo povedane 1x tyzdene odkalenie vody a vymena cca 1/4 vody. Myslel som ze sa to casom spravy ze si musia zviknut ale mam pocit ze sa to zhorsuje. Pred tym sa nahanali ktora si uchmatne viac krmiva a teraz iba zbieraju zo dna a hned sa schovaju. Este ma napadlo ze niekedy v tej dobe som pridal do akva aj kokos. Prosim o radu. Dakujem
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16245-plachost-ryb?od=51