Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plachost ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Plachost ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 08:48 S Muž invalida [3881] Re: vaclav
No to sem se neptal...ale je pravda že když dáš půlku bílýho a půlku tmavýho tak se zdržujou nad tmavým...instinktivně cejtěj že sou míň vidět. Docela sem to i testoval s dětma...vono vo rybách toho eště moc nevíme ale myslíme si že jo. Uvedu příklad...chtěl sem množit krunýřovce a nechtělo se jim. Dostal sem radu, syrovej brambor. Rozmnožili se...Bylo to tou bramborou? Od tý doby mám na kontě několik tisíc prcků bez brambory. A tři tejdny mám v akvárku spadlou platební kartu..přikrejvám s ní krmnou díru...A množej se mi ryby...troufám si říct že to tou kartou nebude...koukni z mostu do řeky...za pilířema bejvaj světlejší písčiny..drobný rybky se tam zdržujou..řek bych závětří ve smyslu proudu..možná prohřátá voda...když padne stín hejno zdrhne do bezpečí. řek bych že hloubka má svoji roli..ale i tmavý kamuflážní dno. Teď už nevím kde to bylo ale tuším že rejnok kterej v bazénu napodoboval vzor dlaždic aby nebyl vidět...Jistě je pravda že to mohlo bejt i pro to aby něco ulovil ale u drobných tvorů bude převažovat neulovitelnost nad neviditelností abych ulovil. Tím končím obhajobu tmavšího dna...je řada na Tvých argumentech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 08:05 SirMagon Re: invalida
Dno řikáte, že neni uplně super, ale bejt může. Světlo 2x 20W by taky mělo bejt OK. V překrmování nevim, ale momentálně testuju. Predátoři a nebo nedostatek svého druhu to taky neni, takže co snima teda? Asi mi to neřeknou:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 23:24 formik Re: Barakainus
Kdybyste chytali ryby, tak byste věděli, že malé ryby preferují tmavé dno, protože jsou na něm méně vidět a cití se bezpečněji. Proto mají všechna závodní krmení na dno pro malou rybu tmavou barvu. Takže to s prominutím zas až taková blbost není. Na druhou stranu, těch predátorů v akvárku většinou moc není, že :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 23:12 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: invalida
To je s prominutim blbost. U nekterych ryb muze byt, ze maji lepsi barvy na tmavem pozadi, jine treba radsi tmavsi akva, ale obecne to urcite neplati. A o dne uz vubec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 22:28 Usine Re: invalida
Jen tak pro zajímavost ty ses těch ryb nějak zeptal. Že se jim nebude líbit čistě bílé a asi ještě mramorové dno bych docela chápal, ale že se jim nelíbí "světlé" dno to pochybuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:34 S Muž invalida [3881] Re: SirMagon
Světlý dno se rybám nelíbí...a dlouho světlý nebude...můžeš ho zachovat...nebo něco přisypat..zakrejt....hodnotit nebudu jelikož je to akva Tvoje a do toho mi ho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:30 SirMagon Re: invalida
Opravdu akva bylo v tomto stavu...Náprava bude v úterý a to razantní...Již jsem vyndal kameny, které byli uprostřed akva. V úterý papa "kytky" a přidání kořenu s mechem. Otázkou je: Dá se zachovat dno? Dá se zachovat červený kámen (mimochodem jsou to opravdu šutry z přírody a hezký)?
Akvárko je ve zdi mezi místnostma a když já k němu přišel bylo jako obraz (Ale rybky schovaný)
Zajímá mě, když řikáš, že se to takhle nedělá, tak jakto, že jezdili celej včerejší den v hejnu pokojně uplně všude i při světle?
Má představa je zachovat dno a dva šutry po kraji a přidání kořenu s mechovičtěm vytvořeným na něm. Nevim jak by na tom dně bylo kytkám a po pravdě nemusim moc kytek jak na zahrádce.

Za každou radu děkuju, ale hodnotit to moc nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:23 S Muž invalida [3881] Re: SirMagon
Tmavý dno..živý rostliny...třeba kořen...měn´postupně ať jakoby nezakládáš znova..nitrifikační bakterie..něco si přečti...přihodil bych piskořky...na šutry octovej test..to najdeš...klidně se ptej vzkazem...Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:09 švíco Re: SirMagon
To akvárium je tragické a vůbec se nedivím, že se tam rybám nelíbí. Umělé rostliny dej radši na hřbitov. Připadá ti snad, že takhle to vypadá v přírodě? To bílé dno a červené kameny... plast kam se podíváš... super kombinace. Chudáci rybky.. hmm Ty chudinky se snaží aspoň někam schovat, do trochy stínu, když už tam není nic normálního... :-O takhle se akvaristika opravdu NEDĚLÁ!

Edit: Až teď mi došlo, že k tomu tazatel přišel již v tomto stavu... takže omluva za ostřejší tón.. ano náprava je potřeba a to kompletní...

Edit2: Dodám ještě, že by pomohlo, kdybys popsal dokonale všechnu techniku, která u akvária je... filtrace, topení, osvětlení (kolik W), jak často a kolik vody je měněno. Určitě se ti tady pokusíme poradit, jak z této tragédie udělat pěknou a fungující nádrž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2011 21:01 SirMagon – Schovka
Fotka k příspěvku Ahoj, mám dotaz jako začínající akvarista. Mám akvárko zhruba o 100 L. Jsou v něm 4 druhy rybiček (Neonky, "Páceřník" ,Parmička, a další nedokážu specifikovat) které jsou pohromadě už rok a půl. Po celou dobu od doby zavedení akvárka se nesvítilo na akvárko skoro jinak jak denním světlem. Nad akvárkem je sice zářivka, ale nikdo tu nebydlel. Navíc pro popis uvedu, že v akváriu jsou červené kameny (Vápenec či co), 2 umělé kytky a bíle dno jakýchsi malích kamínků ne však písku. "1x1 cm".

Dost popisu a teď o co mi jde...Neonky byli v počtu zhruba 15 kousků a schovávali se u dna ve chvilce, kdy jsem rozsvítil. Pokud se zhaslo jezdí v klídku po celém akváriu. Přidal jsem dalších 11 kusů a 1 den jezdilo všech zhruba 25 kusů i za umělého osvětlení po celém akvárku. nicméně po 1 dni se opět celá skupinka začala schovávat.

PROČ? PROČ? PROČ?

Nerozumim tomu a to jste určitě pochopili, ale nějak se začínat musí. Hledal jsem tu na foru a nic. Prosím o radu. Díky

Přikládám obrázek nevalné kvality, ale snad to trošku nastínim:-)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 16:04 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: lakosta321
Pokud je jich tam málo a mají možnost být schované tak i tím to může být.Každopádně bych přeměřil NO2 a PH.Ty kořeny tam nepatří a písku bych také hodně ubral(stačí 2-3cm)Filtrace je nedostatečná a krmení uvedené v profilu akvária je doufám ještě určeno staré osádce a ne těm Cichlidám.Doporučil bych si něco nastudovat o těch tlamkách co sis pořídil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 21:36 Muž lakosta321 [0] - Cichlidy – Plachý afrikánii :((((
Dobrá den chtěl jsem se zeptat jestli někdo netuší když mám Africký cihlidy proč nejsou v 350L akva vůbec vidět?? je tam moc skovek nebo ??, vylezou vzdy jen pro jídlo prosím poradte mi ! díky :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 23:15 Muž DavidDizzer [26] Re: Kajka99
Ne, to nemůže. Protože tohle začal dělat i tehdy, když jsem se ho ani nedotknul, jen jsem prošel kolem nádrže a začal vrážet do všeho. Tohle už neřešme. Zpět do AQ ho již nedám, protože jsem rád, že jsme ho s kámoškou chytili, také jsem rád, že je již v kýbli nachytán buď to dát do zverimexu nebo někomu darovat, protože jsem z této ryby (kupodivu) dost na nervy :-D. Opravdu nevěřil bych tomu, že kvůli větší plaché rybě, která neustále vráží do všeho možného, vyskakuje z akvária, atd..., že z této ryby budu na nervy :-D

Děkuji, ...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 21:16 Žena Kajka99 [229] Re: DavidDizzer
nemůže to být z toho, že ho tak často přelovuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2011 20:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DavidDizzer
Spíš zkus dát inzerát a zkus ho někomu darovat za odvoz. Většinou se někdo najde a třeba v nové nádrži ani nebude tak plachý. Já posílal pryč ultraplachého skalára a nový majitel mi psal, že u něj není vůbec plachý ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2011 18:50 Muž DavidDizzer [26] – Definitivní rozhodnutí
Dnes jsem opět měnil vodu v akváriu, ale tohle už jsem nevydržel. Opět ,,čichavec líbající" prostě létal po AQ jak zběsilý. Byla u mě zrovna kámoška, která ráda chytá rybky do síťky. Proto mi docela pomohla, když toho čichavce chytila. Při každém čištění mi kámoška pomůže chytit tuto rybu :-D protože to její mlácení do skel a třepání se po akváriu mi dělá zle. I kámoška byla dnes úplně vyklepaná a to jen z jedné blbé ryby.

Proto jsem ji nyní nechal v kýblu a do AQ ji už nedám, protože mít takovou rybu není zapotřebí.
Myslíte, že ji vezmou ve zverimexu? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 13:41 Muž DavidDizzer [26] Re: Romy
Tak je po rycbičce... Vypadalo to na zaulzlování střev, protože břicho měla velice nafouklé, na jednom místě až do hněda.
Plachost ryby budu nadále sledovat, a pokud bude čím dál agresivnější, dám ji z AQ pryč. Jinak plachost nikdo nechápe, protože kolem AQ se pořád někdo pohybuje, měním vodu a stejně je plachá. Nevím, nedokážu posoudit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:55 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: DavidDizzer
Nafouklé břicho by značilo napadení vnitřními parazity,nebo zauzlování střev,těžko soudit.Pokud umírá,chtělo by to pitvu a mikroskop,pak by byla jistota.Těžko někdo něco jiného poradí... :-(
Plachost ryb,je známkou,že není něco v pořádku,tady pomůže vylučovací metoda a častější výměna vody,tou se nikdy nic nezkazí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 23:11 Muž DavidDizzer [26]
Nechápu, co se to děje s mými rybami. %cichavec, o kterém jsem se zmínil je plachý extrémně a zároveň je agresivní na ostatní ryby. a Nyní mi jeden čicahvec zlatý z ničeho nic pořád stoupal k hladině, nafouklé břicho, a na hladině leží na boku. Jsem si jist, že umírá. Nevím co to je, ale nepokokuje mě to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:59 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: hlavson
NO2 jsem zas tak nemyslel,aby se změnilo,ta by musel být hodně citelný zásah do nádrže,spíše zvýšení NO3.Jeho náhlé zvýšení není pro ryby dobré,odpovídalo by tomu silné protrhání rostlin.Stejně tak je,,pobláznění ryb"spojováno s napadením žabrohlísty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:47 Muž hlavson [0] Re: všichni
Chovalí se tak všechny ryby.
NO2 je normální. Jako vždy téměř neměřitelné, jen ty rostliny jsem celkem dost protrhal a vypnul jsem vzduchování, jinak žádná změna, ale bláznit začali až asi 5 dní poté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 17:10 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: hlavson
Pro začátek bych si změřil hodnotu NO látek.Ryby bez důvodu nezačnou ze dne na den vyvádět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hlavson
Jsou nejake velke zmeny v akvariu, jako zmena osvetleni, velke protrhani rostlin, odstraneni nejakych vetsich predmetu, vice volneho mista v akvariu, nebo dokonce odebrani nejakych ryb? Ptam se proto, ze treba kdyz jsem prisvitil, chvili rybam trvalo nez pohopily, ze je to normalni a uz to tak bude furt :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 12:07 R Muž romant [27987] Re: hlavson
Chovají se tak všichni? Jak zlatí, tak modrý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 11:44 Muž hlavson [0] – náhlá plachost čichavců
Tak po cca 4 měsících, kdy ryby vypadaly vitálně a byly tak smělé, že při čištění akvária mě najížděly do ruky, se náhle ze dne na den začaly schovávat a jsou dosti plaché. Začaly doslova bláznit. Nevím, zda to není třeba tím, že mají nějaké období tření nebo co. Mám 4x zlatého čichavce, ale vypadá to že všechno jsou to samice. Dál mám 4x modrého čichavce a tam to vypadá, že jsou dva samci a dvě samičky. Jak jsem již uvedl, tak do současný doby nebyl jediný problém s jejich chováním. Jsem začátečník a nemám dost zkušeností. Měřil jsem parametry vody a ty jsou v normálu. Rovněž jsem nepřišel na žádné zvuky, nebo vibrace, které bysme předtím v bytě neměli. Tak nevím o co jde. Nemá někdo podobnou zkušenost? Prosím o nějakou radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.02.2011 22:38 Muž vlacek [402] Re: Modráček
Ono tam te vody bude pod 20litru a bez trosku rychleji rostoucich rostlin nez je anubias a za prispeni ampularie a plat jeste pri tak hrubem substratu to bude tezke udrzet na uzde co se kvality vody tyce, takze bych snad ani pancernickovi kamarada nekupoval. Dva jsou beztak malo a jsou na takove akvarko moc velci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 22:00 Žena Modráček [0] Re: Yirka
V 25l...což jsme zjistila - pozdě, že je špatně...bohužel jsem nalítla v akvaristice, kde prodavačka asi využila toho, že začínáme...Takže to nějak pořeším a zkusím vártit nbeo udat alepsoń přísavku a kdžy by nešel pancéřníček, dokoupím mu místo ní alepsoň kámoše.
Jiank si asi pomalu zvyká - jak sjem si tu postěžovala, tak sem tam vyůeze na lupen a pozoruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:43 Tereza Re: Katka
Prodavač vám bohužel poradil opravdu špatně rozzureny Pancéřníčci jsou hejnové ryby, přísavka (předpokládám, že mluvíte o thajské) je naprosto nevhodná do malého akva. Doporučuji dvě věci: 1/ obě ryby vrátit a 2/ do příslušné prodejny už nikdy nejít. Chcete-li nějaké ryby na požírání zbytků potravy a řas do malého akvárka, zvažte jestli se tam bude dařit třeba: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 18:01 Muž NASREDDIN [1383] Re: Yirka
Obávám se, že ji nacpala do 28litrů. Jiné akvárko zřejmě nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:51 Muž Yirka [9126] Re: Katka
V jak velké nádrži ji máš? Je to velká ryba, mám ji cca 3 roky a má asi tak 13-14cm. Nikdy jsem ji ničím speciálním nekrmil, našla si sama. Jakmile poporostla tak si zamilovala patentky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 17:44 Katka – Přísavka Thajská
Hekzý den, koupili jsme do AQ na radu v prodejně pancéřníčka a přísavku - k Beťákovi a šnekovi. Všichni si zvykli a žerou, jen přísavka - nevím jestli žere, prohlédla si akvárko a jakmile se mihneme jen v dálce, zmizne za dekoraci(kámen) a není z ní vidět většinou ani kousek, takže ji vlastěn nevidíme. Což bych dokíázala pochopit,ale když sjem si heldala něco o těhto rybách, bylo tam, že jsou naopak dočetla, že by mohla bát agresivní atp...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 00:51 Muž DavidDizzer [26] Re: DavidDizzer
Stále to pokračuje, jsem kvůli tomu nečistil AQ. ALe musím! :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 16:42 Muž DavidDizzer [26] Re: Kocajs
No je pravda, že moc ne, ještě čichavce zlaté! Ale tak dyť je tam už dlouho a toto nedělával! .. Je jak švihlý, opravdu :-D

Seznam ryb je v mojí prezentaci nádrže, ale i některé už z AQ vymizely, takže jej v seznamu ryb neuvidíte. Byly tam různé ryby, byl na ně již zvyklý, v tomhle důvod proto nevidím! Bojí se prostě jen mě... Protože se bojí pohybu v mém pokoji, u AQ celkově... už je to jasné, nebo to mám ještě nějak upřesnit? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 16:00 Kocajs Re: DavidDizzer
U cichavcu je povest ze jsou plachy ale az zase tolik? :-D Ja mam take cichavce a jak dam ruku nad akva tak se taky zaleknou ale jen se treba schovaji a pak kdyz du pryc tak si vesele plavou s ostatnima. Nebo kdyz projdu kolem nich tak take nic. Je to teda divny to ti reknu :-D :-)
Edit: Kolik tech cichvcu tam mas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 15:52 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Chová se tak poslední dobou, jinak od té doby, co jsem jej koupil jako docela malý do akvária, byl normální. Začal až nyní. Tak jestli mu hráblo, nevím, ale vypadá to tak... Zítra chci čistit AQ a pochybuji, že se tam dostanu, protože jestli zase vyskočí, tak jako nemám nervy ho opět zvedat! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2011 23:25 Žena Linduš [166] Re: DavidDizzer
Docela bych byla zvědavá na video. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:53 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
Njn, třeba mu hráblo, lidem se to stává taky. :-D Ale vážně, není to akvárko naněj malý? Takhle se projevuje od malička? Pokud ne, tak něco musí bejt ten spouštěcí mechanismus. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:49 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Tak to by se bál jich a né mě! A nebyl tam sám, ale bylo tam spoutu ryb mezitím, takže to si myslím, že není tímto :-(. V pátek chci čistit AQ a z takovou nemám jak. Nyní jak jsem šel okolo AQ a už je tam tma, opět zase dělal opakovaně všechno, co jsem napsal! Je divný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:40 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
Tak pokud tam byl předtím sám, tak by ho ty ostatní ryby teď mohli stresovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 22:36 Muž DavidDizzer [26] Re: romant
Ty poměrně mnohem mnohem klidněji, na to, že jsou nyní nové. Ten čichavec líbající je tam již asi 3 měsíce?!... Je to ale fakt hrozné jako :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:55 R Muž romant [27987] Re: DavidDizzer
Co ostatní osádka akva, ty další čichavci a ty skaláry, jak se chovají oni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2011 21:49 Muž DavidDizzer [26] – Extrémní plachost ryb
Dobrý den.
Omlouvám se, pokud se téma bude opakovat.

Potřebuji poradit ohledně plachost ryb, ale konkrétně Extrémní plachost Čichavce líbajícího, je to až směšné, ale ze kterého mám strach už i já. Je to proto, že jen co vejdu do místnosti, Čichavec začne lítat po akváriu. To je ještě v pohodě... Ale předvčerejšky jsem chtěl zasadit rostlinu a čichavec prostě jak ,,šojtřil,, nebo jak to nazvat - vyskočil z AQ až z výšky na podlahu a zvednout jej šlo velice těžko. Tohle by se ještě dalo. Ale vždy, když chci sázet např. rostliny, není možno, jelikož Čichavec začne lítat po akváriu všude možně, rychlostí jeho utíkání rozhrabe písek, poničí rostliny a vráží do skel akvária tak moc, že se divím, že ty nárazy přežije - mě to ovšem nedělá moc dobře, když vidím takto splašenou rybu a už se neodvážím sundávat ani kryt, není možno se dostat rukou do AQ, jelikož ihned po sundávání krytu začne čichavec šílet jako pomatený blbec a prostě nejde to... Včera před spaním AQ již bylo zhasnuto a já měl ještě rožnutou lampičku a rovnal si věci u postele. Čichavec mě nejspíše viděl, a když akvárium bylo zhaslé, já do něj neviděl, ale slyšel jsem jen prudké nárazy do písku a skla jak čichavec opět - prostě panikaří! Tohle už není normální, klidně vám to mohu i natočit, aby jste měli představu, ale tohle se nedá vydržet! Nemohu proto sázet rostliny a dělat ostatní činnosti v Akváriu. Prosím poraďte, co dělat...?

Děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:21 R Muž romant [27987] Re: Michal Vrzák
Jasně to je klidně možný. Já když jsem přejedenej, tak bych se šel taky nejradši natáhnout. smich Jednou až dvakrát týdně nekrmit, je pro rybky a akvárko jako takový vždycky přínosem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 17:17 Michal Vrzák Re: romant
Fotka k příspěvku No už jsem zářivku měnil asi před 8 měsíci.
Dnes jsem jim nedal najíst, a jsou ok. Je možné, že to bylo jídlem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:22 R Muž romant [27987] Re: Michal Vrzák
Tys to světlo v poslední době měnil?
Chce to aspoň nějakou tu fotku, takhle bych se mohl ptát celej večer(nic ve zlým). Jedna i méně kvalitní fotka kolikrát prozradí, nebo alespoň napoví mnohé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:13 Michal Vrzák Re: romant
No chovají se tak všechny rybky, akva 63l mám už založené asi 4roky, a někdy se stane popsaný problém, a začnou hodně rychle plavat u dna. Mám vyzkoušené, že mají rády tmu, prostě když není zaplá zářivka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:58 R Muž romant [27987] Re: Michal Vrzák
Covají se tak všechny rybky v akva, nebo jenom nějaký? Určitě by to chtělo více informací o nádrži a osazenstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:51 Yazu Re: Michal Vrzák
Asi by to chtělo napsat trochu víc...např. pokud se tak chovají kdykoliv se kolem něco mihne, nebo pouze po rozsvícení (v takovém případě je dobré ryby na světlo "přivykat" třeba rozsviť nejdřív v pokoji něco slabšího, nebo nejlépe nech postupně rozednávat a den začínej se sluncem).
Kdysi jsem tu zaznamenala diskusi jestli může určité světlo rybám přímo vadit, zkus pohledat a počkej si na zkušenější :-)
Nejlépe když sem rovnou napíšeš víc - jak dlouho je nádrž založená, velikost, jaké ryby, jestli mají úkryty, počet ryb apod. --- nejlépe vlastní prezentaci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:39 Michal Vrzák – stres v akva
Ahoj, no já mám taky trochu problém s plachostí jedou ke dnu těsně nad písek, a trochu ztratí barvu. Po pár min. je zase vše ok, vypozoroval jsem, že když vypnu zářivku uklidní se a plavou normálně.
Čím by mohl být tento jev způsobený?
Předem dík za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2010 16:40 Muž DavidDizzer [26] Re: Designer
Společnost lidí tam je docela malá, to by se dalo říct, jelikož v tom pokoji se pohybuju skoro jen já. Jen málo kdy se tam někdo přijde podívat. A jak jsi zmínil, že tam je málo rybek, které by plachost snížily: Asi nesouhlasí, protože např. v odchovničce je jen jeden druh ryb a asi cca 40 Black moll a to je velké hejno, čím větší hejno, tím by měla být rybka klidnější, protože je se stejným druhem a je jich moc, tak mi to alespoň řekli akvaristi i z tohoto portálu.
Dám zatím na radu ,,Goblizka" a uvidíme, jak to dopadne.

Díky všem za rady :-)
DavidDizzer

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [4] 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16245-plachost-ryb?od=151