Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Plachost ryb

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Plachost ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:43 R Muž romant [27982] Re: DAB71
Ano, na neonky je to nic moc velikost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 12:39 Muž DAB71 [0] Re: romant
A já si pořád myslel,že mám pidi akvárko smich ...mám je namíchaný..7x neonka červená+7x neonka obecná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:51 R Muž romant [27982] Re: DAB71
Hmm, tak to by mohlo být, že nemají žádného přirozeného hejnového sháněče, tím jak tam nejsou ty ostatní ryby, co jsi odstranil. Ono, jsou neonky do takto "velkého" akvária dost na hraně a je to taky o jejich počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:38 Muž DAB71 [0] Re: romant
To dno mám od začátku a když jsem tam měl jinou sestavu ryb,tak problém nebyl.Teď jsem nechal jen neonky a jsou schovaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:15 R Muž romant [27982] Re: DAB71
Problém bude v tom hodně světlým dnu, to bych řekl že v kombinaci s tím světlem se jim nezamlouvá a chovají se jak popisuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 10:58 Muž DAB71 [0] – Osvětlení vs Neonky
Zdravím...chtěl bych se zeptat...nechal jsem v akváriu jen Neonky,ale když rosvítím,tak se všechny schovají a když zhasnu,tak začnou plavat.To jim to tak vadí??Mám jednu trubici 15W.Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 14:42 Muž Robo [45]
Mě se teď stalo, že se mi paví očka začaly schovávat jen co se někdo objeví u akva. je fakt že jsem je potřeboval odlovit a od té doby jsou uplně v prdeli pořád plavou u zadní stěny a jen se něco mihne ihned jsou u dna mezi rostlinkama. Předtím žádný strach neměly i když někdo čuměl do akva. Určitě je na vině ten pokus o odlov se kterým jsem nakonec přestal jelikož se nedaly chytit a od te doby se takhle bojí. Přestanou se někdy bát nebo už se to nikdy nezlepší? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2013 14:54 Muž soc [60] Re: soc
Nakonec vyřešeno. Pro jistotu vyměněna voda, ale pomohlo přidání 8ks Razbory klínoskvrnné. Nejdřív zmizely všechny ryby v rostlinkách, šla vidět nějaká výměna názorů a seznamování se. Po chvíli vyplavaly ven jak razbory, tak parmičky :) Teď se v pohodě prohání razbory zhruba od středu nádrže nahoru, parmičky od středu dolů :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2013 21:19 Muž hardy [45] Re: Adrianne
Stres. Tyhle rybky nemaj co delat takhle malem akvarku!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   15.01.2013 21:14 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Adrianne
Co takhle životní prostor? To je asi ten problém... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 21:04 Adrianne – Plachost parmicek
Ahoj vsichni, mam problem. Mam 20l akvarium a v nem 4gupky a 4parmicky petipruhe. Parmicky se ale pomerne doat schovavaji, nemuzu rict ze by nikdy nevilezly, ale asi 3/4dne jsou porad schovane v kytkach. Co s tim? Budu ted kupovat novou zarivku (ted jsem mela 5W, neni treba v tom chyba? To si ale nemyslim. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:33 Muž soc [60] Re: romant
To je fakt. Dam jim cas, postaram se o vodu a uvidime. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 13:26 R Muž romant [27982] Re: soc
V prezentaci píšeš, že jsi měnil nedávno dno, tudíž je možný že je voda v kvu ještě neustálená, rozhoupaná a tudíž bych jí častěji měnil, klidně obden a sledoval bych reakci ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 12:24 Muž soc [60]
Mam takovy drobny problem s parmickami petipruhymi, mam hejno 10 kousku, v akvarku jsou jeste pancernicci zeleni (6ks) a ancistrusi (2ks). Problem je v tom, ze parmicky jsou neustale schovane v housti rostlin vzadu v akvariu, tudiz akva vypada dosti prazdne. Podle ruznych clanku na netu jsou to dosti plache ryby, nicmene jsem videl nekolik videi, kde se bez problemu prohanely po akvarku. U me vyplavou pouze kdyz zhasnu svetlo. V cem muze byt problem?
Zvyknou si casem? Mam zastinit akva plouvocimi rostlinami? Nebo mam pridat jeste hejno nejakych jinych rybek, treba razbor klinoskrnnych, ktere jim dodaji odvahu?
Faktem je, ze kdyz chteji tak jsou dobre pridrzle, klidne kradou ancistrusum tablety se spirulinou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 20:47 ufalec Re: RAP
Zatim je to fajn cichlidy se jrn plavaly mrknout coze to je za nove spolubydlici a pak se zase schovaly :-) ono uz obcas vyplujou ale jen kdyz myslej ze u akva nikdo nebi jakekoliv pohyb a uz se plavou schovat :- dnad jim platy dodaj sebevedomi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 19:47 RAP Re: ufalec
OK, uvidíš jak to bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 18:43 ufalec Re: RAP
Samec ma bez ocasu tak 7_8 cm a samice asi 5-6 a stejne uz mam modre platy. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2012 17:08 RAP Re: ufalec
Jak velké jsou ty cichlidy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:30 ufalec Re: RAP
Dobra tedy nevezmu zadneho a az ci cichlidy zvyknou tak treba nejakeho prikoupim :-). Dekuji za poznatek palec
A co kdyby nemeli platy ? Muzu vzit jine zivorodky? Treba velkoploutvy tam maj dost casto ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2012 18:11 RAP Re: ufalec
Ale pozor, chce to žádného nebo minimum samců, protože svými pokusy o páření vnášejí do skupiny rozruch.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:06 ufalec Re: romant
Dobra takze to vidim tak, ze zitra zajdu koupit platy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 18:01 R Muž romant [27982] Re: RAP
Myslím, že už se to vyjasňuje. ;-) Jinak naprostej souhlas s Tebou, že ty dánia jsou taková z nouze ctnost, přecijenom jsou to větší plašani, než třeba ty oka, nebo mečovky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 17:58 RAP Re: LiborSprysl
Dal jsem je pouze jako příklad chování, aby si vybral ryby s podobným naturelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 17:15 ufalec Re: LiborSprysl
Zivorodky jako takove mi nevadi premyslel jsem o platach, ovsem pokud to skutecne bude nutne tak jim je samozrejme poridim :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 14:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Nechce živorodky, už jsem nabízel mečovky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:37 RAP Re: romant
K Cichlidám mnohotrným? hmm
Jestliže jsou tam samotné a ještě k tomu nové, není se co divit. Chtělo by to klidné a nebojácné rybky, které cichlidám navodí pocit důvěry. U menších druhů jsou například osvědčené samičky pavích ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.12.2012 20:44 R Muž romant [27982] Re: ufalec
Ty dánia, jako parta 8-10 kousků a ty kakaďáci pár, nebo kluk a dvě holky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 11:18 ufalec Re: LiborSprysl
dobre tak tedy jeste pockam. Pokud se, to do tydne nezlepsi pokusim se sehnat nejake hejno mensich rybek. Myslite ze by misto mecovek sly treba i platy? S mecovkama mam spatne zkusenosti. Nebo treba dania? Sla by? Nad tema cichlidama jsem uvazoval nad tema mensima, jako treba kakadu. Nebo jine mensi. Ani ty by nesly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: ufalec
No zatím bych počkal...to akvárium je na další cichlidy malé a akary jsou dost oprsklé na to, aby takové soužití nebylo bez konfliktů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 07:42 ufalec Re: LiborSprysl
No ve zverimexu jich bylo vice to je pravda a byli tam s nimi i sumecci zraloci (nebo tak nejak) a kancici pricnopruhy albini. Zivorodky nechci, chtel bych nejakou cichlidu, myslite ze by de snesly s akarama modryma? Nebo to chce neco mensiho a klidne jsiho. Ukrytu je v akvs rekl bxch dost, jeden velky koren, jeskynky z kamenu, pryles z kytek, atd. ..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 05:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Znám to, záleží na tom z čeho a do čeho ryby jdou...jdou-li z hejna a mají-li málo úkrytů, může to trvat i rok, i déle, než se aklimatizují. A nebo také ne. Umí to více druhů. Mám vyzkoušené, že pomáhá hejnko mečovek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2012 22:36 R Muž romant [27982] Re: ufalec
Přičítal bych to aklimatizaci a jako nic nekazící opatření bych častěji měnil vodu. Chce to členitý dno a hodně možností úkrytů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 22:30 ufalec
Ahoj potreboval bych poradit. Vcera sem si koupil do sveho 126litroveho akva par cichlidy mnohotrnne. Po vpusteni do akva se ihned plavaly schovat a do dneska sem je skoro nevidel. To by me ani tolik neznepokojovalo ale kdyz sem je ha chvily zahledl, skoro nehybaly ploutvema, byly uplne nehybne jen jakoby melce a rychleji dychaly. Ne nic extra ae bylo to malicko znat .. v akvarku mam tmavy pisek, a slabe yvetlo takze odrazem si myslimvto nebude . Vodu menim jednou za tyden asi tretinu, a filtr mam atman at-201. Myslite ze je to ok? Ze treba jen hraji "mrtvolky"? A jsou jen vyplasene? Prosim poradte mam o ne strach .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 08:34 kpapik Re: romant
Diky. Ja mam k tomu jeste problem s rasou viz rybicky.net/forum/1351… takze uz se mi s tim fakt chce seknout :-(

Nejsem si jisty zda ty ohnive nejsou obecne dost plache. Zajimave totiz je, ze kdyz jsem mel i klinoskvrne tak to fungovalo mnohem ale mnohem lepe - zacal jsem krmit, vyjely klinoskvrne a ty "vytahly" ty ostatni.

Cili premyslim zda nedat uplne jiny druh ryb. Na chvili jsem zkousel i pavi ocka a nez se mi premnozily tak fungovaly naproste bezproblemove zadne schovavani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:45 R Muž romant [27982] Re: kpapik
Neonky modrý bych dal pryč a posílil to množství teter ohnivých, lehce přistínil hladinu, třeba nějakou plovoučkou a aplikoval nějakej rašelinovoj výluh a moc to nepřeháněl se světlem, máš světlý dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:34 kpapik – neviditelne ryby
Mam problem s plachosti ryb. Mam dennerle 30L.

Mel jsem 4x rasbora galaxy, 4x klinoskvrna a 4x modra neonka. Casem sly klinoskvrne jinam (uz byly preci jen velke) a galaxy umrely (po dvou letech).

Ted je tam 4x modra neonka a 4x tetra ohniva.

At jsem mel v akva hodne rostlin nebo malo tak ryby skoro nevidim. Od te doby co jsem odstranil klinoskvrne tak uz je to tak silene, ze kdyz jim nasypu zradlo tak musim bezet vedle do mistnosti aby se vubec zkusily nazrat. Stejne vetsinou zustanou vzadu v rostlinach a nechaji si vetsinu jidla spadnout na zem.

akva je v pracovne kde jsem pracoval dva roky a stejne si na mne nezvykly, ted delam v obyvaku a maji uplny klid a je to snad jeste horsi.

tak kdyby mel nekdo napad byl bych vdecny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:40 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: HaDaS
Taky to bude mozna tim ze ty tetry cerne mam uz od zalozeny akvarka,jsou to celkem nudny ryby :-D Treba se zda jen me ,ze jsou plache. tak bych tam mohl mozna dat nejakou nove,barevne ryby..jenze to by bylo zase prerybnene..112litru..a ted tam mam tak 105cm ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.12.2011 18:21 HaDaS Re: MacroKing
Jestli jsou vystresované z vibrací od vzduchovacího motorku a potom více lekavé se mi moc nezdá. To že se leknou jednorázového hluku (vibrace), jako je třísknutí dveřmi, je běžné. Nevím, proč se nyní u vás chodí více na balkon, ale pokud tomu bude i v budoucnu, tak bych zkusil jednoduchou věc. Připrav si malé špetky krmiva, a někdy (ne pokaždé, ale to ty určitě víš ... překrmování a tak) když projdeš okolo, tak jim ho tam šoupni. Měli by si zvyktnout, že vyrušení jim přináší blaho :-P . V budoucnu to již nebude zapotřebí. Je to jen takový pokus, který můžeš vyzkoušet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 18:07 Muž MarcoKing [32] - TetryRe: HaDaS
Zacalo se hodne chodit k oknu kde je akvarium, zacal jsem pouzivat i vzduchovaci motorek ktery mam umistena na skrince pod akvariem..je to takovy ten stary co hodne vibruje.Jinak opravdu nevim co s nimi :-( Pozoroval jsem taky , ze kdyz vznikne rana od dveri jak se zavrou tak se vsechny schovaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:59 HaDaS Re: MarcoKing
Pokud projdeš okolo akva, nedojde k nějakým otřesům nebo vibracím? Vrzání podlahy, drobný otřes podlahy přenášený do skříňky. Neťuká někdo do akva když se k němu kdykoliv přiblíží? Sice se říká, že rybky nemají dlouhodobou paměť, ale s tím nesouhlasím.
Osobně s malvinatorem nesouhlasím. Okolo akva chodíme běžně. Rybky naopak když někoho spatří, tak se hrnou k místu, kde je jim sypáno krmivo. V takových akvaristikách se rybky taktéž nijak neschovávají.
Protože máš akva hodně dlouho, tak se zeptám ještě na jedno. Co se změnilo v poslední době v okolí akva? Myslím si, že pokud si na tuto otázku odpovíš, tak zjistíš i příčinu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 17:47 Muž malvinator [0] Re: MarcoKing
No já si myslím co všude pročet, že akvárium nemá být tam kdy se často chodí ... ale jsem začátečník jen si to myslím ... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2011 16:07 Muž MarcoKing [32] - Tetry – Ryby se bojí(plachost)
Dobry den, mam docela problem, jak z nazvu vypliva mam plache ryby. Kdykoliv se nekdo projde(nebo je v blizkosti cca 2m) okolo akvaria hned jsou zalezle v kytkach a akvarko je "mrtve". Mam 10x Tetra Cerna, 10x Parmicka Purpurova, 1x SAE, 2x Trnovec Belopruhy a par anciku. Dno je tmave hnede a pozadi cerne. Zarivky prudke nejsou 38w/100litru.Akvarko je umistene vedle okna..Huste zarostle. Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:18 Snoopi
Ahojte. Mam trosku iny problem.. Ked zhasnem svetlo v akva skor ako svetlo v izbe (luster) tak jeden z Tetraodonov zacne rychlo ako sialeny plavat hore, na hladinu, smerom von z vody az narazi do vrchneho krytu akva. Spravi to asi 2,3 krat a VELMI silno!! Az sa bojim ze si ublizi. Pokial im zhasnem skor akva ako luster tak sa nic nedeje. Neviete preco to robi?
AKVA: brakicke, 65 L, 4x (maly)Tetraodon Biocellatus, svetlo 1x15W ( 2/3 neonky zakryte alobalom), svietenie cca od 8:00 do 22:00, krmenie patentkami (1/2 mrazenej kocky 1x denne).Neviete co moze byt pricinou tohto spravania? :-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 11:31 SirMagon Re: všichni
Plachost ryb vyřešena...Rybičky byli neustále přežraný, protože jsem nevěděl kolik dávat jídla. Ve chvilce, kdy krmim 1x deně rybičky jsou aktivní i při světle a stále něco hledají. Navíc přidáno 3x Kakadu a jezdí taky a to byli v tmavim...přesto díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2011 08:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: SirMagon
drt k pancikum rozhodne ne! pokud budes menit dno tak vyber takove, aby nemelo ostre hrany (podekuji ti ryby i rostliny) a nebublalo s kyselinou (i ocet je kyselina)
nove dno poradne proper
pri vymene dna zachovej co nejvic puvodni akvarijni vody a pokud mozno nejaky cas pred ani po necisti filtr, aby byl schopen absorbovat napor, nez se dno "zabehne"
nasledne vysazej dost rychlerostoucich kytek, ktere pak budes moct postupne (v radech mesicu) nahrazovat finalnimi kytkami
sleduj chovani ryb, pokud budou lapat po vzduchu, filtr nestiha zpracovat napor NO2, men vodu, opatrne s krmenim

pokud nemas moc penez zkus zapremyslet nad kremicitym piskem do bazenove filtrace, prodava se i prirodni v ruznych frakcich a dost lidi si ho chvali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 21:46 RAP Re: SirMagon
Jak napsal Václav, je to drť, velká a je ostrá.
Jak napsal švíco, je příliš bílé. Pod oba názory se klidně podepíšu. Taky je tam velký kontrast mezi dnem a stěnami.
Určitě bych ho vyměnil za jiné s menší hrubostí +- cca 4mm. Poté zasadil kytky, hlavně rychlerostoucí a proti přílišnému osvětlení dát nějaké plovoucí rybicky.net/atlasrostlin/limnobium_laevigatum , rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes .
Co se týče substrátu dna, můžeš si něco přečíst rybicky.net/forum/15203-kremicity-pisek-x-normalni-sterk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   17.10.2011 19:01 Usine Re: SirMagon
Ne o tvém dně nikdo neřekl že být může. Je to určitě mramorová drť, vhodná tak na cestičky na hřbitově, ale ne do akvária. Je nevhodná jak svojí velikostí (příliš velká) a protože je to drť tak má i ostré hrany, což rybám na dně určitě vadit bude. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 09:30 švíco Re: Barakainus
Podle mě světlost dna roli bude hrát. Je to o odrazu světla... přecijenom není tak časté, aby se v přírodě vyskytovalo sněhově bílé dno. Od něj se světlo odráží směrem vzhůru a musí to rybky mást. Prostě když se koukneš na video, kde jsou neonky ve své domovině, tak to takto rozhodně nevypadá...
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 09:25 Žena glumča [424] - Labyrintky
já bych řekla,že každá rybka je jiná.Třeba u mě samička čichavce je zvídavá,hned pkave ke sklu,jakmile se mihnu u akva,zatímco samec je schovaný v rohu a leká se sebemenšího pohybu....No a ancíky vidím jen když večer dám krmení a zhasnu a to mám zarostlou nádrž a skoro vůbec se v ní nehrabu..a je toho víc ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2011 08:57 S Muž invalida [3881] Re: SirMagon
Hodně rostlin a zvykat je na pohyb...mejm krunýřovcům trvalo 4 měsíce než vylezli i mimo dobu krmení. Musíš na to jít vylučovací metodou a chce to čas. V jedný skoro holý nádrži se rybky lekali i vlastního stínu na dně...i stínu bublin....si zvykli než to zarostlo...je to změna prostředí to světlo...chce to čas a vlastní hlavu....rad dostaneš spoustu...i nadávat Ti budou...z toho si nic...Musíš vyloučit ty naprosto stupidní rady dřív než je zkusíš. Nebo aspoň ty vyloženě nebezpečný. Prostě musíš bejt chytřejší jak rybky. To je celý. Venca

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6505x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16245-plachost-ryb?od=101