Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - chov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Danio - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:52 Muž Chopok [0] Re: Kawasaki
Dakujem aj tak za pomoc. Samicky mam a rozoznam ich od ostatných len táto má chvost ako samcek tak som si nebol istý. a pritom ich už mám viac ako rok. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:34 Muž Kawasaki [1572] - TetryRe: Chopok
Podivej se tady do Atlasu. Máš tam vše dobře popsané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 21:15 Muž Chopok [0] Re: Kawasaki
len sa divne chová, nepustí k sebe nikoho. Vcera vecer som ju dal s dvomi samcekami a len dobala do nich a potom len lezala ako keby chcela umriet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 20:51 Muž Kawasaki [1572] - TetryRe: Chopok
Je to samička. Můžeš je zkusit dát do tření. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2020 20:41 Muž Chopok [0] – určenie pohlavia
Fotka k příspěvku HDFotka k příspěvku HD Prosím o pomoc pri určení dania. Prvé sú určite samčeky ale tá tučnejšia?? plutvy má ako samček ale je tučnejšia od všetkých ostatných. Chcel by som ju dať s dvomi samčekami do inej nádrže ak by to bola samička a ak by mala ikry.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 21:55 Muž vlka [1788] Re: Adriatic13
Ono to s tím schováváním bude asi ,,sázka do loterie,, ale pokud budeš mít početné hejno perlových a k nim jen Pancéřníčky, určo se schovávat nebudou. Mně rejdí mezi perleťákama a ostatníma rybičkama jak o život. Dokonce se nebojí i velkých Neonek černých, které jsou k ostatním nekompromisní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 18:29 Muž Roger [1244] Re: Adriatic13
Obávám se že neuměl, nejlepší zkušenosti s nimi mají podle zdejších ty, co je mají ve větších objemech. V menších akvárkách se schovávají, ale třeba se ti zadaří a budeš mít štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 18:28 Muž Roger [1244] Re: vlka
Trpasličí jen tak nesežene, já je sehnal teď po roce z importu, velmi snadno se zaměňují v prodejnách za jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 17:38 Žena Adriatic13 [1] Re: Roger
A vedel by si mi prosim poradit, ako chovat galaxy, aby neboli stale schovane? Musia mat celu nadrz iba sami pre seba, ziadne ine rybky k nim nedavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 16:14 Muž vlka [1788] Re: Adriatic13
Větší hejno Pancéřníčků můžeš dát z těchto...
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2020 16:01 Muž Roger [1244] Re: Adriatic13
Dania jsou hejnové ryby, celkem čistotné, jsou moji nejoblíbenější společně s razborkama, ač neplavou v hejnu ale prohánějí jeden druhého. Samice a samce poznáš, ale doporučuji je kupovat u chovatele nebo v lepší akvaristice kde ti s tím poradí, takto se to špatně radí. Obávám se že kombinace galaxy a pruhované či leopardí nebude dělat dobrotu, Galaxy jsou dost malé rybky a pruhované o dost větší a bláznivější :-) tak aby ty galaxy vůbec vylezli ven, měl jsem je v 54l a byly pořád schované a to byly s rasborama espei. Jinak závojnatá forma a pruhovaná by problém dělat neměla, nejsou agresivní, ani více samců nevadí, sice jsou občas tzv. bitky, ale bez následků ;-) spíše bych zvážil závojnatou formu jako takovou, je náchylnější na nemoce apod.. oproti tomu pruhované jsou klasická dania které jsou dost odolné. Míval jsem danio pruhované a jsou to šoumeni, základem je dostatečně osazené akva nejlépe po obvodu stonkovými nebo jinými vyššími rostlinami (mají rádi rostliny, rádi se mezi nimi prohánějí a při honičkách se tam schovají k odpočinku, i ve své domovině mají bohatou vegetaci) a dostatek prostoru pro plavání, jsou to dost rychlý plavci a stále aktivní, s Galaxy bych je nekombinoval a raději přitlačil na pořádné hejno, na dno odpovídající ryby. Dania je nejlepší krmit střídmě a alespoň 2x denně, jsou aktivní a mají dost velký výdej energie, nejlépe mraženým a kvalitním sušeným (živé mají tuze rádi).
Nejlépe je založit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 15:40 R Muž Anthrax [3476] Re: Adriatic13
Já nemám zkušenosti s pruhovanými ani s leopardími, takže k těm ti snad napíše něco někdo jiný. Ale galaxek si v 70l akvárku umím představit 20 ks a více i s těmi pancéřníčky. Záleží jak je to akva založené, kolik je tam rostlin atd. Takže přesné počty těžko radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 15:36 Žena Adriatic13 [1] Re: Anthrax
Dakujem za odpoved, tak myslis ze je lepsie ich chovat min 8-10 kusov? to sa asi budem musiet rozhodnut len pre jeden druh, ked chcem mat na dne este panciernicky (ktorych musi byt tiez minimalne 6).
Alebo ako najlepsie nakombinovat do 70 l akvaria danio a pancierničkov? na tých gupkách netrvám.
Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 15:31 Žena Adriatic13 [1] Re: vlka
Ahoj, ano, to su vlastne tie danio galaxy, ktore som pisala, ja som ich nasla pod tymto nazvom, ale v češtine sa používa názov danio perlové ;-)
Dúfam že ich niekde zoženiem, u nás vo zverimexoch som ich nikde nevidela (Bratislava).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 15:28 R Muž Anthrax [3476] Re: Adriatic13
Ahoj, nevím jak je to s těma závojema ale 6 ks nebo dokonce 3 ks od jednoho druhu je málo. Jsou to hejnové ryby, tak raději ať mají hezké hejno, než tam kombinovat více druhů. ;-)

To vlka: Galaxy je dánio perlové. Jinak souhlas, neuvěřitelně aktivní rybky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 15:15 Muž vlka [1788] Re: Adriatic13
Čauky, koukni ještě na Dania perlová, úžasní ,,průzkumníci,, celého AQ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 14:49 Žena Adriatic13 [1] – danio - závojnatá vs. klasická forma
Ahojte,
ako svoje prvé rybičky by som si rada obstarala danio (galaxy a k nim pruhované alebo leopard). Mám dotaz, či je možné kombinovať spolu závojnátú formu s obyčajnou - našla som na túto tému rozporuplné názory.
Zároveň, je možné pri kúpe rýb rozoznať pohlavie dania pruhovaného? Pokiaľ je to možné, chcela by som chovať väčší počet samičiek, aby sa samci navzájom nebili.
Tiež som čítala, že nejde o klasickú hejnovú rybku, ale darí sa jej lepšie v skupine. Je teda možné nakombinovať napr. 3 kusy pruhovaných, 3 kusy leopardích a 6 ks galaxy? Alebo musí byť 6 z každého druhu?
Mám 70 l akvárium a s dániami by som chcela chovať ešte pancierničkov. Potom s odstupom času možno ešte gupky (ale iba samčekov, nechcem aby sa rozmnožovali).
Vopred ďakujem

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2019 21:47 Muž 0 [1265] - Obecné.Re: Jan Jonáš
Je to reálné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 18:27 Muž Jan Jonáš [321] - Drobné rybky – Dánia
Ctění chovatelé,
má někdo zkušenost s chovem různých dánií v jednom akváriu?
Přemýšlím, zda k dániím pruhovaným pořídit hejno dánií myanmarských. A jestli by to bylo pro oba druhy nestresové.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 11:39 Muž 0 [1265] - Obecné.Re: paní Cthulhuová
Dal bych ty staré pryč, ať nenakazí ty mladé, jinak se situace bude opakovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 08:56 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní pralesRe: Maya
Měla jsem asi 12 ks a zbyly mi už jen dva kusy. Postupně během pár měsíců jdou pryč, taky by mi zajímala příčina... Ostatní ryby jsou OK. Přijde mi, že je to prostě nějaká vadná várka nebo jsou možná už stará. Když byla Dania už jen 3, tak jsem je dala na dožití ke krevetkám a tam se pomnožila. Pak šel do kopru jeden sameček. Teď tam je už jen samice se samcem, ale zdá se mi, že i tenhle samec už trochu chřadne. Ale plave tam cca 40 kusů potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 17:49 Žena Maya [30]
Z hejna 10ks mi zustal 1kluk- ale je stale vyhublej- da se s tim neco delat?nebo uz tak zustane?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 18:00 Žena Pavla28 [48] Re: Cyklohentán
Díky, budu přidávat, čekám na dodání smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 17:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Pavla28
Danio perlove ale ocení oveľa viac rastlín ako máš v akváriu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 16:13 Muž Smetany [1221] Re: Pavla28
Leda že by se nechtěl s ostatními dělit o žrádlo. Tyhle ryby jikry většinou požírají určitě je nebude hlídat. Na druhou stranu teritoriální chování bych nevylučoval i když není obvyklé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2019 16:06 Žena Pavla28 [48]
Zdravím, Mám Dania perlivé a teď pozoruji jednu z rybek, jak odhání ostatní dania od vchodu do skály nebo možná od anubiase, který v otvoru roste, nevíte čím by to mohlo být? Může hlídat jikry? Díky za rady

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 23:15 Muž Roger [1244] Re: MarekP
Super, díky, zatím žádné nevyskočilo, ale už ho mám zavřené raději na stálo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 22:41 Muž MarekP [789] - Amerika + AsieRe: Roger
Záměrně ven neskáčou, ale ano, děje se to. Když jsem je choval, tak jsem některé našel usušené na zemi, a to jsem akvárium z 90% měl zakryté. Jsou to velmi aktivní ryby, dost neúnavné. Doporučuju zakrýt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 09:31 Muž Roger [1244] – Danio pruhované
Ahoj, je pravdou že skáčou z akvária ven, nebose to děje výjimečně? Nebo ho mohu nechat otevřený

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 07:36 Jiří – Danio pruhované - samečci
Nevím proč, ale vždy když koupím samečky, tak mi do půl roku uhynou. Vždy se jim zkroutí páteř. Nevíte čím to může být? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2016 17:13 Muž fido16 [622]
Čauky chci se zeptat zda neví někdo o někom kdo by choval Dánio pruhované. Poptávám cca 30-40 kusů do akvária 300L. Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 09:55 Muž KarlosS [1218] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: LiborSprysl
taky jsem pár prcků "dočasně" zahlíd a to ve společnosti velkých čichavců a rájovců:-). Je to ale ve 130cm aq zarostlém jako džungle. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 05:41 Muž LiborSprysl [9002] Re: MichoCZ
MichoCZ napsal: Okamžitě. Ve společenském akvárku dánio neodchováš ani omylem...
coze no Omylem určitě ano a ne jen danio, ale i spoustu druhů teter, pokud tomu odpovídá voda a interiér akvária...rostliny, mechy ... a při určitém osazenstvu...
Ale dania - tři druhy, tetry diamantové,červené i černé, čas od času vyplouvaly někdy i v dost velkém množství z koberce mechu, když jsem měl ještě kdysi dávno domácí nádrž (650 l) na horách. A to navíc při přítomnosti třiceti ramek, které se také čas od času dočkaly dorostlého dorostu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 15:09 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Moncicak
Okamžitě. Ve společenském akvárku dánio neodchováš ani omylem. Ale dánie se třou na lusknutí prstem i v dost tvrdé vodě. Jestli je chceš vytřít, tak stačí pár litrů akvárka, nějaká síťka na dno a malý chomáček mechu. A ani ten není úplně nezbytný. Voda měkkčí je lepší, ale vytřeli se mi i ve vodovodní. Těch popisů je tu spousta, jak na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:54 Žena Moncicak [0] Re: Designer
Mam dania pruhovana a bohuzel zatim zadne jemnoliste rostlinky nemam. V akvarku mam jeste platy koralove tetry cervenohlave gold molly black molly gupky a krunyrovce, krmim 2x denne a i tak by ty jikry( kdyby byly) snedli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:29 Muž Designer [5683] - CichlidyRe: Moncicak
Nepises jake Danio, takze jen obecne.
Budou se chtit trit do jemnolistych rostlin, nebo jim vyhovi i nejaka nahrazka, vrak lodi je zde uplne k nicemu ;-) .
www.youtube.com/…
A rybky z toho nejspis nebudou, nemas prezentaci akvaria, ale kdyz se vytrou do akvaria se spoustou dalsich ryb, jen jim poskytnou zakusek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:15 Žena Moncicak [0] – jikry
Nemohla sem prehlidnout ze kdyz je tlusta samicka je jedna z moznosti ze ma v sobe jikry. Mam dve a obe tlustsi, myslela sem ze ty jikry nekde vyhodej a samecek je pak oplodni no ale moje otazka; mame jako dekoraci v akva vrak lodu ( prozwtim nez dokoupime vice rostlin)kde je spousta mista na ty jikry je mozny ze by je tam teda mohla vyhodit? A jak dlouho bude trvat nez z toho budou rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:15 Maca Re: romant
Takže kdybych je dala stranou a zkusila je cca 3 dny nekrmit a bříško by jim splasklo, tak bych věděla důvod... No máme je asi půl roku. Četla jsem, že se celkem snadno rozmnožují, ale ty naše pořád nic, takže je mohu také zkusit dát stranou i se samečkama a uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:57 R Muž romant [27755] Re: Maca
Přežraný krmením jenž v nich nabobtnalo, zaplněný jikrama, problém s vnitřníma parazitama, to mě tak třeba napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:51 Maca – samička
Ahoj, máme 4 páry danio pruhované, 2 samičky jsou tak tlusté, že mám pocit, že prasknou. Divím se, že se dokáží v té vodě celkem hbitě pohybovat :-) Jsou tak nafouknuté, že kdybych do nich šťouchla, musí zákonitě vybouchnout :-D čím to je? nemyslím si, že bychom překrmovali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:35 R Muž romant [27755] Re: Joslik
Je to jako s ostatníma rybama. Když je dobrej chov(genetickej základ) a podmínky v daný nádrži, tak dožití se "vyššího" věku je pravděpodobnější. Je celá řada ovlivňujících faktorů, jako třeba teplota(vyšší), jenž se budou spolupodílet na rychlejším stárnutí populace. Ty dva roky bych viděl jako normální dožití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:27 Joslik
Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na vaši zkušenost s Dániama. Jak dlouho žijou? A na co případně nejčastěji umírají. Měl jsem jich 6 asi rok a půl a teď mi v krátké době 3 za sebou umřeli, asi vodnatelnost, tak bych to chtěl porovnat s ostatníma, jestli dělám něco špatně anebo, zda to byl přirozený proces. Dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:11 0 Re: MichoCZ
Umění je vychovat kvalitní tělesně nezmrzačená dánia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: VitaValke
Dánia se třou na lusknutí prstem, ale porodničkou to nezachráníš. Ideální je sešít koš ze kterého nevyplavou, dát je do buď velké zavařovačky nebo malého akvárka, malý chomáček mechu a měkkčí vodu. Třeli se mi o při sotva 20°C ve vodovodní tvrdé vodě, ale měkká voda voda je dobrý stimul. Po vytření košík s rodičema vytáhnout a nechat jen jikry. Od začátku dávám malý bublifuk a není problém. Už mě ani pořádně nebaví je třít, protože to není žádné umění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:32 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: MichoCZ
už je úplně v klidu, bylo to zřejmě neco špatnýho po žrádle, jinak se mi taky vytřeli, bílej bordel po celým akva :) ale porodničku nemám tak z toho nic nebude, zkusíme třeba časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 00:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: VitaValke
Ty závojový mutanti moc plavat neumí. Mám klasické a to jsou divočáci, že se chytit nedají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 23:04 R Muž romant [27755] Re: tomaskriz
O jaký konkrétní dánia se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 22:59 Muž tomaskriz [0] - Miniakvária – Danio galaxy
Ahoj, dnes jsem si do mého nového prvního akvária koupil 10 kusů, tak jsem zvědavý. :-) Jsou moc pěkné. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 20:04 Muž Celiny [293] - Rostliny – Danio perlove - razbora galaxy
Ahoj pratele, muzete mi prosim popsat jak probiha treni u danii? Ma je kratce (cca 2 tydny), ted jsem zpozoroval, ze jedna dvojice se odtrhla od hejna, schovala se za kamen (cca 4 cm nad dnem) a toci se kolem dokola..Jedna rybka je vyrazne barevnejsi, na druhou stranu se mi nezda, ze by mene vyrazny jedinec byl zaplneny jikrami...Nadrz Future Iwagumi, diky:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:42 Muž VitaValke [8] - Malawi – Danio Leopardí
mám problém s Daniema, včera po krmení mi jedno zůstalo u hladiny a nechce se vůbec potopit, chudák se tam plácal, snažil a bylo mu to prd platný, ráno už plaval ve středu akvária ale zadek mu to stále tahalo furt nahoru

může to být porucha plynového měchýře nebo jen spolykal moc vzduchu když se mu to stalo po krmení?

video: youtu.be/…
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 6264x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1615-danio--chov