Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Danio - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 15:22 Muž Jozef [311] Re: Starka
Long Fin je práve tá dlhoplutvá.
www.shrimp.sk/…
www.shrimp.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 15:11 Žena Starka [207]
Jak zaručeně rozeznám od sebe danio a danio "zavojove"? Mám na mysli danio pruhované.
Nechci se nechat zas někým odrbat a chci dania a klasickými ploutvemi.

Dívala jsem se, že je mají v superzoo, ovšem mě zmatlo, že tam mají napsané "Danio pruhované - Brachydanio rerio long fin 3cm".

To long Fin je co? Nemůžu to dohledat.

Díky za reakce. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.04.2021 15:43 Muž Roger [1873] Re: vlka
Bornejky se mi začali po čase taky zašívat, po přestěhování do 54l kde je světlo na cca 20% plavou celodenně všude a ještě we pěkně dobarvili :-) asi je to jak kde, velká Dania sysphimeatus se mi začali taky schovávat, ale u nich to bylo dostatkem jídla, co jsem ubral krmení tak šmejdí celý den, když se začnou schovávat tak vím že musím ubrat na dietě :) stejně tak rychlé Rasbora Borapetensis, schovávali se celkem běžně, když jsem je přendal z Novus Vita do NoName tak jsou pořád u skla, u nich to bude asi ostatní obsádkou která je vytáhne a hlavně Myanmaři jsou konkurenčně rychlý a jsou dost rychlý jedlíci takže obava z hladu a byť se umí nažrat ze dna tak Myanmaři taky, oběma druhům je to prd platný protože Garry jsou ve žrádle nemilosrdné a po nich Pandy dojedou zbytky, tudíž jim nezbývá než být u skla někde vepředu a čekat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2021 18:19 R Muž romant [27982] Re: vlka
Mám velmi dobrou zkušenost s Razborama Espeho. Velmi dobře mě galaxky vytahují z jejich klídku mezi rostlinama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 18:04 Muž vlka [3443] Re: romant
Máš pravdu, není to tak dlouho, co všechna Dánia zvědavě brázdila celé AQ. Momentálně to dělají malé bornejky, kdoví, jak dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 08:50 R Muž romant [27982] Re: vlka
Nádrž více zarostla a nemá je kdo vytahovat do volnějšího prostoru, ty Bornejky na to moc nejsou, to jsou podobní zašíváci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 13:32 Muž vlka [3443] Re: RAP
Nic, jen zhruba v polovině ledna přidány bornejky a pancíci malí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2021 05:31 Muž RAP [1549] Re: vlka
Nějaká změna v akva či poblíž něj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 23:04 Muž vlka [3443] – ...Danio margaritatus...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hezký večer, ještě v polovině února jich ,,byla plná nádrž,,. Dnes vidím jednu, dvě a to jen někdy. Nevím co se stalo, ale jsou z nich plaché, skrývající se Razborky...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 21:55 Muž vlka [3443] Re: Adriatic13
Ono to s tím schováváním bude asi ,,sázka do loterie,, ale pokud budeš mít početné hejno perlových a k nim jen Pancéřníčky, určo se schovávat nebudou. Mně rejdí mezi perleťákama a ostatníma rybičkama jak o život. Dokonce se nebojí i velkých Neonek černých, které jsou k ostatním nekompromisní...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 18:29 Muž Roger [1873] Re: Adriatic13
Obávám se že neuměl, nejlepší zkušenosti s nimi mají podle zdejších ty, co je mají ve větších objemech. V menších akvárkách se schovávají, ale třeba se ti zadaří a budeš mít štěstí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 18:28 Muž Roger [1873] Re: vlka
Trpasličí jen tak nesežene, já je sehnal teď po roce z importu, velmi snadno se zaměňují v prodejnách za jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 17:38 Adriatic13 Re: Roger
A vedel by si mi prosim poradit, ako chovat galaxy, aby neboli stale schovane? Musia mat celu nadrz iba sami pre seba, ziadne ine rybky k nim nedavat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 16:14 Muž vlka [3443] Re: Adriatic13
Větší hejno Pancéřníčků můžeš dát z těchto...
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_trpaslici
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.09.2020 16:01 Muž Roger [1873] Re: Adriatic13
Dania jsou hejnové ryby, celkem čistotné, jsou moji nejoblíbenější společně s razborkama, ač neplavou v hejnu ale prohánějí jeden druhého. Samice a samce poznáš, ale doporučuji je kupovat u chovatele nebo v lepší akvaristice kde ti s tím poradí, takto se to špatně radí. Obávám se že kombinace galaxy a pruhované či leopardí nebude dělat dobrotu, Galaxy jsou dost malé rybky a pruhované o dost větší a bláznivější :-) tak aby ty galaxy vůbec vylezli ven, měl jsem je v 54l a byly pořád schované a to byly s rasborama espei. Jinak závojnatá forma a pruhovaná by problém dělat neměla, nejsou agresivní, ani více samců nevadí, sice jsou občas tzv. bitky, ale bez následků ;-) spíše bych zvážil závojnatou formu jako takovou, je náchylnější na nemoce apod.. oproti tomu pruhované jsou klasická dania které jsou dost odolné. Míval jsem danio pruhované a jsou to šoumeni, základem je dostatečně osazené akva nejlépe po obvodu stonkovými nebo jinými vyššími rostlinami (mají rádi rostliny, rádi se mezi nimi prohánějí a při honičkách se tam schovají k odpočinku, i ve své domovině mají bohatou vegetaci) a dostatek prostoru pro plavání, jsou to dost rychlý plavci a stále aktivní, s Galaxy bych je nekombinoval a raději přitlačil na pořádné hejno, na dno odpovídající ryby. Dania je nejlepší krmit střídmě a alespoň 2x denně, jsou aktivní a mají dost velký výdej energie, nejlépe mraženým a kvalitním sušeným (živé mají tuze rádi).
Nejlépe je založit prezentaci akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 15:40 R Muž Anthrax [4739] Re: Adriatic13
Já nemám zkušenosti s pruhovanými ani s leopardími, takže k těm ti snad napíše něco někdo jiný. Ale galaxek si v 70l akvárku umím představit 20 ks a více i s těmi pancéřníčky. Záleží jak je to akva založené, kolik je tam rostlin atd. Takže přesné počty těžko radit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 15:36 Adriatic13 Re: Anthrax
Dakujem za odpoved, tak myslis ze je lepsie ich chovat min 8-10 kusov? to sa asi budem musiet rozhodnut len pre jeden druh, ked chcem mat na dne este panciernicky (ktorych musi byt tiez minimalne 6).
Alebo ako najlepsie nakombinovat do 70 l akvaria danio a pancierničkov? na tých gupkách netrvám.
Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 15:31 Adriatic13 Re: vlka
Ahoj, ano, to su vlastne tie danio galaxy, ktore som pisala, ja som ich nasla pod tymto nazvom, ale v češtine sa používa názov danio perlové ;-)
Dúfam že ich niekde zoženiem, u nás vo zverimexoch som ich nikde nevidela (Bratislava).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2020 15:28 R Muž Anthrax [4739] Re: Adriatic13
Ahoj, nevím jak je to s těma závojema ale 6 ks nebo dokonce 3 ks od jednoho druhu je málo. Jsou to hejnové ryby, tak raději ať mají hezké hejno, než tam kombinovat více druhů. ;-)

To vlka: Galaxy je dánio perlové. Jinak souhlas, neuvěřitelně aktivní rybky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 15:15 Muž vlka [3443] Re: Adriatic13
Čauky, koukni ještě na Dania perlová, úžasní ,,průzkumníci,, celého AQ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2020 14:49 Adriatic13 – danio - závojnatá vs. klasická forma
Ahojte,
ako svoje prvé rybičky by som si rada obstarala danio (galaxy a k nim pruhované alebo leopard). Mám dotaz, či je možné kombinovať spolu závojnátú formu s obyčajnou - našla som na túto tému rozporuplné názory.
Zároveň, je možné pri kúpe rýb rozoznať pohlavie dania pruhovaného? Pokiaľ je to možné, chcela by som chovať väčší počet samičiek, aby sa samci navzájom nebili.
Tiež som čítala, že nejde o klasickú hejnovú rybku, ale darí sa jej lepšie v skupine. Je teda možné nakombinovať napr. 3 kusy pruhovaných, 3 kusy leopardích a 6 ks galaxy? Alebo musí byť 6 z každého druhu?
Mám 70 l akvárium a s dániami by som chcela chovať ešte pancierničkov. Potom s odstupom času možno ešte gupky (ale iba samčekov, nechcem aby sa rozmnožovali).
Vopred ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2019 21:47 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Jan Jonáš
Je to reálné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 18:27 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybky – Dánia
Ctění chovatelé,
má někdo zkušenost s chovem různých dánií v jednom akváriu?
Přemýšlím, zda k dániím pruhovaným pořídit hejno dánií myanmarských. A jestli by to bylo pro oba druhy nestresové.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.05.2019 11:39 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: paní Cthulhuová
Dal bych ty staré pryč, ať nenakazí ty mladé, jinak se situace bude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2019 08:56 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní pralesRe: Maya
Měla jsem asi 12 ks a zbyly mi už jen dva kusy. Postupně během pár měsíců jdou pryč, taky by mi zajímala příčina... Ostatní ryby jsou OK. Přijde mi, že je to prostě nějaká vadná várka nebo jsou možná už stará. Když byla Dania už jen 3, tak jsem je dala na dožití ke krevetkám a tam se pomnožila. Pak šel do kopru jeden sameček. Teď tam je už jen samice se samcem, ale zdá se mi, že i tenhle samec už trochu chřadne. Ale plave tam cca 40 kusů potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2019 17:49 Žena Maya [30]
Z hejna 10ks mi zustal 1kluk- ale je stale vyhublej- da se s tim neco delat?nebo uz tak zustane?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 17:56 pavel1234 – Málo místa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám dánie malabarské v zarostlé nádrži ale nechci to moc stříhat, líbí se mi to. Pokaď sestřihnout musím, zastřihnu. Pokaď to ale není mega nutný, nechávám to růst. Dánie mi stojí většinou jen na místě. Je to tím, že mám velký proud a líbí se jim to? Nebo je mohu přesunout k zavojnatkám, kde měním každý týden 30% vody?
Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 22:41 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Roger
Záměrně ven neskáčou, ale ano, děje se to. Když jsem je choval, tak jsem některé našel usušené na zemi, a to jsem akvárium z 90% měl zakryté. Jsou to velmi aktivní ryby, dost neúnavné. Doporučuju zakrýt. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2018 09:31 Muž Roger [1873] – Danio pruhované
Ahoj, je pravdou že skáčou z akvária ven, nebose to děje výjimečně? Nebo ho mohu nechat otevřený

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2017 07:36 Jiří – Danio pruhované - samečci
Nevím proč, ale vždy když koupím samečky, tak mi do půl roku uhynou. Vždy se jim zkroutí páteř. Nevíte čím to může být? Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 19:15 Maca Re: romant
Takže kdybych je dala stranou a zkusila je cca 3 dny nekrmit a bříško by jim splasklo, tak bych věděla důvod... No máme je asi půl roku. Četla jsem, že se celkem snadno rozmnožují, ale ty naše pořád nic, takže je mohu také zkusit dát stranou i se samečkama a uvidíme :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:57 R Muž romant [27982] Re: Maca
Přežraný krmením jenž v nich nabobtnalo, zaplněný jikrama, problém s vnitřníma parazitama, to mě tak třeba napadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:51 Maca – samička
Ahoj, máme 4 páry danio pruhované, 2 samičky jsou tak tlusté, že mám pocit, že prasknou. Divím se, že se dokáží v té vodě celkem hbitě pohybovat :-) Jsou tak nafouknuté, že kdybych do nich šťouchla, musí zákonitě vybouchnout :-D čím to je? nemyslím si, že bychom překrmovali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:35 R Muž romant [27982] Re: Joslik
Je to jako s ostatníma rybama. Když je dobrej chov(genetickej základ) a podmínky v daný nádrži, tak dožití se "vyššího" věku je pravděpodobnější. Je celá řada ovlivňujících faktorů, jako třeba teplota(vyšší), jenž se budou spolupodílet na rychlejším stárnutí populace. Ty dva roky bych viděl jako normální dožití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:27 Joslik
Ahoj všem, chtěl bych se zeptat na vaši zkušenost s Dániama. Jak dlouho žijou? A na co případně nejčastěji umírají. Měl jsem jich 6 asi rok a půl a teď mi v krátké době 3 za sebou umřeli, asi vodnatelnost, tak bych to chtěl porovnat s ostatníma, jestli dělám něco špatně anebo, zda to byl přirozený proces. Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 09:32 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: MichoCZ
už je úplně v klidu, bylo to zřejmě neco špatnýho po žrádle, jinak se mi taky vytřeli, bílej bordel po celým akva :) ale porodničku nemám tak z toho nic nebude, zkusíme třeba časem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2014 00:11 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: VitaValke
Ty závojový mutanti moc plavat neumí. Mám klasické a to jsou divočáci, že se chytit nedají.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 07:42 Muž VitaValke [8] - Malawi – Danio Leopardí
mám problém s Daniema, včera po krmení mi jedno zůstalo u hladiny a nechce se vůbec potopit, chudák se tam plácal, snažil a bylo mu to prd platný, ráno už plaval ve středu akvária ale zadek mu to stále tahalo furt nahoru

může to být porucha plynového měchýře nebo jen spolykal moc vzduchu když se mu to stalo po krmení?

video: youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2013 22:29 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: AdellkaBT832012
jak byly velké ty molly? pokud byly malé tak je brali jako potravu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2013 17:46 AdellkaBT832012 – Bojovnice a Danio
Ahoj, měla jsme ve velkém akváriu rybky Danio pruhované - závojovou formu, nevím proč, ale zabili mi už spousta rybek (black molly, paví očka), nemohli by ste mi poradit jestli bych je mohla dát do jiného akvária s bojovnicemi. Snesli by se? Díky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 05:27 Muž LiborSprysl [9015]
Kdo si chce zkusit "divoké" D.rerio, mají je téměř stále v mělnickém Viváriu... potlesk potlesk palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 23:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
Myslíš dánia pruhovaná? Jsou to nenáročné rybky, já nevzduchuju nikde a v pohodě prosperovaly, rostly a vytíraly se o dušu, dokonce jsem něco malinko i odchoval. Jestli máš dvě dospělé, tak pokud koupíš 7 mladých, tak si vytvoří hejnko a jak vyrostou, ty staré se k nim přidají.Jinak dánia jsou hejnové ryby. Co vím, tak stará dánia se "zkřiví" a pak jdou brzy do kytek, protože nemohou pořádně plavat a prostě uhynou... ale to je věkem. Jestli jsi těch mladých náhodou spíš nekoupila málo a ty dvě dospělé je "neuhonily". Chce to prostě koupit hejnko, a to je 7 a více kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 16:59 Žena baletka [624]
Zdravím, mohla by mi někdo, prosím, poradit, jak jsou na tom dania s potřebou vzduchování? Stačí zvlněná hladina z flitrace nebo je potřeba řešit bublinky? A druhá věc: stalo se mi opakovaně, že jsem ke dvěma dospělým daniím dodala cca 5 nových kousků a ony vůbec nevyrostly a za čas odešly. Některým se dokonce zkřivila páteř, měla jsem obavy z rybí TBC, ale to se nepotvrdilo. Takže - je možné, že by mladé kolegy starší ryby "nepřijaly" do hejna? chystám se učinit další pokus o zvětšení hejna (od jiného dodavatele, pro jistotu), ale nechci zase vyhazovat mrtvolky... Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   06.08.2012 10:47 Muž rudolf [4681] Re: klapice
Březí ("těhotné") mohou být z podstaty věci pouze samice živorodek, tedy ryb jako paví očko, mečovka, plata, gudea atd. Většina ryb je vejcorodých, vytírá se do vnějšího prostředí a oplozené jikry se vyvíjejí volně ve vodě, po nějaké době se z nich vylíhne plůdek přichycený na místě, ten se ještě po další době rozplave. K takovým rybám patří i dánia a neonky. Samicím se u těchto ryb postupně, jak dospívají, zaplňuje bříško jikrami, ale až na extrémní případy to není nic, co by připomínalo nafouklé břicho při vodnatelnosti. Po pořádném nakrmení se jim břicho zvětší víc ;-) Ale ani u jikrami zaplněných samic se nedočkáte porodu, a pokud se tyto ryby ve společenské nádrži vytřou, většinu jiker, larev a čerstvě rozplavaného potěru dospělé ryby sežerou, takže mláďata odchováte spíše výjimečně v počtu několika jednotlivců.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 00:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: klapice
U dánií je to celkem obvyklý stav. Jsou velmi žravé a mnohem rychlejší než většina ostatních ryb, takže se ke krmení dostanou první a proto se hodně nažerou. Já je musel teď odlovit z velkého akvárka, protože jinak by mi snad praskly. No a u samice poznáš březost od nažranosti ood le toho, že když je březí, tak má břicho spíše jako by hranaté, protože jikry jsou ve vaječnících umístěné od řitního otvoru po obou stranách dopředu. Když je nažraná, má příško jakoby kulaté a větší vepředu, kde má kousek za hlavou žaludek. Ale pro tebe bude ze začátku jednodušší, jestli je tlustá stále, tak je těhotná, jestli jen po žrádle, tak je nažraná. Ale neboj se, dánia jsou dost plodná a pokud máš v akváriu jen dánia a neonky a máš tam nějaké jemnolisté rostlinky nebo mechy, které vytváří nějakou houštinku, brzy budeš mít i mladé. To pak už budeš koukat jen do akva, i když bude v televizi Růžová zahrada v ordinaci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 11:50 klapice – nafouklá nebo "těhotná"?
Dobrý den,
prosím o radu. Mám nově založené akvárium cca 14 dnů (koupila jsem celý komplet 54 litrů včetně filtru, topení, krytu, přípravku na úpravu vody atd.). Rostlinek mám v akvu docela dost a pěkně se rozrůstají. Dle chovatele od kterého jsem pak koupila rybky jsem přidala sůl a před 3mi dny jsem koupila 6 ks danio pruhované a 8 ks neonek. Manžel říká, že mám druhou televizi. Každý večer rybky pozoruji. Jenže včera mi přišlo, že jedno dánio má nějak větší bříško. Tak nevím, jestli je nemocné nebo že by "těhotné"? Nevím jak to poznat. Koukala jsem na nemoci - vodnatelnost, ale rybka má fakt jenom kulaté bříško, vykulené oči ani odstávající šupiny nemá, po akva čile rejdí. Krmím je jednou denně. Krmení s instrukcí kolik dávat jsem dostala od chovatele to, co jim dává on. Jak poznám, že je rybka "těhotná" a né nafouklá? Předem děkuji za pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 14:23 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Speeder
Já souhlasím s romantem. Pokud to ta rybka dělá už několik dní a nelepší se to, tak bude lepší ji šetrně utratit než ji nechat trápit.

Je to věc kterou asi nikdo nedělá rád, ale občas je to pro tu rybu asi lepší. Kdyby byla taková v přírodě, tak už nežije protože by ji něco už dávno sežralo. V akvárku ji nic nesežere, a tak zbytečně trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 13:36 R Muž romant [27982] Re: Speeder
To by mohlo být třeba nějaké poškození plynovýho měchýře, nebo poškození vnitřních orgánů. Těch možností je hodně. Pokud se tak bude chovat, jako že se chová již několik dní, tak bude možným řešením tu rybku šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 13:20 Muž Speeder [10] Re: LiborSprysl
Ještě jsem si všiml, že když plave, tak je stále nakloněná na levou stranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.04.2012 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: Speeder
Vy máte devět dánií, z nichž osm žije a je zjevně v pořádku. Všechny rybky jsou zhruba roční, to by umírat neměly, ale jsou i výjimky...Nikdo z nás tu rybu nevidí a vy chcete rozhřešení, proč se válí po dně. První mne napadne, že se jí nechce být na světě. Vy po mně chcete rozumnou radu...No já bych to vyřešil tak, že bych rybu vylovil a hodil ji managujcům, aby se dál neválela po dně, což by vadilo i mně, a možná bych tím ukončil její trápení. Protože v přírodě by ji také zhltl nějaký predátor. Dělám to tak se všemi podobnými adeptkami co jen tak zbůhdarma válí po dně akvária...Problém bude v tom, že vy asi nemáte plovoucí kafilérku. Soused také ne. Zase má kočky...No nevím, jestli jsem vám dost poradil...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6950x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1615-danio--chov