Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Danio - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Danio - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:57 Muž Speeder [10] Re: romant
Všichni jsou to mladíci. Dostal jsem je od jednoho chovatele jako děti. Mají něco přes půl roku odhaduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:01 R Muž romant [27987] Re: Speeder
Třeba se přiblížil její čas, u tak aktivních rybek jako jsou dánia, to je opravdu divné chování, ale pokud rybka přijímá potravu, tak na nějakou závažnější chorobu to neukazuje, přisuzoval bych to tomu věku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 16:02 Muž Speeder [10]
Zdravim. Mám devět danií a často když kouknu do akvárka, tak třeba jedna leží na dně na boku. Vypadá jako mrtvá, ale normálně kouká. Když krmim, tak normálně vyplave a žere. Co je to za chování? Nějaký rozmnožovací signály?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 12:02 Žena Kate127 [74] – Danio pruhované (červené) -
Zdravím všechny,

myslím, že jsem dnes v akvaristice narazila na nadhernou formu dania - je pruhované a má lososově červenou barvu. Na netu mi pořád vyjíždí, že bylo zakázané, ale údaj je z roku 2007 platí to ještě?
Jinak ještě bych se ráda zeptala, zda bych mohla mít v akva 60 l 5 těchto danií, 5 neonek modrých, 1 pár cichlidek ramirezovych, 4 otíky a 3 panceřničky? Zda to není moc a jestli se všichni snesou? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 16:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: mparuzek
Jsou to starší samice plné jiker, mohly i zatvrdnout a už jim to zůstane. Těhotné nejsou... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 15:15 Muž mparuzek [0] – Je toto danio "těhotné" nebo jen obézní?
Ahoj,

s chovem začínám a nedokážu ještě dobře odhadnout stav rybiček. Řeším otázku, zda natočené danio je "těhotné" nebo obézní. Takovéto kousky mám v patnáctihlavém hejnu cca 3-4. Jsou aktivní, žerou takže snad v pohodě. Jen mám pocit, kdyby nemrskaly ocasem, tak padnou ke dnu jako šutr. Taky pořád šmejdí u hladiny, ale to by mělo být normální. Vyfotit to nejde jsou pořád v pohybu, a fotky jsou mázlé. Natočil krátké video. www.youtube.com/…
Dík za názor
MP

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 07:57 sefit – Kto vie poradiť?
Mám danio pruhované.Jedna z rybičiek má bruško veľmi veľké, neviem či sa tak prejavuje že bude mať ikry.Podľa všetkého mám 2 samičky a 2 samčekov.Dala som ich všetkých do pôrodničky-spravenej že v akváriu je plastová nádoba, na nej je uchytená sieťka cez ktorú môžu padať rybky aj ikry, používam túto pôrodničku hlavne pri živorodkách, ale ikernačky som zatiaľ ešte nerozmnožovala. Rybičky automaticky sa nedostanú pod sieťku, a nad sieťkou mám plávajúce rastliny aj jávsky mach. Chcem vedieť podľa čoho viem že budú mať tieto rybky ikry, ako to zistím, ako mám vedieť kedy ich mám odloviť zvlásť do akvária, a či im takáto pôrodnička stačí. Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:33 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: mori79
Může to znamenat nemoc, vetšinou bakteriálního původu, výměny vody by mohly pomoci v začátku nemoci bez nutnosti použití léčiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:30 R Muž romant [27987] Re: mori79
Zkus pohledat tady.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:26 Muž mori79 [6]
vie niekto poradit jedno danio ma vypucene oci neviete co to ma znamenat
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2011 14:44 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mori79
Nebud z toho smutny, jestli ke zjednani napravy bude stacit se zbavit 2 malych Danii, tak to jsi dopadl mnohem lepe, nez jini - zadne drama, specialne pokud je dokazes nekomu dat, zdravym rybam poskozene ploutve dorustaji rychle.

Akvarko mas docela velke, soupni ta 2 Dania do sitove odchovnicky (za kilo na kramu), tyden to tam vydrzi, a za ten tyden uvidis, jestli se vinik nasel a nesedi nekdo za nekoho jineho smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:23 Muž mori79 [6] Re: Designer
No ja som tam mal tie normalne 2ks. Potom som dokupil. Az v akvarku som zistil ze tych dalsich 8 ma nejako dlhsie plutvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: mori79
Nejhorsi pripad je mix dlouhoplotvych (nebo se spravne pise zavojovych ?) a normalnich, ta dlouhoploutva pry pak trpi. Ale jen co jsem si kdysi precetl, kdyz jsem o nich take premyslel, vlastni zkusenost s jejich mixem v jedne nadrzi nemam.
Edit: Tak jsem se dival, kde se to psalo, a ono dokonce tady na tomto serveru: rybicky.net/atlasryb/danio_pruhovane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 21:04 Muž mori79 [6]
Mam 10x danio rerio, asi mesiac. Dnes som spozoroval ze jedno ma uplne ozrate vsetky plutvy. Nieviete cim to moze byt. Myslite ze si to mohli spravit medzi sebou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:55 Muž Stenly [44] Re: zajic85
Přidám se s onou otázkou.. mám taky dania, ale kytky jen lehce oždibují a kromě Egerie mi všechy ve dně drží. Egerie nedrží protože část, která je zasazena do dna, prostě uhnije. Takže když ještě není uchycena kořeny, tak vyplave. Nemáš třeba pancéřníčky nebo jiné rybky žijící u dna?? U těch by to bylo možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zajic85
Dania pruhovana vyryvaji rostlinky? No to asi ne, spis ty rosliny vubec nedrzi ve dne, nebo uhnivaji atp., a pak jak ta Dania kolem toho smejdi, tak to vyplave. O jake rostliny jde? Jake je dno? Nebylo by foto akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 20:37 zajic85 – tak opat problem
zdravim ! mam problem dania mi podryvaju vsetky rastliny co mam v akvarku uz neviem co kupit aby si ich nevsimali ( uz asi len umele ):(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:54 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: zajic85
U mě si zeleniny nevšímají (zkoušel jsem salát, okurku a rajče)- jinak žerou granule, vločky, artemie a hlavně komáří a pakomáří larvy. Občas jím hodím pavouka nebo jiného hmyzáka živého a jen to zašplouchá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 13:39 zajic85
chcem sa spýtať čím kŕmite danio resp. je možne im ako spestrenie stravy dať listový šalát alebo niečo podobné ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: 0
Bylo tomu tak. Po jednom týdnu společného soužití si Dania zvykla. Prohánějí se po celém akva a dokonce otravují i Krunýřovce, kteří si na dně pochutnávají na tabletách. :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 21:33 0 Re: Tudy
Fotka k příspěvku Necítí se po přidání oněch ryb bezpečně a proto ta změna chování.

Foto: Dánia s mečovkami .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 07:46 Muž Tudy [330] - Krevetky – Bojácná Dania?
Zdravím,

mám 10 ks těchto ryb a po vložení do akvária plavala všude možně, ale teď už 2 dny rejdí jen v horním 1 cm vody hmm a vůbec přes kryt nejsou vidět - jen při žrádle, to jsou pěkně čilá. Je to normální?

PS: Takto se začala chovat po přidání Čichavců a Akar.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.04.2008 00:16 šary
Danio pruhované, česky zebřička, nenáročná rybička, vhodná i pro začátečníky. Chovat ve společenském akva-ANO. Je ale velice čilá, neustále se mezi sebou honí (chce to hejnko).Je i závojnatá forma - můžeš to míchat. Jestli máš ale v akva i nějaké velice klidné ryby, které nemají rády vzrůšo, můžou je zebřičky trochu rušit. Obývají horní a střední část akva.Jsou to pěkní žrouti. Při krmení jsou pěkně drzé a seberou ostatním rybkám od huby cokoli.Teplota ideál 22-24, vodu mám slabě zásaditou, měkčí, ale tato rybka si na takovýchto hodnotách nezakládá.Měla jsem je i v tvrdé vodě a bez problémů. Žere všechno, vločky, nitě, dafnie....Velmi vytrvalá a vděčná rybka - směle do toho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:53 Muž Diego [72] Re: Bruno8624
Někdy moje samice vypadá stejně a taky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 18:28 Muž wayn [79] Re: Buro8624
Je zaplněná jikrami (ale fakt pořádně). Dánia mají mimotělní oplodnění, takže jikry jsou oplodněny až po vypuzení. Aby z toho něco bylo musíš je nechat vytřít jinde a pak odlovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 16:29 Buro8624
Fotka k příspěvku Neviete ako asi vzera oplodnene danio? Moze to vyzerat nejako takto? Pretoze uz vela krat takto vyzerala ale nic s toho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 18:30 Muž wayn [79] Re: pakozdy
Asi jsou jen vystresovaný z novýho prostředí, ale více kusů do hejna by jim určitě prospělo. Stejně tak tomu pancéřníčkovi - to už ale hrozí přerybnění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 18:18 Muž DonJuanKarlos [30] Re: pakozdy
to stačí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:59 pakozdy Re: DonJuanKarlos
60cm.
co sa tyka pohlavia, mam pocit ze mam 3 samcov a 1samicu ale nie som si isty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:46 Muž DonJuanKarlos [30] Re: pakozdy
Tohle mi dělají když se třou, někdy to zpozoruju i ve svém 200 litrovém akvarku. Jak máš dlouhou nádrž?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 16:02 Muž pakozdy [17]
nemam sice danio pruhovane ale danio choprai . chcem sa spytat takuto vec:
mam 65lakva, 4ks dania pomerne cerstvo kupene - 2 dni.
s nimi su tam 3 platy, 6 razora hengeli(3mladucke), 1xsae, 1xprisavnik a 1xpanda.
dost casto ich vidim natlacene na skle v prednom rohu a snazia sa akoby pretlacit cez neho. behaju takto hore dole. z casu nacas sa prebehnu po nadrzi ale v tom rohu sa drzia pomerne dlho.

signalizuje to nieco ako napr. kratka nadrz a malo pohybu alebo je to len problem zabyvania ?

vdaka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 01:42 lipli Re: spitalska
Už bych tam nic nepřidávala.Je jich tam dost a black molly se rozmnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 00:04 Muž gigimasters [8] Re: spitalska
já myslím že takových 5 neonek určitě a aby jich bylo stejně jako danií tak ta šestá se tam stratí. tedy pokud počítám s tím že tam máš danio pruhované nebo aspon danio které je velké těch 4-5cm
Edit: a nebo to nakombinovat z danií máš danoi pruhované tečkované (neboli zlaté to je ůplně nádherné zvlášt závojová forma) a možná jich je více téhle velikosti. a měli by ti vytvořit hejno.. Ale to záleží jak chceš ty. já mám taky neonky no můžeš se kouknout. A ony jsou spíše rozptýlené po akva jen odčas jsou pohromadě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 23:51 spitalska Re: gigimasters
Tak to je bezva, kolik bys mi jich tak doporučil? Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 23:09 Muž gigimasters [8] Re: spitalska
pokud máš dotatečně zarostlé akva pravidelně jej čistíš tak myslím že ty neonky se tam stratí. Vlastně máš 9 ryb nahoře rozhodně překážet si nebudou jen čím více ryb tím více krmení a tím víc nečistoty..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 09:46 synacek Re: spitalska
ale moznajo! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2008 21:38 spitalska
Ahoj, mám akvárium 57 litrů. Teď tam mám 6 Danií, 2 Black Molly, 1 Krunýřovce a 6 pancéřníčků. Můžu tam ještě nějakou rybku přidat? Myslím třeba neonky atp. Díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:09 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Kate
Ze začátku se prodávaly za 30-35 kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 19:05 Žena Kate [10] Re: Roman
Zrovna dneska jsem v jednom malým obchůdku ty upravený dánia viděla. Měli je tam popsaný jako super rybičky, úplně nový druh a tak, čemuž odpovídala i cena. ne Přibližně za 70 Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 18:46 Muž Jammes [72] - AfrikaRe: Roman
Tak u nás už po obchodech chodí kontroly na tyto Geneticky upravené ryby, ale zatím jsem o žádné pokutě neslyšel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 17:18 smajlik Re: Roman
Nedávno se to tady řešilo,až jsem dostal strach aby mě nezavřely :-) .Teď už je,holky závojnatý nevyhodím :) .Hlavně že nesvítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2007 16:13 Muž Roman [100] - Cichlidy
Barevné dánia.No tak to je klasický přístup našich obchodníků.geneticky modifikované organismy, mezi něž se počítají i tyto upravená dánia, jsou zákonem EU zakázaná.Je to prý jako biologická bomba.Sice netvrdím že tyto rybky by mohli způsobit nějaké genetické vady v přírodě,ale na seznamu jsou.Na západě se po těchto organismech docela jde a dávají se prý vysoké pokuty prodejcům a velkochovatelům.Tak jsem zvědav, kdy se tento trend dostane i k nám a budou chodit nějaké kontrolní orgány po obchodech a dělat bububu. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 11:25 rabla
my je máme s kominíkama a platama, úplně v poho, teplota mezi 23-24 stupni a čilé jsou až až palec jinak je máme v počtu 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2007 22:08 Michal
Ahoj, ja mam take tyto ryby, mam prerybnene akvarium danii mam 6, teplotu 27 stupnu, ale me plavou porad na vrchu a jsou cili

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2006 23:06 Muž gigimasters [8] Re: Patous
jestliže dania mají rady teplotu od 19 do 26 celsia tak vhodná teplota je asi někde uprostřed a pokud to nestačí tak zvýšit. Ryby které leží ne dně jsou většinou podchlazené a stačí zvednout teplotu o 1 nebo 2 stupně snížení teploty u podchlazených ryby jak tu někdo říkal je blbost. S podchlazením mám skušenosti. já přímo nee ale kamarád má zaběhlé akva tak 2 roky a tetry co jim teplota nvadila najednou byly u dna tak jsem mu poradil tohle zvýšil teplotu a bylo to vpohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2006 14:30 Muž tatoos [3] Re: Patous
máme 3ks těchto aktivních potvorek daří se jim dobře pěkně se prohání jak u hladiny tak i ve střední části :-) teplota 24C,máme je s neonkama,ancikama.Je pravda že ze začátku se taky drželi u dna cca týden max ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 21:42 Killer Re: Patous
mam jich 6 s párem goodajek,3 čichavcema zakrslýma a 2ma apistograma ramirezi,nemam problém,furt se proháněj,jediný co mi vadí je že maj potrhaný závojový ploutve,ale jim to zjevně nevadí,tak to neřešim.Otrhali si je tak že to vypadá,jakoby to nebyla závojová forma.Jediná zkušenost z rozmnožovánim co mam je,že se prostě jednoho dne objevilo několik malých danií,který časem chcípli bez příčiny,ale čet sem že se to u nich stává často.
zapomněl sem napsat že u nich mam teplotu 25°C a nevadí jim to,to akvárko má 60-70 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 11:49 JURAS Re: Patous
Sniž teplotu vody na 21- 22,(dania jsou studenomilné rybky,které se dají chovat v létě i v bazénku.)Možná,že to je jeden z důvodů,proč se drží u dna-je tam nižší teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2006 10:09 poila Re: patous
Mam stejny problem. Zkus jich koupit víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2006 15:47 Patous Re: Killer
jo ty neonky se chovaj uplne v pohode jsou klidny proste normalni akorat ty dania jsou furt nejaky vyplaseny ty neonky tam mam uz pul roku a vse je normalni....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 6950x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1615-danio--chov?od=51