Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instantní rybičky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Instantní rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:02 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Cidik
Je dobré ,že je napsáno co je to za druh. N.guenteri je vhodný pro začátečníky. Do ledničky bych je nedával to je zbytečné. Nejdříve se podívej zda mají jikry oči. Jinak je zalití zbytečné a ještě nějakou chvíli bys musel počkat.Osobně zalévám vodou přímo z vodovodu teplota cca 15C. Jinak podobný postup jako pisatel níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:55 robo111 Re: Cidik
Zalieva sa obycajnou nezavadnou vodovodnou vodou - ta sa necha 24 h odstat kvoli chloru - na zaliatie staci cca dva litre. Voda sa supne do chladnicky a vychladi na cca 15 - 18 st. - simulacia dazda. Raselinu s ikrami staci dat do nejake mensieho vedierka, potom zaliat takto pripravenou vodou a mlade po vyliahnuti (liahnu sa tak do 24 h) lyzickou odchytat do "konecnej" odchovne - to preto, aby sme si akva neznecistili raselinou - zvysok raseliny zasusit -zaloha - este sa mozno nieco nevyliahlo.

P.S. Mlade hned jedia - ved hladovali tyzdne...- treba si teda nalezite podla toho naliahnut artemiu, pokial ide o druh ktory ju hned po vyliahnuti zvlada - guentheraci by mali dat artemiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 11:43 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Tak hlásím že mi právě pošťačka přinesla balíček - je to pytlík s rašelinou a na něm je napsáno /N.Guentheri Red - Ready to Hatch! . A je k tomu návod, ale podle Google mi to překládá nějaký blbosti. Mám to dát na 10 minut do lednice a pak do pokojové teploty a za dvě hodiny se mi líhnou - to je asi blbost - žejo? A já nevím vůbec jakou vodu? Mám použít kojeneckou, Evianku, Destilovanou???? Prosím poraďte aspoń tohle. Moc díky Eda N.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2011 09:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Odchov Halančíků není složitý, naopak, je to i zábava když např. se sbírají jikry z mopu nebo rašeliny.
Halančíci na rozdíl od jiných ryb se ochotně třou. Dalo by se říct že na povel. Stačí do nádrže vložit misku s rašelinou nebo mop a rybky jdou na to.
Na rozdíl od jiných ryb je možný pozorovat vývoj v jikrách (nejvíc u těch s krátkou dobou vývoje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 23:15 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Určitě to bude překvápko :) S tím souhlasím a neprotestuji. Budu muset vyzkoušet i jiné druhy, zdá se mi chov halančíků nadmíru jednoduchá záležitost, že by štěstí začátečníka ?
Edit: Je ale fakt, že mi červený noťáci vymřeli po přeslici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 23:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bak
Ono jak kterej druh |Ivane. Nothosové určitě musi na sucho.
Gardneruv ne, ale muže, je pak bohatší sklizeň.

To co přijde Cidikovi bude pravděpodobně nějaký ten nothos, možna Guentheri, Palmqusti, nebo Eggersi a forschi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 22:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cidik
No halančíky v pytlíku občas někdo nabízí, stačí hledat. Já před rokem koupil Gardneráky a teď mi jen vržou v rákosí a pořád vidím malý vykulený kusy. Takže po letech jsem zjistil že vlastně vývoj nasuchu halančíka ani nepotřebuje. Množí se jako plevel :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 21:47 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Děkuji za odpověď - popravdě netuším co je to za druh rybiček co jsem objednal - tam píšou jenom "instant fish" - snad to bude napsané na obalu nebo v popisu až dorazí balík :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 20:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
nejsou u nás nedostupné, jen je třeba se ptát...

Já například je mohu taky nabídnout....

Možná to už víš, jde o ryby Halančíky, a jejich líhnutí je závislé na druhu který jsi si objednal.
Když mi o tom povíš víc, tak ti poradím co nejlíp budu vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 18:39 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky – Chov "Instant Fish"
Ahoj!
Narazil jsem na "instantní rybičky" www.boxby.cz/…
A protože už se zlobím s Triopsama a SeaMonkeys tak je chci také. U nás jsou všude nedostupné, tak jsem si je objednal z Anglie a příští týden by měli dorazit. Máte někdo zkušenost do jaké vody je mám vysypat? Obyč převařené, Destilky, Evianu, Kojenecké.....A mám použít vzduchovací kamínek a topné tělísko? Děkuji za radu Eda N.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:36 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
je to tak, ale čím větší teplota venku tím větší pravděpodobnost dobrého příchodu :-) Škoda zmařit druhý pokus. jsou to obchodníci ne chovatelé já je chápu. Myslím, že anglické děti měly větší radost, tam jsou teploty kolem 10C což je v poho. Co takhle děti v rusku ty by pod jolkou hořce zaplakaly, taky by hledaly jikry marně :-)
N.ruthwildekampi by měly být v poho jsou to snadné ryby akorát je popisoval ten šílený vědec Costa, z toho nejsou milovníci nothobranchiů a ostatní vědci příliš nadšeni. Doufám že se do Afriky už dlouho nepodívá a bude hledat raději u sebe v Již. americe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
ono to s těma teplotama je těžký, z Holandska mi přišli jikry za 4 dny, venku k nule, ale zdá se že jikry mráz zahubil...

... z jihoafrické republiky jikry šli asi 10 dní, venku u nás mráz pod -10 a vypadá to, že jikry se vyvíjí (při příchodu byli čire) - je krásně vidět vývoj v jikře.... dofám že na mě brzy N. ruutwildekampi bude mrkat z jikry coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 20:19 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku No vida ,že to není tak zlé. Když jsem tento výrobek uviděl poprvé tak jsem si říkal super nápad. Nyní vidím, že je víc lidí kterým se pokus nezdařil. Což je škoda protože se jikry líhnou a ryby žijí, byla by škoda na tento produkt zanevřít. No a teď ještě k jikrám. Zalití se provádí vodou i čerstvou vodovodní, ale přibližně 15C !!!. Chladnější voda je důležitá. Ryby nejsou na kvalitě vody vůbec závislé a snášejí velký rozsah (teplota, ph, tvrdost) V přírodě byly loveny ve vodě 150-350 microsiemens, ph kolem neutrálu popř. mírně zásadité. Teplota 27-37C. (v zajetí je teplota kolem 23-25 C dostačující. Snesou toho tedy hodně. Co se týká počtu jiker tak mezi chovateli se posílá cca +25 jiker. Jikry se nikdy nevykulí najednou, příroda se tím jistí.Kdyby náhodou jen tak "sprchlo" a vykuliko by se vše tak celý druh vymře. Proto vstupují do tzv. diapauz. Jsou mezi jikrami i opozdilci kteří se vylíhnou až po 1-2 letech kdy jejich sourozenci již dávno nakladli jikry a zemřeli. Příroda prostě není hloupá. Z oněch 12 jiker se vykulí tak 6-8 jiker. Další možnost která mne napadla je rentgen na celnicích a poštách. Většina chovatelů je proto balí do alobalu. Termoobal je sice dobrá věc, ale i ten není všemohoucí a časem prochladně. Určitě si jikry nechte zaslat v teplejším počasí. Nikdy nevíte ve kterém vagónu budou stát. Minulou zimu jsem dostal jikry z japonska šly týden a v poho. tak věřím že i ty vaše dojdou v pořádku. Ještě je možné k zásilce jiker přibalit takový ten sáček co hřeje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:53 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
podle mne nemají na mysli krevety jak myslíš ty .... Neo čí Caridina, ale Artemie....
např. tyhle
www.interaquaristik.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:49 S Muž invalida [3881] Re: Lůca
Zaujala mě informace že promrznutí u krevet nevadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 19:28 Lůca Re: Yirka
Tak nakonec se daná společnost zachovala dobře, tohle mi dneska přišlo, tak snad to dodržejí.

Dobrý den,
Omlouvám se tyto vzniklé problémy. Co se týká návodu chovu, či vypěstování
rybiček, tak byl přeložen z anglického originálu, který je také přiložen v
balení. A tam se právě nikde PH vody ani teplota neuvádí. Například u
krevet bylo již v originálním návodě uvedeno PH, ale u rybiček nikoliv. My
tu na to nejsme žádní odborníci, takže víme jen to co je v návodě a to co
nám řekl výrobce tohoto produktu. Jinak u nás jsme zkoušeli pěstovat rybičky
a vylíhli se nám. Použili jsme vodu z vodovodu, kterou jsme nechali odstát
kvůli chlóru. Ale v každém kraji i městě je jinak kvalitní voda. My jsme teď
zjišťovali v čem by mohl být hlavní problém, nevylíhnutí vajíček. A tím
problémem je promrznutí. Výrobce nás, zapomněl upozornit, že nesmí
promrznout. U krevet to totiž nevadí, ale rybičky nesmí. Takže nám budou,
jako náhradu za tuto škodu posílat náhradní vajíčka. Takže bychom Vám mohli
zaslat náhradní balení. Ale problém je stále, že je tu zima, takže musíme
promyslet, zda je možné vajíčka posílat v nějakém termoobalu, aby
nepromrzla, během přepravy. Během svátků tu teď nikdo není, takže nevím, zda
to vedení už nějak vymyslelo. V každém případě, bych Vás po novém roce
informovala. Samozřejmě máte možnost odstoupit od smlouvy a zaslat nám zboží
spolu s odstupujícím dopisem na adresu Slemoner s.r.o., Hradební 12, 541 01
Trutnov, kde uveďte i číslo účtu, kam Vám budeme moci vrátit peníze.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 14:56 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Tak bohuzel jsem dalsi kdo naletl. Koupil jsem instatni rybicky jako darek - svitime uz 2 dny lampou a stale se tam nic nehybe :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 12:42 Muž Yirka [9126] Re: Lůca
Zřejmě se nevyhneš zklamání z neúpěšného pokusu a i dárce bude zklamán, že jeho dárek neudělal radost. Ale tak už to někdy v životě chodí. Přesto může být tato diskuse pro mnohé poučením, a když uvedeš všechna nacionále dodavatele, i prevencí pro další zájemce. A alespoň to ti může přinést malé zadostiučinění, žes někomu neznámému pomohla. Také by to nebylo poprvé, kdy se takto odhalená firma chytne za nos a věc napraví anebo s nekalými způsoby skončí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 11:41 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Lůca
a jikry nejspíš taky, tohle není jediná blbina, platíš za nic, obchodníci si nahrabou a ještě se pak ty ryby trápí v tom jejich plastovým akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.12.2010 10:18 Lůca Re: stetinka
Děkuji za pomoc. Dneska pošlu reklamaci a uvidíme, ale mám pocit, že nebudou reagovat. Na můj e-mail taky nereagovali a navíc ten chlápek, co mi to všechno radil mi přijde s nima spolčený, je to podvod celý.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:41 Žena stetinka [270] Re: Lůca
tohle tě nemusí zajímat. Ty jsi spotřebitel a dokud ti zboží nedojde domů, není tvoje starost se o něj postarat patřičným způsobem. Ano, pokud by sis je koupila osobně a odnesla domů, takt o chápu, i když i zde by bylo otázkou soudní pře, zda ti měl prodavač říci, že je máš strčit pod kabát. Ale pakliže ti přišly poštou, je to vina prodejce.
Přečti si pár dotazů třeba na SOS (Sdružení ochrany spotřebitele). A neboj se na ně uhodit. Když je člověk trošku přísnější a umí se ohnat tím,že něco ví, tak pochopí, že nejdou správnou cestou. Klidně použij tuhle citaci:
"Pokud se cokoliv liší, jedná se o tzv. rozpor s kupní smlouvou podle § 616 odst.3 Občanského zákoníku, který m.j.říká, že o uvedený případ se jedná, když věc nemá vlastnosti prodejcem uváděné, nebo kupujícím vyžádané, event. předpokládané. V takovém případě byste měl nárok na výměnu, pokud by nebyla možná, můžete od kupní smlouvy odstoupit."
Protože zboží nemělo vlastnost, kterou prodejce uvedl,tz. že se jikry nevylíhly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 00:07 Lůca Re: Lůca
JInak tohle mi napsal nějaký člověk, který údajně rád s chovem těchto rybiček rád poradí :
Dobrý den,
teplota vody i její PH je i v návodu od firmy Boxby. Objednávat pro živá zvířata poštovní přepravu za mrazu - to je již Vaše vlastní riziko, to bych té firmě nevyčítal. Na případné problémy s líhnutím i jiné dotazy má hotline i firma Boxy, stejně tak by Vám na hotline /nebo emailem/ poradili i ohledně vhodné teploty při přepravě. ( podívejte se najejich stránky - hotline mají výrazně označeno) Rybičky od Boxby patří k těm nejkvalitnějším na trhu - mám je právě teď na pracovním stole a postupoval jsem pouze podle návodu - asi po 2 hodinách se narodily první rybičky a do dalších 15 minut bylo všech 12 rybiček aktivních, vzduchovaní/promíchání při vložení jiker rybiček do vody se provádí plastovou násoskou, cca 1 minuta postačí. Rybičky jsou opravdu "instantní", postačilo je vložit, zamíchat/provzdušnit a doržovat teplotu. Vodu používám balenou stolní z Penny marketu ( ve vodovodu máme příliš chlorovanou).

- o ph v návodu není ani řeč a o tom mrazivém počasí mě to opravdu nenapadlo, copak to mohu vědět, když nejsem chovatel a firma to nabízí. Já si myslím, že by měli mít napsané oni, že v mrazivém počasí za výsledky neručí. a ohledně vody je tam opravdu napsaáno, že se dá použít odstátá 6 hodin z kohoutku, tak pak nevím, co si mám myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 22:49 Lůca Re: GAGAL
á v té hlíně nic neviděla natož oko jikry. Je pravda, že mi to poslali v době, kdy mrzlo, ale tak by oni měli mít uvedené na svých stránkách, že v období mrazů tyto jikry neposílají, nemyslíte? Jak to má obyčejný laik vědět? Jim jde jen o busines a peníze a na jikrách jim zřejmě nezáleží, což je dost smutné. Kdo ví, jestli tam ty jikry vůbec byly, to fakt netuším.
Jinak děkuji moc za radu s tím skladováním. Dala jsem je do tmy a budu je sledovat a uvidíme, jestli se bude něco dít.

Píšou, že s emůže vylíhnout 1-12 rybiček,ale těžko říct, jestli jich tam tolik opravdu je.
Jj, o reklamaci uvažuji, je to podvod na lidi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 21:30 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Lůca
Taky bych se pokusil o reklamaci. Jinak si přečtěte mé odpovědi níže, je to opravdu stejný problém. I když je v krabičce návod na přesný postup jak jsem pochopil tak k jikrám nepřistupujte jako k nějakému zboží. Přeci jen se jedná o vajíčka, která jsou vlastně "živá". Doba vývoje je od 1 do 12 měsíců. U N. rachovii které pravděpodobně máte je to až těch 12. Proto záleží jak jsou vlastně stará. Můžete tedy klidně počkat 2-3 měsíce, ale i týden vidíteli oko.Jikry musí být mírně vlhké a skladovat ve tmě při teplotě 22-25 C. Čím větší teplota tím rychlejší vývoj nad 30 C již dochází k vadám u potěru. Pokud bych předpokládal ,že do krabičky dali již jikry s očima ty jsou choulostivější k přepravě mohly zmrznou, nebo mohl být substrát příliš suchý a vyschly, nesvědčí jim ani velké otřesy. (Tyto jikry posílám zákazníkům pouze v létě kdy jsou teploty v noci +15) Cestu přečkají bez problému a jsou ihned k líhnutí. V zimě posílám jikry staré týden dva. Tyto jirky se dají posílat kdy je teplota kolem nuly a opravdu není problém je poslat na druhý konec světa. Jikry se líhnou již po 30 min. 26 hodin je moc.
Edit: Kolik je vlastně v balení jiker?? Je to tam někde uvedeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:44 Žena stetinka [270] Re: Lůca
bych to reklamovala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 20:42 Lůca – instantní rybičky
Zdravím všechny,
tak koukám, že nejsem jediná, která má problém s instantníma rybičkama. Mám velmi podobný problém. Taky vánoční dárek, také přesné dodržení postupu podle návodu a stejně žádné vylíhnuté rybičky. Čekala jsem přes 26 hodin. Tak jsem to tedy opatrně přelila přes filtrační papír a trochu nechala vysušit a jak se to má skladovat a v čem? Další možný poksu je tedy možný za týden? děkuji za odpověď.
Je mi to líto, jelikož jsme z dárku měla radost a i synek se na rybičky těšil. Společnost, u které jsme to pořídili nám vůbec na e-mail neodpověděla, zřejmě tam mají takových problému víc, takže dělají mrtvého brouka.
Předem děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 16:09 LuckaP Re: GAGAL
este ze jsem se zeptala, bejvala bych tu presusila.. jeste ze tu jste:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 14:10 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LuckaP
No, to je další dobrý dotaz na který jsem zapoměl :-) Vlhkost substrátu musí být jako když rozbalíte rašelinu, nebo půdu pro pokojové květiny, popř. tabák. Mírně vlhké. V jakém stavu to bylo před zalitím ? Teoreticky to mohlo být přesušené !! Tedy stačí jen přes ten papír a mírně vymáčknou na topení bych to nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 10:59 LuckaP Re: GAGAL
Jeste mam (doopravdy) posledni otazku. Cele to prefiltruju pres filtracni papir a pak to necham uplne uschnout? Muzu na topeni, nebo to bude moc "brutalni" teplota? Ted uz je to snad opravdu vsechno, moc dekuju za cas, trpelivost a ochotu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2010 09:52 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LuckaP
Není, psal jsem to níž. Zasušit a zalít za týden dva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 23:57 LuckaP Re: GAGAL
vysusit to cely a zkusit to za cas je asi blbost co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 22:12 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Lucka, stetinka
No já tam takto nic nevidím. Jikry jsou měkké a "nabobtnají" vidět by šly (pokud jsou před líhnutím). Zmrznutí je taky jedna z možností.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 20:15 Žena stetinka [270] Re: GAGAL
Gagale, jsou ty jikry před líhnutím měkké? Myslela bych si, že to Lucka mohla jednu zkusit rozmáčknout mezi prsty.
Jinak pokud je to čistý lignocel, tak by tam kuličky neměly co dělat.
Já bych si spíš myslela, že zmrzly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 20:13 LuckaP Re: GAGAL
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku neco malo jsem nafotila, mozna se na tom ani nic poznat nebude dat..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:42 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LuckaP
Těžko říct, opravdu když to nevidím tak nemohu nic říci na 100% jikra vypadá takto rybicky.net/fotogalerie.php… Pokud se vám tento druh ryb zalíbil kupte jikry od nějakého halančíkáře, určitě dosáhnete lepších výsledků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:35 LuckaP Re: GAGAL
je mozne, ze bych tu zadne jikry nemela? jedine co tu je, jsou mala nepruhledna hneda zrnicka. coz se za jikry tedy (podle vasich obrazku a popisu) povazovat neda. takze.. co ted?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:12 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: LuckaP
Nevím jaký je to druh substrátu, většinou se používá lignocel, rašelina. Jikra je malá kulička velká asi 1mm, čerstvě oplodněná je čirá, během vývoje se mění na tmavou + oko je viditelné lupou. Pokud by byly podchlazené tak se jikry mohou rozpadnout, je to přeci jen živý tvor. rybicky.net/fotogalerie.php… když tak koukněte do mojí galerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:12 LuckaP Re: stetinka
to me taky napadlo, zacala jsem jim zase trochu prisvicovat. snad nezmrzli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 19:04 LuckaP Re: GAGAL
Tak ted jsem zmatena..
v navodu bylo, ze mam substrat rovnou nalit do (6 hodin odstate) vody. zadne jikry v nem ani nevidim,respektive jsou tam jen malinke hnede kulicky, ale to bude mozna jen soucast substratu. ale nevim jak by mely jikry vypadat, jestli jsou jen bile (pruhledne), nebo jestli mohou byt i tmave. nechce se mi verit ze by v tom zadne nebyly:(. jak bylo myslene to, ze je mam zalit az kdyz jsou videt ocicka?
Edit: aaha.. tak koukam, ze tohle je nejspis nejaky šméčko. neni tu ani doba "početí".. nic. to mi nedoslo. zeptam se znameho (Jeziska), kde to kupoval..
docela by me to celkove zajimalo, z toho nevylihnuti jsem zklamana, kdyz to po nejake dobe i tak nepujde, kde bych mohla sehnat neco zarucenejsiho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:55 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Lucka
Podle obrázku to vypadá, že tam jsou jikry N.rachovii. V líhnutí je to maličko problémový druh. Osobně bych začátečníkům doporučil N.guentheri, foerschi, korthausae. Cena je přemrštěná a je to skvělý obchodní trik. V Japonsku to frčí delší dobu.viz to video. Mořský garnát není nic jiného než obyč artemie. Co se týká líhnutí tak substrát zalévejte až uvidíte v jikrách oči, jinak to nemá smysl. Líhnou se do pár hodin, pak substrát opět zasušte a zelejte třeba za 10-20 dní. Listonoh je podobný princip líhnutí taky se dá sehnat za lepší cenu
Edit: Vylejte to až když tam neuvídíte žádné jikry, doba vývoje je od 1 do 12 měsíců, proto záleží jak staré jste si vlastně jikry koupila, což vám asi nikdo neřekne. Pokud kupujete u halančíkářů máte datum sběru vždy uvedeno , někdo píše i datum teor. zalití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:54 Žena stetinka [270] Re: Lucka
nejsem halančíkář, ale zkusila bych trošku zvednout teplotu. Ale taky je možný, že někde přemrzly, cestou do obchodu, nebo z něj. To se pak můžeš chodit koukat klidně půl roku a furt budeš mít jen tu hlínu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:52 Lucka Re: stetinka, Semtex
dekuju za pomoc a cas. vetsinu tech informaci uz jsem nasla. bohuzel se nikde nepise, jak dlouho se mohou "nevylihnout". chodim se jak maly dite kazdou pulhodinu koukat na kus hliny v nadobce:-D, a porad nic. uz tak nejak pocitam s tim, ze tam ani zadnej zivot nebude, ale nevim kdy to mam vylit. kdy budou sance nulovy. kazdopadne diky za odpovedi, kdyz se neco vylihne, tak to vycvaknu a poslu sem:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lucka
podle toho obrázku je to tahle rybka....

rybicky.net/atlasryb/halancik_rachowuv

za tu cenu je to mooooc drahé.... kdyby k tomu byla alespoň v ceně 16l nádržka z plastu, tak snad OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:37 Žena stetinka [270] Re: Lucka
jakou máš teplotu? Je tam předepsaná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2010 18:25 Lucka Re: Semtex
zdravím. samotnou by me to nenapadlo si poridit, bez toho aniz bych si zjistila co a jak, respektive nez jsem to dostala jako darek k vanocum jsem nevedela ani ze to existuje. o vajicka jsem se snazila starat co nejmin a rozhodne neni v mym zajmu ublizovat zivym tvorum. www.luxus.cz/…
tohle je obrazek presne toho co tu mam. nevycetla jsem z toho druh rybky. vim jenom, ze jim evoluce umoznila prezivat ve forme sucheho vajicka a organismus nastartovat pri vlhku. vim cim se zivej, krevetky uz mi tu plavou. ackoliv sem s timhle darkem vubec nepocitala, byla bych ochotna (s radosti) si kvuli nim poridit i akvarko s prislusenstvym. kdyby byla potreba..
s pozdravem, ta nezodpovedna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.12.2010 18:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lucie
.... tak to je úžasné, koupit si něco o čem nemám ani páru smich
.... co kdyby se to náhodou vyklubalo, čím se to krmí, kde to vezmu, kam to dát, a mám na to je vůbec odchovat?
... lidi mějte rozum, není to Kakao, zalít a pít, tohle jsou živá stvoření a o tom je třeba něco předem vědět....

... kde se to kupuje? odkaz, fotka, nebo něco podle čeho by se dalo odpíchnout????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 14:30 Lucie – Dotaz
Zdravím vechny nadšence:). Mám dotaz. Už 26 hodin čekám na vylíhnutí rybiček. Držela jsem se přesně podle postupu v brožurce a i tak se nic nevylíhlo. Píšou 2 - 24 hodin. Tady čtu, že se vám líhnou už do pěti hodin. Má eště smysl čekat na zázrak, jestli z toho něco bude, nebo už je pozdě? Děkuju za odpověď

Nevím co to je za ryby. To kdybych vedela jak to poznam. na obale je rybicka.. je tu psano jenom "live fish"..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 09:08 Žena stetinka [270] Re: stetinka
tak listonoh! Ne halančík! To mě nenapadlo, když mluvil o rybičkách. Dobrej reklamní trik, určitě to hodně rodičů koupí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 22:43 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: LuboZ
až na to, že u nás to je moc drahé, to na eBay se dá sehnat tak o polovičku levněji...
.. a násada 970 vajíček asi za 130,- Kč...
však prohlížejete:

shop.ebay.com/…

.. a teď už z5 k tématu a neodbočovat....

Zatím se vykulili 4 N. hassoni.... a vypadá to, že to nebude všechno..... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 21:58 LuboZ Re: stetinka
možná je to tohle www.modernihry.cz/… , mají to snad všude

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16077-instantni-rybicky?od=251