Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instantní rybičky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Instantní rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:01 vlk9 Re: Semtex
Ta aukce co konci az zitra rano. Ja mam casu a trpelivosti dost, nespecham:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 17:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Tu první (posláni včera, mohla by být doma), nebo to co je tam teď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 17:18 vlk9 Re: Semtex
tak to se uz tesim az to vyzkousim, dovolil jsem si vzit vasi nabidku na aukru :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 16:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Tak jen tak dál. Ať se daří. Co ta rašelina, nechal jsi ji znovu zasušit? Nedíval jsi se do ní, jestli tam nejsou další jikry?

Zrovna dnes jsem se vyptával zákazníků co jsem jim posílal v posledních dvou týdnech, hlásí 20-25 rybek z 30+ zaslaných jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 15:44 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Tak hlásím že rybičkám je už 20 dní a žijou - jsou 4 - zde je album www.kralici.cz/… :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 18:11 robo111 Re: Semtex
coze Jezisi, neblazni, co za "upodozrievavcov" nas tu mas! A keby si aj daco z toho mal - je to tvoj biznis;-) - len neviem ako co by si z toho mal... Sam sa pytam, aby som vedel viac, pretoze som tu info chcel posunut dalej, nech sa to spropaguje na akva.sk...

DIK za info!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 17:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: robo111
Bohužel o tom moc nevím. Jen jsem byl požádán o provádení menší reklamy na tuto akci.
Nic z toho nemám. To kdyby někoho zajímalo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 17:37 Usine Re: robo111
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 17:17 robo111 Re: Semtex
nejake blizsie info k vystave nie je dostupne, pls,? Napr. program...nasiel som iba toto: www.akvarium.cz/… sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 12:25 Muž Semtex [1197] - Labyrintkyhttp://rybicky.net/inzeraty/#pr28804
JJ dražba je vzrušující, znam to u Bojovnic, Aukra, A-bidu....

Jo a první majitelé Instantních rybiček hlásí - že jsou šťastnými majiteli plavajícího potěru potlesk

Dnes jsem v rašelině dohledával poslední jikry a když už jsem si myslel, že nic nevidím, tak jsem rašelinu zalil vodou. A hádejte co se stalo, no ano, plave tam minimálně 20 prcků.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 12:21 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Já bych řek ,že se tam dá vždy vydražit něco zajímavého. Na prodej tam toho moc není. Té dražby se bát nemusíte. Pár začíná na 3 eurech a skupina na 5.Ne zřídka se stává, že se některé druhy prodají jen za vyvolávačku za ty vzácnější si pochopitelně připlatíte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 11:08 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Tam se chystám, ale ani jsem nevěděla že to mám být specializované na halančíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 09:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Jasně. Jeden nemůže zůstat sám.
Jo v záři je v Botanické KU - Slupi u Karlova Mostu soutěžní výstava Halančíků.
Občas se tam dá i něco koupit zajímavého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2011 09:04 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
No já jsem zvědavá jestli se ještě něco vylíhne. Jedináčka bych nechtěla. Kdyžtak bychom se domluvili na další zásilce jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 22:31 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Prcka jsem našel rychle. Škoda jen, že z toho nejde identifikovat zbylé jikry. Ale neviděl jsem nikde plíseň, tak je to ještě dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2011 21:39 Žena JJaanca [67]
Fotka k příspěvku A tady je vidět (někde uprostřed) jedináček
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:49 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Já to zalila vodou z akvárka kde mám potěr od Apistogramm. Je tam Torben, vylouhované listy mandlovníku a chemicky snížené PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Ono se na tom moc pokazit nedá. Já to mám v misce s asi deci vody při bežné pokojové teplotě a max. když vidím mléčnou jikru, nebo zaplísněnou tak jí odeberu.
Ta rašelina a výtažek z rašeliný se mi osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:33 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
No ta snad z toho něco bude. Doufám, že jsem něco nepokazila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:28 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Ony došli někdy koncem minulého týdne že?
No když těsně před odesláním jsem sbíral poslední jikry, tak teď je to týden a ještě minimálně týden to bude trvat.
Ta co se nalíhla byla sbírána už dřív.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:19 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Do kdy by se měli vylíhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Kalně žluto-hnědé nebo něco jako Jantar, průsvitné, jako čaj?
Pokud kalné tak to z toho nic nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:03 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Tak jsou takové žlutohnědé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 19:00 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Jikry mají tak 1mm v průměru. Pokud nejsou mléčně zakalené, nebo obalené plísní, tak by to mělo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:57 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Bohužel si nejsem jistá že tam nějaká jikra ještě je. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
A na těch ostatních jikrach, jde vidět vývoj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 18:22 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Zatím nic, pořád jen jedna ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 15:08 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Ty palmqvisti předstírají při přelovení svou smrt??? Kdysi jsem měl kmen který po přelovení popř. vložení ruky do nádrže okamžitě po dobu až 2 minut předstíral velmi věrohodně křeče a smrt. Bylo to velmi zajímavé :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 14:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Jak to vypadá, daří se? Přibylo něco potěru?

Jinak bych měl pro další zájemce "Instantní rybičky" druhu Nothobranchius Palmquisti viz. inzerát tu na Rybičkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 16:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
U Nothosu pozor, rádi vyskakují, tak to chce dobré kryty.
A tihle N. Guentheri jsou málinko samečci agresivnější, tak to bude chtít pozorovat. Pokud by byl některý sameček slabší, tak bude třeba pro něj novej domov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 18:31 Žena Linduš [166] Re: Semtex
Semtex napsal: Já mám N. Guentheri "Blue"....
děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 17:51 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Já vim že je to rašelina. ;-) Voda má pokojovou teplotu, taže počítám 25-26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 17:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
To není bordel, ale rašelina :)
Díky ní jsou jikry chráněny před plesnivěním.
U těch ostatních jiker nemusí jít vidět jikry ještě pár dní. Nekteré byli posbíraný těsně před odesláním. Jak ta voda je teplá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 15:26 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Vypadá to, že žloutkový váček je strávený. Poslala jsem jí tam pár atrémek ale neviděla jsem že by to žrala. Spíš postává na dně a moc neplave, ale když se lekne tak je zatraceně rychlá, párkrát jsem jí viděla i u hladiny.
Jiný jikry vypadají dobře, neplesniví,ale nevidím oči....to bude spíš tím, že je na nich nalepený "bordel" tak toho moc nevidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:44 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: JJaanca
Skvělé. Plave už normálně, nebo ještě má na strávení něco žloutku?
Jo a jak jiný jikry, neplesniví moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 14:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: l.
Já mám N. Guentheri "Blue" u těch to na 100% jde poznat později, ale odhadem tak 2-2,5 měsíce minimálně.
U těch "Red" to bude jistě dřív, možná 1,5 - 2 měsíce.
Teď mám N. Palmquisti asi 1,5 měsíce a už mají skoro červený ocásky.
Samičky u těchto druhů jsou převážně bezbarvé.
Podmínky pro rychlejší růst je krmení 2-3D deně artémkou, nebo živou nalovenou na rybníku.
Rybky ve velikosti zhruba 7mm jsou schopný slupnout několik černých komářích vykulených larev. V podstatě ty dospělé larvy komárů jsou stejně velké jako ty prckové.
Měsíc a pul staré rybky zvládnou i tyto velké larvy před zakuklením. A věřte že nezůstanou jen u jedné larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:18 Žena JJaanca [67] Re: Semtex
Už mi tam plave první ryba smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 13:09 l. Re: Semtex
za jak dlouho poznáváš pohlaví? jen ze zvědavosti, samozřejmě záleží na podmínkách atd... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:54 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Tak rybky na chvilku odlov třeba do hrnku, vodu co sleješ zachitˇa dej z5 a dej z5 i ty rybky. V tý nádrži je můžeš klidně odchovat do dospělosti. Je to hádám 12 litrů nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 12:35 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Ano, rybičky mám stále v té rašelině kterou jsem zalil vodou. Nikam jsem je nevyndaval. Ale mám to v plastovém akvárku asi 30x20 cm. Mám tam cca 10 cm vody a jednu rostlinku. Chtěl jsem je přemístit už do druhého akvárka kde mám kamínky, rostlinky, osvětlení, dekorace atd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Jikry ti přišli v rašelině, kterou jsi zalil vodou. Ty 4 prcky máš stále v tý misce?
Pokud ano, tak stačí je přesunout do větší misky, např. od másla Rámy, Perly. Tam je můžeš mít třeba 14 dní než trošku povyrostou. Bude se ti tak o ně líp pečovat a nebudeš mít tak velkou spotřebu artemie a rybky jí snadno najdou a chytí.
Tu misku co máš původní s rašelinou vem, vyklop např. do látkového kapesníku a vodu jemně vymáčkni.
Rašelinu pak uschov z5 do obalu ve kterém ti přišli. Za 3-4 týdny rašelinu o5 zalij.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:14 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Tak se mi vylíhli 4 rybičky a žijou už týden. Artémie jedí a přidávám jim drcené dafnie a nějaký mikromix co mi prodali ve zverexu. Chtěl bych je už přendat do normálního akvária, ale chci se zeptat na vzduchování. Když jsem koukal na videa atd že jsou to ryby z louží mám jim tam pouštět vzduchovací kamínek a filtr? Raději se ptám, protože Triopsíci mi vždycky chcípali po 4-6 dnech a teď jsem novou várku nechal bez bublinek i vzduchování a už mám krásného 18-ti denního Listonoha.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 19:47 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cidik
Mně se odchov vždycky dařil ve skleněné misce na zapékání tiramisu, asi 4 cm hladina a zarostlá bublinatkou, zezačátku od žloutku po drhnutou buchanku nebo ty vylíhlé artemky :) Už dlužím doma koupit novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 11:09 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
I když si myslíš, že se jí potěr bojí, krm jimi dál. Tyhle rybky je jistě zvládnou, do 3 dnů určitě. Poznáš to snadno podle nafouknutého bříška zbarveného do oranžova.
Určitě sem často piš, ať vidíme, že se ti daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 10:02 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Tak hlásím že jsem včera dopoledne udělal vše podle vašich rad a zamíchal do vody rašelinu. Dneska ráno už drandili v akvárku 3 rybičky. Naštěstí se přes noc vylíhli i nové artemie tak jsem jim tam pár dal - jenže oni jsou snad větší než ty rybičky a rybičky se jich i bojí. Právě mi ve zverexu prodali nějaký mikroprášek na krmení potěru - snad to budou jíst! Tak teď jenom držet palce aby přežili. Jestli povyrostou tak je vyfotím - Díky že jste mi poradili :)
(přidávám odpověď na dotaz - vajíčka přišla z Anglie a vyšla celkem na 207,- korun)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:48 robo111 Re: GAGAL
Ku krmeniu 3x denne - da sa toho usetrit, ved su prazdniny - odporucana preventivna davka u Notho proti oodinoze je 1 caj. lyzicka na 10 l vody - vedlajsim ucinkom je min. 2-3 x predlzenie zivotnosti artemii...to iste sa mi osobne osvedcilo aj pri mladi inych druhov kapro napr. A. nigripinnis, Jordanella floridae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 13:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: robo111
Ty oči (ale i samotné jikry) se prohledávají líp, když si na ně posvítíme LEDkou. Takovou co má čistou barvu o teplotě 6,5 -10 tisíc Kelvinů.

A taky je dobré akvárko pěkně přikrýt, potvory moc skáčou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:56 robo111 Re: Cidik
Staci im cista nadrzka - aspon sa lahsie cisti. Ako spominal GAGAL, ci su "Ready to Hatch!" - pripravene na liahnutie - sa da poznat podla viditelnych oci v ikrach. Tak nech sa liahnu!hop

Potom az neskor, ked budu N. guentheri dospelejsie mozu nastat problemy so samcami - aspon ti moji boli bojovnejsi - na rozdiel od N. rachovii, ktore su aspon u mna neviniatka a tu v atlase su vykresleni ako killeri - osobne som ich kvoli info v atlase kupoval s velkymi obavami - aj som sa to snazil aktualizoval 2x v atlase, aby to neodstrasovalo prip. zaujemcov o chov, ale admin mi to neschvalil coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:56 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Odkud ti to přišlo, Anglie nebo někde z Thajska?
Teď jde o to, jestli tam opravdu ten druh bude.
Já si objednal N. Hassoni Bukeya a přišli N. Palmquisti. Trochu mě to zklamalo, ale i ty Palmquisti jsou pěkný.
Tyhle druhy bez problémů slupnou vylíhlou artémku. Když budeš krmit 3x deně, tak porostou doslova před očima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 12:33 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: GAGAL
Moc děkuji za radu - hned jdu na to. Artemií tu mám plno (chovám je jako SeaMonkeys) Ale ještě se chci zeptat zda do vody mám přidat akvarijní rostlinku a vzduchovací kamínek? Oboje mám připravené, ale třeba Triopsům to nedělá dobře, tak abych jim to tam zbytečně necpal. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [5] 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16077-instantni-rybicky?od=201