Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instantní rybičky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Instantní rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 16:53 Muž GAGAL [452] - Halančíci – Praha
Tak co milovníci instantních ryb byl z Vás někdo na aukci? Já tam byl pouze v zastoupení a 6 nových kolekcí vyzvedávám dnes na nádraží :-) S kým tedy mohu v budoucnu měnit??? :-)
Nebo posílal z Vás někdo ryby na výstavu viděl jsem nová jména na fishlistu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2011 14:52 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Tak rybičkám už jsou dva měsíce - tady je album www.kralici.cz/… - 4 fotky nakonci - akorát ty samičky mají necelé 2 cm (žerou pořád) - je to tak v pořádku? Prckové :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 19:18 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Bak
Ano, je to tak. Nebo můžeš ještě chvíli počkat na další (záleží co to jsou za ryby) Oko znamená ukončený vývoj v jikře a můžeme zalévat ovšem nemusíme okamžitě jikry vydrží nějakou dobu "čekat". Čím víc je jiker s očima tím lepší je líhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2011 18:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Australáci
Tak jen pro upřesnění - dvě jikry mají očička a nádherně vyvinutý oběhový systém, další ještě nic.
Když všechno utopím do vody, tak nevylíhlé mohu dosušit a za týden utopit znovu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 17:57 KAKTUS1010
Zdravím chcem sa spýtat či by niekto nechcel tri štučky zlate (aplocheilus lineatus "gold")
Mlade jedince neviem či ide o 2 alebo 3 samce. 2 su určite u toho 3 nieviem určit pohlavie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 20:28 KAKTUS1010
no rachovakom a ruudwildom oči už vidno :-D u guetherov neviem či niečo bude uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 19:34 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: KAKTUS1010
Pokud vidíš oči tak by se vylíhnout měli. Já potěr dávám do akva tak 3-5l s jemným filtrováním jak rostou přelovuji do většího akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 19:30 KAKTUS1010
Dakujem za odpovede :-) dal som dnes liahnut artemiu nech je priravena na zajtrajšie zalievanie :-D rachovii a ruudwildekampi pojdu ako prve tak hadam sa mi niečo vyliahne :-D potom mam dat malí akvarko aj s filtrom alebo stačí len voda a v nej javsky mach??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 19:28 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Základ mražená patentka, no a pak na burze kupuji živou nitěnku (pro určité druhy ) a živou patentku. V zimě nikam nechodím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 19:02 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Krmím celoročně mraženým. Živé jen když se něco najde. Ale i v zimě se dá v ledu vysekat díra a chytat živé.
Z mražených jim nejvíc chutná patentka, ostatní jen spíš z hladu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 18:42 KAKTUS1010
Prosim vas mam otazku čím krmite ryby cez zimu ked su rybniky a všetky prirodne zdroje nedostupne??? iba mrazeným alebo kupujete žive??? budu mi jest nothobrachi patentku(mrazenu)čierne komarie larvy(mrazene) a žive grindal??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 15:04 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Pěkně se to tu začíná rozrůstat o další nadšence. Což je super. Já letos v botanické nebudu, ale pokud mohu doporučit tak si nenechte ujít aukci a přednášky. Pokud se nepletu tak jedna by měla být z ruské expedice (TSTS). Rusové mají dost dobré ryby, taky je fakt že u aukce mají ruku docela dlouho nahoře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 11:33 KAKTUS1010
Ja mam konečne okrem toho štikovce zleteho ešte nove ikry a to druhy - Notohbranchius rachovii Beira,Ruudwildenkampi,Gueatheri Blue a ešte mam A. nigripinnis Carmelo :-D takže tento týžden budem zalievat nothobranchiusov :-D a nigripinnis musí ešte 1-2 mesiace vydržat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 11:23 vlk9 Re: Bak
jj je to mazec, muj jedinacek roste jako z vody potlesk a uz se tesim na dalsi zalivani, coz bude tak asi za 14 dni, jikry uz mam od semtexe doma:-) Ja se do botanicky urco chystam vidim to tak na sobotu, uz se tesim, jk malej kluk :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:50 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Semtex
Tyjo když to tak sleduji, zlatý vývoj jiker ve vodě u mých Gardneráků, ale zase takhle s rašelinou to musí být větší vzrůšo. Co botanická v září ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 10:05 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: KAKTUS1010
bude to nejspíš tato rybka rybicky.net/atlasryb/stikovec_paskovany_zlaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2011 09:56 KAKTUS1010
Fotka k příspěvku Zdravím prosím o radu. Včera na akvajeseni som dostal tieto rybky. Ako a čím ich mam krmiť??? su naročne??? ako sa rozmnožuju??? Dufam že mi nikto nevynada lebo dostal som ich nahodou :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 19:05 Muž souky [592] - RostlinyRe: Cidik
já když mi plave rašelina k masožravkám tak ji přeliji vřící vodou z rychlovarky a je hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 11:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Tak jsem prošel jikry co tu mám a zlá zpráva je, že N. Palmquisti budou zatím jen pro vlka. A to ještě nevím kolik toho je, protože moc jiker nevidím. Ale vetšinou to je tak, že i když nic není vidět, objeví se asi 30 rybek.
Ale jestli chceš tak tu mám nejaký zbytek N. Ruudwildekampi. Je tam vidět něco málo jiker. Když mi napíšeš do SZ adresu, tak ti to pošlu.
Mám tu i nějakou rašelinu po N. Guentheri Blue, ale tam jsem letmím pohledem nic nenašel.
Poslal bych ti to taky. Když to zaleješ, třeba tam něco bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:45 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Co jsem teď koupil Lignocel, tak šel ke dnů skoro všechen během pár minut. Něco plave, to jo, ale je to během 3 dnů u dna taky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:43 vlk9 Re: Semtex
tak bohuzel patrim do te skupiny, kde se napoprve nezadarilo. Ale jak koukam tak ta skupina je v drtive mensine, coz je dobre a ja urcite na tyto rybky nezanevru a zkusim je jeste:-) Kazdopdne jak pises, ten pocit kdy se vykuli tak clovek k ty rybce ma uplne jinej vztah nez kdyz si ji donese z klasickyho zverace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:42 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: KAKTUS1010
Možná ještě dnes zkusím spočítat jikry N. Palmquisti. Pokud jich bude dost tak něco by se pro tebe i našlo.
Možná se mrknu i na A. a. Spotless jestli něco nepustili do rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:42 Muž MrHu [300] Re: Semtex
S živou to asi budu mít trošku složitější, ale mraženou jim budu dávat určitě...:-) o vločkách jsem ani moc neuvažoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:39 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Cidik
Dej mu čas :-) Já ho dávám do misek až když přestane úplně plavat. Pokud to potřebuješ urychlit tak ho převař. Je to stejné jako se dřevem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:39 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Jasně.
Živorodky jsou taky Halančíci, jen živorodí ;-)

O. Woworae jsou sice duhovky, ale ten způsob rozmnožování je podobný. I odchov.
Jen nejsou tak vybíravé v potravě jako Halani. Někdy když už mají i hlad, pustí se i do granulek nebo vloček.
Ale jen v případě nouze. Pokud to půjde, dával bych živou, mraženou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:36 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Už 3 dny mám namočený lignocel a on pořád plave - nic se neusadilo u dna - to když dám do akvárka tak z té misky akorát odplave na povrh...Co dělám špatně? Prstama tlačím ten lignocel na dno skleničky a on vždycky vyplave zpátky na povrh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:33 KAKTUS1010
Zdravím kedže ukončujem chov bojovníc tak sa chcem teraz zamerat na halančíky. Nema niekto ikry na predaj??? Predovšetkým by som chcel nejake vhodne pre začiatočníkov :) rod Nothobranchius a Aphyosemion.

Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:31 Muž MrHu [300] Re: Semtex
Neee, to jako reklama nebylo myšleno...to jen aby bylo jasno o co jde...:-)
Tohle je můj první pokus o odchov, takže jsem docela překvapený, že se to zatím daří...dřív jsem měl jen živorodky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 10:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: MrHu
Jen aby to nevyznělo jako reklama X-)

Jde o to, aby ostatní se nebáli zkoušet množit tyto a podobné rybky.
Ne vždy se dostaví úspěch hned na poprvé.
Chtěl bych, aby i ostatní kdo si nevěří s odchovem viděli, že to není zas až tak složité.
Pokud se dodrží pravydla, tak je odchov celkem snadný.

Pokud se nám podaří odchovat potěr, budeme mít z ryb jistě větší rados než když jí koupíme.
Budeme mít k nim lepší vztah a nebude k nim vzhlížet jako ke spotřebnímu zboží, které si můžeme kdykoli koupit, když se něco nepovede.

..... a pokud by se Vám s jikrama odemne něco stalo, dám Vám druhou šanci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 09:48 Muž MrHu [300]
Hezký den, přidávám svojí zkušenost. Koupil jsem si od Semtexe jikry Oryzias woworae a po nějakých dvou týdnech se začaly líhnout...nakonec jich je 22 :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 08:36 vlk9 Re: Semtex
hm tak to ticha zavist sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2011 00:01 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
to je smůla, teď mi psal zákazník co měl jikry stejně jako ty a už má z první fáze 27 prcků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 21:23 Žena Linduš [166] Re: Semtex
já měla samé skokany, dlouho nevydrželi :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:26 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: Semtex
tak kdyby ti nejaky prebyvali tak stojim ve fronte ;-) , kdyztak mi pak pisni do vzkazu, nebo na meil a domluvime podrobnosti. dikec jeste jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 20:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Myslím, že tam nějaké jikry N. palmquisti jsou. Kdyby ne, stejně musím nechat je ještě vytřít, pár lidí má stále zájem.

S jikrama v poslední době je asi nějaký problém, i mě teď zběleli jikry N. Rachovi..... z jiker koukali vočíčka a když na ně přišla voda, byli bílé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:37 vlk9 Re: MajkaK
jak rikam cet sem ze to umej, takze sem ze zacatku byl v klidu ale kdyz se dobu nic nedelo, on lezel na dne brichem vzhuru a artemky mu plavaly kolem huby a on nic tak sem mu to sezral i s navijakem. zjimavy bylo ze se pohnul az kdyz citil nenasytnou hubu myho betaka v jednom z mych akvisek stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:28 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: vlk9
Tak z toho bych asi měla větší šok, jak ta ryba. A možná bych se i chvíli pokládala za blázna. smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:14 Žena Linduš [166] Re: vlk9
:-D tak to by mě dostalo. dobře, že je v pohodě ;-)
však se taky dočká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 19:08 vlk9 Re: Linduš
je to velka herecka potlesk i kdyz sem cet ze to tihle pacholci umej tak napodobil svoji smrt dokonale. I kdyz sem trochu proviril vodu tak byl dal "mrtvej" az kdyz sem ho chtel pohrbit a chtel ho nalit do vetsiho akva aby jeho telicko zuzitkovali vetsi ryby, tak mu doslo ze je zle a od ty doby plave opet normalne hop jak rikam herecka. jen je bohuzel jedinacek a uz jim asi zustane, aspon proztim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 18:54 Žena Linduš [166] Re: vlk9
nic si z toho nedělej, mě se vůbec nepovedli rachovii. teď zkouším korthause, měli moc pěkná očička, právě se klubou. postup volím stejný, tak uvidím, jestli je chyba v něm, nebo to byla jen "špatná konstelace hvězd"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 10:17 vlk9 Re: Semtex
a je to v pr... :-( nevim co se stalo vcera uplne v pohode dnes rano sem ho nasel polehvat plavat trhane, prelovil jsem ho, ale nepomohlo, takze muj prvni pokus o halany skoncil naprostym fiaskem. Pritom prvni tyden v pohode, denne odkaleni cerstva voda artemky, ale nekde byla chyba. Proto bych te chtel zkusit semtexi jeste jednou pozadat jestli bys tam nemel jeste nejkou jikricku, protoze bych je opravdu rad zkusil odchovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 09:25 vlk9 Re: Semtex
N. palmquisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2011 00:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
To byli N. palmquisti nebo Ruudwildekampi???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2011 19:53 vlk9 Re: Semtex
zdravim semtexe, tak memu jedinackovi se dari dobre, jak si psal behem tydne zdvojnasobil svou velikost a roste pred ocima. Bohuzel vcera sem po tydnu zkusil opet zalit a mam pocit ze z toho uz nic nebude, zda se mi ze vsechny jikry belaji:-(m mam podezreni na spatne zasuseni bo sem je asi dost zprazil. Tak sem se chtel zeptat jestli bys tam nemel jeste jednu varku k prodeji, snad by se mi zdarilo lepe. Preci jen jedinackovi by bylo smutno. Dekuji a mej se

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2011 08:40 vlk9 Re: Semtex
jj pracuju na tom, vecer si posmaknul, ted jdu neco hodit do sebe a pak mu to procistil a nejakou tu artemku mu tam opet dodam, bo uz sem koukal uz mu tam nic neplave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:30 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Hned zítra ten kokos koupím. Mám několik čekatelů na různé barevné mutace australáků a ono to v těch mopech nic moc. Z 10 jiker jsou tak max. 2 dobré. Ale těch 10 jiker jim trva i týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Když bude mít 3D deně alespoň 5 Artemii, tak za týden bude jednou tak velká palec
V měsíci není problém se přehoupnout přes 1cm.
A když bude mít stále čerstvou vodu tak jen dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 20:17 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Semtex
Já raději používám kokos. Rašelina je moc "lehká" a jemná když jí properu tak odplavím 70% (ale každá je jiná).Namáčím velmi dlouho třeba i půl roku nebo vlastně až klesneke dnu někde v kbelíku. 3 dny je málo. Dá se to urychlit převařením, ale kdo by se stím pořád piplal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 19:58 vlk9 – prvni
tak se mi po vice jak dvou dnech vykulil jeden drobecek:-) doufam ze si ho vypiplam a zbytek jsem zatim zasusil a zkusim to za tyden nebo dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 17:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Asi budu muset taky vyzkoušet ten kokos, rašelina co teď mám plave z 95% na hladině i když jí dva, tři dny máčín ve vodě.

Potřebuji pokrýt dno nádržky a s tou rašelinou bych to nezvládl. Možná tak 2 mm a to je málo.
Chci v tom nechat třít Australáky.


+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16077-instantni-rybicky?od=101