Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Instantní rybičky

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Instantní rybičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 14:04 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Cidik
Klidně už teď. Lignocel mívají i v pet-centrech.Rašelina není nutná, ale každý chovatel má jiný názor a zkušenosti. Já ji používám jen u ryb z již.ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 13:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Lignocel být muže. Rašelinu někde u zahrádkářů nebo Hoby marketech.

Jak jsou ty rybky velký?
Mě se N. Palmquisti třou od velikosti cca 2 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 13:35 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Tu misku jim mám dát už teď? A může to být lignocel? Nebo kde koupím tu rašelinu či co je tam potřeba - budou to mít v PetCentru? (Ty fotky v albu jsou mizerné, ale ten foťák to prostě líp neumí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 11:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: GAGAL
Petr Kovář mi říkal, že má něco jiker N. Guentheri ale mixnuté RED s BLUE - jsem zvědavej co to bude za mutanty :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 10:30 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Cidik
No velmi pěkné ryby, dobře živé a není vidět ani stopa po oodiniu. Super. Ten barevný je samec ostatní jsou samice . Velmi dobrý poměr :-) Tak teď stačí dát jen misku s lignocelem a čekat až ryby nakladou jikry ....a tak pořád dokola :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 09:59 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj! Tak rybičky už žijou přes měsíc - jukněte na poslední 3 fotky - www.kralici.cz/… Jedna se zbarvuje a je taková velká a 3 jsou menší nevýrazný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:21 vlk9 Re: GAGAL
ok dikec jeste jednou:-) no dam jim do zitra tj 48hod od zaliti a pokud nic tak zasusim. aspon si zatim poradne vychytam tu artemku, delam ji poprvy tak si to musim doladit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:16 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
Nevadí to je v poho dej jim 5-7 dní na suchu a znova zalít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:13 vlk9 Re: GAGAL
tak sem zas o neco chytrejsi, dikec:-) no uz tam plave neco malo artemky, nechm to do zitra a pak pripadne zasusim. jen je mi divny ze ani jeden kousek sem nevidel... jeste dotaz, jikram ktery uz na me temer mrkaji nevadi ze budou opet zasuseny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:06 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Tak to není :-) Živé krmivo spotřebuje kyslík popř. i zahyne. Snížením kyslíku se jikry "donutí" k líhnutí. Hodnoty kyslíku mají na líhnutí velký vliv a jsou spouštěcím mechanismem. Rovněž i bekterie které vzniknou při nasypání suchého krmiva mohou líhnutí ovlivnit. Jen pozor jikry s očima se musí líhnout do dne. Voda nesmí smrdět pokud budete experimentovat s přidáváním krmiva. Pokud se nevylíhne nic ani za další den tak zasušit a zalít znovu. Nechat jikry 2-3 dny aniž by se vylíhl první potěr a čekat ,že se začnou líhnout je nesmysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:38 vlk9 Re: Semtex
coz to me taky smozrejme napadlo, jen sem nejak nechtel verit ze by se poter z ty jikry videl plavat kolem artemku a rozhod se ze ted teda je ten cas. no nic za zkousku samozrejme nic nedam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
No to je předsi jasný jako trám hmm
Potěr z jikry uvidí něco na zub a po tak dlouhém půstu se pustí za potravou :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:24 vlk9 Re: GAGAL
chapal bych ty ukony s vodou, coz zkusim, ale proc bych tam mel davat potravu? myslis nebo uz mas vyzkouseno ze to muze prinyst nejaky efekt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:20 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Tak tam tu artemku přidej. nebo tam dej i trochu sušeného krmiva, nebo s miskou třepej, nebo slej vodu a dej znova čerstvou studenou. Pokud mají jikry oči a nelíhnou se je někde "chyba".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 19:06 vlk9 Re: Semtex
napinavejsi nez tazeni sportky hop artemka pripravena a oni n me z ty jejich jikry mrkaj a mrkaj ale vykulit se nechtej smich no nic cekame dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:15 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
To stejný mám u Rachováků. Očíčka zlatá, a kde nic tu nic. Už dva dny. A to jsou v těch jikrách už 9 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 16:48 vlk9 Re: vlk9
samozrejme po 24hod tam ma byt spravne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2011 16:48 vlk9 – nic
tak po 254hodinach stale ani supinka :-( a pritom ocicka na me koukaji skoro ze vsech. no nic uvidime do zitra a pripadne zasusime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 11:38 Žena Linduš [166] Re: Semtex
chlapi mívají taky pupíky a výsledky žádné :-D
třeba takové razborky. mají největší jikry ze všech ryb, které se mi třely a když bych dala jednu várku k sobě, muselo by to dotyčnou máti roztrhnout. přitom taková panděra opravdu nemají, jsou jen "vypasenější"
u jiných - ty mají prťavé jikry, ale zas stovky. prostě příroda je machr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Tyhle rybky mají velké pupíky i když jejich dení dávka jiker je venku stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 10:12 Žena Linduš [166] Re: vlk9
taky tak :-(
semtex, určitě si dávají pauzu, to musel být výkon palec
ono je vůbec divné, že se vejde do ryb tolik a kolikrát velkých jiker. přitom břicho nevláčí po dně :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:56 vlk9 Re: Semtex
skoda ze je brno tak trochu z ruky:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:51 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Sice mám asi 3-4 domestikovanou generaci, ale nejaký vliv z daleké domoviny tu být muže.
Ale to bych spíš čekal opak, teď tam bude začínat jaro. A nebo, si dávají jen pauzu. Vždyť během toho mesíce každá deně snesla minimálně 5-15 jiker. Když na nich vidíte ten hrozen jiker, tak si říkáte, jestli nenosí i ostatním. Kde by to v sobě ta rybka asi měla? Tolik jiker.

Jo kdyby někdo chtěl tyhle rybky, (O. Woworae), není problém zajistit na Brněnskou burzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:40 Žena Linduš [166] Re: Semtex
že by se jim taky nelíbilo letošní léto? :-D
je to příroda, poručit si nedá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:15 vlk9 Re: Semtex
jj presne tak, sem naprosto klidny, nejaky ocka tam videt jsou, u nekterych asi ne. jak rikas uvidim potom zasusim a uvidi se dal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:10 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Jikry jsou z druhé várky, sem tam něco oček bylo. Ale když se ti do dvou dnů nic neukáže, zasušíš a zkusíš za 14 dnů, nebo i o něco později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:04 vlk9 Re: GAGAL
jj dobre receno, naplanovat lihnuti :) no uz sou zality cca tri hodky, stojim u toho porad ale zatim se nic nedeje. nu coz uvidime dal, casu dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:02 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
Ta N. Palmquisti jsou pěkný mršky, mají sotva 2 cm a už se to tře.

O. Woworae přestali snášet jikry. Pěkně mě s tím vypekli, dva klienti už zaplatili a třetí čeká co se bude dít.
Během týdne omezili produkci jiker na 2-6 a poslední 3 dny ani ťuk.

A tohle se nestalo jen mě, ale asi skoro všem co tyhle rybky mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 20:00 Žena Linduš [166] Re: GAGAL
ty, co jsou vidět navrchu jsou většinou čiré. asi je zkouknu líp, jen co tu bude trocha klidu. uvažuju o tom, že bych je po rozplavání "vytáhla" s plůdkem razborek-co myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:49 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: Linduš
Jak to tedy vypadá? To už bude 3 týdny ti korthausae ??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 19:47 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: vlk9
:) A to je přesně to kouzlo halančíků. Nestíhám.....nezalévám. No u kterých jiných ryb si můžete naplánovat líhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 18:59 Žena Linduš [166]
poslušně hlásím, že nezalévám :-D
ještě zrajem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2011 18:13 vlk9 – uz je to tady
tak hlasim ze jsem konecne zalil, driv to neslo bo jsem nebyl nejaky den doma a nemohl bych se o ne postarat. tak sem na ne zvedavej potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 20:29 robo111 Re: GAGAL
Znie to coraz lepsie. Skusim sa teda dopatrat blizsieho casoveho harmonogramu cez ine zdroje. Vdaka za info. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 19:49 Muž GAGAL [452] - HalančíciRe: robo111
Může přijít kdokoliv. Určitě se ale zeptejte pořadatelů od kdy je. Jinak aukce probíhá asi takto. Dostanete fishlist popř. si ještě v neděli ráno můžete napsat číla kolekcí a prohlédnout ryby o které byste měl zájem. Pak se přesunete nahoru do "učebny" a začíná se dražit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 17:22 robo111 Re: vaclav
K aukcii na septembrovej(zariovej) halancikarskej vystave: Maju na aukciu pristup aj navstevnici vystavy alebo je ucast nejakym sposobom limitovana? Dakujem za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2011 14:45 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Tak rybičky pořád žijou - tady jsem natočil video. www.youtube.com/… Ale když nechtěli ty mražené dafnie tak jsem koupil v PetCentru mražené patentky, jenže jsem jim tam hodil kousek a celé akvárko mi "zoranžovělo" je ta voda taková divně špinavá-zakalená. Budu je muset vyčistit, snad mi z toho nechcípnou!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2011 19:08 vlk9 Re: Semtex
tak uz je mam doma:-) ted jen pockat na meil s instrukcemi a jdem na to:-) Uz se tesim:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 15:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Není zač.
Určitě stojí za to vyzkoušet tyhle rybky.
Já dnes získal nové jikry N. Rachovi. Líhnout se budou doufám brzy. No vždyť jsou ty jikry už od Prosince nakladený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 15:07 Žena Linduš [166] Re: Semtex
díky za tip, snad někdy vyzkouším potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 14:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
Ono to není tak hrozné, když je silné světlo tak jikry jdou pěkně vidět. V poslední době jsem přišel na rychlí způsob vybírání. Stačí dřevěná špejle s vlhkým koncem a vetšinou stačí se tím koncem jednou dotknout jikry a je nalepená na špejli. Druhý konec slouží k prohrabování rašeliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 14:40 Žena Linduš [166] Re: Semtex
děkuji ;-)
fíha,za týden 500 jiker. masáž krční páteře následně dělá kdo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Linduš
No dík. V posledním tydnu jsem prohrabal asi 500 jiker, ne všechny v rašelině ale i v mopech.

Rašelinu kupuji (vlastně jen jednou) v zahrádkářských potřebách. Čistou bez hnojiv atd.
Potom čast vložím do misek ve kterých se později ryby budou třít. Zaleju vodou, měkou a nechám pár dní máčet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 11:37 Žena Linduš [166] Re: Semtex
za to počítání jiker atd...si zasloužíte metál, vy co to děláváte častěji a ve větším množství, šílená piplačka palec
jak se připravuje rašelina, prosím pěkně? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Pokud krmíš Dafniema z obchodu a jim to neleze, tak budou tzv. Vyklepané (takhle mi to řekl dlouholetý chovatel Halančíků). Zkus si nachytat někde živé dafnie nebo cyclops, zamraz to a pak dej rybám.
Pokud máš mražené patentky, tak je pro ty prcky ještě zmražené po tenkých plátcích odřízni a dej rybám.

Pokud máš možnost, tak jim chytej komáří larvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 19:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Tak zas moc se to nerozebralo, je ještě plno věci co a jak a tak. Sám se ještě musím hodně učit a vyzkoušet.
Chov a odchov Halančíků je o něco pracnější než u vetšiny jiných ryb (příprava rašeliny, šťourání se v rašelině a hledání jiker, jejich pozorování, jestli a jak se vyvíjejí) o to víc je zajímavější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:41 vlk9 Re: Semtex
jak rikam tyden sem mesic tam co se vlece neutece ;-) rad tyhle kousky vyzkousim, kdyz ste je tu tak pekne rozebrali :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:40 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Cidik
Hmm, to je pech, škoda, teď jen doufat, že tam bude alespoň jeden pár.
Když mi prišli tyhle N. Palmquisti místo N. Hassoni, tak se vyklubali z asi 40 jiker taky jen 4. Ale dospěli a jsou zo dva páry.
Už mám od nich druhé mladé, ty první jsou sotva 1,5 cm velcí a už se třou potvory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:35 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vlk9
Trpělivost u těchto druhů ryb je potřeba. Ve čtvrtek budu mít jikry N. Rachovi, ryby je nakladli loni v prosinci a až teď se budou líhnout. Tohle je jeden z nejdéle se vyvíjejících halanů.
I když některé jikry se probudí i po dvou letech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 18:26 Muž Cidik [0] - Raci, krabi, krevetky
Bohužel rašelina se nedochovala, protože když jsem pracně odléval vodu přes sítko, tak jsem se nakláněl a nakláněl....až mi z ramena spadnul žakouš přímo do toho plastboxu, převrhnulo se to a skončilo všechno v odpadu :) Ale ty 4 rybičky se zatím drží - mražené dafnie jim moc nejedou, pořád chtějí artemie.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] 6 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 13151x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16077-instantni-rybicky?od=151