Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vypínání filtru přes noc

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Vypínání filtru přes noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.05.2013 22:16 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: ssetam
Jen ten filtr nech běžet, pouštět ho na dvě hodiny denně je nesmysl. Nějaký důvod, proč bys ho chtěl vypínat???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 22:11 ssetam
Musí být v akváriu pořád puštěný filtr? Nebo stačí když se denně pustí na 2 hodinky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   24.01.2013 14:31 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Krupiiii
Stačí se podívat co píšeš v úvodu u své prezentace. Nevím teda když jako začátečník víš všechno nejlíp..proč se ptáš rádoby odborníků? Ještě že máš ryby co máš, pokud si myslíš že neonky a tetrazony jsou háklivé ryby a podle toho se pozná to, že se filtr má nebo může vypínat a jdeš proti nečemu co je prostě skutečně hovadina, tak je to podobné jako kdybys tvrdil že v sámošce mají modré rohlíky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   24.01.2013 14:31 R Muž romant [27987] Re: Krupiiii
Po 3 hodinách se nitrifikační bakterie přestávají množit a někde kolem 10 hodin bez přisunu kyslíku se to začne lámat a odumírající bakterie začnou hnít, takže se pohybuješ na hraně. Jestli máš zájem, tak si nastuduj proces nitrifikace a koloběh dusíku v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.01.2013 14:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Krupiiii
Však lidem se na Ostravsku také daří....

On je totiž dost velký rozdíl mít neonku rok a nebo 4 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   24.01.2013 14:17 Krupiiii Re: Moucha
k cemu biologii? me staci ze se dari kytkam,ze se dari rybam,rakum a jsem spokojenej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 14:17 Krupiiii Re: romant
večer kolem 22.hod vypinam a rano v 7 zapinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 13:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Krupiiii
jsou jeste narocnejsi rybky, které jsou velmi haklive na NO2, NH4 apod...
jinak biologie te asi moc nebavila co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 13:40 R Muž romant [27987] Re: Krupiiii
Tak aby jsme tomu dali trochu přesnější rozměr. Jak dlouho je ten filtr vypnutý a jak často je čištěn?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.01.2013 13:36 Krupiiii Re: Moucha
tak to je pro me novinka ze nemam ryby ktery jsou haklivy na cistotu o parmickach a neonkach jsem se docetl totiz uplnej opak ale nevadiii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   24.01.2013 11:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: kus
Nikoliv, pokud nepřešvihnete expiraci a nepřemrznou, pak jsou ve stavu nečinném, v roztoku, který je zachovává živé.
Podobně se uchovává řada živých organizmů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2013 11:42 Muž kus [200] - RostlinyRe: Moucha
konečně jsou tu odborníci na bakterie. Můžu se teda zeptat? Z čeho žijou ty bakterie v těch zázračných umělohmotných lahvičkách, který leží v regálech obchodů tak přibližně rok než se prodaj? Kde berou živiny a ten kyslík? Pokud je ta vaše teorie správná, tak by obsah ty lahvičky měl být páchnoucí roztok a její vylití do akva by měla způsobit katastrofu nebývalých rozměrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 11:32 Muž kofejn [963] Re: Moucha
To asi platí bez zbytku jen u kanistrových filtrů, objem vody mají malý. Pokud jde o bublifuk, tak tam snad není vrstva molitanu tak velká, aby se kyslík ve vodě k bakteriím nedostal. Je to jen ale můj dojem. Ve dně taky žijí nitrifikační bakterie, ale do jaké hloubky jsou bakterie vyžadující kyslík, to netušim. Ke všemu to bude záležet na frakci dna.
Nenapadá mě, proč vypínat filtr s čerpadlem, to žádný kravál nedělá. Já teda filtr na noc vypínat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 19   24.01.2013 11:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Krupiiii
pokud ho vypinas od zacatku tak ten filtr je degradovan jen na mechanickou filtraci a bakterie se nestaci ani poradne uhnizdit a namnozit, pres noc vzdycky pomrou a jelikoz behem dne se jich moc nenamnozi, tak to neudela moc velkou paseku... to je odpoved proc i kdyz ho vypinas nenastal pruser....
navic nechovas ryby, jenz by byly na cistotu vody nejak moc haklivy, takze to je odpoved proc tvoji peci prezivaji....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.01.2013 10:42 R Muž romant [27987] Re: Krupiiii
Já Tobě ani těm co filtry na noc vypínají nepřeju nic zlýho, toho jsem dalek, ale vím že když se ten Tvůj filtr třeba vyčistí(ostatně není to žádná hitparáda) a trošku více odkalí dno, rybkám dopřeje více krmení, tak se ráno nebudeš stačit divit, ale jak píšu nepřeju Ti nic zlýho a ať se daří nejen v akvaristice. ahoj
Edit. Vy všichni jenž filtry vypínáte, to jak jsem popsal ony rizikový faktory, berte to jako návod jak to nikdy NEUĎELAT, když už filtr na noc vypínáte, tak alespoň měňte častěji vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   24.01.2013 10:40 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: romant
Já bych řekl že to bude spíš smutný pohled. Vypínáním filtru na noc si člověk koleduje jen o hromadu problémů, ale je to rozhodnutí každého akvaristy. Bohužel to odnesou neviní tvorové v podobě obyvatel akvária. sad

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.01.2013 10:39 Krupiiii Re: romant
jasne asi jako az se na me usmeje stesti a vyhraju ve sportce:-D uz od mala to takhle fungovalo ale jak koukam s casem se asi vse meni:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 25   24.01.2013 10:35 R Muž romant [27987] Re: Krupiiii
No a až se jednou sejde více rizikovějších faktorů dohromady, tak ráno nebude na akvo moc "zajímavý" pohled. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.01.2013 10:32 Krupiiii – filtr
zajimavy ze ja filtr na noc vypinam,akva uz mam nejakej ten patek a bez ztrat,pribuzny ho taky vypinaj a taky se jim akva dari,zajimave ze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 09:31 Muž soc [60] Re: DrChila
On jim ten proud v potoce taky nekdo vypina? smich
Pokud nema clovek v akvarku proud, ze to rozhani rybicky do vsech svetovych stran, tak bych se niceho nebal. Ryby si stejne najdou nejake to zakouti, kde vytuhnou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 09:25 Muž Yirka [9126] Re: DrChila
Ony budou klidné a klidnější až budou úplně klidné, nejklidnější navždycky..... Člověk se někdy diví, jak člověk, který má několik nádrží řeší tak triviální věc. hmm
Edit: Když jsem se však podíval na způsob provádění údržby nádrže (dolévání vody a její úplná výměna 1x ročně) tak už mě ten tvůj dotaz tak moc nepřekvapuje a doporučil bych se vrátit k přečtení akvarijních začátků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   24.01.2013 08:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Ta debata je nesmyslná, vaše argumenty jsou nesmyslné...Přečtěte si téma o filtraci a třeba se zlepší... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   24.01.2013 07:14 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: DrChila
Důvod pro nevypínání filtru je přísun okyslyšené vody pro přežití nitrifikačních bakterií. Věř tomu, že spát i odpočívat můžou. Amazonka, řeka Kongo, Vltava, Labe, Morava, Dunaj, Mississippi.......... taky nezastaví svůj tok v noci aby ryby mohly spát. Jestli to vadí tobě na spánek, tak si buď budeš muset zvyknout, nebo si pořídit tišší filtr, nebo dát akvárko někam, kde nespíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   24.01.2013 07:06 Muž DrChila [243] Re: LiborSprysl
Tak když filtr valí na plný výkon tak asi těžko můžou spát či odpočívat:) Důvod vypínání filtru je jak jinak ticho naspánek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 21   24.01.2013 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: DrChila
Ryby "spí" s tmou, filtr se nevypíná a názory si přečtětě od jiných, je jich tu na stovky. Mimochodem, vždycky než se tak chytře zeptáte, tak se zamyslete nad tím, jestli někdo rybám na noc vypne tok v němž sídlí, aby jim nešplouchalo do snů.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 00:51 Muž dickies333 [0] - MiniakváriaRe: DrChila
důvod vypínání filtru? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 00:09 Muž DrChila [243] – Ryby a spánek
Myslíte že ryby potřebují spánek? Všimněte si jak sou ryby klidný a odpočívaj když se jim vypne světlo, vypne filtr. Kolikrát stávaj dýl než já. A jaký na to máte názor vypínat filtr na noc nevypínat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:13 R Muž romant [27987] Re: HankaV
Jasně nemusí se nic stát třeba do tý doby než jednou více odkalíš dno a uděláš hrubší zásah do rostlinstva, no a kalamitní situace může bejt na světě. Přečti si v tom odkazu co jsem před pár příspěvky dával, jak to co činíš působí na nitrifikační bakterie, který jsou těma potřebnejma pomocníkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 14:06 Žena HankaV [0] – Proč nevypínat
Já jsem dřív nevěděla, že je to špatně, filtry jsem vždycky vypínala a všechno normálně fungovalo, nikdy se nic nestalo. Až před nějakou dobou jsem zjistila, že se vypínat nemají. Tak teď ten míň hlučný dál od postele nechávám jet, ten co by mě rušil vypínám pořád. Zdá se mi ale, že je to úplně jedno, jestli je vypnutý nebo ne. Mezi akvárkama nevidím žádný rozdíl. Teda v tom, kde jede filtr pořád mám problémy s rostlinama, ale to bude spíš pískem a světlem než filtrem. Opravdu je tak špatné filtr na těch 8 hodin každou noc vypnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 12:30 R Muž Silent [5949] Re: grips
To záleží na osádce akvária. Někdo musí filtr čistit každý měsíc, jiný do něj nesáhne i více jak rok. Fluval řady 05 má výhodu v předfiltru, takže stačí vyčistit ten a do hlavní biologické části se nemusí tak často sahat. Obecně ale platí, že filtr se čistí až když ztratí výrazně na průtoku.
Edit: Roman standardně rychlejší :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2012 12:29 R Muž romant [27987] Re: grips
Až si řekne, tím že se jeho výkon viditelně sníží a voda z něho vytéká o poznání pomaleji. poloviční výkon filtru, zanamená dobře zajetej filtr. Častý tzv. preventivní čištění je kontraproduktivní opatření, čímž neříkám že tak postupuješ. Ta četnost čištění je závislá na míře znečištění daný nádrže, kde je používán.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 12:21 grips Re: romant
Díky za informace, ještě bych se zeptal jak často čistíte filtr jako je fluval 205???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2012 10:46 R Muž romant [27987] Re: grips
rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
For Silent: Honzo řekl bych, že je dobrý opět tento Tvůj článek lehce oprášit. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:36 R Muž Silent [5949] Re: grips
Ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2012 10:33 grips
Ahoj, asi jsem fakt vážně Lama. Mám Fluval 205, a měl jsem ho na spínacích hodinách od 10:00 - 22:00. To byla asi chyba co ??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.02.2012 07:40 Muž Yirka [9126] Re: Silent
Fotka k příspěvku Již trošku mimo téma, ale mřenka dávající si dvacet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2012 19:42 R Muž Silent [5949] Re: romant
A některé druhy ryb si dokonce "natáhnou pyžamo". Změní totiž kresbu a zabarvení těla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:40 R Muž romant [27987] Re: scorpion075
Tak ono když se jim v noci rosvítí, tak vypadají přesně jako já po ránu, takže s Tebou souhlasím a připojuji se ke konstatování, že ryby v noci spí, dokonce lze nalézt i některý druhy co se klidně i na dno natáhnou a to už ten náš spánek setsakramensky připomíná. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2012 19:36 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Jiri_99
Že ryby nemají víčka, neznamená, že nemají spánek :-P . Dochází u nich k útlumu, zpomalenému dýchání, některé i lehnou na dno čí do rostlin, zalezou do různých skulin. Já tento stav s klidnym svědomím nazvu spánek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 19:31 Muž Jiri_99 [425] Re: scorpion075
Ryby ale nespí, jen odpočívají, ne? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:56 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: SanelOne
Většina rybek co máme v nádržích má prapůvod v řekách a jezerech kde je voda rovněž v neustálém pohybu. Nikdo tam na noc taky nic nevypíná, tak co myslíš jak se jim asi spí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:06 Muž SanelOne [5] - TetryRe: OP
Tenkrát tam byly jen paví oka, to je pravda. Sestra ho vypínala hlavně kvůli rámusu, aby mohla spát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:05 Muž SanelOne [5] - TetryRe: Yirka
To samozřejmě vím a věděl sem to i předtím, akorát mě to nenapadlo říkat rodině, přišlo mi to jako samozřejmost, ovšem zejména sestře ne. Rovnou se zeptám, jak se rybám spí v tom proudu? Pamatuju si, že tenkrát to sestra nemohla pochopit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:05 R Muž romant [27987] Re: SanelOne
Tady se, nejen Ty, dočtete jak to vlastně s těma bakteriema v závislosti na čase bez kyslíku vlastně je a co je ještě tzv. bezpečné a co už je lehce dráždění kobry bosou nohou. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:05 Muž Shrimpman [36] Re: SanelOne
Záleží na stavu akva, pokud není přerybněno, jsou tam kytky a jsou v něm jen nenáročný rybky jako paví očka atp tak by to ničemu vadit nemuselo. Bude fungovat jen jako mechanická filtrace. Ale nevidím důvod proč to dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 18:01 Muž Yirka [9126] Re: SanelOne
Hynou užitečné bakterie ve filtru. Toť vše. Filtr se opravdu nechává ZÁSADNĚ běžet nonstop. Jinak nemá v akváriu význam a jedná se v podstatě o akvárium bez filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:58 Muž SanelOne [5] - TetryRe: bali
Co se může stát když se na noc vypíná? Byl sem rok pracovně v Londýně(rok 2006) a až doma sem pak po roce zjistil, že mi vypínaly u nádrže na noc filtr...naštěstí bez následků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:42 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: dffd
filtr musi ject samozrejme nonstop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 16:38 dffd
prosim muze mi nekdo poradit jestli ma byt zaply filtr furt nebo ho na noc vipinat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:31 Muž Rounce [30] Re: romant
tak filtr jsem oddělal od stěny akva a je klid X-)

tak ryby jsou v pohodě plavou klidně a ve sřední části nádrže takže se nezdá že by jim to vadilo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3 4

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 5114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1580-vypinani-filtru-pres-noc?od=51